Skocz do zawartości

Astell&Kern AKR03


Damix

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiliśmy jedną sztukę wylacznie po to aby udostępnić wam i sobie do odsłuchu. Moze ktoś przy okazji zainteresuje sie bliżej. Sennheiser, akg i wiele innych firm udostępnia słuchawki do odsluchow, ale dlaczego nie u nas? Gdyby producenci traktowali nas tak jak rynek niemiecki to nie byłoby tematu. Tak nie jest dlatego musimy kombinować. Wiele sklepów lub tzw salonów audio pobiera kase sa odsluchy. Sprawa jest prosta chcesz sluchasz, nie chcesz to idziesz na piwo.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę problemu i zapłacę za odsłuch 30 pln, ale dopiero jak do salonu wróci AK240. Kilkakrotnie zdarzało mi się płacić za odsłuch w Media-Centrum, z tym że tam jednorazowo sprawdzałem kilka/kilkanaście modeli słuchawek.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby odsłuch był darmowy pewnie byłaby dłuuuuuuuga kolejka chętnych, a tak przynajmniej każdy się zastanowi zanim zapłaci.

Co do strojenia, jeżeli są tak dobrze zestrojone z AK120/AK240 jak AKR01 z AK100 (chociaż to nie JH Audio tylko rebrand Final Audio Heaven IV) , których można posłuchać w mp3store za darmo :) to warto ich chociaż posłuchać. Tu wrażenie robi już sama ilość przetworników niczym ilość KM w silniku auta.

 

Pytanie - czy trzeba mieć swój AK120/240 czy będzie krążył ze słuchawkami po sklepach? Są jakieś listy do zapisów czy trzeba uderzać bezpośrednio do sklepu?

 

Ja chętnie zapłaciłbym za odsłuch droższych modeli słuchawek zamiast kupować w ciemno, tylko jeszcze dochodzą kwestie higieniczne czy trzeba będzie będzie słuchać na tych samych tipsach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty pisząc o idiotach?

 

Może jednak wypadałoby, skrobnąć choć krótkie sorry?

 

Kupiliśmy jedną sztukę wylacznie po to aby udostępnić wam i sobie do odsłuchu. Moze ktoś przy okazji zainteresuje sie bliżej. Sennheiser, akg i wiele innych firm udostępnia słuchawki do odsluchow, ale dlaczego nie u nas? Gdyby producenci traktowali nas tak jak rynek niemiecki to nie byłoby tematu. Tak nie jest dlatego musimy kombinować. Wiele sklepów lub tzw salonów audio pobiera kase sa odsluchy. Sprawa jest prosta chcesz sluchasz, nie chcesz to idziesz na piwo.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

No tak tylko czemu Kowalski który, jak powszechnie wiadomo jest biedniejszy niż Hans, musi płacić za coś co należy mu się jak psu buda. Ja wchodząc do sklepu ze słuchawkami, pytając o możliwość posłuchania kilku modeli, słyszę pytanie, czy mam własne płyty, jakiej słucham muzyki oraz co piję, kawę czy herbatę. Potem siadam wygodnie w fotelu i mając przed nosem z dwadzieścia wzmaków i tyleż samo słuchawek, od Senków, poprzez Grado i Audeze na Staxach skończywszy, wkładam płytę do CD12 Linna i słucham... Po ponad trzech godzinach i takiej samej ilości kaw, przy wyjściu, oprócz miłego pożegnania, słyszę również zaproszenie na ponowne odsłuchy. Oczywiście nic nie płacąc. Chętnie wracam do takiego miejsca i chętnie kupuję tam różne rzeczy, wiedząc że będzie miło i nie będzie mnie nikt rozliczać z czasu, kawy czy posłuchania czegoś, co być może kupię oraz że ktoś ma to na stanie aby takim potencjalnym klientom jak najbardziej ułatwić wybór.

 

Mówisz kombinować? Dziwnie czyta się takie sformułowania w wypowiedzi przedstawiciela sklepu. Może czas zwinąć biznes albo zmienić branżę, zamiast "kombinować" Przepraszam, że w ten sposób piszę ale nie mieści mi się w głowie takie podejście do biznesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tipsy i materiały do utrzymania higieny. Zgłaszać do sklepu. Ak120 lub 240 będzie latał ze słuchawkami.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

 

A ty pisząc o idiotach?

 

Może jednak wypadałoby, skrobnąć choć krótkie sorry?

 

Kupiliśmy jedną sztukę wylacznie po to aby udostępnić wam i sobie do odsłuchu. Moze ktoś przy okazji zainteresuje sie bliżej. Sennheiser, akg i wiele innych firm udostępnia słuchawki do odsluchow, ale dlaczego nie u nas? Gdyby producenci traktowali nas tak jak rynek niemiecki to nie byłoby tematu. Tak nie jest dlatego musimy kombinować. Wiele sklepów lub tzw salonów audio pobiera kase sa odsluchy. Sprawa jest prosta chcesz sluchasz, nie chcesz to idziesz na piwo.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

No tak tylko czemu Kowalski który, jak powszechnie wiadomo jest biedniejszy niż Hans, musi płacić za coś co należy mu się jak psu buda. Ja wchodząc do sklepu ze słuchawkami, pytając o możliwość posłuchania kilku modeli, słyszę pytanie, czy mam własne płyty, jakiej słucham muzyki oraz co piję, kawę czy herbatę. Potem siadam wygodnie w fotelu i mając przed nosem z dwadzieścia wzmaków i tyleż samo słuchawek, od Senków, poprzez Grado i Audeze na Staxach skończywszy, wkładam płytę do CD12 Linna i słucham... Po ponad trzech godzinach i takiej samej ilości kaw, przy wyjściu, oprócz miłego pożegnania, słyszę również zaproszenie na ponowne odsłuchy. Oczywiście nic nie płacąc. Chętnie wracam do takiego miejsca i chętnie kupuję tam różne rzeczy, wiedząc że będzie miło i nie będzie mnie nikt rozliczać z czasu, kawy czy posłuchania czegoś, co być może kupię oraz że ktoś ma to na stanie aby takim potencjalnym klientom jak najbardziej ułatwić wybór.

 

Mówisz kombinować? Dziwnie czyta się takie sformułowania w wypowiedzi przedstawiciela sklepu. Może czas zwinąć biznes albo zmienić branżę, zamiast "kombinować" Przepraszam, że w ten sposób piszę ale nie mieści mi się w głowie takie podejście do biznesu.

Spraw by firmy traktowaly nasz rynek tak jak np niemiecki i nie bedzie problemu. Kombinować np samemu kupować słuchawki. Najlepiej jednak jak zostaniesz za naszą zachodnią granicą bo przecież tam jest lepiej.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko najwidoczniej nie ma popytu na takie dobre warunki u nas w kraju. Klucz jest chyba w tym zdaniu:

Oczywiście nic nie płacąc. Chętnie wracam do takiego miejsca i chętnie kupuję tam różne rzeczy, wiedząc że będzie miło i nie będzie mnie nikt rozliczać z czasu, kawy czy posłuchania czegoś, co być może kupię oraz że ktoś ma to na stanie aby takim potencjalnym klientom jak najbardziej ułatwić wybór.

Może byli tacy, którzy próbowali inwestować w samych siebie i w imidż (bo chyba praktycznie tym jest kreowanie tak dobrych warunków?), a i tak im się to nie zwróciło?

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, oczywiście, że jest lepiej ale absolutnie nie to było powodem mojego wyjazdu, pod pewnymi względami w Polsce miałem lepiej, ale naturalnie opcji powrotu nie przewiduję z tych samych powodów dla których wyjechałem. Różne drobne absurdy polskiej rzeczywistości powodują tylko niesmak i zakłopotanie, gdy muszę znajomym Niemcom tłumaczyć różne dziwne rzeczy po powrocie z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę zamierzasz pominąć milczeniem, fakt zarzucenia mi, że napisałem coś obraźliwego, mimo iż nie jest to prawdą?

To również standardowe zachowanie stosowane wobec potencjalnych klientów? Pewnie podobnie jak pisanie komuś z zagranicy, że lepiej niech nie wraca.

Iście zadziwiająca kultura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem żebyś spokojnie przeczytał moje dwa pierwsze posty w tym temacie, prawda? Jakbyś zamiast stawać okoniem i unosić się z powodu, że śmiałem napisać krytyczną opinie co do płacenia za odsłuchy, zauważyłbyś, że ja nic nie pisałem o idiotach i jeszcze nikogo nie obraziłem. Zamiast tego wolisz pisać w moim kierunku głupie i niegrzeczne komentarze. Naprawdę zweryfikuj swoje podejście innych, bo póki co wygląda to kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam taką sztukę przed sobą to trudno zachować mi kulturę. Czy nazwani byli idiotami ci którzy chcą odsłuchać?

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

To Samuel napisał posta o którego Ci chodzi.

Edytowane przez Mercury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę zamierzasz pominąć milczeniem, fakt zarzucenia mi, że napisałem coś obraźliwego, mimo iż nie jest to prawdą?

To również standardowe zachowanie stosowane wobec potencjalnych klientów? Pewnie podobnie jak pisanie komuś z zagranicy, że lepiej niech nie wraca.

Iście zadziwiająca kultura.

 

Ile razy będziesz jeszcze offtopował i wałkował ten temat?

Skończ waść, wstydu oszczędź. Najpierw nazywasz fanatyków audio idiotami, bo są skłonni zapłacić za odsłuch, następnie domagasz się przeprosin i kultury, gdy ktoś Ci grzecznie zwrócił uwagę.

Edytowane przez Wieszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym płacił za odsłuchy klientom którzy byli by zainteresowani słuchawkami w tej cenie.. ;)

faktycznie opłata za możliwość sprawdzenia produktu to jakieś nieporozumienie w tych czasach - to się dzieje??

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Naprawdę zamierzasz pominąć milczeniem, fakt zarzucenia mi, że napisałem coś obraźliwego, mimo iż nie jest to prawdą?

To również standardowe zachowanie stosowane wobec potencjalnych klientów? Pewnie podobnie jak pisanie komuś z zagranicy, że lepiej niech nie wraca.

Iście zadziwiająca kultura.

 

Ile razy będziesz jeszcze offtopował i wałkował ten temat?

Skończ waść, wstydu oszczędź. Najpierw nazywasz fanatyków audio idiotami, bo są skłonni zapłacić za odsłuch, następnie domagasz się przeprosin i kultury, gdy ktoś Ci grzecznie zwrócił uwagę.

 

 

Wróć do pierwszej strony i sprawdź kto użył słowa idioci.... był to Samuel a nie KaDargo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem taką politykę, która ograniczy tych, co chcieliby tylko posłuchać i na to tylko posłuchanie szkoda im wydać 30zł, a i dla sprzedawcy będzie to dogodniejsza forma odmowy w przypadku osoby, która nie wygląda na zamożną; rozumiem też, że w ten sposób zwróci się choć trochę za obniżkę przy sprzedaży tzw. towaru ekspozycyjnego.

Idiotyzmem nazywam politykę, która doprowadzi do tego, że za niedługo powstanie jakaś bramka, na której stanie selekcjoner w przejściu do sprzętu tzw. hifi. Nie wyglądasz jak hipster, nie ociekasz złotem to posłuchać dziadu nie możesz.


ja pamiętam jak żeśmy się śmiali z innymi na audiohobby gdy jedna osoba w Krakowie oferowała płatny odsłuch hd650; wtedy to były b.drogie słuchawki w mniemaniu ludzi, a widzę, że teraz płatny odsłuch przy drogim sprzęcie może stać się normą za parę lat. A nazywam to idiotyzmem, bo mi się przypomina idiotyzm Ukrainy, która podzieliła się na bardzo bogatych i bardzo biednych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie należy podejść do tego troszkę w inny sposób. Są to słuchawki dokanałowe z założonym na nie tipsem.

Jeśli po każdym odsłuchu będzie wymieniać się tipsy jest to uzasadnione. Jeśli nie jest to trochę przerost formy nad treścią.

Tak jak koledzy wspomnieli. Osobiście nie płaciłem w żadnym salonie za możliwość odsłuchu słuchawek nausznych (jest różnica) ale cena i marka wcale nie była mniej ekskluzywna.

Tak więc podstawowe pytanie. Co się będzie działo z Tipsami po odsłuchu. Będą utylizowane czy w jakiś sposób dezynfekowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę demonizować, ale ludzie - iriver wprowadziło ak100 za 2500zł i wszyscy stukali się w głowę, teraz to ok; wprowadził ak120 za 4500tyż zł i też się pukali - teraz ok, choć ibasso zrobiło coś lepszego za 1800zł; iriver wprowadził następnie ak240 i sie jeszcze pukają ludzie; a teraz doki za prawie tyle samo i płatny odsłuch; no ja pierd.jak można tego nie nazywać idiotyzmem. Ja mam dwie pary słuchawek, za które łącznie trzeba w sklepie zapłacić 7530zł, ale nikt mi nie powiedział, że muszę zaplacić za ich posłuchanie.


Panowie należy podejść do tego troszkę w inny sposób. Są to słuchawki dokanałowe z założonym na nie tipsem.

Jeśli po każdym odsłuchu będzie wymieniać się tipsy jest to uzasadnione. Jeśli nie jest to trochę przerost formy nad treścią.

Tak jak koledzy wspomnieli. Osobiście nie płaciłem w żadnym salonie za możliwość odsłuchu słuchawek nausznych (jest różnica) ale cena i marka wcale nie była mniej ekskluzywna.

Tak więc podstawowe pytanie. Co się będzie działo z Tipsami po odsłuchu. Będą utylizowane czy w jakiś sposób dezynfekowane ?

słuszny i logiczny argument; ale jakoś sprzedawcy go nie podali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym samym pisałem, jest to prosta droga do selekcji i pobierania opłat juz przed wejściem do salonów audio, samochodowych czy jubilerskich. Znam tylko jedno miejsce gdzie jest opłata za wejście do sklepu, w formie zwrotnej kaucji przy kasie. Tylko, że akurat ten sklep, znajdujący się w tym miejscu, znany niemal w całej Europie nawet w folderach turystycznych, jako jeden z największych i najlepiej zaopatrzonych, wybrał takie rozwiązanie aby nie prowadzić selekcji, która pewnie byłaby nawet niemożliwa. Tak, jest to w Niemczech. Paradoksalnie. Innym rozwiązaniem, znanym z mojego miasta jest zamknięcie salonu na amen i umawianie się na telefon, co akurat w wypadku jednego salonu mającego Ferrari, Astona, Maserati, Lamborghini i Bentleya oraz jubilera z zegarkami w podobnych cenach co wymienione wcześniej auta, nie jest żadnym problemem a problem ludzi ewidentnie nie zainteresowanych rozwiązuje w sposób dość elegancki.

 

Jeśli chodzi o ciągłe insynuacje, jakoby wyzywam kogokolwiek od idiotów, to myślę że już wszystko zostało wyjaśnione. Mi by było wstyd, oskarżać kogoś tylko dlatego bo mi się nie chce zajrzeć na pierwszą stronę, tym bardziej że w trzecim poście o to grzecznie poprosiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to widze tak: sluchawki masakrycznie drogie. Nikt ich nie kupi, skle kompletnie na to nie liczy. Jedyny sposob na obnizenie strat spowodowanych sciagnieciem ich do nas to wlasnie oplata za odaluch. Do rego to jedyny sposob, zeby kolejka chetnych nie miala 1000 osob. Osob, z ktorych kazdy chce posluchac a nikt kupic. Import do nas zostal zapewne wymuszony przez umowe dystrybucyjna z iriver wiec teraz trzeba jakos to ogarnac.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samuelu a Ty nigdy nie placiles za odsluch helmofonow? Tylko bez sciemy.

Bo w wielu audio salonach gdzie sa sluchawki za takie odsluchy sie placi.

Mnie zawsze dziwilo ze sklepy pozwalaja za darmo sluchac sluchawek bo z 70proc sluchaczy nie zamierza ich kupowac. A dlaczego sklep ma poswiecac swoj czas miejsce I kase wydana na model testowy na kogos kto zamierza nic kupowac albo w najlepszym razie przyjdzie kupic interconnect FiiO za 20zl albo tipsy do dokow? Oczywiscie ja nie chce placic za odsluch ale dla mnie tego typu sluchawki sa 1000razy bardziej wartosciowe nic wszelkie helmofony I majac na uwadze ze nie bede mial szansy ich posluchac gdziekolwiek indziej to jestem gotowy zaplacic 30zl , a I tak ich pewno nie kupie bo wg recenzji sa ciemne a tego nie znosze.

 

Kurop, wojtek, u kogo sa zapisy na odlsuch w Wawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności