Skocz do zawartości

AK120 vs AK120 II vs FIIO X5 vs iBasso DX90


Rekomendowane odpowiedzi

To w sumie zależy od indywidualnych preferencji i priorytetów. Osobiście pomijając dźwięk, w pojedynku AK120 II vs FiiO X5 wybrałbym X5, ponieważ: mniejszy, bez dotykowy wyświetlacz, bezproblemowy USB-DAC i oczywiście cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie zależy od indywidualnych preferencji i priorytetów. Osobiście pomijając dźwięk, w pojedynku AK120 II vs FiiO X5 wybrałbym X5, ponieważ: mniejszy, bez dotykowy wyświetlacz, bezproblemowy USB-DAC i oczywiście cena.

AK120 II mniejszy i lżejszy :)

 

Poczekaj jeszcze na cowona i calyxa, Ten drugi ponoć bardzo spoko.

Jak kupię AK120 II to potem mogę robić nerwowe ruchy. Z X5 nie zarzynam budżetu...

 

 

A jak by zagrał X5 z E18 ?

 

 

Tapnięte z Fajfona

Z E18 nie wiem, ale zamówiłem również E12 w wersji DIY - czyli wg. obserwacji dokładnie to co było w wersji prototypowej.

Jeśli chociaż połowa moich podejrzeń się potwierdzi to będzie uber kanapka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o cenę mi chodziło.... Ale może być tak,że AK100 II będzie lepszy od X5.

 

Ja na przykład do pary z AK120 I, pomyślałbym nad ZX-1 ale tu jest niebezpieczeństwo,że z Momentum i MOE będę miał kłopot z ich napędzeniem. Może jak się spotkamy to sprawdzimy.

AK100 II do pary z AK120 ;) ? Tu kusi display, większe wymiary (dobrze w ręce leży)

Z ZX1 nie ma wcale problemu z głośnością. Tylko wszystkie słuchawki grają dobrze, jak masz już 100% vol. Mnie najbardziej dokuczała świadomość, że nie dam rady pogłośnić, chociaż nigdy nie potrzebowałem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymcymcym-> Nie słuchaliście przypadkiem Piano Forte VIII, zamiast Fiano Porte X-CC? ;)

Słuchaliśmy.

Ba wczoraj w przypływie desperacji słuchałem ich całkiem długo, szukając różnic pomiędzy AK120 II a innymi. Nie są takie fatalne wcale. Wymagają jednak kompletnej ciszy do odsłuchów. No i relacja cena/jakość poraża. W każdej sytuacji jednak wybrałbym Lime Ears.

A E12 DIY vs E12 ? Chyba mniej slodzi?

 

 

Tapnięte z Fajfona

E12 DIY ma wymienne (stoliki) opampy, poza tym trochę lepsze zasilanie. Jeśli ktoś ma ochotę, to może mi podesłać E12, prawdopodobnie będę w stanie zrobić tak, żeby wyrównać go DIY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To w sumie zależy od indywidualnych preferencji i priorytetów. Osobiście pomijając dźwięk, w pojedynku AK120 II vs FiiO X5 wybrałbym X5, ponieważ: mniejszy, bez dotykowy wyświetlacz, bezproblemowy USB-DAC i oczywiście cena.

AK120 II mniejszy i lżejszy :)

 

 

Naturalnie mniejszy, sorki źle się wyraziłem chodziło mi że mniejszy wyświetlacz, bo sam X5 to konkretna cegła. Ale co kto lubi, u mnie i tak jest to domowy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso-> Innymi słowy, z tego, co napisałeś, można wywnioskować, że Ci, którzy kupili Piano Forte X-CC, są kretynami, bo przecież mogli kupić prawie 5 razy tańsze Lime Ears. To interesujące :)

Nie, nie można tego wywnioskować. I bardzo lubię, jak ktoś próbuje mi wciskać swoje wnioski jako moje słowa.

 

Uważam, że ludzie dokonujący takich nadinterpretacji są emocjonalnie skrzywieni, szukają akceptacji gdzie się da i głównie przez kwoty wydane na zakupy. Potem latają po internetach i próbują zniechęcić do siebie cały świat.

 

Myślę, że ludzie którzy kupili Piano Forte X-CC, nie kupili słuchawek, tylko wydali pieniądze na biżuterię i sprzęt określający status społeczny. W wąskiej grupie, ale jednak. I Lime Ears, które w tym porównaniu wydają się sprzętem dla biedaków, jak na razie są w mojej ocenie, po prostu najlepszymi słuchawkami.

Pójdę nawet dalej.

Nie uważam, że ludzie kupujący cenę sprzętu a nie jego faktyczne właściwości, są idiotami, bo sam tak czasami kupuję. Uważam, że wygląd i prestiż też się liczy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 im dłużej go słucham tym bardziej mnie zaskakuje. W moim prywatnym rankingu wyprzedził AK100, DX90 i DX50 i jest tylko niewiele gorszy od AK120. W pierwszym odsłuchu może nie zachwycić, ale daj mu szanse pobaw sie muzyką porównaj bezpośrednio...i ja pierdziu :)

Z IEM gra chyba najrówniej ze wszystkich dostępnych flagowców.

 

Co do Final Fatso ma dużo racji to bardziej biżuteria tak mi się wydaje, ale posłuchamy zobaczymy... Na razie największe wrażenie zrobiły Roxanki.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso-> Zastanawia mnie jedna rzecz - dlaczego wobec tego, co napisałeś, producent nie wycenia Lime Ears drożej (przecież mógłby, bo i tak by je sprzedał, skoro są najlepsze)? Poza tym, jeśli są faktycznie ludzie, którzy kupują to, co najdroższe, dodatkowo by na tym skorzystał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso-> Zastanawia mnie jedna rzecz - dlaczego wobec tego, co napisałeś, producent nie wycenia Lime Ears drożej (przecież mógłby, bo i tak by je sprzedał, skoro są najlepsze)

Ponieważ LE to przede wszystkim narzędzie dla muzyków i realizatorów, a nie biżuteria dla audiofili. Edytowane przez all999
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso-> Zastanawia mnie jedna rzecz - dlaczego wobec tego, co napisałeś, producent nie wycenia Lime Ears drożej (przecież mógłby, bo i tak by je sprzedał, skoro są najlepsze)? Poza tym, jeśli są faktycznie ludzie, którzy kupują to, co najdroższe, dodatkowo by na tym skorzystał ;)

wulkan, najlepsze są według Fatso. to jest wszystko kwestia preferencji. LE3 nie są jakieś mega skomplikowane siedzi tam w końcu jedynie CI i TWFK Knowlesa, wcale nie jakieś pierwszej młodości i najlepsze drivery (aczkolwiek tak jak piszę dla Fatso ten zestaw może być najlepszy pod słońcem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba też muszę dłużej posłuchać X5, bo mnie przez kilka dni tez nie zachwycił (na fw 2.0). Chociaż ja nie mam z reguły zgodnej opinii z fatso o sprzęcie, więc może być różnie. Dużo robią preferencje.

 

Co do lime ears to z tego co mi wiadomo jest trochę firm na świecie od customów, jak ktoś słuchał wszystkich i może stwierdzić że le3 są najlepsze to winszuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku, mnie przy pierwszych testach też x5 średnio zachwyił. znaczy był muzykalny i przyjemnie mi się go słuchało. był to player z fw 2.0. ale było za ciemno dla mnie. o dziwo jak pożyczyłem go ponownie od jednego usera z forum jakiś 1 miesiąc później to doszedłem do innych wniosków tj. że tej ciemnośc prawie nie słychać i że x5 jest fajnie napowietrzony, transparentny i do tego muzykalny. wtedy więc zgłupiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja X5 kupiłem jako playera przejściowego, i też od razu wiedziałem że nie zostanie ze mną na długo... jakoś tak wydawało mi się po AK100 że zbyt mało rozdzielczy i trochę za ciemno. Ale czekając na dx90 na tyle go polubiłem że kolejny miesiąc coś nie mogę go wystawić na sprzedaż, bo poprostu nie jestem pewien czy wolę dx90 czy x5:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Na meecie oczywiście były piano forte VIII a nie piatno forte X. Co do X5 to ja przesiadłem się na niego po AK100 i zachwycony nie byłem. Aczkolwiek polubiliśmy się, bardziej mnie drażnił pod kątem obsługi niż dźwięku, ale jak tu takie zmiany na 2.0 to i ja chętnie potestuję.

 

A juz miałem kupować DX50 do LE3 w zasadzie byłem na niego zdecydowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności