Skocz do zawartości

Test odtwarzacza Astell&Kern AK240


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej funkcjonalny od taczki i wygodniejszy od clipa? Śmiała opinia, ale masz do niej prawo :)

 

aallen ma rację, skrót myślowy. W użytku stricte audio, haj faj. Ja osobiście unikam odtwarzaczy-combosów, jak już mój player miałby dostęp do neta, możliwość wgrywania aplikacji, to by się pewnie skończyło poważne słuchanie muzyki, a zaczęła zabawa. Tak już mam. Wtedy prędzej miałbym w to miejsce smartfona z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Istnieje nawet ak240 w ameliniowej obudowie (tylko nie wiem czy to modyfikacja czy egz. prototypowy). Wygląda o niebo lepiej od standardu i ponoć swoje waży, co moim zdaniem jest zaletą (nie ma efektu 'wydmuszki').

 

Heh, pewnie wystarczy zagadać do kolegi michauczok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie stwierdzenie ? Behemota raczej nie sluchają... ;)

Znaczy jak Ja slucham behemota to nie mam szans na rangę audiofiola ufff jaka ulga :-)

No do ulubionej Diany Krall behemot ma dość daleko :D

 

---------

tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moim zdaniem AK120 II jedynie może sobie poudawać AK240, ale nim nie będzie!

Twierdzenie, że AK120 i AK120 II są najlepsze ze stajni Astell&Kerna, włóżcie sobie, Drodzy Czytelnicy, między bajki ;) Połączenie AKR03 RoXanne z AK240 daje dźwięk skończony. Otwarte pozostaje tylko pytanie, czy komuś barwa tego dźwięku odpowiada.

 

AK240 łączy pozorne sprzeczności. Ma niby mniej góry, niż AK120 II, a jest mniej matowy i "czyściejszy" na górze od niego. W tym brzmieniu jest więcej spokoju, ciszy i "dostojności", niż w AK120 II. Mimo mniej obecnej góry, lepsze są jej wybrzmiewania. Pod słyszanymi dźwiękami, reprodukowanymi przez AK120 II, (pełnopasmowo!) są w tle jeszcze inne dźwięki, których na AK120 II nie słychać. Nareszcie otwiera się przestrzeń (i znów - poprzez pozorne stłumienie góry, co jest kolejną sprzecznością, bo powinno być przecież odwrotnie). W dodatku bas w AK240 jest mocniejszy (bardziej "dopompowany"), niż w AK120 II i jeszcze lepiej kontrolowany (kolejna sprzeczność, bo zwykle jest odwrotnie). No i jeszcze bardziej naturalny, łatwiejszy w odbiorze środek, niż w AK120 II...

Nie wiem, jak oni to wszystko zrobili, ale wyszedł im ten AK240 ŚWIETNIE!!! :)Wobec takich urządzeń nie można pozostać obojętnym. Je po prostu trzeba mieć!!! Nawet kosztem zapożyczenia się u rodziny/znajomych, co niestety (choć z przyjemnością) musiałem uczynić :)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkan, zgadzam sie z Toba ze na pewnym poziomie chodzi juz tylko o preferencje. Nie wiem jak wypada AKR03 z AK240. Wiem natomiast jak AKR03 wypadal z ipodem video I teraz wiem jak z video wypada 5wayRef... Powiem Ci tak - to sa dwa rozne swiaty, mowie oczywiscie z korzyscia dla 5way; owszem AKR03 to bardzo dobre sluchawki ale na moje uszy 5way to kolejny poziom. Znow tonalnie nie kazdemu to moze pasowac, bo 5way maja duzy dip w zakresie 5-8kHz ale ten dip jest chyba celowym zabiegiem akustycznym (w ogole 5way sa zaprzeczeniem typowego przebiegu FR sluchawek...mysle ze jednak byl to zabieg celowy). Mowie tu o separacji, ADSR, PRaT, przestrzeni, rozdzielczosci, detalicznosci, rozciagniecia wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem AK120 II jedynie może sobie poudawać AK240, ale nim nie będzie!

Twierdzenie, że AK120 i AK120 II są najlepsze ze stajni Astell&Kerna, włóżcie sobie, Drodzy Czytelnicy, między bajki ;) Połączenie AKR03 RoXanne z AK240 daje dźwięk skończony. Otwarte pozostaje tylko pytanie, czy komuś barwa tego dźwięku odpowiada.

 

AK240 łączy pozorne sprzeczności. Ma niby mniej góry, niż AK120 II, a jest mniej matowy i "czyściejszy" na górze od niego. W tym brzmieniu jest więcej spokoju, ciszy i "dostojności", niż w AK120 II. Mimo mniej obecnej góry, lepsze są jej wybrzmiewania. Pod słyszanymi dźwiękami, reprodukowanymi przez AK120 II, (pełnopasmowo!) są w tle jeszcze inne dźwięki, których na AK120 II nie słychać. Nareszcie otwiera się przestrzeń (i znów - poprzez pozorne stłumienie góry, co jest kolejną sprzecznością, bo powinno być przecież odwrotnie). W dodatku bas w AK240 jest mocniejszy (bardziej "dopompowany"), niż w AK120 II i jeszcze lepiej kontrolowany (kolejna sprzeczność, bo zwykle jest odwrotnie). No i jeszcze bardziej naturalny, łatwiejszy w odbiorze środek, niż w AK120 II...

Nie wiem, jak oni to wszystko zrobili, ale wyszedł im ten AK240 ŚWIETNIE!!! :)Wobec takich urządzeń nie można pozostać obojętnym. Je po prostu trzeba mieć!!! Nawet kosztem zapożyczenia się u rodziny/znajomych, co niestety (choć z przyjemnością) musiałem uczynić :)

Jednym zdaniem: Słychać, że jest po prostu droższy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shakur1996-> Zatem musisz koniecznie posłuchać zestawienia AK240 plus AKR03. Niewykluczone, że 5way wypadną wówczas w Twoich uszach gorzej (nawet z najbardziej synergicznym Twoim zdaniem DAP-em) ;)

 

Fatso-> Słychać, że AK240 w połączeniu z AKR03 brzmieniowo wypada lepiej, niż AK120 II.

AK240 można słuchać z AKR03 o wiele dłużej bez uczucia zmęczenia. Dźwięk jest łatwiej przyswajalny i lepiej zintegrowany pasmowo, niż z AK120 II. Czyściejszy i bardziej przejrzysty, mimo, że cieplejszy. To tak, jakby usunąć nieczystości, które wprowadzał AK120 II i dodać mu muzykalności.

 

Hafis-> Producenci różne rzeczy piszą/mówią i dlatego musiałem to w końcu zweryfikować (bo już nie mogłem spać po nocach ;)) :)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkan, jezeli 5way graja lepiej od AKR03 z video to smiem twierdzic ze z jakims top DAPe rowniez zagraja lepiej;)

 

Rowniez pamietam, ze AK120 v2 specyfikacja dzwiekowa nie roznil sie niczym od AK240 a roznica byla jedynie w jakis xmosach, wifi I innnych ******lach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze ze prawie identyczny. Riznice sa kosmetyczne ale mają spory wpływ na wykończenie. Znaczne wygładzenie. Choć muszę nadmienić ze ta różnica wystepuje na konkretnych słuchawkach. Nie chodzi tez o to ze Akr03 lub 5 zgrywaja się lepiej z video czy z czym kolwiek. To nie jest (video) punkt odniesienia dla wszystkich słuchawek.

Pisze ze prawie identyczny. Riznice sa kosmetyczne ale mają spory wpływ na wykończenie. Znaczne wygładzenie. Choć muszę nadmienić ze ta różnica wystepuje na konkretnych słuchawkach. Nie chodzi tez o to ze Akr03 lub 5 zgrywaja się lepiej z video czy z czym kolwiek. To nie jest (video) punkt odniesienia dla wszystkich słuchawek.

Jade autem sorry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hafis-> Myślałem, że pójdę sobie posłuchać do Wojtka AK240 i wrócę szczęśliwy, że mam brzmienie droższego modelu za ułamek jego ceny (w postaci AK120 II). Tak się jednak nie stało...

Wystarczyła minuta i wiedziałem, czego mi brakowało w AK120 II, a co już "na starcie" było w AK240 tak oczywiste (spokój, kultura i... dobry smak).

Moim zdaniem AK240 jest jak dobre wino (i w ten właśnie sposób "wchodzi" do głowy (z AKR03). AK120 II tej umiejętności (z AKR03) nie posiada.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Video nie jest referencja, ale jezeli z dwoch par sluchawek jedne graja lepiej od drugich to znaczy ze jeden sa lepsze od drugich;) to samo pewno wyjdzie na AKR03.

Sorry, sluchalem AKR03, pare innych customow I obecenie mam 5way, I technicznie 5way bija inne na glowe, tonalnosc to inne story I 5way dla wielu moga nie pasowac w zakresie sygnatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Video nie jest referencja, ale jezeli z dwoch par sluchawek jedne graja lepiej od drugich to znaczy ze jeden sa lepsze od drugich;) to samo pewno wyjdzie na AKR03.

Sorry, sluchalem AKR03, pare innych customow I obecenie mam 5way, I technicznie 5way bija inne na glowe, tonalnosc to inne story I 5way dla wielu moga nie pasowac w zakresie sygnatury.

 

Moim zdaniem nie. Może którymś słuchawkom zaszkodzić wyższa impedancja wyjścia słuchawkowego, innym może pomóc. Jedne mogą potrzebować więcej mocy, dla innych będzie za dużo. Do tego oczywiście kwestia synergii.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności