Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, folab napisał:

Oceniasz to na Dragonie czy masz może jakieś ( bez urazy) wysokiej klasy źródło ?

Obecnie na Red ale podobne odczucia miałem na AIM SC808 z FLCII. W studiu podobnie to brzmi na niezłych źródłach i głośnikach bliskiego pola. Nie wiem może na jakimś wybitnym DAC+AMP różnice będą większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałeś cały temat to wiesz, że nikt nie słuchał jeszcze wszystkich trzech par.

1. -

2. Pisałem w tym temacie kilka razy, nawet z rozróżnieniem na pady welurowe, skórzane i hybrydowe. Zresztą to ta sama konstrukcja tak samo strojona, różnice dżwięku wynikają z innego kabla i padów, ale są to różnice słyszalne od pierwszej nutki.

3. - 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2017 o 19:42, jarrro napisał:

Urok NH zależy od nagrania. Bywa, że czystość HE-500 robi większe wrażenie, ale często gęste nasycenie NH daje tyle magii, tajemniczości i ciepła, że tego spektaklu muzycznego nie chce się przerywać. A co ciekawe, mogę porównać kolejne

Dziś, czyli Final Sonorous 3.

Te ostatnie grają równiejszym pasmem, nie ma czystości sterylnej planarów, nie ma ciemności NH, wszystkie dźwięki są podawane w dawce umiarkowanej, perkusja podawana jest w końcu wiarygodnie, nie ma przekłamania występującego w MEZE 99, które sprzedaję na bazarku.

NH nie nudzą się, nie chcę ich sprzedawać, bo mają swój winylowy charakter.

@Mirekm

Najlepsze kable robią chłopaki z forum, Japońce robią dobre kable dla JAPONII. Czy chcesz, by od używania japońskiego kabla oczy skośne się zrobiły?

Ja nie chcę, mam lęki i dreszcze, a czasem koszmary mi się śnią na myśl o tym, że dodatkowy kabel do słuchawek miałbym kupować w Japonii. Te małe rączki...

 

hej Jarrro,

 

a jak byś porównał bezpośrednio Meze 99 do Audioquest Nighthawk ? Faktycznie NH będą dużo ciemniejsze od Meze  ? Cały czas szukam drugich słuchawek do towarzystwa Meze ? Ten pogłos jest faktycznie taki denerwujący w NH ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Rocka, Metalu, Rapu czy muzyki filmowej w zasadzie ciężko znaleźć lepsze słuchawki. Szczególnie na welurach. A jak komuś będzie brakowało niskich do założy sobie skórzane pady i wtedy nie można już narzekać na pewno. 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Compton napisał:

Eeee... :)

Beee

Doprecyzuje...mowa o słuchawkach w cenie do 2500 zł.

Przerobiłem Listen, Oppo PM3, He400i, 7200, 550 MKII, 580, 780 i kilka innych nie wartych wspomnienia. Podpasowały jak żadne inne. Ale trzeba lubieć takie analogowe brzmienie o solidnej podstawie basowej. W połączeniu ze szczegółową górą i wokalem lekko oddalonym od ucha dla mnie są słuchawkami kompletnymi. A w zasadzie w żadnych innych słuchawkach nie spotkałem się z takim efektem 3D i to mnie kupiło w zasadzie od pierwszej nutki.

Pomijam oczywiście HE-4 bo do ich skutecznego napędzenia trzeba mieć klocki które kosztują drugie tyle ;)

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palpatine napisał:

Beee

Doprecyzuje...mowa o słuchawkach w cenie do 2500 zł.

Przerobiłem Listen, Oppo PM3, He400i, 7200, 550 MKII, 580, 780 i kilka innych nie wartych wspomnienia. Podpasowały jak żadne inne. Ale trzeba lubieć takie analogowe brzmienie o solidnej podstawie basowej. W połączeniu ze szczegółową górą i wokalem lekko oddalonym od ucha dla mnie są słuchawkami kompletnymi. A w zasadzie w żadnych innych słuchawkach nie spotkałem się z takim efektem 3D i to mnie kupiło w zasadzie od pierwszej nutki.

Pomijam oczywiście HE-4 bo do ich skutecznego napędzenia trzeba mieć klocki które kosztują drugie tyle ;)

Czas Palpatine posłuchać T1rev2 ,tam dopiero poczujesz co to znaczy prawdziwa scena 3D, i wokal blisko a nie daleko...tak że...he,he.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Soundman1200 napisał:

Czas Palpatine posłuchać T1rev2 ,tam dopiero poczujesz co to znaczy prawdziwa scena 3D, i wokal blisko a nie daleko...tak że...he,he.

Przyjdzie kiedyś czas, z wielką przyjemnością posłucham jak będzie okazja. Nie lubię jak wokal wpychany jest do ucha. Taka odległość jak jest w NH wydaje się być optymalna. Pośrodku sceny.

A co do sceny 3D to wszędzie ona występuje i jest poskreślana w recenzjach NH nie wyczytałem tego w reckach T1. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą T1 v2 czego Hawki nie potrafią...jest że potrafią zagrać klimatycznie, blisko ,intymnie wokalem (wcale nie do ucha),

a za chwilę przy klasyce otwiera się głębia sceny jak w TH900, gdzie słychać każdy instrument w orkiestrze.

Są więc te T1 v2 uniwersalne,dostosowują się do muzyki, łączą w sobie 2 pary słuchawek...są samowystarczalne...

Można więc mieć T1 v2  i nie pożądać innych słuchawek, z Hawkami jednak byłby niedosyt.

Tak to wygląda z mojej strony , szukałem takich słuchawek kilka lat....he,he.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Soundman1200 napisał:

Zaletą T1 v2 czego Hawki nie potrafią...jest że potrafią zagrać klimatycznie, blisko ,intymnie wokalem (wcale nie do ucha),

a za chwilę przy klasyce otwiera się głębia sceny jak w TH900, gdzie słychać każdy instrument w orkiestrze.

Są więc te T1 v2 uniwersalne,dostosowują się do muzyki, łączą w sobie 2 pary słuchawek...są samowystarczalne...

Taaa... :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soundman - wybacz ale tak czytam ten temat bo jestem zainteresowany NH - to czytajac Twoje opinie mozna stwerdzic ze ktos tu ma zaczatki schizo czy cos w tym stylu :P

piszesz cos, a potem sobie zaprzeczasz ze jednak nie, a potem znowu ze tak :)... malo pomocne Te Twoje opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, navygator napisał:

soundman - wybacz ale tak czytam ten temat bo jestem zainteresowany NH - to czytajac Twoje opinie mozna stwerdzic ze ktos tu ma zaczatki schizo czy cos w tym stylu :P

piszesz cos, a potem sobie zaprzeczasz ze jednak nie, a potem znowu ze tak :)... malo pomocne Te Twoje opinie :)

Zgadłeś, schiza słuchawkowa u mnie już tak solidna że gorzej już być nie może chyba...:ph34r:

Ok. to wyłączam się...w końcu to temat o Hawkach, które bardzo też lubię...uniwersalniejsze od LCD3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, navygator napisał:

soundman - wybacz ale tak czytam ten temat bo jestem zainteresowany NH - to czytajac Twoje opinie mozna stwerdzic ze ktos tu ma zaczatki schizo czy cos w tym stylu :P

piszesz cos, a potem sobie zaprzeczasz ze jednak nie, a potem znowu ze tak :)... malo pomocne Te Twoje opinie :)

Nie znasz jeszcze naszego Soundmana...

Najlepsze słuchawki są te, które akurat na dany moment są w avaktarku. :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności