Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

17 minutes ago, jd1210 said:

Co to za mod, bo coś przegapiłem chyba ?

 

 

Ten post konkretnie to opisuje -> https://bit.ly/2zswSwN

 

I drugi mini mod, niezawsze konieczny, tylko w przypadku gdy nadal masz wrażenie, że szczelina jednak jest/powstaje: Wystarczy w miejscach połowy drogi pomiędzy zaczepami konstrukcji z padem przykleić małe kawałeczki taśmy izolacyjnej tak jak zaznaczyłem.
hawkimod

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, saudio napisał:

To nie starzenie tylko dojrzewanie.

 

@pabloj drewniane Hawki są według mnie jak dobre wino - z czasem dojrzewają, szlachetnieją, nabierają bogatszego smaku (dźwiękowego) :)

 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś puszczam Owle dalej i kurde nie sądziłem że to napisze ale trochę się już do nich przyzwyczaiłem i teraz ciężko mi je odsyłać. 

Fajnie skalują się w górę i w dół, słychać że ze stacjonarka grają znacznie lepiej niż z telefonu choć ciągle grają spoko z G7. 

Ten wtyk 3.5mm w stockowym kablu to porażka, sam wypada z gniazda. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron to jest efekt AQ. Sam stwierdziłem, że po tych ponad dwóch latach z moimi i odpowiadającym im DAPem powinny znaleźć się w tym wątku: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne kabelkowe podejście do Hawków

Tym razem pożyczony od @saudio (dzięki!) WireWorld Silver Eclipse XLR na wtykach Eidolic i Furutecha.

IMG_8209.JPG

Kabel jak i sam balans sporo zmienia.

Na plus oczywiście scena, detal i ogólny drajw.

A, i ta motoryczność basu. Ach..

Słuchawki bardziej się otwierają, momentami potrafią być nawet jasne, o co nigdy bym ich nie podejrzewał.

Najbardziej podobają mi się nagrania z wokalami, nie koniecznie a cappella. Otwartość, czytelność średniego zakresu wraz z dociążeniem, fajnym rytmem i sprężystością zapewniają fajnie doznania na muzyce pop, bluesie czy lekkim rocku.

Muzyka elektroniczna też porywa potężnym basem, rytmem i takim pogłosowym, lekko mrocznym klimatem.

Jazz nadal wolę na K812, bez względu na kabel czy źródło. ;)

Edytowane przez Compton
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Compton napisał:

Muzyka elektroniczna też porywa potężnym basem, rytmem i takim pogłosowym, lekko mrocznym klimatem.

O to to. Na pewno nie dysponuję takim źródłem jak Ty, ale generalnie uważam, że hawki elektronikę grają wybornie, natomiast inne gatunki jako-tako ;) Elektronice nie przeszkadzają (a wręcz pomagają ;) ) pewne udziwnienia i pogłosy, które hawki generują. Inne gatunki potrafią zagrać nieźle (jak Descending Tool'a) albo słabo (jak System of a Down, gdzie wg mnie po prostu są zbyt wolne i się gubią). Ale do elektroniki mmmmmmmmmiodzio 😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Compton napisał:

Kolejne kabelkowe podejście do Hawków

Tym razem pożyczony od @saudio (dzięki!) WireWorld Silver Eclipse XLR na wtykach Eidolic i Furutecha.

IMG_8209.JPG

Kabel jak i sam balans sporo zmienia.

Na plus oczywiście scena, detal i ogólny drajw.

A, i ta motoryczność basu. Ach..

Słuchawki bardziej się otwierają, momentami potrafią być nawet jasne, o co nigdy bym ich nie podejrzewał.

Najbardziej podobają mi się nagrania z wokalami, nie koniecznie a cappella. Otwartość, czytelność średniego zakresu wraz z dociążeniem, fajnym rytmem i sprężystością zapewniają fajnie doznania na muzyce pop, bluesie czy lekkim rocku.

Muzyka elektroniczna też porywa potężnym basem, rytmem i takim pogłosowym, lekko mrocznym klimatem.

Jazz nadal wolę na K812, bez względu na kabel czy źródło. ;)

O to zestawienie kablowe WireWorld i Furutecha mnie interesuje, pytanie czy ten kabel jest dużo lepszy od stockowego bo tej wtyki Furutecha już używam od dawna jest przednia,ale kabel to tani nie jest... 😗

 

Edytowane przez gabler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem pablojowe Owle. Tak na szybko

 

- wygodne

- skórzane pady dobre do zabawy dla psa, do słuchania tylko welury,  do tego fajnie izolują

- baardzo podatne na wszystko, od źródła, wzmaka po kabel i wtyk,

- kabel... :D powinno to być karane

IMG_20200514_160632.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gumiak9 Dokładnie, one są podatne dosłownie na wszystko, i to akurat mi się podoba bo mogę modelować ich dźwięk w kierunku, który lubie :) 
Musisz mieć bardzo ciepłe i gęste sygnaturowo źródło bo ja nie potrafię ich słuchać na tych materiałowych padach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, słuchałem na wszystkim i na kilkunastu źródłach w różnych kombinacjach. Słuchawki bardzo wygodne, skórkowe pady jak pisałem psują wg mnie brzmienie, zdecydowanie wolę welurowe. Na skórkach ja słyszę lekki pogłos, dodatkowo słuchawki grają oddalonym dźwiękiem. Fajne pady, w 99% słuchawek wolę skórzane ale wybieram welury tylko dla wygody, tutaj nie widzę sensu bo jest wygodniej i nie ubywa basu.  Słuchawki grają... różnie :P Od zupełnej kupy do bardzo dobrego brzmienia, nie jestem fanem zamkniętych słuchawek ale dołączają do grona 4 pary ( razem z hm5 i k550 i częściowo dt770) których można słuchać. Jak pisałem bardzo podatne na źródło, w dt990 zmiana kabla dała mniej niż tutaj podłączenie rodowanego furutecha.  Najważniejsze jest zgranie, to nie są słuchawki które podepnie się do 3 źródeł i z 2 zagrają dobrze a z 1 bardzo dobrze, bo prawdopodobnie nie zagrają dobrze z żadnym :D Pierwsze co pomyślałem to o małym chińskim małym dacu na sabre , niby odpowiednik Blacka (choć jaśniejszy) i z nim było najgorzej. Jak ktoś twierdzi, że to słuchawki do relaksu to mam kilka źródeł z którymi Owle zagrają tak, że dt990 przy nich będą łagodne. Piszę tutaj o wyższej średnicy, która jak w końcu z nich wylezie to potrafi pociąć uszy. Wysokie tony są w nich najlepsze, nie nazwałbym ich schowanymi/zamglonymi, po prostu bardzo łagodne i takie mają być. Jak ktoś lubi wysokie dt990 czyli zachowujące się jak Romuś w "Ślepnąc od świateł" to w Owle nie są dla niego. Po lampie nie jest źle, spodziewałem się buły na basie i napompowanego dźwięku ale grały dobrze. Nie wiem skąd oni wzięli te 25om/99db , ale jak dla mnie one mają coś z zakresu 100-120 omów i wcale nie jest oczywiste podłączenie ich do telefonu, w oneplus 5t było zbyt cicho. Najlepiej grały mi neutralno-jasnymi sprzętami na sabre , cs4398 itp. Na moje ucho świetną synergię złapał ze starą Audiophile 24/96, jednak ze względu na "kabel" ciężko to do końca ocenić, w każdym razie jeden kanał grał bardzo dobrze :D Może mam to o czym Zeos mówił w recenzji, że wtyk audioquesta w niektórych złączach jest luźny. Na kablu od Lavri jest lepiej, ale tutaj nie chcę zbytnio oceniać bo słuchałem mniej, wolałem być obiektywny i katować szlaufa z zestawu. Słuchawki w moim odczuciu jak pisałem z odpowiednim źródłem bardzo dobre, ale nie wybitne. Układam sobie w głowie jak mogą brzmieć Nighthawki, bo myślę, że otwarcie może im służyć, choć jak mówił Skylar tam są też inne zmiany. Do wieczornego słuchania na fotelu może i spoko, ale słuchając na welurach wyciekają bardziej i mając to na uwadze nie wiem czy nie zaryzykowałbym w ciemno Hawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, gumiak9 napisał:

skórkowe pady jak pisałem psują wg mnie brzmienie, zdecydowanie wolę welurowe. Na skórkach ja słyszę lekki pogłos, dodatkowo słuchawki grają oddalonym dźwiękiem.

Za oulami nie przepadam, ale hołki też wolę ze szmaciakami.

19 minut temu, gumiak9 napisał:

skąd oni wzięli te 25om

Też nie wiem, ale omomierz to potwierdza.

 

Ja potwierdzam (po raz kolejny) wysoką wrażliwość audiokłestów na okablowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gumiak9  @audionanik No i dobrze, że są dwie pary różnych padów bo jak widać gusta mogą być skrajnie różne. W kwestiach technicznych jak czułość na zmiany toru się widzę wszyscy zgadzamy, a co do sygnatury czy nam pasuje czy nie to już zależy mocniej niż sądziłem od własnych upodobań. Bo że od toru i wielkości uszu to już raczej każdy wie ;)

Faktem niezaprzeczalnym jest, że Hawki/Owle nie są słuchawkami 'dla każdego' bo trzeba im znaleźć dobrą synergie, ale jak się ją już znajdzie to mogą stać się króliczkami, za którymi tyle się goni. I u mnie się stały :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności