Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z Hawkami mam problem.

Jak was czytam to chce je znowu miec.

A jak je znowu mam to potem ich już nie chce.

 

Dziwne słuchawki.

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Karmazynowy napisał:

Ja z Hawkami mam problem.

Jak was czytam to chce je znowu miec.

A jak je znowu mam to potem ich już nie chce.

 

Dziwne słuchawki.

Ja też tak mam. Ale ich się nie sprzedaje, tylko odkłada do kuferka.

Dziwne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bendezar Takie odłożone z kuferka, wyglądające praktycznie jak nowe, kupiłem :D Komuś coś w nich ciągle nie pasowało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pabloj napisał:

 Daj iFi iTube2 pomiędzy swoje HD20 i THXAAA789 to będziesz Pan zadowolony.

A co ten iFi iTube daje? Wart ten "lampowy smaczek" 1500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pabloj napisał:

@Karmazynowy Daj iFi iTube2 pomiędzy swoje HD20 i THXAAA789 to będziesz Pan zadowolony.

 

Po co? Nie widzę sensu.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bendezar Mając go możesz swój tor dopasować praktycznie pod każde słuchawki, określić czego danemu modelowi słuchafonów trzeba. Bo możesz wtedy żonglować ustawieniami, sam DAC + Amp lub DAC + bufor lampowy + Amp, z tym, że ten iFi ma 3 różne stopnie lampowe do wyboru, z czego każdy ma swoją sygnaturę, podkreśla lub 'rozmywa' inne rejony pasma. Do tego możesz go jeszcze ustawić na dwie różne opcje bufora: 0dB, i z 9dB podbiciem, które potęguje jego narzut. Oraz ustawić jako preamp i kręcić gałą ile z jego 'czaru' chcesz dać dalej. Czy jest to warte tych 1500zł to każdy musi sam ocenić ;) Mnie się podoba i wiele słuchawek mi zaczarował. Używam go również jako bufor do słuchawek elektrostatycznych (do Staxowego ampa wtedy podaje sygnał).

 

3 minutes ago, Karmazynowy said:

Po co? Nie widzę sensu.

W przypadku mojego toru, iFi otworzył/rozwarstwił mi średnicę w Hawkach/Owlach, która bez niego, z 'czystych tranzystorowych' dziur denerwująco za mocno siedziała mi w głowie. iTube2 sprawił, że obszerniej wybrzmiewa i jest o wiele naturalniejsza w odbiorze.

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

3 minuty temu, pabloj napisał:

@bendezar Mając go możesz swój tor dopasować praktycznie pod każde słuchawki, określić czego danemu modelowi słuchafonów trzeba. Bo możesz wtedy żonglować ustawieniami, sam DAC + Amp lub DAC + bufor lampowy + Amp, z tym, że ten iFi ma 3 różne stopnie lampowe do wyboru, z czego każdy ma swoją sygnaturę, podkreśla lub 'rozmywa' inne rejony pasma. Do tego możesz go jeszcze ustawić na dwie różne opcje bufora: 0dB, i z 9dB podbiciem, które potęguje jego narzut. Oraz ustawić jako preamp i kręcić gałą ile z jego 'czaru' chcesz dać dalej. Czy jest to warte tych 1500zł to każdy musi sam ocenić ;) Mnie się podoba i wiele słuchawek mi zaczarował. Używam go również jako bufor do słuchawek elektrostatycznych (do Staxowego ampa wtedy podaje sygnał).

Dzięki!.

A nie wiesz czy pierwsza wersja robi to samo, bo można dużo taniej wyrwać?

 
Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy @bendezar też tak miewałem z nimi. Planowałem ich sprzedaż w listopadzie. Jednak porównania w ostatnich miesiącach utwierdziły mnie w przekonaniu, że dobrze je mieć pod ręką, a ich specyficznego (może właściwiej określić jako wyjątkowego) brzmienia żadnymi innymi nie jestem w stanie zastąpić. Poza tym powrót do nich jest zawsze miłym doświadczeniem. 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Ja z Hawkami mam problem.

Jak was czytam to chce je znowu miec.

A jak je znowu mam to potem ich już nie chce.

 

Dziwne słuchawki.

Tip na dziś: nie czytaj :D 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bendezar napisał:

  

Dzięki!.

A nie wiesz czy pierwsza wersja robi to samo, bo można dużo taniej wyrwać?

iTube i iTube2 to różne urządzenia bazujące o ile dobrze pamiętam na tej samej lampie GE. iTube2 ma większe możliwości kontroli/wpływu na dźwięk i ma lepszą synergię (wg samego iFi) z resztą nowszych zabawek z linii micro. W setupie słuchawkowym jednak czasem trudno dostrzec różnicę, zwłaszcza od razu. To samo doryczy 1 z 3 sygantur dźwięku lampowefo. Najlepiej wpiąć, posłuchać, wypiąć z toru i posłuchać znowu. Jeśli okaże się że jednak czegoś brakuje znaczy, że iTube jest potrzebny ;) wg iFi iTube2 wymaga wygrzania. Niektóre ustawienia powinny być użyte w torze z głośnikami, ale niektórzy używają ich także ze słuchawkami, chociaż ja nie jestem fanem tego rozwiązania.

23 godziny temu, pabloj napisał:

@bendezar Mając go możesz swój tor dopasować praktycznie pod każde słuchawki, określić czego danemu modelowi słuchafonów trzeba. Bo możesz wtedy żonglować ustawieniami, sam DAC + Amp lub DAC + bufor lampowy + Amp, z tym, że ten iFi ma 3 różne stopnie lampowe do wyboru, z czego każdy ma swoją sygnaturę, podkreśla lub 'rozmywa' inne rejony pasma. Do tego możesz go jeszcze ustawić na dwie różne opcje bufora: 0dB, i z 9dB podbiciem, które potęguje jego narzut. Oraz ustawić jako preamp i kręcić gałą ile z jego 'czaru' chcesz dać dalej. Czy jest to warte tych 1500zł to każdy musi sam ocenić ;) Mnie się podoba i wiele słuchawek mi zaczarował. Używam go również jako bufor do słuchawek elektrostatycznych (do Staxowego ampa wtedy podaje sygnał).

 

W przypadku mojego toru, iFi otworzył/rozwarstwił mi średnicę w Hawkach/Owlach, która bez niego, z 'czystych tranzystorowych' dziur denerwująco za mocno siedziała mi w głowie. iTube2 sprawił, że obszerniej wybrzmiewa i jest o wiele naturalniejsza w odbiorze.

Który stopień lampowy najbardziej Ci się podoba?

Edytowane przez alekc
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alekc Najczęściej ten dolny czyli Push-Pull, dla niektóych słuchawek i ustawień toru czasem ten górny, czyli S.E.T.. Środkowy prawie nigdy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem adapter z XLR na dużego Jacka od Jakuba z sąsiedniego forum. Świetnie się prezentuje, solidny kawał druta. Teraz mogę wszystkie moje zbalansowane kabelki podłączyć do Hawków i Owli, co też namiętnie od paru godzin czynie :D ALE CZAD z tym Soloistem! Dla pewności różne kombinacje z iFi iTube2 + SMSL SP200 jeszcze posprawdzałem. Niestety albo stety, Soloist lepszy :D Jednocześne świetnie dociążony oraz mega przestrzenny, sceniczny pokaz dźwięków, rysowane grubą krechą z konkretną holografią. 

Dałem posłuchać mojej drugiej połówce poniższego kawałka z Nightowlami i Soloistem + adapter XLR + 8żył miedź na wtyczce rodowanej Furutecha (wszystko ze średnicowymi interkonektami również od Jakuba) i werdykt taki: "Brzmi lepiej niż na żywo" ^_^

 

 

https://open.spotify.com/track/7M9Y6w7iZK1Irq51OkN5EH?si=WUsdGfjlQOGNoG4wx0mOxA

 

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień z Soloistem i dodatkowo moimi 8 żyłowymi kabelkami podłączonymi do niego adapterem z XLR na Jack. Właśnie rozpoczynam dzisiejszy odsłuch siedząc przy domowym stanowisku pracy. Leci Defeated Clown - Hildur Gudnadottir i normalnie mam ciarki na całym ciele z wrażenia. Mam wrażenie jakby Soloist wyciągał szczegóły/smaczki z utworu tak abyśmy mogli wyraźnie je usłyszeć, nadaje im masy, nie tracąc przy tym nic na sceniczności i napowietrzeniu sceny. Zapewne spora zasługa w tym również użytych kabli, no ale z tymi samymi kabelkami na SP200 tego nie słyszę więc... Burson ty draniu! 
A na ruszt jako pierwsze poszły dziś Owle + 8żył na miedzi Jimmiego Dragona z wtyczką Furutech FP-705M (R).

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj jesteś zgubimy.. potem ktoś tak całkiem niechcący podrzuci ci pewnie matrixa, i pewnie iDSD pro... Twój okręt audio właśnie rozwinął żagle a króliczek nawiał😁

Edytowane przez Corvin74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tenor.gif

Co robić, jak żyć?!

 

I pomyśleć, że to wszystko z słuchawkami, z których odsłuchem najdłużej się ociągałem ze względu na skrajnie różne o nich opinie!

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, maciej3 napisał:

 

 

Dzisiaj słucham T90 wpięte w dziurkę XLR'em i NH ze standardowym kablem z końcówką 6,35mm na skórzanych padach.

Co jakiś czas zmieniam parę na głowie. Liczę na to, że NH jeszcze potrzebują czasu by coś się zmieniło - więc tak hurra optymizmu póki co nie ma i uspokajam jaj byś nie stracił 😆

To rzeczywiście specyficzne słuchawki. Po odsłuchu T90 zakładam NH i pierwsze wrażenie jakbym zakładał hełm, coś jak na filmie gdy astronauta go zakłada i dla widza pojawia się efekt jakby uszy się zatkały :) Naprawdę dziwne, ale po kilkunastu sekundach słuch się adaptuje i to mija. Natomiast gdy je zdejmę i ponownie założę to jest ok, taki efekt tylko po T90 pewnego rodzaju klaustrofobia. Słychać wyraźnie, że NH są gęstsze, ale jednocześnie zaskoczyło mnie, że potrafią wyciągnąć tyle szczegółów i jeszcze je rozmieścić. Szczególnie gdy coś jest z tych niższych rejestrów, T90 z kolei bardziej z tych wyższych. To powoduje, że czasem pewne szczegóły są pełniejsze w wybrzmiewaniu na jednych, a to na drugich. Mimo szczegółów i dobrego rozmieszczenia to na dole czasem męski wokal potrafi się momentami zlewać z basem - jakby nachodzi na siebie.  Dziwne w NH jest jeszcze to, że niektóre dźwięki mają inną barwę. Nigdy tego nie zauważyłem zakładając DT990, HD565 czy T90. Owszem dźwięki mogą być mniej lub bardziej zaakcentowane, ale tu są jakoś podkoloryzowane to chyba przez bardziej podkreśloną wyższą średnicę albo jakieś wycięcie niżej?! No i ten słynny pogłos też go zauważyłem. Zapuściłem sobie Rammstein - Deutschland tam mamy dużo ciągnącego się dołu i to wybrzmiewa dłużej, lekka sieczka - choć w przypadku Rammstein dozwolone :)  To póki co na tyle. Jutro jeszcze HD565 pójdą w ruch, ale one są na dużym jacku, więc będę musiał przepinać.

 

Chyba będą musiały jeszcze trochę się rozegrać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tytus1988 napisał:

Rammstein - Deutschland tam mamy dużo ciągnącego się dołu i to wybrzmiewa dłużej, lekka sieczka

@maciej3 Spróbuj ich na welurach. Z ciekawości posłuchałem tego kawałka. Żadnej sieczki czy chaosu, a hawki szły prosto z ich rodzinnego cobalta.

Edytowane przez Jaworrr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, majkel napisał:

T90 sobie popraw. :) Modów i padów różnych ci do nich dostatek. Samo dociążenie można regulować w szerokim zakresie padami. Do tego zabawy z wytłumianiem i nie tylko.

 

Rozumiem, że nadal posiadasz T90? Jakie pady aktualnie używasz, możesz się podzielić linkiem ;) Do mnie jedzie para oryginalnych. Z racji, że słuchawek już nie ma, a Konsbud jeszcze miał pady na stanie to szybko zdecydowałem się na zakup na zaś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są te. https://www.ebay.pl/itm/Velvet-Ear-Pads-For-Beyerdynamic-DT880-DT860-DT990-DT770-HS200-HS400-T5P-T70-T90/112555163693

 

Czasami pod tym oznaczeniem można dostać coś innego od innych sprzedawców, dlatego podaję aukcję, która jest droższa niż niektóre, ale stąd przynajmniej miałem dokładnie taki wzór, o jaki mi chodziło - mniejszy otwór, miękki welur, sztuczna mnąca się skóra z tyłu poduszek, nie taka gładka i gruba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności