Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

@pabloj dziękuję za podzielenie się własnym ulubionym zestawieniem sprzętowym oraz połączeniami kablowymi. Mnie najbardziej Hawki podobają się podłączone bezpośrednio pod dapa TEAC HA-P90SD oraz DACa 215 na neutralnych lampach, jak Philips ECC88 SQ. Nie jest to może idealne połączenie, ale po prostu pozwala brzmieć Hawkom dobrze, bez podkreślania basu, oddalania średnicy, nadawania dodatkowej porcji pogłosów, jak bywało to czasami w pewnych zestawieniach bezpośrednio pod wzmacniaczem lampowym. Dla mnie miedź, ewentualnie gybryda są dla NH najlepszym rozwiązaniem, bo czyste srebro pozbawia je trochę ich wyjątkowości, chociaż brzmią znacznie czyściej, pojawia się ładna, lepiej doświetlona góra, bas posiada lepszą kontrolę, nie rozlewa się, staje się twardszy, na średnicy pojawia się dużo detali... przekaz niby całościowo lepszy, ale dla mnie na lavri był trochę zbyt zwyczajny :) Lubię, jak wyróżniają się dźwiękowo na tle innych słuchawek oraz zapewniają unikalne doznania muzyczne. 

 

41 minut temu, audionanik napisał:

Musisz posłuchać majkelowego kąba.

 

Jeśli będzie taka możliwość, z wielką przyjemnością na nim posłucham muzyki :) 

 

@gabler z tymi Beyerdynamicami sprawa wygląda ciekawie i chyba będzie trzeba się za nimi rozejrzeć :) 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, timecage said:

 

Ja to niezmiennie rozumiem jako "jak się popracuje nad torem aby sprowadzić je możliwie bliżej typowego brzmienia słuchawek to wtedy można je chwalić" :P.

Jednak nie to miałem na myśli. Takie np Fostex TH610 nie podobały mi się w żadnym ustawieniu moich torów. Tzn nie mogły mnie cieszyć sygnaturą taką jaką lubie. Zawsze czegoś 'za mocno' brakowało.

 

Do innych krytykujących, nie możecie po prostu przyjąć do wiadomości, że różni ludzie polubią różne słuchawki, gdyż każdy ma troche inne gusta, tor, upodobania?; p

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pabloj napisał:

Do innych krytykujących, nie możecie po prostu przyjąć do wiadomości, że różni ludzie polubią różne słuchawki, gdyż każdy ma troche inne gusta, tor, upodobania?; p

 

Tak samo można spróbować przyjąć, że ktoś robi żartobliwe zaczepki, a nie krytykę ;).

A to co pisałeś to było o Carbonach? Bo w stopce masz nie-Carbony wpisane, a z pamięci u mnie drewniaki mało reagowały na zmiany w torze, co było jedną z ich zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gabler napisał:

Ci co słuchali nowych Bayerdynamic T1v3 twierdzą, że to podobne granie jak NH, robi się ciekawie, czyżby producenci też docenili ten styl. 

Mysle , ze T1v3 sa jeszcze ciemniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, juz niedlugo dolacze do grona (nie)szczesliwych posiadaczy NHC 🤪. Przeczytalem wiekszosc w tym watku (zajelo to pare ladnych dni 😅). Pytanie teraz, sluchawki chce podpiac pod telefon i do tego jakis nieduzy przenosny wzmacniacz/DAC. Z tego co wyczytalem to polecacie takie jak ponizej:

 

  • Chord Mojo
  • Drygon Fly Red lub Cobalt
  • xDuoo XD-10 Poke

Czy sa jakies inne warte do rozwazenia w budzecie do 1500zł? Co mysliscie o Earmen Sparrow?

 

Pierwotnie chcialem kupic sluchawki bezprzewodowe Sennheiser Momentum 3 lub B&W PX7, ale dzwiek mnie nie zachwycil. Mam nadzieje, ze tutaj bede bardziej zadowolony.

 

 

Edytowane przez pavko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przenośnego według mnie do hołków to drygonflye, jeden z nich, musisz posłuchać reda i cobalta a potem już samemu podjąć decyzję :) mają one bardzo dobrą synergię z tymi słuchawkami a ponadto są bardzo malutkie :) 

Edytowane przez januszmuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaprawdę powiadam wam, NHC to słuchawki magiczne :). To pierwsze słuchawki przy których nie przewijam tracków :), nic mnie nie drażni. To również pierwsze słuchawki których mogę słuchać cały dzień i mam ochotę na więcej... Pure enjoyment :).

  • Like 4
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, soulreaver napisał:

Zaprawdę powiadam wam, NHC to słuchawki magiczne :). To pierwsze słuchawki przy których nie przewijam tracków :), nic mnie nie drażni. To również pierwsze słuchawki których mogę słuchać cały dzień i mam ochotę na więcej... Pure enjoyment :).

Zaprawdę powiadam Ci - my to wiemy od dawna.😏

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soulreaver napisał:

Zaprawdę powiadam wam, NHC to słuchawki magiczne :). To pierwsze słuchawki przy których nie przewijam tracków :), nic mnie nie drażni. To również pierwsze słuchawki których mogę słuchać cały dzień i mam ochotę na więcej... Pure enjoyment :).

Ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kartonik napisał:

U mnie :), mi się chyba już osłuchały.

HD 600 rules

Tyż rules, ale "nie idźcie tą drogą". Będziesz się później zastanawiał gdzie kupić.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności