Skocz do zawartości

RHA MA750


Rekomendowane odpowiedzi

"No świetnie, teraz jak będę słyszał coś na nich inaczej od reszty forum będę obwiniał za to piny... :unsure:​" - nie świruj - albo będzie całkowicie dziwnie bez trzymania przycisku, albo NORMALNIE.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RHA maja MFI - wiec tutaj pełna funkcjonalnośc dla Apple.

 

Co do Androida, podejrzewam że standardowo: Play/Stop , Odbierz/Zakończ. Ale nie powiedziane, że z każdym modelem telefonu będzie działać, już nie wspominając o różnicach dźwięku -jednak różnica pinów czasem robi swoje

A WP8.1 ?

Szukam jakiegoś testu i znaleźć nie mogę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na takie przypadki ewentualnej niezgodności pinów trzyma się w domu jakąś przejściówkę typu FiiO LU1 albo LU2. Wtedy bez kombinowania od razu wiadomo, czy to niezgodność pinów, czy coś nie tak ze słuchawkami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o T20 i mam mieszane uczucia. Wg większości filtr basowy jest bezużyteczny, bo basu jest za dużo. Na neutralnym filtrze nadal basu jest sporo, a często pojawiają się zarzuty o granie lekką V z lekko wycofaną średnicą. Mocne strony to detaliczność, rozmach, fun, mocny dźwięk i duża scena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy elektronice poradzą... Co złego w lekkiej V ?

 

Mogliby upgrady filtrów wypuszczać. Na różne poprawki, na życzenie aufiofanów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy elektronice poradzą... Co złego w lekkiej V ?

 

Mogliby upgrady filtrów wypuszczać. Na różne poprawki, na życzenie aufiofanów...

Dla mnie cofnięta średnica jest problematyczna, nie lubię takiego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmazynowy, słuchałeś MA750?

 

Nie jestem pewien czy spodobają Ci się. Mocnej średnicy nie mają, nie wychodzi przed szereg. Odbieram ją jako równą, ale nie jest pierwszoplanowa. To jeszcze nie jest typowe V, jak już, to lekkie, ale przez to że bas nie jest napompowany w midbase i wyższym basie, to się tego tak nie odczuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciux ! - kiedy upgrade testu 750 ? Obiecałeś, obiecałeś ;)

 

Przy okazji - jak oceniacie wytrzymałość korpusików 750 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmazynowy, słuchałeś MA750?

 

Nie jestem pewien czy spodobają Ci się. Mocnej średnicy nie mają, nie wychodzi przed szereg. Odbieram ją jako równą, ale nie jest pierwszoplanowa. To jeszcze nie jest typowe V, jak już, to lekkie, ale przez to że bas nie jest napompowany w midbase i wyższym basie, to się tego tak nie odczuwa.

O ile średnica jest równa to jest OK. W dodatku w portable może być nawet ciut (dosłownie) wycofana i też będzie OK, bo się tego aż tak nie czuje. Za to w stacjonarce bym nie zdzierżył. Nie słuchałem żadnych RHA, ale znowu nie chcę powielać sygnatury HF3, więc myślę, że RHA byłyby dobrym kontrastem.

 

Np takie EPH100 mi się podobały, a tam średnica chyba też nie jest na 1 planie.

 

Czy RHA mają swój odpowiednik w sygnaturze dźwiękowej "dużych" słuchawek? Grają trochę jak Beyery 990?

 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem sobie (i coś tam żonie wspomniałem), że już nic nie kupię (może tam dodałem, że w tym roku - najwyżej wygumuję i wpiszę, że w tym miesiącu i że to dotyczyło sierpnia), a Wy tu tak kusicie....

Moja żona mnie przed Wami przestrzegała.

Ja jej mówię, że to fajni ludzie i w ogóle, ale ona i tak, że jeszcze wspomnę jej słowa, że jeszcze z torbami przez Was pójdę...

I proszę...

No ale dobra.

Niech się ktoś zlituje i napisze coś o wiolonczeli (w sensie - czy jest faktura na całym zakresie, czy rusza, czy rwie za serce, czy targa, czy brzmi). Jak dla mnie to najtrudniejszy instrument do właściwego przedstawienia w słuchawkach (szczególnie dokanałowych).

Niech się ktoś zlituje i napisze, czy jeśli podobają mi się moje Tenory, ale czasem z tęsknotą patrzę na AKG K612Pro, to czy te MA750i ucieszą mnie, czy będę nimi rzucał po ścianach?

Ktoś napisał, że brzmią jak L2. Jak napisałem - gdy mam w uszach Tenorki, to (z mojej stajni) tylko AKG są w stanie im zagrozić. L2 przegrywają (nie bijcie) przez braki w szczegółowości (lubię się doszukiwać smaczków). Więc jeśli to prawda z tym podobieństwem do L2, to sobie odpuszczę.

Sam nie wiem - chciałbym, żebyście mnie przekonali do zakupu, ale jak mnie zniechęcicie, to też Was będę lubił :)

Edytowane przez belesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem przed hajpem. Ale Panowie - tu zastosowałem zasadę normalną. Odsłuch przed zakupem. Na mojej muzyce i z moim sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem sobie (i coś tam żonie wspomniałem), że już nic nie kupię (może tam dodałem, że w tym roku - najwyżej wygumuję i wpiszę, że w tym miesiącu i że to dotyczyło sierpnia), a Wy tu tak kusicie....

Moja żona mnie przed Wami przestrzegała.

Ja jej mówię, że to fajni ludzie i w ogóle, ale ona i tak, że jeszcze wspomnę jej słowa, że jeszcze z torbami przez Was pójdę...

I proszę...

No ale dobra.

Niech się ktoś zlituje i napisze coś o wiolonczeli (w sensie - czy jest faktura na całym zakresie, czy rusza, czy rwie za serce, czy targa, czy brzmi). Jak dla mnie to najtrudniejszy instrument do właściwego przedstawienia w słuchawkach (szczególnie dokanałowych).

Niech się ktoś zlituje i napisze, czy jeśli podobają mi się moje Tenory, ale czasem z tęsknotą patrzę na AKG K612Pro, to czy te MA750i ucieszą mnie, czy będę nimi rzucał po ścianach?

Ktoś napisał, że brzmią jak L2. Jak napisałem - gdy mam w uszach Tenorki, to (z mojej stajni) tylko AKG są w stanie im zagrozić. L2 przegrywają (nie bijcie) przez braki w szczegółowości (lubię się doszukiwać smaczków). Więc jeśli to prawda z tym podobieństwem do L2, to sobie odpuszczę.

Sam nie wiem - chciałbym, żebyście mnie przekonali do zakupu, ale jak mnie zniechęcicie, to też Was będę lubił :)

 

Nie.

 

:)

 

Wrzuciłem test: http://forum.mp3store.pl/topic/132969-test-sluchawek-rha-ma750i/

 

Mam nadzieję, że pomoże przy wyborze, rozwieje wątpliwości. Mnie słuchawki zdecydowanie przekonały, mimo że są inne niż zazwyczaj preferuje.

 

Karmazynowy, jeśli podobały Ci się EPH100, to rzeczywiście MA750i mogą "podejść". Według mnie lepsze od Yamah.

Edytowane przez maciux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodziło.

A żona mi zawsze mówi, że kolesie to tylko na wutke wyciongnom człowieka i do zguby rychłej doprowadzą. A tu proszę trzysta (a bez promocji i czterysta) w kieszeni. Można się za nowym samochodem z oszczędności rozglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście godzin nie wystarczy ? Tyle je grzałem z T4g. Plus potem słuchanie.

 

Belesiu - jak tak będziesz słuchał Żony, to Ci zostaną tylko...kalesony.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście godzin nie wystarczy ? Tyle je grzałem z T4g. Plus potem słuchanie.

 

Belesiu - jak tak będziesz słuchał Żony, to Ci zostaną tylko...kalesony.

Ponoć MA750 najlepiej grzać 200h. Gdzieś nawet czytałem test porównawczy świeżych słuchawek i takich z ponad 200h przebiegu. Ponoć różnica była od razu zauważalna.

 

Ktoś je może gdzieś porównywał z Flare audio R2 ?

Awayeah ma Flare i miał RHA. Zapytaj go na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności