Skocz do zawartości

Komputer do domu. General Purpose.


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy od HDD. WD, Hitachi mają ogromny czas dostępu i w związku z tym taki sam czas uruchamiania systemu (a seria Green w ogóle nie nadaje się na system).

Jak ma być HDD na system to tylko Seagate. W innym wypadku lepiej mieć już SSD - szybkość i cisza.

 

@selphy:

Debian na HDD (z X) to jak Windows 7 na SSD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa Seagate'y w kilkumiesięcznym Dell'u T1700, zawsze omijałem tą firmę szerokim łukiem i miałem rację, teraz nie miałem wyboru i jest porażka. System odpala mi się dłużej niż na moim byłym 10-letnim blaszaku na XP (teraz mam 7). "Zawalenie" profilu czy dysku nie ma nic wspólnego tutaj, bo od nowości tak się odpalał, a nawet wolniej, bo go trochę zoptymalizowałem. Także SSD na system uważam za bardzo dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając tę dyskusję można odnieść wrażenie że czas startu systemu to jest jakaś krytyczna dla komfortu użytkowania wartość. Co wy nic innego nie robicie z PC tylko je restartujecie włączacie i włączacie że te kilkadziesiąt sekund robi taką różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Reyn, rozumiem to jeszcze w postaci lapów, ale stacjonarek, które chodzą 24/7. Dysk SSD z innych przyczyn jest polecany jako system, gdyż prędkość zapisu i odczytu małych plików jest pd 3 do 15 razy wyższy niż HDD, a system to właśnie ogromna ilość małych plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale jest to mocno promowana cecha SSD, do tego dobrze widać różnicę m. HDD a SSD, szybkość działania systemu jest bardziej subiektywna i zależna od wielu czynników.

Niemniej jednak szybkość działania systemu na SSD i HDD jest kolosalna. Wsadziłem swój SSD z lapka do starego laptopa HP z pierwszą generacją mobilnych Pentium Dual Core... na HDD zamuła totalna, z SSD całkiem inny komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Drogie Panie :* i Szlachetni Panowie.

 

Byłem jeszcze w kilku sklepach u siebie, ale albo wydziwiają albo czegoś nie mają i przede wszystkim jest drożej. Więc będę próbował załatwić to przez techplanet lub esc(tej firmy jeszcze nie sprawdzałem).

 

Wyszedł taki zestawik.

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=72628&s=TESTZEST&s=77870&s=78593&s=77562&s=72517&s=78007&s=79579

 

Obudowę chyba taką wybiorę :)
517874_0_f.jpg

 

Nie wiem tylko czy brać opcję z samym złożeniem za 1zł czy też ze złożeniem i kompletnymi testami za 49zł?

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna obudowa - miałam w wersji R3. Ciche wentylatory z regulatorem obrotów, dobre filtry przeciwkurzowe (w środku będzie przez długi czas czyściutko), prezentuje się bardzo ładnie i posłuży długie lata. Nawet z mocną grafiką (u mnie była HD7950) w upalne dni podzespoły się za mocno nie grzeją. Zgadzam się z selphy - testy niepotrzebne, weź samo złożenie za 1zł.

Jeżeli bierzesz wyciszoną R4 i będziesz w przyszłości brał grafikę, dopłać do płyty w rozmiarze ATX http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/gigabyte-ga-b85-hd3-intel-b85-lga1150-box,39184.html. Będzie więcej miejsca, masz tam większy radiator na mostku, nie będzie problemu z podpięciem dysków. Reszta bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię tak jak mówisz.

 

Poczytałem o tym składaniu zestawów i tak idąc drogami waszych wskazówek skomponowałem jeszcze kilka innych zestawów. Lecz koniec końców ten mi się najbardziej podoba, chociaż ostatecznie nie ja będę decydował (nawet nie chcę, żeby potem nie mówili mi w domu, że im coś narzuciłem ;) ). Jakbym miał tylko dla siebie składać to chyba bym pozostał przy takim układzie i dorzucił dobrą kartę coś z poziomu R9 270X / GTX660 2GB/256bit aby się już nie patyczkować. I pewnie do tego też bym dorzucił od siebie taką kartę, ale sobie pomyślałem, że chyba jednak wolę konsolkę sobie kupić i mieć ją tylko dla siebie :) A rodzina sama już sobie kartę jakąś wstawi jak będzie miała taką potrzebę. :) A jak mnie dopadnie chcica to też jeszcze zdążę to zrobić. Na razie jest wydajna maszyna za nieduże pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w odczycie i zapisie jest olbrzymia jak napisałeś ale jeszcze większa jest w czasie dostępu dodanych... 0,1ms vs 14-20ms. Odczuwa się różnicę przy każdym kliknięciu otiwerającym program czy nawet nową zakładkę w przeglądarce. Naprawdę nie ma nic co bardziej może wpłynąć na komfort pracy co SSD. Półtora roku korzystam z dobrodziejstw Plextora M5S (najpierw w blaszaku z SATA2, teraz siedzi w lapku) i nie zamierzam nigdy nie wrócić już do HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w odczycie i zapisie jest olbrzymia jak napisałeś ale jeszcze większa jest w czasie dostępu dodanych... 0,1ms vs 14-20ms. Odczuwa się różnicę przy każdym kliknięciu otiwerającym program czy nawet nową zakładkę w przeglądarce. Naprawdę nie ma nic co bardziej może wpłynąć na komfort pracy co SSD. Półtora roku korzystam z dobrodziejstw Plextora M5S (najpierw w blaszaku z SATA2, teraz siedzi w lapku) i nie zamierzam nigdy nie wrócić już do HDD.

Podpisuje się pod słowami kolegi, poza tym też używam M5S i mogę śmiało polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatecznie skończyło się na czymś takim http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=78593&s=59683&s=59752&s=15240&s=79579&s=78672&s=72628&s=72517&s=90363&s=88816 jutro ma go kurier przywieźć. Osobiście kupiłbym tańszą płytę i darowałbym sobie nową nagrywarkę na rzecz starej, ale to mama miała swoją fantazje. Może to nawet lepiej bo jakieś pole do upgrade i lekkiego podkręcania będzie w przyszłości biggrin.png Czekać mnie jeszcze będzie instalacja systemu, zawsze się kimś wyręczałem tongue.png do tej pory tylko 2x instalowałem system, ale jakoś sobie poradzę. Dawać całe 120GB na dysk systemowy + dokładać starszy/inny dysk na dane, czy wydzielić jakąś partycje na SSD?

 

Otworzyłem dzisiaj forum komputerowe i wszedłem w temat. http://forum.itpc.net.pl/index.php?/topic/18619-radeon-r9-270-czy-r9-270x/ Kusi mnie wziąć R9 280 z 3 grami.... (do grania lub ew. odsprzedaży) ale nie jestem graczem, jak w coś bym grał to dla relaksu pojedyncze tytuły. Dlatego myślałem o konsolce. Choć z kolei obejrzałem na YT porównanie konsolki do PC i prócz faktu, że w niektóre specyficzne pozycje nie zagram na PC to on wygrał z konsolką pod każdym względem... Z drugiej strony widzę taką przewagę konsolki jak cena i niezależność. Eh...

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fractal design :o najlepszy wybór możliwy, nie wiem, jak pod kątem jakości, ale wizualnie jest śliczna i sam bym taką chciał. Ale i tak przepłaciłeś za montaż :P

 

Z czego chcesz wydzielić oddzielną partycję na dane, nie ma z czego

Edytowane przez Jackzor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wziął inny ssd. Samsung to świetny dysk. Dla mnie 2 pod względem jakości producent ( pierwszy to Intel ). Ale jest 3 producent, o podobnej jakości, ale z lepszymi cenami. Dlatego spójrz na to

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/6640256

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, póki nie kupiłem Asrocka P67 PRO3 z i2500k. 4.2GHz 24/7/365. 4500 po lekkim popieszczeniu napięciem.

M

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówisz o wydajności bo gry wymagają czy stabilności działania pceta ? szrot to coś co sie psuje a nie jest nie wydajne ...

Pracowałeś w serwisie bo ja tak i wiem co mi mówili co naprawiałem ... nie wiem jak obecnie ashrock :P

Wskazówka dlaczego płyty intela są co do nabajerowania takie drogie ? :P

 

Dawno bo kilka lat temu.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo prawie 3 tysie za zestaw bez grafy i z i5tką... zaszalałeś ;) Tak jak wyżej napisano, ssd wybrałeś nieopłacalny. Dopłacasz stówkę i masz 256gb. Z obudową przegiąłeś (zwłaszcza, że nie masz grafiki). W dodatku nie widzę żadnego lepszego chłodzenia na procka... A nagrywarkę wziąłbyś sobie z możliwością drukowania płytek (lightscribe), fajna sprawa, a kosztuje tyle samo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności