Skocz do zawartości

Test odtwarzacza iBasso DX90


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem, mi nie brakuje na 2.0.0 nic. Lubię Sabre, a muzykalne Sabre z wykopem to jest to.

 

Jednak może brakować w brzmieniu:

- szerokości sceny (tutaj rządzi głębia)

- ciepła, emocji, spokoju (tutaj jest wykop i bezpośredniość)

- lekkości (nie ma podbicia basu, ale ten jest szybki, gęsty i ma mocne zejście)

- naturalności (jest w DX90 pewna bezduszność i bezwzględność, naturalny jest raczej AK120 - taki "klasyczny").

 

Stąd oczywiście nie jest to ideał (bo ich nie ma), bo dla wielu nasycenie, ciepło X5 okaże się lepsze. Pewnie znajdą się tacy, którym lżejszy dół DX50 i cieplejsza sygnatura przypasuje bardziej. A fani szerokości może wybiorą Studio V zamiast głębi i 3D DX90. Niektórzy znajdą w 2.0.5 tego co im brakowało w 2.0.0 i pewnie nie będą chcieli zmieniać FW na następny, który ma być bliżej 2.0.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

iMpus poczekaj na t80 to prędzej czy później powstanie bo luka jest, zapewne jeszcze pracują nad tym modelem. Ale to dobrze może być dość udany ...

 

 

Ale po co czekać? :P ja niczego nie szukam, będzie coś bardziej mi odpowiadającego to pomyślę. Narazie nie słyszałem, jedynie k1000 były blisko, ale słaby tor miały więc ich nie oceniam :)

 

Sceną pozamiatały wszystko...

Edytowane przez iMpus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkurzyłem ah-c560r Denona teraz to ich można słuchać - bas nie jest już taki dominujący dx go ujarzmił nieco.

Cały czas są to basowe słuchawki ale już tak nie męczą.

Bardzo ładnie się ich słucha na niskiej głośności - 170 dla DR10 :) dla DR6 - 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Poleca się instalację rockboxa, który zawiera też firmware w wersji lurkera. Nie ma sensu wchodzić w wersje ibassowe. Lurker jest delikatnie cieplejszy i ma węższą na szerokość scenę. RB jest chyba też minimalnie bardziej rozdzielczy.

 

Acha - po instalacji RB zainstaluj konfigurację ustawień Maciuxa. Wtedy ogarnięcie RB jest łatwe.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Doprowadziło mnie w to miejsce poszukiwanie "dobrego" odtwarzacza, z racji zakupienia słuchawek Momentum. Po przeczytaniu iluś tam recenzji iluś tam odtwarzaczy wybór padł na DX-90. Wygląda na player doskonały, za rozsądne pieniądze. Zmartwił mnie fragment, który przeczytałem na jednej ze stron o ogólnych zasadach dotyczących doboru słuchawek i playera: "

Bardzo ważnym parametrem słuchawek jest impedancja. Typowe impedancje słuchawek zaczynają się od kilkunastu omów, a kończą na kilkuset omach. Często spotykana jest impedancja 32Ω. Wielkość impedancji jest przede wszystkim wskazówką do właściwego dopasowania słuchawek i wzmacniacza. Z jednej strony mniejsza impedancja jest o tyle korzystniejsza, że ułatwi nam uzyskanie maksymalnej głośności jaką rzeczywiście jest w stanie zapewnić podłączony wzmacniacz słuchawkowy. Z drugiej strony ze względów bezpieczeństwa wzmacniacz słuchawkowy nie powinien pracować z impedancją mniejszą niż został do tego zaprojektowany.

Porównując impedancję DX90 (32 Ohm) i Sennheiserów (18 Ohm) czy nie zachodzi właśnie taka sytuacja? Czy mam rozumieć, że nie mogę uzywać tego odtwarzacza do tych słuchawek? Jakie negatywne skutki będzie to wywoływało? Czy muszę szukać playera z minimalną impedancją jak słuchawki czyli 16Ohm?

Z góry dziękuję za odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yup. Najpopularniejsza zasada jest taka, że stosunek impedancji słuchawek do impedancji odtwarzacza/wzmacniacza powinien wynosić minimum 8 aby zminimalizować zniekształcenia dźwięku. Czyli teoretycznie jak masz słuchawki 32 Ohmy to plejerek powinien mieć maksymalnie 4 Ohmy na wyjściu, ale w praktyce różne słuchawki różnie reagują, a co do uszkodzeń to są to raczej ekstremalne przypadki.

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tutaj o "damping factor", o uszkodzeniu nie ma mowy. Ta zasada ma zastosowanie do brzmienia czyli jak wzmacniacz będzie oddziaływać na obciążenie słuchawek. Jak wspomniał Suszec najlepiej żeby impedancja wyjściowa wzmacniacza była przynajmniej 8 razy mniejsza od impedancji słuchawek.

 

Wysłane z mojego Redmi 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Mi jak do tej pory (dwa lata użytkowania) padło gniazdo słuchawkowe i przerywa jeden kanał, a playerek już po gwarancji, więc na własną rękę muszę ogarnąć naprawę. Poza tym jest ok. Niefortunnie grajek mi upadł raz na grubszy żwir i trochę się poobijał, ale działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie to samo. Po gwarancji zaczęło przerywać na prawym kanale przez wyjście słuchawkowe. Rozwiązałem ten problem poprzez dokupienie aune b1 - korzystam z wyjscia liniowego, a słuchawki podpinam do aune. Dodatkową korzyścią jest jeszcze lepsza jakość dźwięku niż bezpośrednio z dx90.

Wcześniej też miałem problemy, ale na gwarancji. Padł wyświetlacz :/

Więc Z tą awaryjnością DX to chyba raczej średnio. Na szczęście nadrabia jakością dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma żadnych problemów z dx90, a gwarancja niedługo się kończy. Nigdy nic nie przerywało, wyświetlacz też ok. Od jakiegoś czasu posiadam B1, więc wyjście słuchawkowe jest w dobrym stanie, bo używam głównie wzmacniacza, amp dźwiękowo wiele wnosi. Co do jakości dźwięku, w połączeniu z Aune nie spotkałem jeszcze dapa (do 2,5k) który by mi się bardziej podobał do oppo pm-3 niż ten ibasso, dlatego zostaje ze mną.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności