Skocz do zawartości

AK120 vs AK120 II vs FIIO X5 vs iBasso DX90


Rekomendowane odpowiedzi

AK120 też ma pokrowiec w komplecie. Gra dość długo (Momentum nie są prądożerne).

 

Drogi Fatso ! Jeśli mogę coś sugerować to może poczekaj jeszcze na AK100 II. Musisz poza tym pomyśleć czy wymagasz od DAPa napędzania (oprócz LE Red Baron) także Hifimanów, K551, Q701, LCD3. Czyli Twojego caĺego parku sprzętowego. Bo jeśli nie (masz super tor stacjonarny) to może (jak musisz) kup AK100 II (jeśli się sprawdzi) lub używkę 120. I zostaw sobie ZX-1. X5 odpuść sobie..

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakujesz mnie. Miałem go w łapach i niczym mnie nie zachwycił. Nie chciaĺem go na dłużej. Moim zdaniem .... to wolę iPoda z dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy nie słychać różnicy...Lime Ears są bezwględne jeśli chodzi o wykrywanie różnic. iPod z dziury szumi jak odrzutowiec w lesie, nie nadaje się do słuchania na IEMach.

W FIIO jako adapter usb jest zdaje się XMOS, bez problemu przyjmuje 24/192.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zachęcam do ipoda. Wiem, że szumi na IEMach. Używam go z Momkami i jest ok. Z dokami na razie sie pożegnałem. Z zaleceń lekarza. Piszę tylko o tym co bym wolał od X5.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech te kombinacje FW. No nie słuchałem, może jak wrócę to uchem u Marcina rzucę ;) . Generalnie po X3 Fiio mnie zawiodło

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze MK1 jednak dłużej.

 

Od wczoraj bardzo intensywnie zastanawiam się czy:

1. AK120 MK2

2. AK120 MK1

3. FIIO X5

 

I mam już taki mętlik w głowie, że chyba spać pójdę...

 

Bierz MK1, będziemy się razem lansować na dzielni.. a tak serio - zastanawiasz mnie z tym Fiio :woot:

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrSheep-> Coś, co kosztuje prawie 5 razy mniej, ma być lepsze? Jeśli tak by było, to wówczas kto by kupował np. właśnie takie Piano Forte X-CC? ;)

 

Zapewne ci, którzy zamawiają "to co najdroższe w karcie".

 

Na niedzielnym spotkaniu u Fatso tych dziwadeł słuchało kilka osób - nie stwierdziłem potoków kapiącej śliny za to wszyscy chórem orzekli, że toto gra jak "bardzo dobre pchełki" pod warunkiem, że nie wypada z uszu.

Co do 5x niższej ceny Limonek to trzeba szybko do Emila zadzwonić, co by w te pędy podnosił, tak do 9-10 tysi. Wtedy zapewne zerwą kapcie wraz z onucami...

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze ten sam problem wlasnie pojawil sie z FIIO. Mnie tez sie to w glowie nie miesci. Ale co znajde juz jakas ceche, ktora moglaby swiadczyc, ze fiio gra gorzej, to okazuje sie ze element nagrania i wystepuje na kazdym odtwarzaczu.

MrSheep-> Coś, co kosztuje prawie 5 razy mniej, ma być lepsze? Jeśli tak by było, to wówczas kto by kupował np. właśnie takie Piano Forte X-CC? ;)

Zadano mi pytanie na meecie. Ktore sluchawki uwaxam za najlepsze. Ktos sie zasmial ze pewnoe powiem he5le. Ale ja uwazam ze LE3SW. Tylko rozumieja mnie dopiero ci, ktorzy maja customy.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doszedlem do podobnych wnioskow w kwestii roznic miedzy DAPami, ktore mialem do testow. X5 bardziej mi sie podobal od dx90 na 2.0; nie mialem okazji porownywac X5 do dx90 na 2.0.5 ale juz w tym wypadku szala zwyciestwa raczej przesunelaby sie w strone dx90. Niemniej jednak X5 mial cos takiego co sprawialo ze chcialo mi sie go sluchac.

Fatso, sluchales dx90 na 2.0.5? To przytkanie na wysokich o ktorym mowiles chyba w odniesieniu do dx90 na 2.0 moim zdaniem zniknelo na 2.0.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że FIIO ma niższą podatność na cyfrowe przestery. Mam kilka nagrań na których to testuję i zawsze kiedy wydaje mi się że w FIIO jest już przegięcie z ilością przesterów, to w następnych grajkach jest jeszcze gorzej.

Wydaje mi się, że przy słabych realizacjach AK120 II jest minimalnie gładszy od FIIO, jakby próbował skasować wady nagrania. Ale jest to wrażenie na granicy percepcji i nie mam pewności, że mi się nie przesłuszało. Wydaje mi się też, że AK120 ma znowu o grubość pazura, lepszą holografię, chociaż w ABX nie potrafiłem tego potwierdzić.

 

Za to na pewno ma więcej mocy i gdzie FIIO zaczyna się już męczyć, on napędza słuchawki z lekkością. Audeze nie ma problemu, ale takie K701 już są pełnoprawnym przeciwnikiem dla FIIO. Dla AK120 II nie są żadnym przeciwnikiem.

 

Kurde, naprawdę nie wiem co zrobić. Z jednej strony cena, ale z drugiej ta lekkość w napędzaniu potworów i zbalanowane wyjście...(ja wiem, że z Pendżabu, ale jednak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doszedlem do podobnych wnioskow w kwestii roznic miedzy DAPami, ktore mialem do testow. X5 bardziej mi sie podobal od dx90 na 2.0; nie mialem okazji porownywac X5 do dx90 na 2.0.5 ale juz w tym wypadku szala zwyciestwa raczej przesunelaby sie w strone dx90. Niemniej jednak X5 mial cos takiego co sprawialo ze chcialo mi sie go sluchac.

Fatso, sluchales dx90 na 2.0.5? To przytkanie na wysokich o ktorym mowiles chyba w odniesieniu do dx90 na 2.0 moim zdaniem zniknelo na 2.0.5.

 

Na 2.1.0 wg mnie jest jeszcze lepiej. Do tego RB szykuje się za drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o cenę mi chodziło.... Ale może być tak,że AK100 II będzie lepszy od X5.

 

Ja na przykład do pary z AK120 I, pomyślałbym nad ZX-1 ale tu jest niebezpieczeństwo,że z Momentum i MOE będę miał kłopot z ich napędzeniem. Może jak się spotkamy to sprawdzimy.

AK100 II do pary z AK120 ;) ? Tu kusi display, większe wymiary (dobrze w ręce leży)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności