Skocz do zawartości

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie nauczylem (oduczylem w zasadzie) zakupow na odleglosc przez OLX'a, gdy ze 2 lata temu chcialem kupic jakis telefon - powiedzialem sobie, OK, moge przedplacic gosciowi max. 5 dych na wysylke pobraniowa ze sprawdzeniem - gdyby cos bylo nie tak, nie odebralbym jej i wrocilaby do niego, wiec bylby w plecy drugie porto i ta zaliczka miala mu zrekompensowac te koszty. Pozniej kontakt sie urwal oczywiscie.. az po prawie roku dostalem wezwanie na komende jako swiadek w sprawie, a niedawno gdy minelo dobre 2 lata, dostalem wezwanie do sadu na rozprawe 450 km od Wrocka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmi to brutalnie i prostacko, ale za 1700zł to ja bym jeszcze 500 dorzucił i ufundował takiemu przebieranemu za pocztex ścierwu masaż kijem baseballowym. Poza tym zastanawia mnie jak można umorzyć kradzież na 1700zł?

Skandal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmi to brutalnie i prostacko, ale za 1700zł to ja bym jeszcze 500 dorzucił i ufundował takiemu przebieranemu za pocztex ścierwu masaż kijem baseballowym. Poza tym zastanawia mnie jak można umorzyć kradzież na 1700zł?

Skandal.

Policja nie ma żadnych informacji. Mój kolega informatyk więcej mi pomógł, bo ma dostęp do olx. Okazało się, że konto zostało założone dość niedawno, z hotspotu (prawdopodobnie jakaś restauracja). Koniec końców olx został powiadomiony.

 

Tak BTW mój kij baseballowy ma się dobrze i czeka na okazję :D

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Kub3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie Denony AH-D7000 które zakupiłem na allegro i nigdy nie otrzymałem?

Kasę juz mi allegro jakiś czas temu zwróciło, ale ostatnio o trzymałem pismo od policji, że śledztwo zostało umorzone :P 2200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sprawę z allegro, trochę pod ten temat pasuje,

Kupilem przedmiot, nie ukrywam okazyjnie, na aukcji jest 13 zdjęć w przyzwoitej jak na allegro jakość i co ważne dobrze przedstawiające stan przedmiotu oraz opis krotki

Pieniądze zapłacone przez PayU, sprzedawca dostał pieniądze, za jakiś czas dostaje informacje, ze jednak przedmiot pękł, rozsypał się w pyl ( lol ) i ze sprzedawca bardzo przeprasza blabla i zwraca pieniądze

Dostaje info od a. ze zwrot będę miał na koncie za jakiś czas

Poprosiłem o zdjęcie tego przedmiotu, który ponoć się rozsypał :) , dostaje informacje, ze przedmiot wyrzucił, bo nie sprzedaje uszkodzonych rzeczy i ze wedle ustawy ma 14 dni na odstąpienie od umowy ( a czy to nie jest tak w przypadku kupującego przedmiot od firmy ? )

Sadze, ze ktoś napisał do danego sprzedawcy bądź tez sam człowiek się zorientował, ze sprzedał rzecz tania i nie może tego zdzierżyć

Czy w danej sytuacji mogę coś zrobić, czy nie silić się i dać sobie spokój bo i tak nic nie ugram ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz - możesz co najwyżej iść się sądzić, bo allegro nic nie pomoże, a i tak musiałbyś udowodnić, że ten przedmiot istnieje. Ewentualnie możesz dać negatywa i czekać na odwetowego, bo jedynym dowodem byłoby gdyby wystawił jeszcze raz.

 

Wydaje mi się, że nie tyle, że ktoś mu napisał, że tanio sprzedaje, tylko ktoś mu wysłał propozycję zakupu za znacznie wyższą cenę niż ty kupiłeś, bo za kilka zeta więcej gość by nie ryzykował negatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bywały takie podmioty co też widniały w KRS, a ich zakres działalności bywał tak szeroki, że brakowało chyba tylko organizowania wycieczek promem kosmicznym. Jak się firma szybko przebranżowi, to zapomnij o gwarancji.

 

edit:// czy firma nie powinna być mieć na alle konta firmowego?

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bywały takie podmioty co też widniały w KRS, a ich zakres działalności bywał tak szeroki, że brakowało chyba tylko organizowania wycieczek promem kosmicznym. Jak się firma szybko przebranżowi, to zapomnij o gwarancji.

 

edit:// czy firma nie powinna być mieć na alle konta firmowego?

 

Szeroki zakres działalności wynika z wygody. Jak raz taką założysz to przy ew. dodaniu nowego charakteru Twojej firmie to już nie musisz uzupełniać danych o typie DG w urzędzie (taki dopisek jest też dodatkowo płatny, więc taniej jest pozaznaczać co się da przy rejestracji).

 

Konto "firma" też wymaga weryfikacji.

 

Jak jest PayU to nie ma co się bać, bo Allegro nie miga się od wypłat z Programu Ochrony Kupujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Aukcji już nie ma, więc linka nie dam.

 

Ale standardowo - zdjęcia z dupy, opis z dupy. Do tego gość jest tak głupi ze twierdzi że jego d7000 miały 4 miesiące a są od lat nieprodukowane :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, w ciągu trzech dni sprzedałem przez KT dwa przedmioty - słuchawki i tablet. Jeden user ponad 2000 pkt. drugi zielony. W obu przypadkach brak wpłaty, brak kontaktu, nie odbierają telefonów, nie odpisują na maile. Czy to jakiś nowy sposób na oszustwo, czy ktoś się na mnie uwziął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, w ciągu trzech dni sprzedałem przez KT dwa przedmioty - słuchawki i tablet. Jeden user ponad 2000 pkt. drugi zielony. W obu przypadkach brak wpłaty, brak kontaktu, nie odbierają telefonów, nie odpisują na maile. Czy to jakiś nowy sposób na oszustwo, czy ktoś się na mnie uwziął?

All, w komisie by Ci ATH zeszły w tej cenie na pniu :) po coś wstawiał na alle? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami niektórzy mają pełną olewkę kontaktu i tyle w temacie. Bywało już, że ktoś ot tak sobie bez żadnego kontaktu wpłacał bo blisko tygodniu, a zero odpowiedzi na maila, czy też nieodbieranie telefonu i nieodpisanie sms. W przeszłości jak miałem więcej cierpliwości, to niektórzy przypominali sobie o wpłacie po kilku tygodniach. Napisz sms, że jak nie będzie wpłaty do końca tygodnia to wyślesz po świętach i może to coś przyspieszy :P

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro przewiduje 7 dni na finalizację zamówienia. Po tym czasie zwracam się o oddanie prowizji i wystawiam negatyw. Jak oddadzą mi złośliwie też negatyw (co jest ciekawe, bo na wpłatę brakło czasu, ale na złośliwość już nie) to piszę do Allegro o usunięcie komentarza, bo aukcja została uznana za niebyłą (zwrot prowizji z powodu "nie zapłacił" jest tego dowodem) i usuwają mi bezproblemowo.
Ale Kupującemu negatyw zostaje :D

 

Polecam ten patent na niepłacących.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności