Skocz do zawartości

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

One są nawet brzydsze niż ta padaczka Beats. Szczególnie ta świecąca część zewnętrzna pałąka wygląda tragicznie jak z odpustowego straganu. Aż tak trudno się barwi sztuczną skórę żeby było jak w białych i czarnych?

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie lepszymi słuchawkami od HD600 są PM3. PM2 nie znam

Oczywiście pomijam konstukcje bo to już samo w sobie jest absurdalne ale jesli miałbym wybrac te jedyne byłyby to PM2 (wybór z tych dwóch)

 

HD600 i HD580 to słuchawki grające dla mnie bardzo podobnie praktycznie tak samo lecz strasznie zasadnicze. Nie miałem okazji sprawdzania wtedy różnych torów. Nawet nie pamiętam z czego grały. Nawet zakładając że grają na tym samym poziomie Oppo wygrywa wszechstronnością w napędzeniu. Specjalnie się męczyć i szukac HD600 zeby zagraly jak HD800. Przesadzam oczywiscie ale chciałem nakreślić jak to widze

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ten świat piękny, bo ja zupełnie odwrotnie Aallen, takie HD650 to emocje a PM3 bardzo fajne równe słuchawki:)

widzisz... hd650 jeszcze sie zgodze, zwlaszcza przez ich srodek... ale reszta dla mnie juz tak nie jest emocjonalna co ... hmmm... uspokajajaca, relaksujaca. Ale emocjonalna na pewno nie. Natomiast hd600 to nuda dla mnie.

Przy tym pm3 to raz ze emocje, a dwa polaczone z bardzo dobra jakoscia i odwzorowaniem nagran. I ich uniwersalnosc. Z zamknietych nic mi sie tak nie podobalo. dt770 owszem, ale jednak srednica nieco zbyt sucha i krzykliwa. A PM3 zachowujac (jak nie przewyzszajac) ilosc szczegolow i przekazywanych informacji sa tak fajnie nasycone... mniam :)

Ed.5, Pandory - wszystko w porownaniu z PM3 mnie odrzuca. Owszem - duzo w tym preferencji odnosnie strojenia. Ale trchnicznie imo tez sie nie maja czego wstydzic przy tych drozszych konstrukcjach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie HD650 do PM-3, ze względu na konstrukcję, jest trochę krzywdzące dla tych drugich. Już bardziej pasowałoby porównanie Sennków vs PM-2 o ile jednym z kryteriów nie byłaby cena...A o PM-2 coś cicho na forum. Większości osób na headfi chyba podchodzą mniej niż PM-2. Mnie odwrotnie. Co kto lubi.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Miało być mniej niż PM-3

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie HD650 do PM-3, ze względu na konstrukcję, jest trochę krzywdzące dla tych drugich. Już bardziej pasowałoby porównanie Sennków vs PM-2 o ile jednym z kryteriów nie byłaby cena...A o PM-2 coś cicho na forum. Większości osób na headfi chyba podchodzą mniej niż PM-2. Mnie odwrotnie. Co kto lubi.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Miało być mniej niż PM-3

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

 

No ale porównywanie PM2 z PM3 to trochę porównywanie gruszek z jabłkami. Niby da się porównać, bo jedne i drugie to owoce, ale porównanie trochę jednak bez sensu. Mnie się dźwięk z PM2 bardziej podobał o tyle, że był jakby lepiej wykończony/dopracowany, taki bardziej koherentny i zbilansowany. No, ale gdyby zamknąć PM2, to pewnie grałyby jak PM3. Nie wiem czy różnica w sygnaturze byłaby zauważalna.

 

Kupując PM3 brałem pod uwagę do jakich celów będą przeznaczone. Do tych celów PM2 nie nadawałyby się. Oczywiście - zestaw Sennheisera Orfeusz też brzmi świetnie, ale wyjdź z tym na ulice, użyj tego w metrze czy autobusie. Zatem te porównania są bez sensu.

 

Jeżeli PM3 gra w zasadzie tą samą klasą dźwięku co PM2, a różnice wynikają wyłącznie (imho) z konstrukcji słuchawek, to o co tu kruszyć kopię? Gdybym kupował słuchawki do domu, wziąłbym PM2, ale że nie kupowałem do domu, wziąłem PM3. I jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze względu na fakt, że poza domem słucham bardzo sporadycznie, zdecydowałem się na wymianę PM-3 na PM-2. Faktycznie, na forum zdecydowanie więcej się mówi o PM-3 aniżeli o PM-2 lub PM-1. Na początku przyszłego tygodnia sfinalizuję nowe Oppo i mam nadzieję, że będę już ostatecznie zadowolony. A czy prawdą jest, że PM-1, po wymianie padów na alternatywne ze skóry jagnięcej grają w zasadzie identycznie jak PM-2? Miał ktoś okazję sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki ten świat piękny, bo ja zupełnie odwrotnie Aallen, takie HD650 to emocje a PM3 bardzo fajne równe słuchawki:)

 

a wcale że nie :P

HD650 także uważam za bardzo emocjonalne słuchawki w swoim nietuzinkowym przekazie.

 

HD600/580 są dla mnie sporo innymi i jaśniejszymi słuchawkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A czy prawdą jest, że PM-1, po wymianie padów na alternatywne ze skóry jagnięcej grają w zasadzie identycznie jak PM-2? Miał ktoś okazję sprawdzić?

 

Różnica między PM1 a PM2 dotyczy wyłącznie wyposażenia (cacane pudełko, wymienne pady). Spokojnie można pozostać na poziomie PM2 i mieć świadomość, że ma się produkt flagowy OPPO.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd taka różnicach cenie pomiędzy 2 i 3 ? Marketing ? Zamknięte portable tańsze, otwarte to już HighEnd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd taka różnicach cenie pomiędzy 2 i 3 ? Marketing ? Zamknięte portable tańsze, otwarte to już HighEnd ?

 

Większy przetwornik PM2, dwa porty w słuchawkach, symetryczne kable (lepszej jakości OFC) i prawdziwa skóra w padach i na pałąku. Kwestia czy dwa razy tyle uzasadnia cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki ten świat piękny, bo ja zupełnie odwrotnie Aallen, takie HD650 to emocje a PM3 bardzo fajne równe słuchawki:)

 

widzisz... hd650 jeszcze sie zgodze, zwlaszcza przez ich srodek... ale reszta dla mnie juz tak nie jest emocjonalna co ... hmmm... uspokajajaca, relaksujaca. Ale emocjonalna na pewno nie. Natomiast hd600 to nuda dla mnie.

Przy tym pm3 to raz ze emocje, a dwa polaczone z bardzo dobra jakoscia i odwzorowaniem nagran. I ich uniwersalnosc. Z zamknietych nic mi sie tak nie podobalo. dt770 owszem, ale jednak srednica nieco zbyt sucha i krzykliwa. A PM3 zachowujac (jak nie przewyzszajac) ilosc szczegolow i przekazywanych informacji sa tak fajnie nasycone... mniam :)

Ed.5, Pandory - wszystko w porownaniu z PM3 mnie odrzuca. Owszem - duzo w tym preferencji odnosnie strojenia. Ale trchnicznie imo tez sie nie maja czego wstydzic przy tych drozszych konstrukcjach.

Dla mnie akurat porównania PM3 z Ed5 i Pandorami, to porównywanie Skody Fabii z Audi A8 i Passatem. Ale walkowalismy to już wiele razy :) HD600 to w tym otoczeniu takie A4-A6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej analogii dla mnie to tak:

Hd600 nudny passat

PM3 alfa romeo giulia w topowej wersji z silnikiem ferrari

Pandory passat nudny po wiejskim tuningu ;)

O ed5 boje sie pisac ;) ale tez po tych mitach wygrzewania moge byc nieobiektywny bo nie wiem ile gral moj egzemplarz co sluchalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z uśmiechem słucham HD600 z AK380 :) obie sztuki niestety tylko testowe sklepowe, ale na moim sklepie i tego pilnuję :)

HD600 nudne? Ja to dziwny jestem wolę HD600 od HD800 lub ULE5 :) do tego wolę AK380 od DX90 :)

Mając wybór tylko jednych słuchawek do domu i na ulicę nie zastanawiałbym się - PM3 :) w swojej cenie przy odpowiednim już nawet budżetowym źródle pokazują klasę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Porównanie HD650 do PM-3, ze względu na konstrukcję, jest trochę krzywdzące dla tych drugich. Już bardziej pasowałoby porównanie Sennków vs PM-2 o ile jednym z kryteriów nie byłaby cena...A o PM-2 coś cicho na forum. Większości osób na headfi chyba podchodzą mniej niż PM-2. Mnie odwrotnie. Co kto lubi.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Miało być mniej niż PM-3

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

 

No ale porównywanie PM2 z PM3 to trochę porównywanie gruszek z jabłkami. Niby da się porównać, bo jedne i drugie to owoce, ale porównanie trochę jednak bez sensu. Mnie się dźwięk z PM2 bardziej podobał o tyle, że był jakby lepiej wykończony/dopracowany, taki bardziej koherentny i zbilansowany. No, ale gdyby zamknąć PM2, to pewnie grałyby jak PM3. Nie wiem czy różnica w sygnaturze byłaby zauważalna.

 

Kupując PM3 brałem pod uwagę do jakich celów będą przeznaczone. Do tych celów PM2 nie nadawałyby się. Oczywiście - zestaw Sennheisera Orfeusz też brzmi świetnie, ale wyjdź z tym na ulice, użyj tego w metrze czy autobusie. Zatem te porównania są bez sensu.

 

Jeżeli PM3 gra w zasadzie tą samą klasą dźwięku co PM2, a różnice wynikają wyłącznie (imho) z konstrukcji słuchawek, to o co tu kruszyć kopię? Gdybym kupował słuchawki do domu, wziąłbym PM2, ale że nie kupowałem do domu, wziąłem PM3. I jestem bardzo zadowolony.

 

Mnie chodziło o porównanie Sennheiser HD650 do Oppo PM-2 a nie PM-3 do PM-2, co z mojej wypowiedzi wyżej wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności