Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

@Lolomanolo, czy ty nie wiesz jak wygląda audiofilski świat, no kaman :)? robisz co roku upgrade, minimalny i tak naprawdę nie wiadomo czy ku lepszemu czy gorszemu, a siana ściągasz rynku więcej. Kto chce może się w to bawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Za to będą kosztowały około trójki :).

Stare hołki zaś będą wycofane z produkcji

To potwierdzone info, że będą wycofane? :(

Tak :( , z tego co pisał Skylar. Jednak nie jest on szefem Audioquesta, więc zawsze pozostaje jakaś niewielka szansa.

Wchodząc tu http://personal.audioquest.com/ jest info, że teraz są w promo 349$, a potem egzemplarze, które zostaną będą za 449$.

Co za buce :/ Po grzyba wycofywać model z oferty? Najpierw tak byli go pewni i z niego dumni, a teraz ledwie zrobili kolejny to już się go pozbywają.

Takie buce, że możesz sobie teraz stare hołki kupić taniej. Skylar pisał, że różnice w dźwięku między starą i nową wersją będą pomijalnie małe.

 

.
Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lolomanolo, czy ty nie wiesz jak wygląda audiofilski świat, no kaman :)? robisz co roku upgrade, minimalny i tak naprawdę nie wiadomo czy ku lepszemu czy gorszemu, a siana ściągasz rynku więcej. Kto chce może się w to bawić :)

Zupełnie nie rozumiem jak się ma to do tego co napisałem, ale spróbuję jeszcze raz najprościej jak się da - projektant napisał publicznie, że różnicy w dźwięku w stosunku do starszej wersji praktycznie nie ma, a która to jest teraz wyprzedawana o wiele taniej.

Nowa wersja to przede wszystkim inne malowanie muszli, dużo ludzi narzekało na wygląd lanego drewna, no i nowy kabel - stary to ewidentny fuckup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skylar polecał mi w mailu Phonitora do nich. Muszę posłuchać nowych. Stare aż tak mnie nie oczarowały ostatecznie... Bardzo je lubię i szanuję jako produkt, ale to nie moja tonalność.

 

@audionanik , Ty owle odebrałeś czy hawki carbony?

Nie no brązowe, aż taki fajny AQ to nie jest. Nawet bardziej mi sie podobaja niz carbony.

 

Przestancie się wydziczać na wycofanie starszego modelu, który nawiasem mówiąc, różni się tylko kolorem i brakiem drugich padów.

Wyłudzanie pieniędzy od sfochowanej i kapryśnej audiofilskiej braci, to śliski i skomplikowany temat; generalnie ciężki kawałek chleba ;) . Nasz powstający forumowy Dreamcośtam także jeszcze się o tym przekona :)

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie słucham teraz hołków i przypomniały mi się moje stare audeze lcd-2, chyba z początku 2013r model bez fazora..

Też miałem takie skojarzenia... :)

 

Skylar polecał mi w mailu Phonitora do nich. Muszę posłuchać nowych. Stare aż tak mnie nie oczarowały ostatecznie... Bardzo je lubię i szanuję jako produkt, ale to nie moja tonalność.

 

@audionanik , Ty owle odebrałeś czy hawki carbony?

Nie no brązowe, aż taki fajny AQ to nie jest. Nawet bardziej mi sie podobaja niz carbony.

 

Przestancie się wydziczać na wycofanie starszego modelu, który nawiasem mówiąc, różni się tylko kolorem i brakiem drugich padów.

Wyłudzanie pieniędzy od sfochowanej i kapryśnej audiofilskiej braci, to śliski i skomplikowany temat; generalnie ciężki kawałek chleba ;) . Nasz powstający forumowy Dreamcośtam także jeszcze się o tym przekona :)

 

Ja tam wolałem stary wygląd ,brązowy muszli Hawków, te nowe za ponure,całe czarne...błee, szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Za to będą kosztowały około trójki :).

Stare hołki zaś będą wycofane z produkcji

To potwierdzone info, że będą wycofane? :(

 

Tak :( , z tego co pisał Skylar. Jednak nie jest on szefem Audioquesta, więc zawsze pozostaje jakaś niewielka szansa.

Wchodząc tu http://personal.audioquest.com/ jest info, że teraz są w promo 349$, a potem egzemplarze, które zostaną będą za 449$.

 

Co za buce :/ Po grzyba wycofywać model z oferty? Najpierw tak byli go pewni i z niego dumni, a teraz ledwie zrobili kolejny to już się go pozbywają.

 

Co stoi dokładnie za tą decyzję to można zgadywać. Może chęć większego zarobku, wyrobili już sobie renomę Hawkami, teraz zmieniają kolorek, zmieniają kabel i pady, a cenę dość mocno podnoszą, a koszt produkcji przecież tak mocno nie rośnie. Też wątpie, żeby ktokolwiek tracił na sprzedaży starych hawków za 349$. Ponadto ta zmiana sygnatury powinna pozytywnie wpłynąć na recenzje i poszerzyć grono zainteresowanych mniej ciemnymi słuchawkami. Więc martketingowo ich działania mają sens. Co do koloru to myślą, że wielu potencjalnie kupujących nie lubi koloru drewna, a normalne... Więc wszystko jest dobrze przekalkulowane z perspektywy Audioquesta jak przypuszczam.

 

Skylar pisał, że różnice w dźwięku między starą i nową wersją będą pomijalnie małe.

Uściślając mają brzmieć identycznie tylko przy użyciu tych samych padów i tego samego kabla (w Audioquescie różnic nie dostrzegają). Jednak zaznaczył, że znając życie to niektórzy będą pisać, że są jakieś różnice.

NightOwle tak tuningowali, żeby brzmiały identycznie jak Nighthawki Carbon (oczywiście na tych samych padach).

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Lolomanolo, czy ty nie wiesz jak wygląda audiofilski świat, no kaman :)? robisz co roku upgrade, minimalny i tak naprawdę nie wiadomo czy ku lepszemu czy gorszemu, a siana ściągasz rynku więcej. Kto chce może się w to bawić :)

Zupełnie nie rozumiem jak się ma to do tego co napisałem, ale spróbuję jeszcze raz najprościej jak się da - projektant napisał publicznie, że różnicy w dźwięku w stosunku do starszej wersji praktycznie nie ma, a która to jest teraz wyprzedawana o wiele taniej.

Nowa wersja to przede wszystkim inne malowanie muszli, dużo ludzi narzekało na wygląd lanego drewna, no i nowy kabel - stary to ewidentny fuckup.

 

Bo to może bardziej dotyczyło cytatu do którego Ty się odniosłeś. Ale to generalnie żaden zobowiązujący komentarz. Tak czy tak często update modelu nie jest tak znaczący jak by się chciałby aby był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Lolomanolo, czy ty nie wiesz jak wygląda audiofilski świat, no kaman :)? robisz co roku upgrade, minimalny i tak naprawdę nie wiadomo czy ku lepszemu czy gorszemu, a siana ściągasz rynku więcej. Kto chce może się w to bawić :)

Zupełnie nie rozumiem jak się ma to do tego co napisałem, ale spróbuję jeszcze raz najprościej jak się da - projektant napisał publicznie, że różnicy w dźwięku w stosunku do starszej wersji praktycznie nie ma, a która to jest teraz wyprzedawana o wiele taniej.

Nowa wersja to przede wszystkim inne malowanie muszli, dużo ludzi narzekało na wygląd lanego drewna, no i nowy kabel - stary to ewidentny fuckup.

Bo to może bardziej dotyczyło cytatu do którego Ty się odniosłeś. Ale to generalnie żaden zobowiązujący komentarz. Tak czy tak często update modelu nie jest tak znaczący jak by się chciałby aby był.
No i tak właśnie jest w tym przypadku. Mamy nowy kabel, pady i inne malowanie, tylko że akurat w tym wypadku producent nie czaruje zmianami, a wręcz potwierdza, że ich nie ma przy zastosowaniu tych samych padów.

 

A co do samych padów to jestem pewien, że prędzej czy później trafią do sprzedaży. Jest to normalna cześć ekspoatacyjna, zaprojektowana w tym wypadku w ten sposób, by wymienić na samodzielnie. Nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy to trzeba przedstawiać świadectwo posiadania wersji carbon by takie pady zakupić.

Może mają obsuwy na produkcji i wystarcza na razie tylko do produkcji carbon, a może po prostu wyszli z założenia że w ten sposób sprzedadzą więcej słuchawek w nowej wersji. Cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

po prostu wyszli z założenia że w ten sposób sprzedadzą więcej słuchawek w nowej wersji

raczej
Też tak myślę, tym bardziej, że Skylar pisał, że będą dostępne na początku grudnia, a teraz nabrał wody w usta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wesołego po świętach ,jakaś cisza tu zapanowała.Z poświątecznych nudów postanowiłem coś wymodować w NH i rozebrałem muszle aby wypróbować różne opcje wytłumienia komór,na tą chwilę wytłumienie zostało fabryczne natomiast zdemontowałem boczne siateczki pozostawiając muszle otwartymi,po kilkukrotnych testach tak lepiej mi się podoba,dżwięk jest bardziej swobodny mniej zciśnięty.,z siatkami w porównaniu z bez jest jakoś dziwnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprosiłem się za to z oryginalnym kablem ,pomimo specyficznego balansu tonalnego przenosi sporo więcej informacji i mikrodetali od kabelka symetrycznego audeosa,jakąś pewnie winę ponoszą tu wtyki,oryginalny jest na miedzianych posrebrzanych,trzeba będzie jeszcze zaiwestować w rod od furutecha

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektant hołków o dostępności nowych padów:

 

 

About the new boost pads and ultrasuede pads...

I really wanted to have them available for purchase directly from our website starting on Dec 1.

And there is no technical reason that we could not have done that.

But we have not turned on that switch yet because, honestly, AQ is a traditional hifi company that is struggling with the idea of selling direct because we have so many dealers. When exactly these new pads will be available is beyond my control, unfortunately. So in the interest of doing what's best for the customers that keep us in business...

If anyone wants the new pads, send an email to info@audioquest.com, tell them you talked to Skylar and would like to purchase either the new boost pads, the new ultrasuede pads, or both—whatever you need. They can make the sale and ship them to you.

I hate to make it so difficult for you, the customers, but there's only so much I can do to change the attitude of an old-skool company.

Thanks everyone...Happy New Year!

Skylar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lolomamolo, dzięki za świetną wiadomość.

A kto teraz ją przetłumaczy?

 

Chcesz nowe pady (boost i/lub ultrasuede pads) to napisz info@audioquest.com i powołaj się na Skylar'a to Ci sprzedadzą. Może kiedyś będzie można je kupić w normalnej dystrybucji ale nie wiadomo kiedy i czy wogóle. Sami normalnie przez stronę sprzedawać nie będą bo są za słabi w uszach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Evil napisał, że Hołki mają membranę papierową. Wiem, że chusteczki higieniczne zrobione z drzewa są ze 100% celulozy, ale czy bioceluloza to też papier, po prostu? :wacko:

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audioquest-nighthawk/

Edytowane przez matkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evil napisał, że Hołki mają membranę papierową. Wiem, że chusteczki higieniczne zrobione z drzewa są ze 100% celulozy, ale czy bioceluloza to też papier, po prostu? :wacko:

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audioquest-nighthawk/

z drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evil napisał, że Hołki mają membranę papierową. Wiem, że chusteczki higieniczne zrobione z drzewa są ze 100% celulozy, ale czy bioceluloza to też papier, po prostu? :wacko:

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audioquest-nighthawk/

z drewna

hibi, mózg masz z drewna

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności