Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Ha ja moje wielki odgrody napędzałem tym wzmakiem :) Ale Arioso 3,8W lepiej dawało radę.

 

Natomiast ten słuchawkowy mini watt 3.5 jest mega lampowy i fajnie się go słucha. Zapomina się wogóle, że słucha się cyfrowego materiału. Nie jest mistrzem detalu jak już zostało napisane, ale to taki grajek że się zapomina przy nim o Bożym Świecie. Fajka, weranda, domek na prerii i muzyka :)

 

PS: Ale z Hawkami to jakoś go nie widzę... To już mroki średniowiecza.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdziwiony. Ale jak jest naprawdę dobre źródło, to gra to super!

 

 

Mam pytanko, czy Dragonfly Red (ew. Black) to jakaś fajna synergia jest z Hawkami? Taka że powiedzmy do 1000 jedna z najlepszych?

Słyszałem różne opinie o tych Ważkach i sam nie wiem czy gra jest warta świeczki. Uprzedzam że nie lubię cyfrowego grania i jestem wrażliwy na górę, wyższą średnicę, żeby było gładko i nie jazgotało.

Póki co mobilnie słucham ich z C10 i fajnie jest (chyba że bezpośrednio przesiadam się ze stacjonarnego toru do nich to wtedy człowiek czuje duży niedosyt; człowiek = ja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, wiem, że trochę nie ten temat, ale króciutko, czy ten Redzioch to ze smartfona głośno z nimi zagra? Sporo szumu było że z telefonu to jakaś głośnościowa kiepścizna się dzieje. Bo mnie interesuje tylko Tidal z androida z tym urządzeniem, do tego by służyło, do kompa nie będę podpinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, wiem, że trochę nie ten temat, ale króciutko, czy ten Redzioch to ze smartfona głośno z nimi zagra? Sporo szumu było że z telefonu to jakaś głośnościowa kiepścizna się dzieje. Bo mnie interesuje tylko Tidal z androida z tym urządzeniem, do tego by służyło, do kompa nie będę podpinał.

 

Będzie ok z głośnością jeśli zainstalujesz usb audio player pro (i tam bodajże hardware volume control), który ma opcje odtwarzania tidala, ale tylko online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee.... Ale jak to??... Prosto z dziurki smartfona? Bez osobnego audiofilskiego urządzenia kosztującego przynajmniej kilka stów?... Tak nie można.

 

 

A tak serio, to z Oneplus One gra to dobrze. Ale no bez szału. Z C10 dużo lepiej.

 

Po prostu szukam guza... :)


@lolomanolo, no to lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy od telefonu, ale w zasadzie red grał głośno i synergicznie z hawkami - tylko słuchałem z MI Note, a on ma sabre i do ułomków nie należy, bo pędził er4s, które 100 omów miały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mykupyku a ma to znaczenie co w Mi Note za układ audio siedzi i co pędził skoro podpiąłeś do niego Ważkę i z niej słuchałeś?

@Synthax no nie wiem, bez przesady, Geek Out 450 podpięty do telefonu gra na 100%, ciągnie baterię aż miło, ale gra bardzo głośno. Red/Black zainteresował mnie właśnie dlatego, że zużywa mało baterii i nie potrzebuje dodatkowego zasilania, no ale jeśli to jest kosztem głośności do tego stopnia, że telefon gra o 1/3 (czy tam ileś) głośniej z jacka niż AQ no to bez sensu. Jakiś kompromis musiałby być osiągnięty pomiędzy poborem energii a głośnością, żeby to miało sens.

Co do Aune B1 to miałem parę razy i podpinałem do wielu źródeł i powiem szczerze, że tak do końca to mi się nigdy granie z tego wzmacniacza nie podobało. A już szczególnie gdy było podwójne wzmocnienie. Ale z iphonem nie próbowałem, ententa też sobie chwali takie połączenie. Ja jednak tego wzmacniacza wielkim fanem nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby ważka po otg wysysa sygnał z pominięciem układu z telefonu, ale mam wrażenie, że jakość i siła tego sygnału były w MI Note wysokie i ważka dostawała skrzydeł

 

ale nie porównywałem na innych telefonach, albo już nie pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NH są bardzo efektywne, ja choćby ze względu na wygodę, tak właśnie bym z nimi grał. Ważka grała fajnie ale przy macooku air to poziom był bliski obudwu wyjść... To troche kosmetyka, troche przelewanie z pstego w próżne... Czego Ci brakuje w tym dźwieku? Może to tylko kwestie w głowie do uporządkowania. Ja jak miałem NH. To miałem wtażenie że im zwyklejsza sucha dziurka tym lepiej one grają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego mi brakuje, ciężko na takie pytanie odpowiedzieć, chyba w tym hobby mało kto zadowala się poprawnością i szukamy jakiegoś wyrafinowanego dźwięku i związanych z tym uniesień i nie mam tu na myśli jakichś fajerwerków dźwiękowych czy tandetnych sztuczek.

Obecnie mam:

Gustard U12 -> Muse Dac Model 2 -> Stax SRM-T1 -> Stax Lambda Signature
Gustard U12 -> Muse Dac Model 2 -> Miniwatt 3.5 SE -> AQ Nighthawk
Colorfly C10 -> Sennki HD565 / HD545 / AQ NH

 

To wszystko daje często zupełnie inny dźwięk, ale każdy z nich z osobna daje wielką frajdę, także nieraz w zależności od nagrania ale nawet niekoniecznie. Każdy z osobna jest wspaniały na swój własny sposób i niczego w nim nie brakuje (... do słuchania z wielką przyjemnością).

 

NH z telefonu właśnie godzinkę posłuchałem i bardzo miło było, ale nie aż tak jak z lepszym torem. W każdym razie mimo tego że NH nie są wymagające to między tym graniem z telefonu a powyższym torem stacjonarnym jest olbrzymia przepaść, a do C10 też sporo brakuje.

 

Jednak odpuszczam te ważkę, bo mogę żyć bez Tidala, chyba że uda się kiedyś przetestować na mojej komórze i będzie dość głośno grać i brzmieniowo jakiś większy progres. Rację masz, że czasem takie rzeczy to przerost formy nad treścią i większe utrudnienie życia niż progres w jakości dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak człowieka nosi na zakupy, to lepiej usiąść napić się herbaty i poczekać jak przejdzie. Najgorsze są zakupy w afekcie ;)

Potwierdzam, niestety z doświadczenia.

 

A odnośnie samej ważki (red) to chwilę miałem okazję posłuchać, pierwsze wrażenie - wow - telefon rozłożyła na łopatki (htc e8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę touok'a rozumiem. Jak zawsze mi się hołki podobały, tak od kilku dni, po zmianie ampa i źródła za każdym razem jak ich słucham nie mogę pozbierać szczęki z podłogi. Kręcę jak koń pod górę żeby mi tak hołki mobilnie zagrały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę touok'a rozumiem. Jak zawsze mi się hołki podobały, tak od kilku dni, po zmianie ampa i źródła za każdym razem jak ich słucham nie mogę pozbierać szczęki z podłogi. Kręcę jak koń pod górę żeby mi tak hołki mobilnie zagrały...

a nie mówiłem, że to killer, nie mówiłem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na melduneczek.

Dwa dni po tej akcji http://forum.mp3store.pl/topic/123268-audioquest-nighthawk/?p=1385916 , zadzwoniła do mnie miła pani z Audio Klanu i powiedziała, że w związku z długim okresem oczekiwania na głośniczek do NH, mój uszkodzony egzemplarz zostanie wymieniony za darmo; mi zostanie tylko koszt wysyłki do producenta (przypominam, że to nie była akcja w ramach gwarancji - spalenie przez wzmak, więc miły gest :)). No i hołki będą do odebrania jutro lub pojutrze w krakowskim Top Hifi - tyle dobrych wieści (dla mnie). Złe są takie, że AudioQuest nie przewiduje, póki co, sprzedaży nowych padów osobno, jako akcesoria :(, a miało być tak pięknie...

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AudioQuest nie przewiduje, póki co, sprzedaży nowych padów osobno, jako akcesoria :(, a miało być tak pięknie...

Czyli zgodnie z przewidywaniami. Wprowadzenie nowych padów do sprzedaży, i umożliwienie zrobienia ze starych tańszych Hawków, nowych drożysz byłoby strzałem w kolanko, tudzież w stópkę.

 

Skoda :(

Edytowane przez Jaworrr
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności