Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to wygląda

 

Wez opisz jeszcze raz jak mozesz jak te krazki do padow wymodziles, bo probowalem zrobic cos podobnego, ale nie zauwazylem zmian w dzwieku.

 

 

Kilka osob z head-fi, ktore mialmy okazje sluchac NH na nowych padach woli boost'y od welurow.

Edytowane przez lolomanolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu opisywać,widać na fotce,normalnie wycięty posek z elastycznej plastykowej butelki po spirytusie do dezynfekcji wsadzony do padu ,przysłania welur przez to czytelniejsza jest średnica bas szybszy z lepszą kontrolą ,gora też czytelniejsza.Można poeksperymentować z innymi materiałami dobrze sprawdza się papier,ale nie oczekuj jakiejś wielkiej zmiany to nie jest niewiadomo jaki mod,zmiany są słyszalne .Trzeba będzie sprawdzić jeszcze gładką skórę podobną do padu .

Tu jest konkretny opis nowych padów

http://www.head-fi.org/t/749762/audioquest-nighthawk-impressions-and-discussion-thread/6120

20161003_191827_HDR-2656x1494.jpg

Edytowane przez gabler
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu opisywać,widać na fotce,normalnie wycięty posek z elastycznej plastykowej butelki po spirytusie do dezynfekcji wsadzony do padu ,przysłania welur przez to czytelniejsza jest średnica bas szybszy z lepszą kontrolą ,gora też czytelniejsza.Można poeksperymentować z innymi materiałami dobrze sprawdza się papier,ale nie oczekuj jakiejś wielkiej zmiany to nie jest niewiadomo jaki mod,zmiany są słyszalne .Trzeba będzie sprawdzić jeszcze gładką skórę podobną do padu .

Tu jest konkretny opis nowych padów

http://www.head-fi.org/t/749762/audioquest-nighthawk-impressions-and-discussion-thread/6120

Dobra, zrobiłem z foliowymi paskami i faktycznie trochę jaśniej na średnicy. Przydaje się przy ciemniej nagranych albumach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ,z tą wkładką gra bardziej bezpośrednio żywiej bliżej ,ale nie za blisko ,zmiana jest wyraźna jak komuś źle grało z metalem to teraz bardziej zadziornie. Świetna sprawa bo nic na trwałe nie zmieniam . Naprawdę polecam ten zabieg,może nie na stałe ,ale w zależności od płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z papieru,trochę jaśniej ,ale chyba bardziej płasko i brak tej tajemniczości ,fajnie że można to założyć i wyciągnąć ,przysłucham się dokładniej wieczorem żeby ocenić zmiany.

Dzięki za pomysł.

Nie ma za co?

Cieszę się ,że się podoba

No to zrobiłem ze skóry...i to jest to ,nie chce się bez tego słuchać

20170131_191736_HDR-2656x1494.jpg

20170131_192236-1494x2656.jpg

Edytowane przez gabler
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wykres dali: earpad-levels.png

Pady od hawków oryginalnych, teraz widzę nazywanych "Nighthawk wood", starczy zmodować, jak to super wymyślił gabler i ma się pewnie to samo co z padami "protein". Zaś te pady Microsuede to wg wykresu nie poprawiają wyższej średnicy, a tylko redukują bas. Jeśli tak faktycznie jest, to nie wiem dla kogo te pady zrobili. Może dla recenzentów, którzy nie wygrzewają minimum te 300h :P

 

Co do ceny 50$ - Audioquest przecież musi się szanować, firma z taką renomą to nie mogą sprzedawać za tanio ;) Zresztą jakby to wyglądało, pady za 100zł do słuchawek za 3k, kto to by kupił ? ;) Zresztą cena może nie taka wyżyłowana, ale przez kurs dolara to pewnie będą jakoś z 2,5 raza droższe od padów HM5 .

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy modowanie po swojemu da taki sam efekt jak oryginalne,z pewnością musi to być kawałek skóry bo inne materiały psują co nieco .

Kombinując po swojemu wpływa się na wielkość i kształt komory akustycznej,u mnie spłaszcza to scene.

Edytowane przez folab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy modowanie po swojemu da taki sam efekt jak oryginalne,z pewnością musi to być kawałek skóry bo inne materiały psują co nieco .

Kombinując po swojemu wpływa się na wielkość i kształt komory akustycznej,u mnie spłaszcza to stereo.

Tak skóra daje bardzo dobry efekt,no ale komuś twardszy materiał może też się spodobać,wysokość paska ze skóry mam teraz na ok 11mm i umieszczony jest na środku wewnętrznej części pada tak żeby na dole była szpara tzn aby pasek nie opierał się o siatkę,zasłonięcie dołu pogarsza trochę stereofonię,za szeroki pasek też nie był za ciekawy

Wiadomo oryginał to oryginał ale na tą chwilę jest nie dostępny w Pl no i trzeba będzie dać ponad 200pln

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy modowanie po swojemu da taki sam efekt jak oryginalne,z pewnością musi to być kawałek skóry bo inne materiały psują co nieco .

Kombinując po swojemu wpływa się na wielkość i kształt komory akustycznej,u mnie spłaszcza to scene.

 

Zawsze można spróbować przykleić skórę, by było jeszcze bardziej zbliżone do 'protein' padów.

Nie wiem co dokładnie rozumieszcz przez spłaszczenie. Wydaje mi się, że będzie mniej głębiej jak wyższa średnica będzie mocniejsza, to wokale nie będą tak w tyle. Sprawdziłbym, ale hawków nie mam niestety :P

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, robi sie mniej głębiej z tym że u mnie wokale są w tym samym miejscu ,czyli blisko dosyć , a reszta się przybliża ,brakuje oddechu . Szukam kawałka skóry a jak będą dostępne nowe pady to i tak je kupię bo lubię mieć ładnie .

Edytowane przez folab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

To się wyjaśnia jak 'grają' nowe pady:

"The micro-suede pads’ biggest impact is on the bass part as they reduce the bass body by quite a bit. With the suede pads bass is civilized and close to neutral body-wise. It’s tight and fast but very light. Voices are precise and more forward as the mid body is also reduced a little. The result is a clear sounding headphone that’s closer to the typical neutral presentation. With the pleather pads you first of all get bigger bass impact and mid body with a more spacious feel. The voices sound more natural but the overall tone is a little warmer and musical compared to the more neutral suede pads. "

 

Sygnatura Owli widać jest mniej polaryzująca gusta niż hawki:

"The below impressions are based on the pleather pads. (...)

I however wouldn’t say the NightOwl is a warm or smooth headphone and compared to the NightHawk it isn’t by far."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie, czy ktoś robił kabelki na bazie tej Japońskiej firmy (nie pamiętam, ale jest jedna)? Robiłem na Klotz PT 414 i jest lepiej od oryginału, tego grubszego. Z tym, że robiłem 1m-trowy pod przenośne. Ciekaw jestem tej plecionki miedziano-powielanej srebrem, 4x4 żyły. Klotz w opisie ogólnym wyszedł jako bardziej szczegółowy, z większą ilością harmonicznych na wysokich i z lepszą kulturą basów. Ponadto szukam lepszych wtyków 2,5mm . Te na Ali... są dobrych wymiarów ale termoplastyczne i na stacji lutowniczej są problemy, lepiej pistoletem (wprawa konieczna).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności