Skocz do zawartości

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś już z Was je fizycznie u siebie? Bo jak nie to gość nieźle kręci. Ja mam też je obiecane i lada chwila miało być wysyłkowo finalizowane... W każdym razie na pewno ma spore problemy z asertywnością

Wysyłkowo ? Do mnie powiedział, że tylko odbiór osobisty wchodzi w grę ... I umówił się na nadzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, czwarty gracz :D No, no, ciekawy agent z niego

Coś czuję że poruszenie dało mu do myślenia i chce jednak więcej za nie. Już ze mną były negocjacje w górę. Ja w każdym razie odpuszczam (you don't say...) :)

 

@Levson to ten znajomy o którym pisałem, więc wciąż trzy osoby :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Wam chodzi? Jedna sztuka słuchawek i 3 chętnych po 200 zł = 1 sztuka słuchawek za 600 zł. Cena normalna wychodzi po przeliczeniu wałka :P Tylko że szansa na dostanie słuchawek to 33% ;)

 

No ale kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje, hehe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurna, widzę, że ładnie szambo wylało ;). Słuchawki mam u siebie, dzwoniłem do sprzedającego o 13, odebrałem je koło 15. Gość chyba coś trochę kręcił, bo mi mówił tylko o jednym innym chętnym, na dodatek miał być z Wrocławia, no cóż...

A no i jeszcze żeby osłodzić wszystkim 'stratę' okazji powiem, że słuchawki na zdjęciu to nie są słuchawki, które odebrałem. Te mają dość mocno wytarty napis (wiadomo), poskręcany kabel i upaprane pady. Last but not least, co niestety zauważyłem dopiero w domu, śmierdzą papierosami :/. Pady po upraniu wyglądają co prawda jak nowe, ale pewnie będę musiał je prać kilka razy, razem z headbandem zresztą, żeby się smrodu pozbyć. Kurna, nawet kabel jedzie fajkami. Na szczęście same słuchawki już nie. Chyba trzeba się szykować na rekabling (chyba pierwszy na świecie z powodu śmierdzącego kabla xD ).

Bądź co bądź - oszustwa nie było. Naginanie rzeczywistości trochę już tak. Ale wydaje mi się, że za tę cenę to i tak była bardzo dobra okazja bo technicznie i mechanicznie bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Beyerdynamic DT770 250Ohm

200zł ale OLX. Lokalizacja: Piaseczno

http://olx.pl/oferta/sluchawki-beyerdynamic-770-pro-250ohm-CID99-IDc0cPw.html#2cb240ef4d

 

Dzięki, znajomy je właśnie kupił, bo szukał zamkniętych do 200 zł :)

 

Ja napisałem do niego sms'a i odpisał mi że sprzedane oraz że kupujący jest zadowolony xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jestem zadowolony w sumie... A jak przestaną śmierdzieć to już w ogóle xD.

 

Szkoda, że nie pomyślałem, żeby im zrobić fotki w stanie "przed". Chociaż ogólnie wyglądały na prawdę nieźle, poza padami - syf. Na razie mam fotki "w trakcie".

 

Wszystko co mogło zaliczyło prysznic w izopropanolu (dobrze, że mam takie rzeczy w chałupie). Wszystko co mogło zalicza właśnie drugie okrążenie w pralce. W sumie teraz pozostały jakieś już tylko szczątkowe ślady zapachu. Poza kablem - jedzie niemiłosiernie.

 

Efekty pracy pewnie zamieszczę w odpowiednim temacie jak już się ze wszystkim uporam.

 

Kończąc offtop zadam jeszcze jedno pytanie - w razie czego niech ktoś odpowie w innym temacie i mnie zawoła.

Czy to normalne, że membrana jest jakby klejąca się? Tak jakby miała ultracienką warstwę adhezyjną. Na przetwornikach jest kilka mikrowłosków, ale nie da się ich ściągnąć, bo się przykleiły. Na dźwięk raczej to nie ma wpływu bo przylegają w 100% do powierzchni membrany. Z resztą słuchawki grają czysto, więc nie mam obaw, po prostu pierwszy raz się z czymś takim spotykam.

20151004_013101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tyciuni

Koleś w ogóle jakiś trochę niehalo. Zakręcony jak ruski termos. Ze 3 wersje mi przedstawiał dlaczego w ogóle je sprzedaje. Najpierw, że mu 'salon do słuchania muzki' nie wyszedł bo nie ma czasu, potem, że użył ich ze 3 razy a potem wrzucił do szafy i szkoda żeby się zmarnowały, a na koniec, że z kumplami nagrywali jakieś rapy w piwnicy ale to było dawno i znalazł teraz słuchawki a kasy potrzebuje. Na bank mu zależało na czasie i to było widać.

Chociaż ogłoszenie dodane niby o 12:11, więc przed 12 raczej nie pisałeś ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak spytam tylko, słuchawki na pewno są z jakiegoś pewnego źródła? Skoro zależało mu na czasie i nie potrafił się zdecydować czemu je sprzedaje, to przecież mogły być "pożyczone".

Przeszła mi taka myśl przez głowę, szczególnie kiedy zacząłem analizować, czemu miał problem z wytłumaczeniem dlaczego je sprzedaje, jednak ale wątpię. Wiem, że pozory mylą, ale gość nie wyglądał na człowieka, który byłby w stanie cokolwiek ukraść i nie chodzi mi tu o chęci, raczej o to, że mógłby spokojnie być członkiem gangu Olsena ze swoim rozgarnięciem.

No i myślę, że cenę usprawiedliwia stan faktyczny słuchawek. o ile budę, pady, fizelinę i gąbki udało mi się wreszcie doprać i pozbyły się charakterystycznego "zapaszku", to kabel wciąż wali, mimo kilkukrotnego mycia i nocnej kąpieli w izopropylenie. Biorąc pod uwagę ryzyko, że wymiana padów i headbandu okaże się konieczna (a po zobaczeniu słuchawek na żywo trzeba było brać to pod uwagę), istniała możliwość, że trzeba będzie dopłacić do nich kolejne 150zł, a wtedy to nie byłaby już aż taka okazja, bo kabel dalej wali.

Podsumowując: sprawa śmierdząca, ale chyba tylko kiepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruś, szybko machnij te słuchafony jakimś lakierem (najlepiej metalik) a na muszlach naklej "Superlux HD-660" , nikt nie pozna i problem z głowy haha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_user.php?uid=7862652

 

Rant.gif nie reagowało przez kilka tygodni na maile, mimo iż codziennie na Allegro się logował...

dziś nagle się odezwało "przepraszam, mam remont i zupełnie nie mogę znaleźć tych słuchawek"

słuchawki kupiłem jedynie na dawcę pałąka, bo w ofercie same "wykładowe" Rant.gif

przez chwilę nawet już o nim zapomniałem :D

kasę ma przelać z powrotem, mam już głęboko w "Rant.gif" interesy z tym Rant.gifRant.gif:D

 

btw można by było stworzyć w pierwszym poście listę albo gdzieś podpiąć listę Rant.gif z Allegro itp edytowaną co jakiś czas przez modka, taka przestroga dla nas, jak myślicie? :D

Edytowane przez Robsonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisany 47 minut temu

http://allegro.pl/sh...php?uid=7862652

 

ścierwo nie reagowało przez kilka tygodni na maile, mimo iż codziennie na Allegro się logował...

dziś nagle się odezwało "przepraszam, mam remont i zupełnie nie mogę znaleźć tych słuchawek"

słuchawki kupiłem jedynie na dawcę pałąka, bo w ofercie same "wykładowe" szajsy

przez chwilę nawet już o nim zapomniałem :D

kasę ma przelać z powrotem, mam już głęboko w "ptaszku" interesy z tym zamulonym tumanem :D

 

btw można by było stworzyć w pierwszym poście listę albo gdzieś podpiąć listę ścierwojadów z Allegro itp edytowaną co jakiś czas przez modka, taka przestroga dla nas, jak myślicie? :D

 

a powiedz mi czy zanim u niego kupiłeś nie zaciekawiły cie dotychczasowe neutrale i negatywy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi czy zanim u niego kupiłeś nie zaciekawiły cie dotychczasowe neutrale i negatywy ?

 

te dwa ostatnie negatywy pojawiły się po zakupie <_<

neutral w zasadzie 1 jest z tego roku, reszta (2) ma kilka lat... chciałem mułowi dać szansę, myślałem że się poprawił a tu taki zomg :P

podejrzewam teraz, że i spora część tych pozytywów, które bydle ma jest dana tylko dlatego by nie dostać "zwrotnego" negatywa czy neutrala...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, apeluję do Was, aby przy opisywaniu różnych sytuacji, ja rozumiem że emocjonalnych, ale jednak żeby powściągnąć nieco język. Nadmierna ekspresja słowna i obrzucanie nieobecnych, różnej maści epitetami, naprawdę niczemu pozytywnemu nie służy. A jeśli ktoś chce odreagować, zawsze można wybrać się na siłownię, basen, rower itp. Będzie z tego większy pożytek, niż robienie z forum tabloidu.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, apeluję do Was, aby przy opisywaniu różnych sytuacji, ja rozumiem że emocjonalnych, ale jednak żeby powściągnąć nieco język. Nadmierna ekspresja słowna i obrzucanie nieobecnych, różnej maści epitetami, naprawdę niczemu pozytywnemu nie służy. A jeśli ktoś chce odreagować, zawsze można wybrać się na siłownię, basen, rower itp. Będzie z tego większy pożytek, niż robienie z forum tabloidu.

 

 

http://allegro.pl/show_user.php?uid=7862652

 

Rant.gif nie reagowało przez kilka tygodni na maile, mimo iż codziennie na Allegro się logował...

dziś nagle się odezwało "przepraszam, mam remont i zupełnie nie mogę znaleźć tych słuchawek"

słuchawki kupiłem jedynie na dawcę pałąka, bo w ofercie same "wykładowe" Rant.gif

przez chwilę nawet już o nim zapomniałem :D

kasę ma przelać z powrotem, mam już głęboko w "Rant.gif" interesy z tym Rant.gifRant.gif:D

 

btw można by było stworzyć w pierwszym poście listę albo gdzieś podpiąć listę Rant.gif z Allegro itp edytowaną co jakiś czas przez modka, taka przestroga dla nas, jak myślicie? :D

 

Sławku, poprawione! ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności