Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za długo, z tego co piszą to sówki są trochę inne mają więcej góry.

Jeszcze więcej góry w NightHawk?...po co, już jest w sam raz , to jedna z najlepszych gór jakie słyszałem, lepsza od LCD3 sporo.

Chyba chodziło o rozjaśnienie przekazu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj zawitał do mnie kolega z lcd 2 bez fazora,miałem okazję porównać łeb w łeb z moimi NH.Lcd były zdecydowanie równiejsze w całym paśmie,bardziej zdyscyplinowane,kontrola basu i równość tego zakresu bez porównania lepsza,przyjemność słuchania bardzo dobra,NH są jednak bardziej rozlazłe szczególnie na dole ale i w średnicy,soprany podobnej klasy może nawet bardziej detaliczne w NH.Jak dlamnie Lcd lepsze ale NH po przestawieniu się też niezłe .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś z padami HM5 hybrydowymi? Bo się zastanawiam, czy one może trochę średnicy nie wyciągną.

 

NH Carbon i Owle za 699E na amazonie, ciekawe ile u nas zaśpiewają.

 

Jedna z pierwszych opinii nowych hawków: w skrócie - mniej basu i jego głębii oraz więcej góry potrafiącej być męczącą, testujący woli stare hawki - "NH it just has a magic". Tylko jedna uwaga, sprawdzać je musiał z kablem od starych hawków, bo ten od carbonów nie działał.

Wrażenie tego użytkownika w języku angielskim są tu http://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/new-audioquest-nightowl-nighthawk-carbon.3134/page-2 oraz tu dokładniej opisał https://www.reddit.com/r/headphones/comments/5k2bd8/audioquest_nighthawk_carbon_mini_review/

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem właśnie hybrydy hm5 i... No i sporo zmieniają. Jest lżej, jakby czyściej, lepsza holografia, nie ma tego typowego zamulenia/zagęszczenia. Chyba jest lepiej ale to będę mógł osądzić po dłuższych odsłuchach a nie dwóch utworach :)

Edytowane przez kommel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem właśnie hybrydy hm5 i... No i sporo zmieniają. Jest lżej, jakby czyściej, lepsza holografia, nie ma tego typowego zamulenia/zagęszczenia. Chyba jest lepiej ale to będę mógł osądzić po dłuższych odsłuchach a nie dwóch utworach :)

 

Dzięki :) Jeszcze super byłoby jakbyś się przyjrzał czy wyższa średnica się poprawia. Myślałem, że dół i dociążenie na tych padach mocno nie spadnie, a za to wysokie się wzmocnią i liczyłem, że wyższa średnica się nieco się wzmocni.

Wcześniej czytałem na zagranicznych forach, że niektórzy próbowali w pełni welurowych padów hm5, ale mocno to je odgęszcza.

 

Jest film na YouTube z porównaniem nowego i starego kabla i różnych padów.

 

A ta opinia wyżej o hołkach carbon jest właśnie na nowych padach i stąd cała różnica w dźwięku.

No czyli wszystko się sprowadza do tego, że słuchawki te same, a cena w górę za kolor, nowy kabel i pady rozjaśniające dźwięk. Wygląda mi to na skok na kasę :P

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Założyłem właśnie hybrydy hm5 i... No i sporo zmieniają. Jest lżej, jakby czyściej, lepsza holografia, nie ma tego typowego zamulenia/zagęszczenia. Chyba jest lepiej ale to będę mógł osądzić po dłuższych odsłuchach a nie dwóch utworach :)

Dzięki :) Jeszcze super byłoby jakbyś się przyjrzał czy wyższa średnica się poprawia. Myślałem, że dół i dociążenie na tych padach mocno nie spadnie, a za to wysokie się wzmocnią i liczyłem, że wyższa średnica się nieco się wzmocni.

Wcześniej czytałem na zagranicznych forach, że niektórzy próbowali w pełni welurowych padów hm5, ale mocno to je odgęszcza.

Jest film na YouTube z porównaniem nowego i starego kabla i różnych padów.

 

A ta opinia wyżej o hołkach carbon jest właśnie na nowych padach i stąd cała różnica w dźwięku.

No czyli wszystko się sprowadza do tego, że słuchawki te same, a cena w górę za kolor, nowy kabel i pady rozjaśniające dźwięk. Wygląda mi to na skok na kasę :P

Na podbicie wyższej średnicy aq stosuje tzw. boost pady, które są całe ze skóry, bo obecne mają po wewnętrzne stronie inny materiał, który zdaje się pochłania te częstotliwości.

 

Cena wersji carbon, jest niewiele wyższa niż oryginalnych hołów. Te ostatnie są teraz wycofane z produkcji i stąd atrakcyjna cena. Poza tym producent sam przyznaje, że na tych samych padach różnica w dźwięku jest pomijalnie mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podbicie wyższej średnicy aq stosuje tzw. boost pady, które są całe ze skóry, bo obecne mają po wewnętrzne stronie inny materiał, który zdaje się pochłania te częstotliwości.

 

Cena wersji carbon, jest niewiele wyższa niż oryginalnych hołów. Te ostatnie są teraz wycofane z produkcji i stąd atrakcyjna cena. Poza tym producent sam przyznaje, że na tych samych padach różnica w dźwięku jest pomijalnie mała.

Boost pady z tego co widzę dają wg AQ 1-2db, więc obawiam się, że to trochę mało..

 

Stare hawki koszotwały 599$, a nowe 699$ to około 425zł różnicy. Dla mnie to nie jest pomijalnie mało...

A co do różnicy dźwięku na tych samych padach to Skylar pisał, że nie widzą różnicy.

Atrakcyjna cena obecnie, pewnie.. niestety nie u nas, gdzie je przeceniają "całe" 200zł w stosunku od tego po ile praktycznie kosztowały na samym początku, raz po raz będąc w "promocji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie!

 

Jakie pady welurowe polecacie? HM5?

Co wtedy sie stanie? :) Przewidywałbym spektakularną przestrzeń, bas trzymany za ryj, zróżnicowaną górę

 

.... a sam sobie poszukałem ;)

Edytowane przez matkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas trzymany za ryj na welurowych względem padów ze skóry? Nie ma takiej opcji. Na znanych mi welurowach bas zawsze jest luźniejszy, wolniejszy ze słabszym uderzeniem, względem padów ze skóry. Oczywiście pojemność padów, siła nacisku i na ile blisko znajdują się od ucha też ma znaczenie.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oni piszą w tej recce, że to słuchawki na ulicę? :o Więcej pytań nie mam.

 

Ja tam czekam szczególnie na pomiary na IF, Skylar już dawno temu się chwalił (lub raczej promował), że słuchawki te będą miały tłumienie jak IEM i będą biły wszystkie inne słuchawki. Ciekawe czy Listeny ze swoimi 24db powinny się bać :)

 

f37d2043_noise-isolation-chart2.png

źródło: http://www.head-fi.org/t/824543/introducing-nightowl-carbon-nighthawk-carbon-next-generation-headphones-from-audioquest/60#post_12980699

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności