Skocz do zawartości

HiFiMAN HE-1000 i EF-1000


Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

A to ty nie wtajemniczony. Jeden z recenzentów na Audiostereo oceniał i pisał recenzje oglądając produkt przez pudełko i były one naprawdę ociekające audiofilską epistolografią :P

Czytałeś moją gazetkę :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

HE6 ponoć z Mjolnirem II grają kapitalnie po balansie. Ale to jeno tylko ze słyszenia.

 

A jak mają grać, z widzenia? <_<

 

:lol:

 

 

 

Był taki przypadek, że recenzent opisywał sprzęt kompletnie nie dokonując odsłuchów, więc choć zapewne miał to być żart, to niestety trąca o pewną absurdalną nutę w podany deseń :).

 

@aallen szybszy.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie odpuszczam planary, za wolne do mojej muzyki.

Wracam do stajni Fostexa , chyba zdecyduję się również na ich firmowy Dac/wzmak HP-A8c.

 

ZA WOLNE????????????

Audeze na pewno, ale już HFM HE-6 czy HE1000 to trudno to powiedzieć, ale z drugiej strony to nie wiem do końca czego tam słuchasz na youtube ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne i drugie mają przetwornik planarny :)

Pomijając fakt że HE1000 bardziej mi się podobały w odbiorze niż np. STAX SR507 to jednak tym drugim muszę oddać że do szybkiej muzyki typu Rock, Metal nadają się najlepiej moim zdaniem co nie powoduje automatycznie ze Audeze czy Hifiman są ślimakami co to to nie. Dźwięk jest tak samo szybko odtwarzany. To przez separacje i artykulacje danego dźwięku dźwięk wydaje się szybszy.

Oczywiście wole bardziej uniwersalne słuchawki więc wybrałbym HE1000 z pary SR507 HE1000 gdybym miał wybrać jedne z nich

To tak jakby grać na gitarze akordami i dokładnie to samo palcem struna po strunie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

 

Na razie odpuszczam planary, za wolne do mojej muzyki.

Wracam do stajni Fostexa , chyba zdecyduję się również na ich firmowy Dac/wzmak HP-A8c.

 

ZA WOLNE????????????

Audeze na pewno, ale już HFM HE-6 czy HE1000 to trudno to powiedzieć, ale z drugiej strony to nie wiem do końca czego tam słuchasz na youtube ;-)

 

Heh, dla mnie Audeze i HE1000 to ślimaki przy TH900. Wystarczy puścić jakiś Metalowy zespół...przekaz TH900 wgniata w podłogę, jak powinno być na Metalu, ale z zachowaniem wyrazistości wokalu, bardzo szczegółowej góry i bas przyprawiający o szybsze bicie serca...taki bas w Metalu to ja rozumiem.

Topowce dla mnie to nie nadają się do dynamicznej, mocnej muzyki....gdzie bas gra pierwsze skrzypce. Zbyt grają równo i liniowo.

Do muzyki która ma podnosić trochę ciśnienie trzeba słuchawek lekko podbarwionych, nieliniowych...

Co nie znaczy że nie lubię liniowo grających słuchawek....ale to inna sprawa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam to trochę rozumiem, SR009 albo HE1000 mają tak kontrolowany bas, że cały przekaz robi się taki bardzo ułożony, kulturalny, z tym że dla mnie to prędzej dla tego że są za szybkie niż za wolne. W dynamicznych przetwornikach bas się bardziej "ciągnie", przez co ma się wrażenie tej potęgi wgniatającej w ziemię, czuć po prostu jak robią przeciąg, w dobrych orto jest zejście do piekła, ale ten wykop pojawia się albo na bardzo wysokich poziomach głośności, albo wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na razie odpuszczam planary, za wolne do mojej muzyki.

Wracam do stajni Fostexa , chyba zdecyduję się również na ich firmowy Dac/wzmak HP-A8c.

 

ZA WOLNE????????????

Audeze na pewno, ale już HFM HE-6 czy HE1000 to trudno to powiedzieć, ale z drugiej strony to nie wiem do końca czego tam słuchasz na youtube ;-)

 

Heh, dla mnie Audeze i HE1000 to ślimaki przy TH900. Wystarczy puścić jakiś Metalowy zespół...przekaz TH900 wgniata w podłogę, jak powinno być na Metalu, ale z zachowaniem wyrazistości wokalu, bardzo szczegółowej góry i bas przyprawiający o szybsze bicie serca...taki bas w Metalu to ja rozumiem.

Topowce dla mnie to nie nadają się do dynamicznej, mocnej muzyki....gdzie bas gra pierwsze skrzypce. Zbyt grają równo i liniowo.

Do muzyki która ma podnosić trochę ciśnienie trzeba słuchawek lekko podbarwionych, nieliniowych...

Co nie znaczy że nie lubię liniowo grających słuchawek....ale to inna sprawa.

 

Co do szybkości - czy to nie przez współczynnik Tesla na poziomie 1,5? Audeze LCD-4 też to mają. Może być ciekawie.. itd. do znudzenia z tą ciekawością ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

To prawda, ale wiadomo o co chodzi jak się pisze...czy to T90,T70, AKG812, T1....to wszystkie grają dosyć przenikliwie, super detalicznie ale podobnie, można znaleźć wspólny mianownik.

Tak samo TH900, też na magnesie Tesli, niemal daleki brat AKG812. a jednak jakże przyjemny w odbiorze, gładka góra choć z chęcią do sybilacji na słabszym torze. Jedynie dla mnie Fostexowi udało się wykorzystać Teslę jak należy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te słuchawki poza TH900 mają mylarowe membrany, które zniekształcają przy wysokich częstotliwościach, i są ogólnie bardziej krzykliwe niż fostexowa bioceluloza. Stąd różnica. A o tej tesli tak piszę informacyjnie, bo czasami mam wrażenie że rozpatruje się ją jako osobny typ przetwornika, podczas gdy różnice są minimalne, a właściwie nie ma ich wcale, inne ostrzejsze, szybsze brzmienie to pochodna zwiększonej "siły" magnesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fostexowa bioceluloza

Czyli i zatem oraz wszem i wobec - jeśli chcieć zrobić słuchawy a'la MDR-R10 to szybciej na bazie TH600/900 niż Denonów.

 

EDIT: Głupotę palnąłem, Fostexy w tym kierunku są już robione.

 

A może i nie - MDR-R10 mają bardzo specyficzny kształt, może właśnie to jest pominięte w Fostexach, oprócz też szczególnego gatunku grzewa.

Edytowane przez matkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności