Skocz do zawartości

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Allegro przewiduje 7 dni na finalizację zamówienia. Po tym czasie zwracam się o oddanie prowizji i wystawiam negatyw. Jak oddadzą mi złośliwie też negatyw (co jest ciekawe, bo na wpłatę brakło czasu, ale na złośliwość już nie) to piszę do Allegro o usunięcie komentarza, bo aukcja została uznana za niebyłą (zwrot prowizji z powodu "nie zapłacił" jest tego dowodem) i usuwają mi bezproblemowo.

Ale Kupującemu negatyw zostaje :D

 

Polecam ten patent na niepłacących.

 

Cenne info, dzięki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu tak często robią. Od razu mówię że jak będą pisać Ci all na maila z płaczem po np. 10 dniach że już już wpłacają tylko kapcie założą by pobiec do banku, to olać, iść po zwrot prowizji do Allegro i wystawiać ponownie towar. Oczywiście wpisując wcześniej cymbałów na czarną listę, żeby nie psuli Ci więcej aukcji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Focal Spirit Classic - link

 

Uważajcie na tę aukcję, bo kupiłem je od tego urzytkownika rok temu. Zdjęcia były dokładnie te same, więc na pewno nie zamieścił aktualnych.

Jakiś czas po moim zakupie wystawił je jeszcze raz, również z tymi samymi zdjęciami (opisem chyba też).

 

Albo konto jest przejęte albo chłop ma dobre źródło tych Focali i puszcza za bezcen.

Tylko ja przynajmniej je otrzymałem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal Spirit Classic - link

 

Uważajcie na tę aukcję, bo kupiłem je od tego urzytkownika rok temu. Zdjęcia były dokładnie te same, więc na pewno nie zamieścił aktualnych.

Jakiś czas po moim zakupie wystawił je jeszcze raz, również z tymi samymi zdjęciami (opisem chyba też).

 

Albo konto jest przejęte albo chłop ma dobre źródło tych Focali i puszcza za bezcen.

Tylko ja przynajmniej je otrzymałem :)

Może pracuje w Denonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Narzędzie do sprawdzania kont bankowych czy nie są jakimś przekrętem związane.

 

http://www.jakitobank.pl/

To nie do końca pomoże :P A na pewno nie w 100%, gdyż nie wszyscy tam wpisują konta oszustów. I kont na słupy jest obecnie za dużo :(

 

Przestępstw na allegro może być teraz coraz mniej bo:

https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/kolejny-przestepca-z-torepublic-hydry-w-rekach-policji/

 

Ale jak się poszuka to dalej da się kupić takie konto. I dalej zostaje jeszcze co najmniej jedna grupa tym się zajmująca, przynajmniej ja o jeszcze jednej słyszałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!! PRAWDOPODOBNIE PRZEKRĘT !!! NA OLX.

 

http://olx.pl/oferta/fiio-x3-CID99-IDdGXmT.html?requestFromAd=1&track%5B

 

FiiO X3 1 gen za 200 zł. Zadzwoniłem pod podany numer. Człowiek który odebrał nie ma pojęcia o co chodzi, ktoś najprawdopodobniej podał jego numer (facet z Limanowej a ogłoszenie z Wrocławia). Nigdy niczego nie wystawiał na OLX i nawet nie wie co to takiego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!! PRAWDOPODOBNIE PRZEKRĘT !!! NA OLX.

 

http://olx.pl/oferta/fiio-x3-CID99-IDdGXmT.html?requestFromAd=1&track%5B

 

FiiO X3 1 gen za 200 zł. Zadzwoniłem pod podany numer. Człowiek który odebrał nie ma pojęcia o co chodzi, ktoś najprawdopodobniej podał jego numer (facet z Limanowej a ogłoszenie z Wrocławia). Nigdy niczego nie wystawiał na OLX i nawet nie wie co to takiego.

 

No i zdjęcia z tureckiej strony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!! PRAWDOPODOBNIE PRZEKRĘT !!! NA OLX.

 

http://olx.pl/oferta/fiio-x3-CID99-IDdGXmT.html?requestFromAd=1&track%5B

 

FiiO X3 1 gen za 200 zł. Zadzwoniłem pod podany numer. Człowiek który odebrał nie ma pojęcia o co chodzi, ktoś najprawdopodobniej podał jego numer (facet z Limanowej a ogłoszenie z Wrocławia). Nigdy niczego nie wystawiał na OLX i nawet nie wie co to takiego.

 

No i zdjęcia z tureckiej strony :P

To akurat jedyna rzecz, która się zgadza:

"Przepraszam, że mówi trochę po polsku :( Jestem turecki pracy w Volvo in Wroclaw.

Only google translater"

 

edit: Po przeanalizowaniu treści http://forum.donanimhaber.com/m_109159547/tm.htm

Stwierdzam, że chyba nie był wałek... poza niezgadzającym się nr telefonu.

Przypał, bo już czekałem na adres do odbioru osobistego.

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

UWAGA!!! PRAWDOPODOBNIE PRZEKRĘT !!! NA OLX.

 

http://olx.pl/oferta/fiio-x3-CID99-IDdGXmT.html?requestFromAd=1&track%5B

 

FiiO X3 1 gen za 200 zł. Zadzwoniłem pod podany numer. Człowiek który odebrał nie ma pojęcia o co chodzi, ktoś najprawdopodobniej podał jego numer (facet z Limanowej a ogłoszenie z Wrocławia). Nigdy niczego nie wystawiał na OLX i nawet nie wie co to takiego.

 

No i zdjęcia z tureckiej strony :P

To akurat jedyna rzecz, która się zgadza:

"Przepraszam, że mówi trochę po polsku :( Jestem turecki pracy w Volvo in Wroclaw.

Only google translater"

 

Podobne dostałem. Dodam, że z Fiio nie ma żadnych akcesoriów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

UWAGA!!! PRAWDOPODOBNIE PRZEKRĘT !!! NA OLX.

 

http://olx.pl/oferta/fiio-x3-CID99-IDdGXmT.html?requestFromAd=1&track%5B

 

FiiO X3 1 gen za 200 zł. Zadzwoniłem pod podany numer. Człowiek który odebrał nie ma pojęcia o co chodzi, ktoś najprawdopodobniej podał jego numer (facet z Limanowej a ogłoszenie z Wrocławia). Nigdy niczego nie wystawiał na OLX i nawet nie wie co to takiego.

 

No i zdjęcia z tureckiej strony :P

To akurat jedyna rzecz, która się zgadza:

"Przepraszam, że mówi trochę po polsku :( Jestem turecki pracy w Volvo in Wroclaw.

Only google translater"

 

Podobne dostałem. Dodam, że z Fiio nie ma żadnych akcesoriów.

 

Konto użytkownika nie jest aktywne, czyli wałek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odnośnie FiiO X3, to gra i buczy u mnie na biurku :) Dzięki @michalkorona. Turek spoko gość, a nie oszust, walnął się w numerze i ogólnie trochę nie ogarnia :)

 

Sennki HD565 w podobno idealnym stanie (jeśli tak, to perełka) za 330 zł: http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/04/213410.php

 

To x3 za 200 to w takim razie chyba najlepsza okazja, jaką tu widziałem :)

 

Pfff, były lepsze - nano 1g po taniości wymieniony na 7g ^^ :D

 

iPod Video 30GB (koniec dziś 20:45, teraz 71 zł)

Edytowane przez adikadik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odnośnie FiiO X3, to gra i buczy u mnie na biurku :) Dzięki @michalkorona. Turek spoko gość, a nie oszust, walnął się w numerze i ogólnie trochę nie ogarnia :)

 

Sennki HD565 w podobno idealnym stanie (jeśli tak, to perełka) za 330 zł: http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/04/213410.php

 

To x3 za 200 to w takim razie chyba najlepsza okazja, jaką tu widziałem :)

 

Pfff, były lepsze - nano 1g po taniości wymieniony na 7g ^^ :D

 

iPod Video 30GB (koniec dziś 20:45, teraz 71 zł)

 

Pfff... załóżcie temat to zobaczymy kto lepsze okazje wyhaczył :)

 

edit:

Tylko nie mówcie Kubaszowi, bo pchli targ jest bezkonkurencyjny.

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy się śmialiście z tamtych Sennków HD500 za 1999zł, a zobaczcie inne towary tego sprzedawcy:

iPod Nano 7gen 16GB - 1999zł KT http://allegro.pl/ipod-nano-16gb-slate-7gen-md481qb-a-fvm-gwar-i5951624511.html

albo chłamowe zegarki niewarte stówy po 999zł

 

Takie naciąganie wartości kilka razy ponad cenę nowych to podchodzi pod jakiś przepis? Bo nie sądzę żeby podchodziło pod niekorzystne rozporządzanie mieniem, bo ten dotyczy chyba wymuszenia sprzedaży po niekorzystnej cenie dla sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto bogatemu zabroni kupić? :))) Komuna się skończyła już jakiś czas temu... A ten "Janusz Biznesu" ma wyjątkowy rozmach - chciałbym z nim pogadać "na żywo" - na pewno byłoby to bardzo ciekawe doświadczenie :)

Zapytaj o odbiór osobisty ;)

 

W sumie na takie wydarzenie to nawet mogę jechać z Tobą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy się śmialiście z tamtych Sennków HD500 za 1999zł, a zobaczcie inne towary tego sprzedawcy:

iPod Nano 7gen 16GB - 1999zł KT http://allegro.pl/ipod-nano-16gb-slate-7gen-md481qb-a-fvm-gwar-i5951624511.html

albo chłamowe zegarki niewarte stówy po 999zł

 

Takie naciąganie wartości kilka razy ponad cenę nowych to podchodzi pod jakiś przepis? Bo nie sądzę żeby podchodziło pod niekorzystne rozporządzanie mieniem, bo ten dotyczy chyba wymuszenia sprzedaży po niekorzystnej cenie dla sprzedającego.

 

Przeciez to jego mienie to dlaczego miał by ktoś mu mówić czy nim rozporządza niekorzystnie? :) Wolny kraj i możesz wystawiać i kupować za tyle za ile Ci się podoba. Mówisz że sprzedawanie drożej niż nowe to źle? O to własnie chodzi w inwestowaniu. Kupujesz obraz za 100zł a sprzedajesz go 10 lat później za 1000000zł, to samo z winem, samochodami które stają się klasykami i nawet w świecie słuchawek tak jest. Akg k1000 można było kupić kilkanaście lat temu jako nowe bodaj za 1300zł (tak, tysiąc trzysta) a dzisiaj 4tys to już norma, to samo jest z R10 i Qualiami. Oczywiście to co wystawia ten pan to złom ale nikt nie każe przecież Ci tego kupować.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż na dobrą sprawę te jego aukcje mogą się przydać. Wystawić to samo za połowę taniej w licytacji jako "super okazja" i "najtaniej na allegro", podlinkować jego ofertę i już łapiemy klienta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wy się śmialiście z tamtych Sennków HD500 za 1999zł, a zobaczcie inne towary tego sprzedawcy:

iPod Nano 7gen 16GB - 1999zł KT http://allegro.pl/ipod-nano-16gb-slate-7gen-md481qb-a-fvm-gwar-i5951624511.html

albo chłamowe zegarki niewarte stówy po 999zł

 

Takie naciąganie wartości kilka razy ponad cenę nowych to podchodzi pod jakiś przepis? Bo nie sądzę żeby podchodziło pod niekorzystne rozporządzanie mieniem, bo ten dotyczy chyba wymuszenia sprzedaży po niekorzystnej cenie dla sprzedającego.

 

Przeciez to jego mienie to dlaczego miał by ktoś mu mówić czy nim rozporządza niekorzystnie? :) Wolny kraj i możesz wystawiać i kupować za tyle za ile Ci się podoba. Mówisz że sprzedawanie drożej niż nowe to źle? O to własnie chodzi w inwestowaniu. Kupujesz obraz za 100zł a sprzedajesz go 10 lat później za 1000000zł, to samo z winem, samochodami które stają się klasykami i nawet w świecie słuchawek tak jest. Akg k1000 można było kupić kilkanaście lat temu jako nowe bodaj za 1300zł (tak, tysiąc trzysta) a dzisiaj 4tys to już norma, to samo jest z R10 i Qualiami. Oczywiście to co wystawia ten pan to złom ale nikt nie każe przecież Ci tego kupować.

 

Zamiast inwestować w lokaty i odkładać pieniądze na kontach oszczędnościowych, można zainwestować w audio.

Kupić flagowca i schować do szafy na długie lata :)

Tylko trafić na 'ten jedyny' nie będzie tak łatwo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem o czymś takim jak sztuczne podbijanie cen w celu napędzenia rynku. Taki proceder miał podobno miejsce na starej tablicy kiedy głównie telefony osiągały zawrotne ceny w ofertach słupach a potem komisy sprzedawały po normalnych cenach jako super okazje i promocje i schodziło jak ciepłe pieczywko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam pytanie, bo widzę że sporo tutaj specjalistów od problemów na Allegro.

 

Kupiłem ostatnio używane chłodzenie, opisane w aukcji jako "Pełny komplet wraz z pastą Noctua oraz gwarancją 3,5 roku (Sklep Morele.net)".

Sprawdziłem stan chłodzenia, na szybko czy działa, ilość elementów - chyba wszystko OK. Jednakże nie dostałem żadnego potwierdzenia, że towar został zakupiony w morelach (faktura VAT czy też paragon). Tak więc napisałem do sprzedającego z prośbą o dostarczenie takiego dokumentu. Dostałem maila, napisane w nim że "sklep gdzie był zakupiony cooler to jednak gral.pl", w załączniku było zdjęcie oryginału faktury VAT. Numer na naklejce na pudełku coolera się zgadza z tym co jest w fakturze, więc dokument dobry. Problem polega na tym, że na fakturze razem jest 11 różnych sprzętów.

 

I moje pytanie brzmi - co w sytuacji gdybym musiał niestety skorzystać z gwarancji (wg. sklepu jest to gwarancja producenta 5 lat, na pudełku i stronie producenta że 6 lat...) - czy wymagany do reklamacji jest oryginał faktury VAT, czy wystarczy kopia/skan/wyżej wymienione zdjęcie? Napisałem już zapytanie do sklepu o tę kwestię, jednakże czytając opinie o sklepie na ceneo i opineo... wątpię by odpisali, opinie tragiczne :D

 

Czy może to zależy od sklepu/producenta i od razu uderzać z zapytaniem do producenta (firma Noctua)?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez trubul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności