Skocz do zawartości

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś połączyłem Oppo PM-3 z iPodem Video 5G (RocBox). EQ wyłączony. Znakomicie się zgrywają. Lepiej niż z T4G, równie dobrze a może i lepiej jak z Touch 5G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś połączyłem Oppo PM-3 z iPodem Video 5G (RocBox). EQ wyłączony. Znakomicie się zgrywają. Lepiej niż z T4G, równie dobrze a może i lepiej jak z Touch 5G.

Tak też bym przypuszczał, tym sluchawkom dobrze robi grajek akcentujacy górę.

 

Widziałbym go z A15 również

 

Wysłane z mojego XT1032

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś połączyłem Oppo PM-3 z iPodem Video 5G (RocBox). EQ wyłączony. Znakomicie się zgrywają. Lepiej niż z T4G, równie dobrze a może i lepiej jak z Touch 5G.

Tak też bym przypuszczał, tym sluchawkom dobrze robi grajek akcentujacy górę.

 

Widziałbym go z A15 również

 

Wysłane z mojego XT1032

 

Właśnie. iPoda podłączyłem bez wzmacniacza. Ma dźwięk trochę "chudszy" niż T4G, taki przestrzenny. PM-3 dobrze się z nim czują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam 10 dzień na wysyłkę z valuebasket. Qrdemol.

A kontaktowałeś się już z VB?

Moje Oppo przyszły dzisiaj, po 18 dniach od otrzymania przez nich przelewu i po kilku mailach z mojej strony. Ponoć opóźnienie to wynikło z błędu ich systemu IT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja czekam 10 dzień na wysyłkę z valuebasket. Qrdemol.

A kontaktowałeś się już z VB?

Moje Oppo przyszły dzisiaj, po 18 dniach od otrzymania przez nich przelewu i po kilku mailach z mojej strony. Ponoć opóźnienie to wynikło z błędu ich systemu IT.

Pisałem dwa razy: raz bez odpowiedzi, a drugi to było wczoraj. Dzwoniłem do nich kilka razy, raz się dodzwoniłem i pan mnie poinformował, że wiedzy na temat wysyłki to on niestety nie ma. Myślę, że te 18 dni od przelewu do doręczenia to chyba standard. Ajhołpsoł. Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę, że moje PM-3 idąc do mnie 8 dni pobiły rekord szybkości... I to bez żadnych ponagleń. Pozytywne jest jednak, że ostatecznie prędzej czy później przesyłka dochodzi.

Thar widziałem, że masz HA-2 i Oppo PM-2 i sprzedajesz PM-3. Możesz jakoś porównać jak zgrywają się z HA-2 PM-2 względem PM-3. Zastanawiam się nad przesiadką, a granie PM-3 bardzo mi się podobało. Czy skok jakościowy jest duży i czy mają lepsze wysokie względem PM-3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM-2 jeszcze nie mam, ostatnio miałem okazję 2 godzinnego odsłuchu w sklepie. W moim odczuciu grają one zdecydowanie inaczej od PM-3 (które dzisiaj zostały wysłane do nowego właściciela, serce trochę zakuło przy wysyłce...). Jest więcej góry, co od razu można wychwycić, bas wydaje się być bardziej liniowy. Scena jest szersza, ale nie jest to jakiś bardzo wyraźny przeskok. Ciężko tak opisać z pamięci. HA-2 ładnie je napędza, aczkolwiek sprzęt stacjonarny z pewnością wydobędzie jeszcze więcej (zwłaszcza na kablu symetrycznym). Nie mniej jednak, bardzo dobrze wypadają partie wokalne w lekkich kawałkach, słuchawki świetnie moim zdaniem spisują się w muzyce rockowej. W przypadku elektroniki miałem wrażenie, że dół może nie jest do końca taki jakiego bym oczekiwał, co nie oznacza jednak, że był zły czy też że go brakowało.

 

Jeszcze wczoraj byłem w pełni zdecydowany na PM-2, ale na nieszczęście natrafiłem na poniższą recenzję:

http://www.head-fi.org/products/oppo-pm-2/reviews/11555

Autor najprościej mówiąc dowodzi, że PM-2 w zasadzie pod każdym względem ustępują prawie 4x tańszym Sennheiserom HD600, a jedynym wyraźnym atutem PM-2 jest łatwość ich wysterowania (w stosunku do HD600). I tutaj mam prośbę do bardziej doświadczonych użytkowników, czy powyższa recenzja powinna być uznana za obiektywną, czy też jednak należy traktować ją z lekkim przymrużeniem oka. Od siebie dodam, że na HA-2 Sennki HD600 zagrały poprawnie, ale bez błysku, zdecydowanie przydałoby się inne źródło.

 

I teraz mam wątpliwość: Czy jednak zakupić PM-2, czy też może lepiej zdecydować się na Sennheiser HD600 + np. Aune T1 + do tego jeszcze Momentum M2 jako portable do HA-2...

 

Życie nie jest proste -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę sobie i słucham PM3 od godzinki czy dwóch i wychodzi mi, że różnica między PM2 i PM3 wynika głównie z konstrukcji. Generalnie dźwięk z PM 3 jest nieco bardziej soczysty, i w moim subiektywnym odczuciu nieco lepszy w mikrodynamice. Natomiast nie jest to przeskok warty dopłaty drugiej takiej kupki moniaków.

 

Szukałem dokładnie takich słuchawek jak PM 3; cholernie muzykalny sprzęt, ale z dużą rozdzielczoscią, pięknie prowadzonym basem. Przestrzenność też jest przyzwoita - zupełnie się ni zgadzam, że są ciasne i klaustrofobiczne. U mnie efekt zadowolenia wystąpił od razu. Po zdystansowanych opiniach spodziewałem się dźwięku nudnego, i się "rozczarowałem pozytywnie".

Edytowane przez westberg
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości repertuaru, w którym miałem okazję porównać HD-600 i PM-3 (Meshuggah, Pantera, Uneven Structure, Isis, Opeth, Bjork, Massive Attack, Exivious, Cynic, Steven Wilson, Anathema, Pearl Jam...i jeszcze długo by wymieniać) te drugie były zawsze lepsze w barwie wokali, separacji instrumentów, basie a tylko przegrywały w scenie i oddaniu wysokiej średnicy i wysokich. PM-3 to całościowo wg mnie lepsze słuchawki, w szczególności do muzyki która wymieniłem. Stąd też były moje pytania czy PM-2 to jak PM-3 tylko, że więcej i lepiej. Gość z headfi spodziewał się może nie wiadomo jakich cudów za te 700$, a prawda jest taka jak wyżej - im drożej tym jakościowy skok mniej zauważalny. Ja kupiłem PM-3 w kraju za krajową cenę więc dopłata do PM-2 z vb w moim przypadku nie byłaby duża. Szkoda, że nie bardzo jest jak ich z HA-2 dłużej posłuchać.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupować przez vb to przygotuj się, że realizacja zamówienia jest trzy razy dłuższa niż podają. Na to składa się lag sklepowy a także korzystanie z badziewnego kuriera DPD (doręczenie zajmuje mu dwa razy tyle czasu, co fedex'owi).

 

Też się zastanawiałem nad PM 2, bo bardzo mi się spodobały. Natomiastat zastanawiałem się krótko, bo dźwięk z nich jednak wycieka, a ja słucham wśród ludzi. Bałem się, że PM 3 będą znacznie gorsze, ale na pewno tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupować przez vb to przygotuj się, że realizacja zamówienia jest trzy razy dłuższa niż podają. Na to składa się lag sklepowy a także korzystanie z badziewnego kuriera DPD (doręczenie zajmuje mu dwa razy tyle czasu, co fedex'owi).

 

Też się zastanawiałem nad PM 2, bo bardzo mi się spodobały. Natomiastat zastanawiałem się krótko, bo dźwięk z nich jednak wycieka, a ja słucham wśród ludzi. Bałem się, że PM 3 będą znacznie gorsze, ale na pewno tak nie jest.

Cieszę się, że PM-3 w końcu dotarły i się podobają :) Na vb różnie bywa z tymi terminami, raz jest szybko jak u mnie, raz niestety trzeba czekać. Westberg, a czy abstrahując od ceny i kwestii wyciekania dźwięku na zewnątrz, Twoim zdaniem lepiej grają PM-2 czy PM-3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że PM2. Ale to raczej kwestia cech konstrukcyjnych (otwarte vs zamknięte). Ze względu na wielkość przetwornika spodziewałem się wyraźnej różnicy w jakości dźwięku, a tego nie ma. Jest różnica "konstrukcyjna", a nie jakościowa.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłbyś w stanie odnieść się do stwierdzenia recenzenta z head fi, który twierdzi, że PM-2 to w gruncie rzeczy słabsze słuchawki od HD600 i go mocno rozczarowały? Bo mnie się jakoś w to nie chce wierzyć i tu przychylam się do tego co napisał WojtL. Najchętniej porównałbym je sam, w końcu każdy inaczej odbiera brzmienie słuchawek, ale niestety nie znalazłem u mnie w okolicy sklepu, który miałby zarówno Sennki jak i Oppo. Owszem, słuchałem i HD600 i PM-2, ale w dość dużym odstępie czasowym i jedynie na HA-2, na którym z tego co pamiętam znacznie lepiej wypadły PM-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM-2 jeszcze nie mam, ostatnio miałem okazję 2 godzinnego odsłuchu w sklepie. W moim odczuciu grają one zdecydowanie inaczej od PM-3 (które dzisiaj zostały wysłane do nowego właściciela, serce trochę zakuło przy wysyłce...). Jest więcej góry, co od razu można wychwycić, bas wydaje się być bardziej liniowy. Scena jest szersza, ale nie jest to jakiś bardzo wyraźny przeskok. Ciężko tak opisać z pamięci. HA-2 ładnie je napędza, aczkolwiek sprzęt stacjonarny z pewnością wydobędzie jeszcze więcej (zwłaszcza na kablu symetrycznym). Nie mniej jednak, bardzo dobrze wypadają partie wokalne w lekkich kawałkach, słuchawki świetnie moim zdaniem spisują się w muzyce rockowej. W przypadku elektroniki miałem wrażenie, że dół może nie jest do końca taki jakiego bym oczekiwał, co nie oznacza jednak, że był zły czy też że go brakowało.

 

Jeszcze wczoraj byłem w pełni zdecydowany na PM-2, ale na nieszczęście natrafiłem na poniższą recenzję:

http://www.head-fi.org/products/oppo-pm-2/reviews/11555

Autor najprościej mówiąc dowodzi, że PM-2 w zasadzie pod każdym względem ustępują prawie 4x tańszym Sennheiserom HD600, a jedynym wyraźnym atutem PM-2 jest łatwość ich wysterowania (w stosunku do HD600). I tutaj mam prośbę do bardziej doświadczonych użytkowników, czy powyższa recenzja powinna być uznana za obiektywną, czy też jednak należy traktować ją z lekkim przymrużeniem oka. Od siebie dodam, że na HA-2 Sennki HD600 zagrały poprawnie, ale bez błysku, zdecydowanie przydałoby się inne źródło.

 

I teraz mam wątpliwość: Czy jednak zakupić PM-2, czy też może lepiej zdecydować się na Sennheiser HD600 + np. Aune T1 + do tego jeszcze Momentum M2 jako portable do HA-2...

 

Życie nie jest proste -_-

Z pm2 nie miałem porównania bezpośredniego, ale moim zdaniem HD600 dobrze napędzane (i tu nie trzeba fortuny, bo np. grają rewelacyjnie z FCL) mają klimat, barwę, scenę i separację zdecydowanie lepszą niż pm3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłbyś w stanie odnieść się do stwierdzenia recenzenta z head fi, który twierdzi, że PM-2 to w gruncie rzeczy słabsze słuchawki od HD600 i go mocno rozczarowały? Bo mnie się jakoś w to nie chce wierzyć i tu przychylam się do tego co napisał WojtL. Najchętniej porównałbym je sam, w końcu każdy inaczej odbiera brzmienie słuchawek, ale niestety nie znalazłem u mnie w okolicy sklepu, który miałby zarówno Sennki jak i Oppo. Owszem, słuchałem i HD600 i PM-2, ale w dość dużym odstępie czasowym i jedynie na HA-2, na którym z tego co pamiętam znacznie lepiej wypadły PM-2.

Hd600 słuchałem dość dawno temu i tylko z przenośnego źródła: były straszliwie nudne. Być może dobrze napędzone grają świetnie. Nie wiem. Natomiast oppo grają świetnie i bez problemu bezpośrednio z dap'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PM-2 jeszcze nie mam, ostatnio miałem okazję 2 godzinnego odsłuchu w sklepie. W moim odczuciu grają one zdecydowanie inaczej od PM-3 (które dzisiaj zostały wysłane do nowego właściciela, serce trochę zakuło przy wysyłce...). Jest więcej góry, co od razu można wychwycić, bas wydaje się być bardziej liniowy. Scena jest szersza, ale nie jest to jakiś bardzo wyraźny przeskok. Ciężko tak opisać z pamięci. HA-2 ładnie je napędza, aczkolwiek sprzęt stacjonarny z pewnością wydobędzie jeszcze więcej (zwłaszcza na kablu symetrycznym). Nie mniej jednak, bardzo dobrze wypadają partie wokalne w lekkich kawałkach, słuchawki świetnie moim zdaniem spisują się w muzyce rockowej. W przypadku elektroniki miałem wrażenie, że dół może nie jest do końca taki jakiego bym oczekiwał, co nie oznacza jednak, że był zły czy też że go brakowało.

 

Jeszcze wczoraj byłem w pełni zdecydowany na PM-2, ale na nieszczęście natrafiłem na poniższą recenzję:

http://www.head-fi.org/products/oppo-pm-2/reviews/11555

Autor najprościej mówiąc dowodzi, że PM-2 w zasadzie pod każdym względem ustępują prawie 4x tańszym Sennheiserom HD600, a jedynym wyraźnym atutem PM-2 jest łatwość ich wysterowania (w stosunku do HD600). I tutaj mam prośbę do bardziej doświadczonych użytkowników, czy powyższa recenzja powinna być uznana za obiektywną, czy też jednak należy traktować ją z lekkim przymrużeniem oka. Od siebie dodam, że na HA-2 Sennki HD600 zagrały poprawnie, ale bez błysku, zdecydowanie przydałoby się inne źródło.

 

I teraz mam wątpliwość: Czy jednak zakupić PM-2, czy też może lepiej zdecydować się na Sennheiser HD600 + np. Aune T1 + do tego jeszcze Momentum M2 jako portable do HA-2...

 

Życie nie jest proste -_-

Z pm2 nie miałem porównania bezpośredniego, ale moim zdaniem HD600 dobrze napędzane (i tu nie trzeba fortuny, bo np. grają rewelacyjnie z FCL) mają klimat, barwę, scenę i separację zdecydowanie lepszą niż pm3.
Ty miales chyba uszkodzone pm3 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gust każdy może mieć inny i nawet doszliśmy do tego, że mamy całkiem odmienne zdanie na temat tych samych elementów składowych przekazu tych słuchawek (np. sceny i napowietrzenia), chociaż - co ciekawe - zgadzamy się często w ocenie różnych innych sprzętów i zjawisk :) Dlatego piszę "moim zdaniem", a jest ono takie, że akurat HD600 to zdecydowanie lepsze słuchawki niż PM3. Powiem tylko, że w rozmowach kuluarowych poznałem jeszcze co najmniej 4 osoby, które mają takie samo zdanie na temat PM3, a osłuchane są zdecydowanie bardziej niż ja. Ale poznałem równie dużo osób, którym PM3 podobają się niezmiernie i jakoś mnie to bardzo nie dziwi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Myślę, że ostatecznie zdecyduję się na PM-2 (choć Sennheisery choćby przez sentyment do moich pierwszych Momentum nadal są kuszące). Poproszę też Jimmy'ego o wykonanie kabla (miedź) i sądzę, że na dłuższą chwilę zostanę już przy tym zestawie :) Tak przy okazji jeszcze wspomnę, że PM-3 na hybrydowym kabelku od Jimmy'ego grały naprawdę znacznie lepiej aniżeli na kablu stockowym.

 

Odnośnie PM-2, a może nie tylko PM-2 ale jakichkolwiek innych słuchawek nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie... W jednym ze sklepów na Śląsku dogadałem się, że PM-2 sprzedadzą mi za 4050 zł. Jest to egzemplarz, który w sklepie zastałem na wystawie, w otwartym pudełku, służący jako nazwijmy to ,,ekspozycja". Wg sprzedawców słuchawki były testowane oprócz mnie, przez jeszcze jednego klienta. Wspomniana cena dotyczy wyłącznie tego egzemplarza, gdybym chciał zupełnie nową sztukę, cena będzie standardowa (4500 zł). I się zastanawiam, czy wziąć ten nieco tańszy egzemplarz ,,wystawowy", czy jednak nówkę sztukę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gust każdy może mieć inny i nawet doszliśmy do tego, że mamy całkiem odmienne zdanie na temat tych samych elementów składowych przekazu tych słuchawek (np. sceny i napowietrzenia), chociaż - co ciekawe - zgadzamy się często w ocenie różnych innych sprzętów i zjawisk :) Dlatego piszę "moim zdaniem", a jest ono takie, że akurat HD600 to zdecydowanie lepsze słuchawki niż PM3. Powiem tylko, że w rozmowach kuluarowych poznałem jeszcze co najmniej 4 osoby, które mają takie samo zdanie na temat PM3, a osłuchane są zdecydowanie bardziej niż ja. Ale poznałem równie dużo osób, którym PM3 podobają się niezmiernie i jakoś mnie to bardzo nie dziwi.

przecza wiem, jajca sobie robie :) acz kto wie... moze sa roznice w seriach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale HD600 są otwarte domowe a PM 3 zamknięte portable/domowe.... Dlaczego porównujecie je na zasadzie pojedynku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności