Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu miałem okazję przesłuchać wczoraj wygrzanych Hawk'ów.
I tak jak pisali niektórzy - specyficzne słuchawki. mogą się podobać, ale mi nie za bardzo przypasowały. Lubię ciepłe brzmienie, muzykalne i nie lubię szarości w muzyce.
Nighthawki mimo, że basowe to wydawały mi się własnie nieco "szare", co powodowało trochę braki życia. Pogłos jakoś nie rzucił mi się strasznie w uszy. Chociaż przy bardziej skomplikowanej muzyce mógłby przeszkadzać z dużą ilością instrumentów nałożonych na siebie - metal progreswyny itp.
Porównywałem bezpośrednio do Meze Classics - te jako allrounder są wg mnie są lepsze od nighthawk'ów - mimo większej ilości basu są równiejsze w brzmieniu. Po prostu miałem wrażenie, że mają wszystko bardziej "do przodu" - więcej basu. więcej średnicy, więcej góry - brzmienie było bardziej żywe - i równe. Przy muzyce metalowej to w ogóle bez porównania. W Nighthawk'ach basu jest nieco mniej (chociaż to tylko raczej dla tego bo są otwarte bo ogólnie jest go dość sporo jak na otwartą konstrukcję), ale mimo tego, że momentami nieco lepiej teksturował to jest wolniejszy od basu w Meze 99. Przy już przebasowionej muzyce i jedne i drugie słuchawki wylewają bas na średnicę i robi się trochę papkowato, ale meze mają lepsze doświetlenie w takich momentach przez co są przyjemniejsze w odbiorze. Poza tym wokale - znowu wygrywają Meze 99 swoim dopełnieniem wyższej średnicy.
Obydwa urządzenia były testowane podpięte pod Cambridge Audio Cd + Lehmann Black Cube Linear - jasny tor, bardzo dobrej jakości.
 
Ogólnie Nighthawki to są fajne słuchawki - ale brakuje im szybkości i doświetlenia/wypełnienia na średnicy, przez co mimo ciekawej góry po prostu przegrywają z Meziakami.
Dalej jestem w kropce co kupić jako drugie słuchawki - albo za mało dociążone, albo za bardzo, albo za sucho, albo zby ostro, albo zbyt łagonie. Okropna sprawa.
 

Na hybrydach słuchane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowe pady - stara wersja Hołków + jakieś welury nie wiem skąd tam mieli w sklepie.

 

znalazłem informację na forum od Skylara, że różnica na padach to około 1db. Według pomiarów z artykułu "http://www.noach.one/blog/audioquest-nighthawk-dissapointing-headphone/"

peak wynosi ok 4db, więc pady troszkę poprawią ale nie powinna to być różnica kolosalna. dalej będzie za mało.

Dla porówniania Meze na welurach gubią sporą ilość basu i muzykalności, bas robi się bardziej teczniczny, srednica troszke sie wycofuje, i góra robi się bardziej zaznaczona - co przy niektórych gatunkach ma sens - po prostu przez odjecie basu robi sie bardziej plasko. nighthawki na welurach - został wycięty bas, góra została dalej dziwna, a góra zrobiła się bardziej "ostra" - tylko dalej jest szaro

Po prostu Meze to dla mnie lepsze słuchawki do muzyki jakiej słucham  oraz gustów - ale oczywiście nighthawki maja swój klimat - nie twierdze, że to złe słuchawki. ale gorsze do mojej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, navygator napisał:

W końcu miałem okazję przesłuchać wczoraj wygrzanych Hawk'ów.

I tak jak pisali niektórzy - specyficzne słuchawki. mogą się podobać, ale mi nie za bardzo przypasowały. Lubię ciepłe brzmienie, muzykalne i nie lubię szarości w muzyce.

Nighthawki mimo, że basowe to wydawały mi się własnie nieco "szare", co powodowało trochę braki życia. Pogłos jakoś nie rzucił mi się strasznie w uszy. Chociaż przy bardziej skomplikowanej muzyce mógłby przeszkadzać z dużą ilością instrumentów nałożonych na siebie - metal progreswyny itp.

Porównywałem bezpośrednio do Meze Classics - te jako allrounder są wg mnie są lepsze od nighthawk'ów - mimo większej ilości basu są równiejsze w brzmieniu. Po prostu miałem wrażenie, że mają wszystko bardziej "do przodu" - więcej basu. więcej średnicy, więcej góry - brzmienie było bardziej żywe - i równe. Przy muzyce metalowej to w ogóle bez porównania. W Nighthawk'ach basu jest nieco mniej (chociaż to tylko raczej dla tego bo są otwarte bo ogólnie jest go dość sporo jak na otwartą konstrukcję), ale mimo tego, że momentami nieco lepiej teksturował to jest wolniejszy od basu w Meze 99. Przy już przebasowionej muzyce i jedne i drugie słuchawki wylewają bas na średnicę i robi się trochę papkowato, ale meze mają lepsze doświetlenie w takich momentach przez co są przyjemniejsze w odbiorze. Poza tym wokale - znowu wygrywają Meze 99 swoim dopełnieniem wyższej średnicy.

Obydwa urządzenia były testowane podpięte pod Cambridge Audio Cd + Lehmann Black Cube Linear - jasny tor, bardzo dobrej jakości.

 

Ogólnie Nighthawki to są fajne słuchawki - ale brakuje im szybkości i doświetlenia/wypełnienia na średnicy, przez co mimo ciekawej góry po prostu przegrywają z Meziakami.

Dalej jestem w kropce co kupić jako drugie słuchawki - albo za mało dociążone, albo za bardzo, albo za sucho, albo zby ostro, albo zbyt łagonie. Okropna sprawa.

 

No cóż ,jak chcesz klasowe dynamiki to T1 v2 zadowolą Cię w pełni,złoty środek,jest wszystko w odpowiedniej ilości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Soundman1200 napisał:

No cóż ,jak chcesz klasowe dynamiki to T1 v2 zadowolą Cię w pełni,złoty środek,jest wszystko w odpowiedniej ilości...

słuchałem Twoich T1v2 - może źródło było za mało basowe, ale jak dla mnie miały zbyt słabe zejście i góra miała tendencję do sybilizacji - czego nienawidze :)

słabo sobie radziły z gorzej nagranami płytami - lubiły wywalać syf na pierwszy plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowe pady - stara wersja Hołków + jakieś welury nie wiem skąd tam mieli w sklepie.


Więc masz jeszcze sporo do ugrania...
Z oryginalnych hybryd bardzo łatwo zrobić coś na kształt (dźwiękowo) proteinowych (całe skórzane), one trochę rozjaśniają wyższą średnicę, niby to tylko 1db, ale różnica odrazu się rzuca w oczy. Jak chcesz jeszcze bardziej konwencjonalne brzmienie to welury od aq, sporo ludzi sobie chwali taką kombinacje, choć zachodzi ryzyko, że jak posłuchasz dłużej na oryginalnych padach to nie będziesz chciał już kombinować, takie to dziwne słuchawki...
Jeśli mogę Ci coś poradzić to poszukałbym pierwszej wersji hołków z drugiej ręki, bo można je naprawdę tanio wyrwać dokupić pady welur i masz już wtedy dość uniwersalnie, a w razie W strata przy odsprzedaży będzie bardzo mała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie słabe źródło jak tak,jednak T1 v2 to już nie zabawki premium tylko topowiec, do nich tor potrzeby jak najlepszy.

Ale jak dla mnie już z Aune X1s za gładko i przyjemnie grają, wolałbym coś ostrzejszego....potencjał mają olbrzymi.

Tak jest Navygator to są już takie słuchawki,że pokazują braki słabo nagranych płyt...

To nie miśki Meze czy Hawki ,gdzie nas po głowie pieści muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Soundman1200 napisał:

No to pewnie słabe źródło jak tak,jednak T1 v2 to już nie zabawki premium tylko topowiec, do nich tor potrzeby jak najlepszy.

Ale jak dla mnie już z Aune X1s za gładko i przyjemnie grają, wolałbym coś ostrzejszego....potencjał mają olbrzymi.

Tak jest Navygator to są już takie słuchawki,że pokazują braki słabo nagranych płyt...

To nie miśki Meze czy Hawki ,gdzie nas po głowie pieści muzyka...

 

Może i tak, ale myślę ze Lehmann Linear + Cambridge to lepsze źrodło niz Aune X1s .

To nie są "JUŻ" takie słuchawki, które pokażą braki słabo nagranych płyt - można kupić taniej Focal Spirit Proffesional, który zrobi to jeszcze lepiej - więc klasa nie ma tu nic do rzeczy.

Meze i Hawki też są szczegółwe (podpięte pod dobry tor), tylko poprzez sygnaturę nie wywalają syfu na pierwszy plan.

Co kto lubi - ale nie o to chodzi w tym temacie.

 

17 minut temu, lolomanolo napisał:

 


Więc masz jeszcze sporo do ugrania...
Z oryginalnych hybryd bardzo łatwo zrobić coś na kształt (dźwiękowo) proteinowych (całe skórzane), one trochę rozjaśniają wyższą średnicę, niby to tylko 1db, ale różnica odrazu się rzuca w oczy. Jak chcesz jeszcze bardziej konwencjonalne brzmienie to welury od aq, sporo ludzi sobie chwali taką kombinacje, choć zachodzi ryzyko, że jak posłuchasz dłużej na oryginalnych padach to nie będziesz chciał już kombinować, takie to dziwne słuchawki...
Jeśli mogę Ci coś poradzić to poszukałbym pierwszej wersji hołków z drugiej ręki, bo można je naprawdę tanio wyrwać dokupić pady welur i masz już wtedy dość uniwersalnie, a w razie W strata przy odsprzedaży będzie bardzo mała.

 

 

Niby można próbować - tylko jak mam już wydać kasę na słuchawki to wolałbym już przy nich nie kombinować - albo mi pasują albo nie. Zwłaszcza, że już kosztują w okolicach 2tys. Tym tropem mogę sobie kupić coś poniżej kafla , pomodzić i pewnie wyszłoby lepiej :P

 

Edytowane przez navygator
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Navygator nie słuchałeś T1 rev1....tam dopiero jest detal...

Navygator ja słuchałem niemal wszystko na rynku i miałem na własność.

Nadal uważam że DT150 w swej cenie to najlepsze rozwiązanie dla szukających zamkniętych, posłuchaj....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Niby można próbować - tylko jak mam już wydać kasę na słuchawki to wolałbym już przy nich nie kombinować - albo mi pasują albo nie. Zwłaszcza, że już kosztują w okolicach 2tys. Tym tropem mogę sobie kupić coś poniżej kafla , pomodzić i pewnie wyszłoby lepiej
 


Tylko widzisz, rzecz w tym, że hołki w kolorze drewnianym można wyrwać po 1400 i taniej, a co do padów to nie określiłbym tego kombinowaniem, skoro producent słuchawek ma je w sprzedaży.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lolomanolo napisał:

 


Tylko widzisz, rzecz w tym, że hołki w kolorze drewnianym można wyrwać po 1400 i taniej, a co do padów to nie określiłbym tego kombinowaniem, skoro producent słuchawek ma je w sprzedaży.

 

8 minut temu, lolomanolo napisał:

 


Tylko widzisz, rzecz w tym, że hołki w kolorze drewnianym można wyrwać po 1400 i taniej, a co do padów to nie określiłbym tego kombinowaniem, skoro producent słuchawek ma je w sprzedaży.

 

 

tylko pytanie czy faktycznie, aż tak zmieniąją dźwięk te pady proteinowe - testowałeś je ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
tylko pytanie czy faktycznie, aż tak zmieniąją dźwięk te pady proteinowe - testowałeś je ?

Tak, delikatne rozjaśnienie na wyższej średnicy, trochę "przyspiesza" hołki, ale jeśli mam być z Tobą szczery to zainwestowałbym (ja tak zrobię) w pady welurowe, bo efekt proteinek bardzo łatwo uzyskać wkładając po krążku z materiału odbijającego dźwięk (skóra, grubszy papier, folia itp) na wewnetrzą ściankę pada (przykryć ten welur w hybrydach, który trochę pochłania wyższą średnicę).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jarrro napisał:

Meze lepsze od Nighthawków, ja nie mogę... Meze nie potrafią dobrze odwzorować basu, dają takie plamy dźwięku, jeśli jednak dla Ciebie perkusja się nie liczy, to wybacz

Wysłane z ...
 

 

czasem robi się bułkowato jak przebasowione nagranie-  ale plamy na basie ?  na czym z nimi grałeś ? przy rock/metalu perkusja brzmi bardzo dobrze (jesli dobrze zrealizowane nagranie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumieliście :) ja też chcę kupić. Pisałem ze dwie strony temu, że szukam partnera zakupowego bo przy zamówieniu 2 par (czyli powyżej 100E) anulowane są niektóre opłaty w https://artsexcellence.com/audio/hoofdtelefoons/audioquest-headphones/audioquest-microsuede-earpads.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kabel fabryczny jeśli chodzi o SQ jest bardzo dobry, może być tak że trzeba będzie wydać bardzo dużo aby był wzrost jakości dźwięku. Sporo dobrego czytałem u P. Ryki o tym kablu do NH: http://www.lavricables.com/cables/ultimate-silver-audioquest-nighthawk-upgrade-cable/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności