Skocz do zawartości

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/sluchawki-sennheiser-hd-598-i5716700257.html

Musieli trochę tych podróbek nakupić, co rusz wystawiają kolejną parę

 

albo ciągle mają zwrot tych samych ;)

btw cwancyk, który może zmylić w tej aukcji a raczej odpowiednia gra słów - "100% sprawne, w idealnym stanie, w oryginalnym pudełku" ;)

oczywiście po zakupie sprzedający może stawać okoniem, bo nie napisał, że same słuchawki są oryginalne ale... podróbkami nie wolno handlować nono.gif

 

edit: właśnie założyłem dwa spory na allegro z moimi "biznesmenami" :D

Edytowane przez Robsonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wystawić dla człowieka komentarz negatywny neutralnych licząc się z tym ze dostane komentarz negatywny neutralnych nieuzasadniony. Zakładać wcześniej spór jako podkładkę czy zbędne to?

Potem jak anulować taki nie uzasadnionych komentarz negatywny neutralnych oczywiście anulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystaw pozytywny. Zło dobrem zwyciężaj™.


Jak wystawić dla człowieka komentarz negatywny neutralnych licząc się z tym ze dostane komentarz negatywny neutralnych nieuzasadniony. Zakładać wcześniej spór jako podkładkę czy zbędne to?

Potem jak anulować taki nie uzasadnionych komentarz negatywny neutralnych oczywiście anulować?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem kwestię w stastusie. Ale tutaj lepsze miejsce po temu.

 

Jeśli wystawiacie coś na Allegro i jeśli dostaniecie niewinne pytanie dotyczące aukcji w formie:

 

Jaka jest twoja najlepsza cena?

 

Nie odpowiadajcie na nie, tylko natychmiast zgłaszajcie do Allegro. To próba oszustwa.

Ważne żeby Allegro jak najszybciej zajęło się sprawą, bo problem stanowi fakt, że pytania są z działających aktywnie kont, których nikt by o nic nie podejrzewał. Tak było w moim przypadku.

Oznacza to że prawowity użytkownik konta nie wie, że ktoś ma nieautoryzowany dostęp do niego. A co może skutkować dla niego i dla ofiar oszusta bardzo przykrymi konsekwencjami.

Dlatego tak ważne jest aby od razu zgłosić to do Allegro.

 

Takie zgłoszenie puściłem dziś, właśnie otrzymałem od Allegro potwierdzenie, że była to próba oszustwa ze świeżo przejętego konta.

Jest to odmiana "przekrętu nigeryjskiego" opisanego już tutaj:

http://faq.allegro.pl/szukaj/przekr%C4%99t%20nigeryjski/25539/dostaje-dziwne-e-maile-po-angielsku-lub-lamana-polszczyzna-c

a analogiczny jak mój, opisano tutaj:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/122249-pr%C3%B3ba-oszustwa-na-allegro/

 

Problem jest wszakże taki, że ten mój z dziś, to było zapytanie z realnie działającego i wiarygodnego konta, z którego prowadzona jest na bieżąco sprzedaż. Więc mamy wyższy poziom przekrętu niestety :(

Stąd Was ostrzegam przed nim, bo zapytanie przychodzące z "porządnego" konta, może uśpić czujność.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem nieco inny ostatnio incydent, co prawda na olx, ale warty przeczytania, bo może to kogoś uchronić przed oszustwem.

 

Otóż znalazłem ogłoszenie o sprzedaż nowego S6 32 GB za 1700 zł (cena całkiem normalna obecnie). Po dłuższej konwersacji sprzedawca, rzekomy przedstawiciel firmy z Mińska Mazowieckiego "Telesklep", wysłał mi paczkę za pobraniem. Po dwóch dniach dzwoni kurier z przesyłką. Człowiek ubrany w uniforn swojego wyznania, wszystkie gadżety pod banderą Pocztex, bo tym miała być wysłana paka. Po prośbie o rozpakowaniu przesyłki kurier zarzekł się, że sprzedawca nie uwzględnił tej opcji. Nic, zapłaciłem, podpisałem, otwieram przesyłkę i...

 

...wewnątrz lampka stroboskopowa jeszcze zaplombowana przez Saturn. Szybko pojechałem do południowego oddziały PP, który znajduje się niemalże 4 km ode mnie, żeby zablokować przelew. Miła pani kierownik telefonicznie poinformowała mnie, że mogą podjąć wszelkie działania tylko wtedy, gdy zostanie jej przesłany protokół sprawy. Po kilku godzinach spędzonych na policji okazało się, że "kurier" był nikim innym jak sprzedawcą, tj. podszył sie pod mundurowego Pocztexu.

 

Akcja na tyle zorganizowana, że nie obwiniam się do końca, że nie sprawdziłem paczki. Pieniądze nie do odzyskania. Człowiek uczy się na błędach. Czekam na umorzenie sprawy.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem nieco inny ostatnio incydent, co prawda na olx, ale warty przeczytania, bo może to kogoś uchronić przed oszustwem.

 

Otóż znalazłem ogłoszenie o sprzedaż nowego S6 32 GB za 1700 zł (cena całkiem normalna obecnie). Po dłuższej konwersacji sprzedawca, rzekomy przedstawiciel firmy z Mińska Mazowieckiego "Telesklep", wysłał mi paczkę za pobraniem. Po dwóch dniach dzwoni kurier z przesyłką. Człowiek ubrany w uniforn swojego wyznania, wszystkie gadżety pod banderą Pocztex, bo tym miała być wysłana paka. Po prośbie o rozpakowaniu przesyłki kurier zarzekł się, że sprzedawca nie uwzględnił tej opcji. Nic, zapłaciłem, podpisałem, otwieram przesyłkę i...

 

...wewnątrz lampka stroboskopowa jeszcze zaplombowana przez Saturn. Szybko pojechałem do południowego oddziały PP, który znajduje się niemalże 4 km ode mnie, żeby zablokować przelew. Miła pani kierownik telefonicznie poinformowała mnie, że mogą podjąć wszelkie działania tylko wtedy, gdy zostanie jej przesłany protokół sprawy. Po kilku godzinach spędzonych na policji okazało się, że "kurier" był nikim innym jak sprzedawcą, tj. podszył sie pod mundurowego Pocztexu.

 

Akcja na tyle zorganizowana, że nie obwiniam się do końca, że nie sprawdziłem paczki. Pieniądze nie do odzyskania. Człowiek uczy się na błędach. Czekam na umorzenie sprawy.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Kuzyn miał podobna sytuację dwa lata temu. Pytał mnie o poradę przy zakupie telefonu, padło na Nexus 4. Informowałem go, że najtaniej wyjdzie na allegro lub tablica (olx dzisiaj). Ostrzegałem aby z tablicy brał tylko przy odbiorze osobistym. Żadnych przedpłat na wysyłkę bo pełno tam oszustów. Jakby chciał jednak przesyłkę to za pobraniem z opcją sprawdzenia zawartości i tak też zakupił.

Paczka doszła gdy nie było go w domu, odebrała jego matka, oczywiście okazało się, że zostało wysłane bez opcji sprawdzenia przed podpisaniem odebrania.

W środku był całkiem inny zepsuty telefon.

Od razu zadzwonili na policje i razem pojechali na pocztę by zatrzymać przekazanie przelewu.

Oczywiście pieniędzy szybko nie odzyskał.

Okazało się, że oszust miał już na koncie wiele spraw tego typu i prokurator się tym zajmuje od dłuższego czasu. Nie zagłębiając się dalej w szczegóły, pieniądze ostatecznie odzyskał dzięki zatrzymaniu przelewu na poczcie ale dopiero po zakończeniu spraw w sądzie, czyli po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kamer w pobliżu, które zarejestrowałby nr rejestracyjny samochodu tego "kuriera" ?

Policja wypytywała o to. Niestety przy moim bloku nie ma kamer, które mogłyby cokolwiek zarejestrować.

 

Ja miałem nieco inny ostatnio incydent, co prawda na olx, ale warty przeczytania, bo może to kogoś uchronić przed oszustwem.

 

Otóż znalazłem ogłoszenie o sprzedaż nowego S6 32 GB za 1700 zł (cena całkiem normalna obecnie). Po dłuższej konwersacji sprzedawca, rzekomy przedstawiciel firmy z Mińska Mazowieckiego "Telesklep", wysłał mi paczkę za pobraniem. Po dwóch dniach dzwoni kurier z przesyłką. Człowiek ubrany w uniforn swojego wyznania, wszystkie gadżety pod banderą Pocztex, bo tym miała być wysłana paka. Po prośbie o rozpakowaniu przesyłki kurier zarzekł się, że sprzedawca nie uwzględnił tej opcji. Nic, zapłaciłem, podpisałem, otwieram przesyłkę i...

 

...wewnątrz lampka stroboskopowa jeszcze zaplombowana przez Saturn. Szybko pojechałem do południowego oddziały PP, który znajduje się niemalże 4 km ode mnie, żeby zablokować przelew. Miła pani kierownik telefonicznie poinformowała mnie, że mogą podjąć wszelkie działania tylko wtedy, gdy zostanie jej przesłany protokół sprawy. Po kilku godzinach spędzonych na policji okazało się, że "kurier" był nikim innym jak sprzedawcą, tj. podszył sie pod mundurowego Pocztexu.

 

Akcja na tyle zorganizowana, że nie obwiniam się do końca, że nie sprawdziłem paczki. Pieniądze nie do odzyskania. Człowiek uczy się na błędach. Czekam na umorzenie sprawy.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Kuzyn miał podobna sytuację dwa lata temu. Pytał mnie o poradę przy zakupie telefonu, padło na Nexus 4. Informowałem go, że najtaniej wyjdzie na allegro lub tablica (olx dzisiaj). Ostrzegałem aby z tablicy brał tylko przy odbiorze osobistym. Żadnych przedpłat na wysyłkę bo pełno tam oszustów. Jakby chciał jednak przesyłkę to za pobraniem z opcją sprawdzenia zawartości i tak też zakupił.

Paczka doszła gdy nie było go w domu, odebrała jego matka, oczywiście okazało się, że zostało wysłane bez opcji sprawdzenia przed podpisaniem odebrania.

W środku był całkiem inny zepsuty telefon.

Od razu zadzwonili na policje i razem pojechali na pocztę by zatrzymać przekazanie przelewu.

Oczywiście pieniędzy szybko nie odzyskał.

Okazało się, że oszust miał już na koncie wiele spraw tego typu i prokurator się tym zajmuje od dłuższego czasu. Nie zagłębiając się dalej w szczegóły, pieniądze ostatecznie odzyskał dzięki zatrzymaniu przelewu na poczcie ale dopiero po zakończeniu spraw w sądzie, czyli po roku.

Całe szczęście, że odzyskał, ja niestety nie będę miał takiego przywileju.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szokujace wręcz.. I co nawet gdyby sie uprzeć i otworzyć paczke to nei odbierzesz, pan powie że wróci do nadawcy i tyle.... Ja wogóle nie patrze na żadne tablice, olx i inne ogłoszeniowe bo strach sie bać. Na allegro przynajmniej ma się program ochrony i może za miesiąc może za dwa ale pieniądze wrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się kilka razy zdarzyło kupić coś na olx, ale bez odbioru osobistego to bym się nie odważył...chociaż jak czytam ten temat, to dochodzę do wniosku, że na allegro też strach kupować...

Portale aukcyjne typu allegro, Amazon lub eBay są zabezpieczone przed takimi kradzieżami, olx nie. Zawsze byłem przekonany, że jest to portal ubezpieczony, ale wątpliwości rozwiał mi policjant spisujący mój protokół. Olx działa na zasadzie dawnych tablic ogłoszeń "sprzedam Ursusa", "sprzedam kury", etc.

 

Jestem ciekaw co, gdybym otwarł pod przymusem paczkę przy tym kolesiu. Miska oklepana pewna :D W sumie to trzeba mieć odwagę wchodzić do "jaskini lwa"

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że miałem farta. Kupiłem na OLX.pl grafikę płatną przy odbiorze. Nie powiem, miałem mega pietra. Okazało się jednak, że facet był bardzo uczciwy i nie wysłał mi bubla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miał auto mundur to i miał by protokół do spisania, spisał by albo i nie a po tem cześć.

Dopiero po czasie się dowiadujesz że to nie był prawdziwy kurier.

 

Łatwiej tablice przekręcić niż obklejać samochód.

Wedle zasady okazji czyni złodzieja, zaskoczenie jest po stronie oszusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się jednak, że facet był bardzo uczciwy i nie wysłał mi bubla.

 

Wytłuszczenie i podkreślenie moje... Dokąd zmierza ten świat, jeśli coś co powinno być normalne zaczynamy postrzegać jako nadzwyczajne zdarzenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to był faktyczny pracownik pocztexu, tylko cwaniaczek przyfejkował i wykorzystał swoją robotę do tego przekrętu?

Chcesz, to Ci mogę załatwić takie rzeczy. Wbrew pozorom firmy reklamowe podejmują się produkcji takich rzeczy dla prywatnych osób.

 

Nie jestem pewny czy przyjechał firmowym samochodem, ale wydaje mi się, że nie.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami dochodzi jeszcze jedna rzecz - nawet PP korzysta z zewnetrznych przewoznikow i wbrew powszechnemu przeswiadczeniu kurierzy poczty nie sa ich pracownikami. Ktos popracowal chwile, poznal wewnetrzne procedury, stroj pozostal albo z agencji i korzysta.

 

Tak samo ktos kiedys opowiadal, ze odbiorca zamawial kuriera na swoj koszt, podjezdzal podstawiony przebieraniec po paczke, zostawial pokwitowanie i tyle go widziano z ta paczka, a samochod na blachach z innego wojewodztwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach się bać tego OLXa...

Sprzedałem tam już 2 czapki, słuchawk i kilka innych drobiazgów. Kupiłem ostatnio Forzę Motorsport 4 w edycji limitowanej, Total War: Ery Wielkich Wojen, pulsometr Suunto i wiele innych. Tylko monitory Presonus Eris E5 miałem z odbiorem osobistym i co? Zero oszustw. Warto spojrzeć na to od kiedy ktoś ma konto na OLX itd, zadzwonić, pogadać...

 

No ale wychodzi na to, że mam ogromnego farta :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności