Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 3.06.2017 o 12:59, Palpatine napisał:

Jak czytałeś cały temat to wiesz, że nikt nie słuchał jeszcze wszystkich trzech par.

1. -

2. Pisałem w tym temacie kilka razy, nawet z rozróżnieniem na pady welurowe, skórzane i hybrydowe. Zresztą to ta sama konstrukcja tak samo strojona, różnice dżwięku wynikają z innego kabla i padów, ale są to różnice słyszalne od pierwszej nutki.

3. - 

 

czesc, a na pierwszy rzut ucha czym sie roznia carbony od drewnianych ? - nie moge znalezc Twojego wczesniejszego posta na forum odnosnie roznic. bede wdzieczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Są dużo mniej pogłosowe, szczególnie na padach welurowych. 

 

Na takich samych padach? To raczej niemożliwe skoro buda jest ta sama tylko kolor inny. 

To co zmienia brzmienie karbonów to pady o kabel.

 

Hawki na padach i kablu z karbonów będą brzmiały jak karbony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Palpatine napisał:

Są dużo mniej pogłosowe, szczególnie na padach welurowych. 

Średnica nie jest cofnieta. Gdzie to wyczytałeś? Pierwsze słyszę. 

 

to odnośnie zwykłych hołków - bas wchodzacy ma srednice, cofnieta sredncica (wokale) i dobra gora i bardzo bardzo bardzo poglosowe (tak sa opisywane)

jak bardzo slychac te zmiany w Carbonie - na padach skorzanych :) (bo welur to nawet beat'sy wyszczupli) - czy mocno zanika poglos wtedy

Edytowane przez navygator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, navygator napisał:

 

to odnośnie zwykłych hołków - bas wchodzacy ma srednice, cofnieta sredncica (wokale) i dobra gora

jak bardzo slychac te zmiany w Carbonie - na padach skorzanych :) (bo welur to nawet beat'sy wyszczupli) - czy mocno zanika poglos wtedy ?

Różnice są słyszalne od razu. Porównywałem 1 do 1. Wokale moim zdaniem są umiejscowione na scenie tak samo. Nigdy bym nie powiedział że wokale są wycofane. Są umiejscowione pośrodku sceny. Dolna średnica na skórzanych padach jest ciut jaśniejsza niż na hybrydach. Może to też kwestia kabla, a w zasadzie na pewno w jakimś stopniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Palpatine napisał:

Różnice są słyszalne od razu. Porównywałem 1 do 1. Wokale moim zdaniem są umiejscowione na scenie tak samo. Nigdy bym nie powiedział że wokale są wycofane. Są umiejscowione pośrodku sceny. Dolna średnica na skórzanych padach jest ciut jaśniejsza niż na hybrydach. Może to też kwestia kabla, a w zasadzie na pewno w jakimś stopniu. 

a te pogłosy ? :) dużo ich mniej na Carbonach ? czy róźnice są minimalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Palpatine napisał:

W połączeniu ze szczegółową górą i wokalem lekko oddalonym od ucha dla mnie są słuchawkami kompletnymi.

 

17 godzin temu, Palpatine napisał:

Nie lubię jak wokal wpychany jest do ucha. Taka odległość jak jest w NH wydaje się być optymalna. Pośrodku sceny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, navygator napisał:

a te pogłosy ? :) dużo ich mniej na Carbonach ? czy róźnice są minimalne ?

Różnice co słyszalne od "pierwszej nutki".

5 minut temu, Compton napisał:

 

 

Zgadza się.  Moje poprzednie słuchawki Hifimany He400i wokal wpychaly mi do ucha co w połączeniu ze swoistą kluchą powodował u mnie ból głowy. 

Tak więc wokal jest odsunięty od ucha na środek sceny jak napisałem już wielokrotnie, co nie oznacza że tony scenie są schowane w całości. Bo to oznaczałoby mniejszą lub większą Vke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ,zgadza się,wokal w Hawkach jest akuratnie umiejscowiony, na pewno to nie V-ka tak duża jak na TH900,gdzie już

momentami było uczucie że wokalista jest za daleko.

Pogłosy są ale to trzeba lubić, po kilku dniach można to polubić.

Ja akurat lubię pogłosowe słuchawki,ale wiem że niektórzy nie znoszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są, to bas jest podbity.

 

Sygnatura NH to równia pochyła w dół, podbity midbas i dolna średnica i potem coraz niżej aż do przyciemnionej góry. Średnica IMO na swoim miejscu, to buła na basie psuje sygnaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma słuchawek idealnych, ale to co mówicie "delikatnie" mija się z moimi wrażeniami. No chyba że faktycznie mowa jest o NH a nie o serii Carbon (NH,OWL).

Szczególnie, że mając Listeny miałem porównanie do jasnych słuchawek...chyba, że też inaczej opiszecie ;)

Godzinę temu, hibi napisał:

tak, średnie są na równi z basem - bo jeszcze ktoś uwierzy

Raczej nikt, bo każdy w tym wątku pisze, że seria Audioquesta to słuchawki o silnej podstawie basowej. 

40 minut temu, Karmazynowy napisał:

to buła na basie psuje sygnaturę.

Na jakim źródle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tylko stwierdzam, że nie jest wycofana. Bo można wtedy odnieść wrażenie, że grają V. Dużo basu, góry i wycofana średnica. A tak nie jest. Basu dużo, średnicy dużo chociaż możliwe że lekko cofnięta względem basu (ale nadal wyraźna!! bardziej namacalna niż np. focal listen) i lekko schowana, ale detaliczna góra. Tak je zapamiętałem, nie chcę się wypowiadać czy basu jest więcej od średnicy bo nie ma sensu z pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skórzane pady od AQ. Wolę NH na nich niż na hybrydach. Brzmienie jest mocniej rysowane, jest nieco jaśniej na średnicy. Charakter słuchawek pozostaje jednak ten sam. 

Sprawniejsze ucho od mojego usłyszało, że góra nieco traci na jakości. Dlatego poluję na pady microsedue ;)

 

2 minuty temu, jarrro napisał:

To można kupić nowe pady do NH?

Wysłane z ...
 

Tak, można. Ale za granicą. Jak jesteś chętny to przy zakupie dwóch par są pomijane niektóre opłaty... tak czy siak para kosztuje ok 270zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu miałem okazję przesłuchać wczoraj wygrzanych Hawk'ów.

I tak jak pisali niektórzy - specyficzne słuchawki. mogą się podobać, ale mi nie za bardzo przypasowały. Lubię ciepłe brzmienie, muzykalne i nie lubię szarości w muzyce.

Nighthawki mimo, że basowe to wydawały mi się własnie nieco "szare", co powodowało trochę braki życia. Pogłos jakoś nie rzucił mi się strasznie w uszy. Chociaż przy bardziej skomplikowanej muzyce mógłby przeszkadzać z dużą ilością instrumentów nałożonych na siebie - metal progreswyny itp.

Porównywałem bezpośrednio do Meze Classics - te jako allrounder są wg mnie są lepsze od nighthawk'ów - mimo większej ilości basu są równiejsze w brzmieniu. Po prostu miałem wrażenie, że mają wszystko bardziej "do przodu" - więcej basu. więcej średnicy, więcej góry - brzmienie było bardziej żywe - i równe. Przy muzyce metalowej to w ogóle bez porównania. W Nighthawk'ach basu jest nieco mniej (chociaż to tylko raczej dla tego bo są otwarte bo ogólnie jest go dość sporo jak na otwartą konstrukcję), ale mimo tego, że momentami nieco lepiej teksturował to jest wolniejszy od basu w Meze 99. Przy już przebasowionej muzyce i jedne i drugie słuchawki wylewają bas na średnicę i robi się trochę papkowato, ale meze mają lepsze doświetlenie w takich momentach przez co są przyjemniejsze w odbiorze. Poza tym wokale - znowu wygrywają Meze 99 swoim dopełnieniem wyższej średnicy.

Obydwa urządzenia były testowane podpięte pod Cambridge Audio Cd + Lehmann Black Cube Linear - jasny tor, bardzo dobrej jakości.

 

Ogólnie Nighthawki to są fajne słuchawki - ale brakuje im szybkości i doświetlenia/wypełnienia na średnicy, przez co mimo ciekawej góry po prostu przegrywają z Meziakami.

Dalej jestem w kropce co kupić jako drugie słuchawki - albo za mało dociążone, albo za bardzo, albo za sucho, albo zby ostro, albo zbyt łagonie. Okropna sprawa.

 

Edytowane przez navygator
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności