Skocz do zawartości

Komputer do domu. General Purpose.


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz? Nie przesadziłem z płytą główną?

http://www.morele.net/inventory/info/S7zga1/

(DVD ew. można wywalić)

Również w najbliższym czasie planuje zakup pc i z tego co tu widzę to tylko ram bym zostawił. Po co Ci taką drogą plyta? Obudowa zasilacz? O Procku nie wspomnę? W tym budżecie można fajna maszynę do gier zrobić.

 

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuj inny zestaw. Wszystko przeanalizuje.

 

Zestaw ma być pod wydajność i ciszę na lata, grafę jeszcze zdążę wstawić. Tamtej płyty już nie uwzględniam, zasilacz i obudowa muszą być dobre, a nie po taniości. I5 złym wyborem raczej nie jest. Wziąć słabszą i tańszą jednostkę - i może jeszcze używkę i podkręcać? Używki nie mogę wziąć bo musi być zakupiony w sklepie/firmie (ewentualnie grafę później będę mógł). Podkręcać i bawić się z chłodzeniami innymi takimi nie chcę. Nawet jakbym podkręcał to dopiero za kilka lat więc takie kombinacje w tym momencie są nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie należy oszczędzać na zasilaczu. Sprawdzona jednostka z kompletem zabezpieczeń, dobrą sprawnością i można spać spokojnie, bez obaw, że zepsuty zasilacz pociągnie za sobą resztę sprzętu. Obudowa też powinna być solidna, z dobrą wentylacją, zarządzaniem okablowaniem (ułożenie kabli poprawia przepływ powietrza, podzespoły mniej się grzeją), z solidnej blachy, nie wpadającej w wibracje. Kupowanie procesora do OC z zamiarem zrobienia go za kilka lat nie ma najmniejszego sensu, tym bardziej jeżeli nie jesteś zapalonym graczem, nie obrabiasz zaawansowanej grafiki lub video, albo fascynują Cię benchmarki Twojego sprzętu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie, że dobry zasilacz i buda starczają na lata i będą działać tak samo dobrze w kolejnych komputerach. U mnie Chieftec (jedna z pierwszych porządnych obudów) kupiony jakieś 11 lat temu nadal trzyma kolejne wersje kompa. Zasilacz może krócej ale też już kilka iteracji mojego sprzętu przeżył.

 

@MrBrainwash OC ci się nie będzie kalkulowal to co zaoszczędzisz na procesorze oddasz w innych komponentach plus krótszej żywotności. Serio stockowy cooler I dobra buda dają poziom głośności bardzo ale to bardzo OK. Przy braku karty graficznej to już w ogóle będzie cichutko chodzić.

 

A i jak Czarna pisze nie daj sobie wcisnąć większego zasilacza to strata pieniędzy jest, lepiej mniejszą moc a porządne podzespoły (oznaczenie bronze będzie juz wystarczające)

Edytowane przez Reyn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś ze sklepu zaproponował takie zestawienie:

http://www.morele.net/inventory/info/k9V1ue/

 

Z tym, że za wszystko, wraz ze złożeniem sobie życzy 2550zł...

 

Dla porównania to co tutaj złożyliśmy:
http://www.morele.net/inventory/info/5l7SnG/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sądziłam :) Zasilacz o wiele, wiele za dużej mocy. Mocno budżetowa konstrukcja Chiefteca, o mniejszej sprawności, gorszych podzespołach i gorszym okablowaniu (tylko 2 molexy), krótszej gwarancji niż Be Quiet, którego brałeś pod uwagę. Opóźnienia w ramach Kingstona wyższe, niż w Crucialach (sprawdzone i bardzo polecane w sieci; dopóki będziesz korzystał z integry dual-channel lepiej się sprawdzi, niż jedna kość). W przypadku płyty dopłacasz do pełnego ATX - czy Ci to potrzebne sam osądź. Nie wiem, czy będziesz podłączał dodatkowe sprzęty na PCI. Drugiej karty graficznej na pewno nie będziesz kupował. Pozostałabym przy tym, co było przedtem, bo te zmiany nie mają dla mnie sensu, a w dodatku wychodzi drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brainwash masz jakieś opory przed kupowaniem komputera wysyłkowo? W Morele mają czasami problemy z terminem wysyłki (z tego, co słyszałam), ESC ma dobre ceny, Techplanet również sprawdzony. Złożą Ci za symboliczną zł, wyślą, dostaniesz wszystkie pudełka, gwarancje itd. Mniejsze sklepy nie są w stanie zaproponować niższych cen, a poza tym wciskają sprzęt, które leży im w magazynie, jako jedyne słuszne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem PC budżetowy za 2752PLN:

 

CPU: AMD A10-5800K

MainBoard: Asus A88XM-PLUS

HD: Western Digital WD10EURX 1TB 64MB Sata3

GPU: Gigabyte HD7770 1GB DDR5 128Bit

Zasilacz: Corsair CX500 v2 80PLUS 500W

Ram: 2x4GB GoodRam DDR3 1600 Dual Chanell

Obudowa: Cooler MAster Elite 310 RC Black

Monitor Ilyama ProLite XU2390HS-B1 23'' LED IPS

 

jakiś liteon jako napęd i zestaw logitech mysz plus klawa za 65zł... minus Vat i sprzęt w tej cenie imho wymiata.. zrezygnowałem z SSD na rzecz Grafiki ... jakos te integry w procku mnie nie jarają..

 

Komp chodzi.. jest Samolot...

 

na vacik poczekam mc jeden i gra :)

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecę techplanet, solidny sklep i dobre ceny.

Złożenie zestawu za 1zł i wysyłka gratis są też w morele.net, ale dla forumowiczów pewnego forum komputerowego (nie wiem czy można podać nazwę na forum).

 

SSD Samsunga lepszy niż ten Kingston. Jeszcze lepszy jest starszy model 830, ale to już tylko używki raczej. Rozważyłbym także Plextor M6S i Crucial M550 (sam niedługo kupuję M500, z gorszym zapisem, ale 256GB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie tak nieawaryjne jak starsze konstrukcje. Crucial M4 jest nie do zajechania, m500 ma już problemy, tak samo Samsung 840 itp. Ale od czego jest gwarancja? A przynajmniej są znacznie szybsze od staruszka M4.

 

Jesteś pewien, że potrzebujesz złożenia w sklepie? To jest w sumie prosta operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupowanie Scythe Grand Kama, czy innego poważnego chłodzenia nie ma sensu, ponieważ nie będziesz kręcił procesora. Można ewentualnie dokupić SilentiumPC Spartan Pro, jeżeli jesteś bardzo wrażliwy na hałas i w przyszłości zamierasz grać. Wentylatory w Gladiusie są ciche, zasilacz praktycznie bezgłośny. Możesz wrzucić do koszyka usługę montażu http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-266770/ a w polu "Twój kod promocyjny" wpisać: W3FHN58JFW i otrzymasz montaż za 1zł. Transferami dysku tak bardzo bym się nie zajmowała. Zakup każdego SSD i tak daje poważne przyspieszenie. Jeżeli szukasz jeszcze jakichś oszczędności można zmienić płytę na http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h81m-hd3-h81-lga1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-matx-ga-h81m-hd3-606110/ - ma wszystko, co potrzebne do sprawnego działania i obudowę na mini-ATX http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-n200-nse-200-kkn1-584078/ - choć format mini mieści coolery do 160mmm i karty graficzne do 355mm, bardzo polecana i wysokiej jakości http://www.coolermaster.com/case/mini-tower/n200/.

 

Pozwolę sobie podpiąć pod wątek, własnie rozbudowuje swojego sprzęta stacjonarnego, zasadniczo jest to MSI X79 GD45 (8 DIMM), i7 3820, Noctua NH-U12, na razie 2x4 GB G.Skill 1600 MHz CL9, OCZ Vertex 4 128 GB. Obudowa to Antec 300, zasilacz to stary Chieftec.

 

I teraz tak:

- jest sens, przy rozbudowie pamięci (potrzebuje 32 GB) zamieniać te moduły na szybsze, niż 1600 CL9? Odczuję realną różnicę?

- Pewnie dla zabawy będę kręcił procka ale raczej nie planuje robić tego bardziej wyczynowo, to w kontekście powyższego

- Jaki drugi SSD? Bo Vertex zostanie na plik wymiany dla programów, w ktorych pracuje.

- Co teraz można kupić z dużych (2-3TB) dysków na przechowywanie materiałów A/V? Barracuda? Jak teraz jest z trwałością u WD? (mam na myśli serię RED) Wiesz może?

- Myślałem nad nową obudową - Corsair Obsidian 550, jest tutaj jakaś alternatywa?

 

Grafika to będzie docelowo Quadro 6000 albo któryś z GTX'ów to jeszcze muszę przemyśleć w kontekście tego, jakiego softu będę częściej używał i co dla mnie będzie bardziej ważne, czy przyśpieszenie viewportu(ów), czy większa ilość rdzeni CUDA, do chociażby softu NLE. Skłaniam się jednak w stronę Keplera.

 

Nie wiem z której platformy korzystasz, ale tu mniej więcej pomogę

- nie ma sensu inwestowania w szybsze pamięci. Warto z kolei dołożyć do większej ilości, i stworzenie ramdysku na materiał wynikowy lub cashe. Jedyne o co warto zadbać, to aby odprowadzano ciepło. Więc jakiś radiatorek na pamięci mile widziany.Inna sprawa czy potrzebujesz aż 32GB, bo pracując na AVIDzie wykorzystuję raptem 11-12GB. Bardzo rzadko udaje mi się zapchać cały RAM. Choć wiem, że Premiere jest bardziej zasobożerny jeśli chodzi o RAM.

- Co do dysków SSD - I tak ciężko przekroczyć ok 300GB zapisu, nawet jeśli będziesz puszczał na niego plik wynikowy. Więc wystarczy wybrać coś co pozwoli na zapis ciągły na tym poziomie. Oraz w miarę niezawodny sprzęt.

- Jeśli chodzi o duże dyski - niewiele pomogę - trzeba poszukać na forach komputerowych. Ja mam do czynienia wyłącznie z dyskami SAS w firmie. Ale z tego co pamiętam to jeśli chodzi o SATA to całkiem trwale wygląda Hitachi

Edytowane przez gooru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wybór sklepu to z całą pewnością nie polecam morele.net. Oczekiwanie tygodniowe na przesyłkę, przysłali mi używany towar, nie chcieli uznać reklamacji tylko zwrot 10 dniowy, potem oczekiwanie ok. 20 dni na zwrot kasy za towar. Komunikacja mailowa ze sklepem może tylko wykończyć człowieka nerwowo. Nie polecam również u nich usługi składania komputera, można sobie tym narobić tylko więcej kłopotu.

 

Nie wiem czy coś to pomoże ale ja zamawiałam taki zestaw (plus jeszcze Windows i Office): http://www.morele.net/inventory/info/IEzXvr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaasne. Tylko, że SSD to jest koszt dodatkowy bo normalne HD i tak kupujesz. A jak jesteś na budżecie i składasz pod kątem gier to akurat SSD ci tyle da co... niewiele :P

Więc nie mitologizujmy - SSD daje baaardzo dużo w działaniu systemu i aplikajci - zgoda 100% - ale czasem można poświęcić parę sekund w Wordzie czy przy starcie systemu (mówimy o zastosowaniach domowych) na rzecz funkcjonalności która jest wyżej na liście priorytetów.

 

Jeżeli chodzi o sklepy to w Krakowie mogę polecić KR System - z morele.net jest różnie - mają fatalną obsługę i dobre ceny, więc u nich to najlepiej kupić części i samemu składać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z tym SSD, chociaż na Windowsie to aż nie ma takiej różnicy jak na OSX, tam to od wersji 10.7 nie podchodź do systemu bez SSD. Najważniejsza jest płyta główna i na tym nie warto zaoszczędzać, dalej dysk, jako systemowy SSD (Samsung, Plextor, Intel) no i zasilacz. Reszta według uznania, CPU i GPU to co potrzebujemy, jeśli używamy aplikacji, które działają nna 1-2 rdzeniach (programy officowe, przeglądarki) to po co więcej pakować, w maszynę wielordzeniową z dużym cachem). GPU zależy do czego będzie używany komputer i jakich aplikacji będziemy używali, np After Effects brać tylko Nvidię, gdyż część opcji działa tylko pod CUDA. W przypadku np fotograficznych lepiej brać AMD (oczywiście nowszy model niż Nvidia, bo stare AMD będzie miało niższego OpenCL niż nowsza Nvidia), że względu, gdyż aplikację wykorzystują OpenCL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli wolicie czekać 1,5minuty a z czasem 2-3minuty na odpalenie systemu z talerzowca, zamiast 30 sekund to już Wasza sprawa. Pisze, co zauważyłem, a według mnie za 250zł nie da się bardziej usprawnić pracy na komputerze, niż poprzez zastosowanie SSD.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli wolicie czekać 1,5minuty a z czasem 2-3minuty na odpalenie systemu z talerzowca, zamiast 30 sekund to już Wasza sprawa. Pisze, co zauważyłem, a według mnie za 250zł nie da się bardziej usprawnić pracy na komputerze, niż poprzez zastosowanie SSD.

 

Już nie przesadzaj, u mnie na kilkuletnim HDD system uruchamia się w ok. 25 sekund.

Edytowane przez selphy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No jeżeli wolicie czekać 1,5minuty a z czasem 2-3minuty na odpalenie systemu z talerzowca, zamiast 30 sekund to już Wasza sprawa. Pisze, co zauważyłem, a według mnie za 250zł nie da się bardziej usprawnić pracy na komputerze, niż poprzez zastosowanie SSD.

 

Już nie przesadzaj, u mnie na kilkuletnim HDD system uruchamia się w ok. 25 sekund.

 

Debian czy gentoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas potrzebny do włączenia systemu, a czas do pełnej gotowości systemu to jednak różnica. Być może ja mam takie czasy przez płytę główną, zanim zacznie ładować się winda, mija 3/4 czasu.

 

Wiem, co to optymalizacja i z niczym nie przesadzam, na HDD nawet tuż po formacie czasy miałem bardzo podobne, w okolicach 1,5minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności