Skocz do zawartości

Test odtwarzacza Astell&Kern AK240


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze sluchawki na świecie nie złapią synergii i będą kupowate. Nie ma słuchawek co ze wszystkim zagrają jak i nie ma źródła co wszystkim sluchawkom da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Complete bullshit. B.dobre sluchawki graja bardzo dobrze z byle czego a z lepszym zdrodlem graja jeszcze lepiej. Oczywsicie majac dwa swietne DAPy jeden z dana para sluchawek moze zagrac lepiej niz z druga. Pomijam niedopracowane sluchawki albo niedopracowane playery.

Oczywiscie wypowiadam sie wylaczniew kwestii CIEMow, pomijam helmofony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Complete bullshit. B.dobre sluchawki graja bardzo dobrze z byle czego a z lepszym zdrodlem graja jeszcze lepiej. Oczywsicie majac dwa swietne DAPy jeden z dana para sluchawek moze zagrac lepiej niz z druga. Pomijam niedopracowane sluchawki albo niedopracowane playery.

Oczywiscie wypowiadam sie wylaczniew kwestii CIEMow, pomijam helmofony.

Shakur, spokojnie, bez przekleństw.

 

Przydałoby się sprawdzać z większą ilością źródeł zanim wyciągnie się ostateczne wnioski, bo czasem dzieją się cuda. Nie żebym bronił jedne słuchawki czy hejtował drugie.

 

Clip też niektóre słuchawki zabijał, inne grały świetnie.

 

Wcale nie wątpię, że 5way mogą brzmieć dużo lepiej, chodzi o samą metodologię, podejście.

Edytowane przez maciux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to ze w usa można kupić za te 2500 $ mniej więcej tyle co u nas za 10000 PLN

To ja Ci dam 2500 USD, a Ty mi dasz 10 000 PLN. Pasuje? ;)

Bo mi wychodzi ok 1500 PLN dodatkowej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nismovsky-> Według kursu NBP nawet 1.900 zł ;)

 

A wracając do tematu... ;) Bardzo jestem ciekaw, jak na AK240 zabrzmią Ultrasone Edition 5 i Finale Audio Piano Forte X-CC.

Podobno (według tego, co można przeczytać w Internecie) obydwa te połączenia z AK240 są bardzo udane. Pytanie tylko, czy bardziej udane, niż to z AKR03...? ;)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Biorąc pod uwagę to ze w usa można kupić za te 2500 $ mniej więcej tyle co u nas za 10000 PLN

To ja Ci dam 2500 USD, a Ty mi dasz 10 000 PLN. Pasuje? ;)

Bo mi wychodzi ok 1500 PLN dodatkowej kasy.

Która cześć "mniej więcej" przeliterowac? :) Poza tym, poza nielicznymi stanami, musisz dodać jeszcze podatek wiec różnica staje się jeszcze mniejsza

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój z tymi przepychankami słownymi ;)

Zastanawia mnie jedna rzecz odnośnie DAP-ów firmy Astell&Kern. Zrobili aktualizację oprogramowania OTA... A czy nie przypadkiem dlatego, żeby użytkownicy AK120 II nie wgrywali sobie soft od AK240 i dzięki temu mieli odtwarzacz AK240 za 6,5 kzł?

Przecież te same przetworniki, parametry. Nawet bateria o identycznej pojemności... Jedynie pamięci AK240 ma dwa razy więcej, ale to przecież tylko drobny szczegół... ;)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne szczegóły konstrukcji mogą się różnić. I mamy inny dźwięk...

To prawda Lordzie!

Nie spotkałem się jeszcze z płytą, która by brzmiała gorzej na AK240, niż na AK120 II (w połączeniu oczywiście z AKR03).

Zawsze na AK240 jest trochę lepiej (a jak wiadomo "trochę" robi różnicę ;) ) lub po prostu lepiej :) :) :)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja może zarzucę argument który zakończy dyskusję czy kupowac ak120, ak 240, czy ak 120 II.

Przelicz sobie raz ile w ostatnich latach zmieniałes sprzęt, kupowałeś nowy, stary, gorsze słuchawki. troche lepsze, potem odspzredawałes lub chowałes do szuflady na lata. Ile na to wydałes? Jak by zsumować to pewnie w 3/4 przypadkach zadowolenia nie miałeś, a gdybyś miał ak... ??

Ja inwestycji w sprzęt grajacy zrobiłem mnustwo.

Prawda jest taka, że gdyby mój ak120 pojawił sie 10 lat temu to prawdopodobnie w tych dziesieciu latach zmieniłbym go na inny raz, może dwa, bo tak świetnie gra.

Kupujesz raz i masz spokój na długie lata.

Gdybym lekką reką mógł kupić sobie ak240 zamiast ak120 w ogóle bym się nie zastanawiał. Mam problem z głowy na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może zarzucę argument który zakończy dyskusję czy kupowac ak120, ak 240, czy ak 120 II.

Przelicz sobie raz ile w ostatnich latach zmieniałes sprzęt, kupowałeś nowy, stary, gorsze słuchawki. troche lepsze, potem odspzredawałes lub chowałes do szuflady na lata. Ile na to wydałes? Jak by zsumować to pewnie w 3/4 przypadkach zadowolenia nie miałeś, a gdybyś miał ak... ??

Ja inwestycji w sprzęt grajacy zrobiłem mnustwo.

Prawda jest taka, że gdyby mój ak120 pojawił sie 10 lat temu to prawdopodobnie w tych dziesieciu latach zmieniłbym go na inny raz, może dwa, bo tak świetnie gra.

Kupujesz raz i masz spokój na długie lata.

Gdybym lekką reką mógł kupić sobie ak240 zamiast ak120 w ogóle bym się nie zastanawiał. Mam problem z głowy na szczęście.

OT

gdyby babka miała wąsy byłaby dziadkiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może zarzucę argument który zakończy dyskusję czy kupowac ak120, ak 240, czy ak 120 II.

Przelicz sobie raz ile w ostatnich latach zmieniałes sprzęt, kupowałeś nowy, stary, gorsze słuchawki. troche lepsze, potem odspzredawałes lub chowałes do szuflady na lata. Ile na to wydałes? Jak by zsumować to pewnie w 3/4 przypadkach zadowolenia nie miałeś, a gdybyś miał ak... ??

Ja inwestycji w sprzęt grajacy zrobiłem mnustwo.

Prawda jest taka, że gdyby mój ak120 pojawił sie 10 lat temu to prawdopodobnie w tych dziesieciu latach zmieniłbym go na inny raz, może dwa, bo tak świetnie gra.

Kupujesz raz i masz spokój na długie lata.

Gdybym lekką reką mógł kupić sobie ak240 zamiast ak120 w ogóle bym się nie zastanawiał. Mam problem z głowy na szczęście.

Odpowiem tak:

Zmieniałem, również te najdroższe, tylko na nich najwięcej traciłem. I wcale nie zmądrzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie żałuję kasy jaką dałem na AK120. Mogę to powiedzieć z czystym sumieniem. Znakomity player.

Trochę śmieszne jest tylko że najpierw w modelach 100 i 120 podkreśla się że to zgrabny HajEnd , taki mały. A potem robi modele II , które są większe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mi nie o to chodzi czy zły czy dobry, o wiadomo jest swietny. Pamiętam jak w modzie były H10 i ja kupiłem go za 1300 zł, wtedy czuło sie ten wydatek, to było 7 lat temu. teraz pewnie kosztowałby 2000, bo wartosc pieniedzy się zmienia. Po 5 latach kupiłem sobie tego samego h10, bo tamtego starego zostawiłem w recepcji i jak wróciłem to juz go nie było, ktos zdażył podprowadzic. Tego nowego kupiłem za 100 zł !! nóweczka, na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie, jak Lord Rayden, nie żałuję zakupu (AK240).

Mija już drugi tydzień i po tym czasie powinienem ochłonąć, a nie ochłonąłem! Nie żałuję wydanych, ciężko zarobionych pieniędzy, bo cały czas AK240 czymś pozytywnym mnie zaskakuje (w połączeniu z AKR03).

Dla porównania - po tygodniu użytkowania AK120 II miałem już serdecznie dość tego zbyt dosadnego i "rozedrganego" (na górze pasma z AKR03) dźwięku.

Przy AK120 II, AK240 robi wszystko z pewnością, gracją i spokojem zawodowca; jest spełnieniem moich marzeń o lataniu ;) (w kategorii DAP-a).

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności