Skocz do zawartości

RHA MA750


Rekomendowane odpowiedzi

Info od Linn Polska

 

"Dziękuję za zainteresowanie naszymi produktami. Salony Cortland oraz iDream będą wprowadzać słuchawki RHA T20i. Pierwotnie model T20 miał występować wyłącznie w wersji „non-Apple” jednak producent uległ namowom fanów. Spodziewana dostępność w obu sieciach to początek przyszłego miesiąca. Prowadzimy rozmowy z jeszcze jedną siecią. Obecnie model T20 ma na stanie warszawski salon – Stereo Stereo Warszawa. Przyjmuje również preordery na wersję T20i."

 

"Cena detaliczna modelu T20 – 989 złotych (zgodnie z tym co na stronie www.rha.com.pl), T20i – 1039 złotych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo doków nie przerobiłem,ale kabel 750tek natchnął mnie do stwierdzenia, że dobre i droższe słuchaweczki mają dosyć cienkie kabelki, czasem podobno z OCC porządnej . Vsonic kabelek jest niezły ale używając go, czasem mam wrażenie, że łatwo go urwać. W 750 jest lepiej, kabel jest solidniejszy ( co powoduje także, ze jest cięższy ). Czasem zazdroszczę osobom, używającym tanich telefonicznych doków, kabelków o które ońi się nie martwią.

 

Szkoda, że kabel 750 nie jest wymienny, można by eksperymentować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś również miałem okazję poobcować przez pewien czas z MA750. Co prawda to świeży i niewygrzany egzemplarz więc na temat dźwięku narazie się nie wypowiem natomiast jakość wykonania jest naprawdę na wysokim poziomie. Kabel jest naprawdę solidny i nie sprawia wrażenia takiego co to by się miał urwać przy byle posiągnięciu, a wersja bez pilota nie ciąży tak bardzo podczas normalnego użytkowania. Słuchawki świetnie się układają w uchu choć to jak wiadomo kwestia indywidualna. Pierwsze wrażenia są zdecydowanie bardzo pozytywne, zobaczymy jak będzie dalej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1 nie jest dla nich za ciepły ? Ja czasem odnoszę wrażenie, że T4g jest dla nich ciut za ciepły i robię lekką korekcję EQ.

@Baele - jako mieszkaniec Stolicy, może spróbujesz testu T20 w StereoStereo ?

 

Mam wersję 750i (taką korzystnie nabyłem w Cortlandzie) i ten pilot faktycznie nie jest mi potrzebny w 120, obciąża kabel ale...ostatnio użyłem go w iPodzie. Działa !

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal czekam... ktoś wklejał, że dostępne w audioplaza. Nie do końca, ja składałem zamówienie 1,5 tyg temu, ponoć już idą ze Szkocji do dystrybutora...

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozmawiałem z przedstawiecielem StereoStereo, mówił,że T20 dobrze się sprzedają i też czekają na dostawę. W Cortlandzie 750i są dostępne (Wrocław) ale zawsze jest to wersja "i". Dla sprzętu jabłkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1 nie jest dla nich za ciepły ? Ja czasem odnoszę wrażenie, że T4g jest dla nich ciut za ciepły i robię lekką korekcję EQ.

@Baele - jako mieszkaniec Stolicy, może spróbujesz testu T20 w StereoStereo ?

 

Mam wersję 750i (taką korzystnie nabyłem w Cortlandzie) i ten pilot faktycznie nie jest mi potrzebny w 120, obciąża kabel ale...ostatnio użyłem go w iPodzie. Działa !

 

Wiesz może troszkę tak, na pewno brakuje im tej rozdzielczości. którą mam w SM3, ale za to jest lepsza głębia, no i w końcu RHA są niemal 5 razy tańsze!!!

Z P1 to piękne analogowe granie - gorąco polecam to zestawienie do muzyki poważnej, Jonas Kaufmann, Hayley Westenra, Russel Watson, Anna Netrebko czy w końcu Pavarotti. Zauważyłem też, że o wiele bardziej potrzebują prądu niż SM3

 

Posłuchałbym te T20, może znajdę czas dzisiaj lub jutro - możesz podrzucić adresik? :-)

 

Edyta: dobra, już znalazłem adresik :-)

niedaleko mojego biura, zadzwonię czy mają i spróbuję ich posłuchać

Edytowane przez Baele
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.stereostereo.pl/kontakt.html

 

Ale etui moim zdaniem nie jest najlepsze (w 750). Miękki portfel. Do ochrony lepsze jest płaskie i twarde. Tu przydałby się podobny kształt ale twardy jak w M6Pro.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście musi być ciekawe połączenie z P1, bo ja odbieram RHA raczej jako słuchawki do elektroniki i podobnych, przez ten akcent w subbasie, przestrzeń i klarowność z lekkim chłodkiem. Da się słuchać i jazzu, ale kontrabas nie jest na tyle naturalny, zwarty i punktowy jakbym chciał, a średnie nie są tak blisko, jakbym chciał :) Z klasyką trochę lepiej, ale także wolę bliżej średnie. Niemniej to świetne słuchawki.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst gotowy, zostały jeszcze zdjęcia - przez weekend test zostanie opublikowany :)

 

W sumie dziwi mnie to synergiczne połączenie MA750i z P1 - odebrałem DAPa jako mającego mocny subbas, zdecydowanie mocniejszy niż inne znane mi DAPy. Obawiałbym się, że to się może dublować i w niskich "oomph" będzie jednak za duże :) Ale wiadomo, synergia to często niespodzianki.

 

Edit: Dzięki Lordzie za dwutysięczny lajk :D

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także człowiek i jego wrażenia słuchowe to też niespodzianki.. Możesz mi na PW podesłać tekst ? Straasznie mnie ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście musi być ciekawe połączenie z P1, bo ja odbieram RHA raczej jako słuchawki do elektroniki i podobnych, przez ten akcent w subbasie, przestrzeń i klarowność z lekkim chłodkiem. Da się słuchać i jazzu, ale kontrabas nie jest na tyle naturalny, zwarty i punktowy jakbym chciał, a średnie nie są tak blisko, jakbym chciał :) Z klasyką trochę lepiej, ale także wolę bliżej średnie. Niemniej to świetne słuchawki.

 

Maćku,

to prawda - kontrabas jest zbyt odchudzony, ale w wokalistyce jest naprawdę dobrze. Brakuje im nieco wyrafinowania, ale w tej cenie (?!) to absolutny BEST BUY!

Tym bardziej jestem ciekaw jak grają T20 :-)

 

Nawiasem mówiąc kontrabas znakomicie brzmi z P1 na T51p :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokale rzeczywiście robią dobre wrażenie, mimo że średnie nie są bezpośrednie, to jest tam scenicznie dużo miejsca, powietrza, a przy tej separacji i klarowności, głos jest i tak bardzo bezpośredni. Pewnie rzeczywiście z P1 jest jeszcze lepiej, bo on sam w sobie ma sporo tego "oddechu", swobody :)

 

Lordzie, tak zrobić nie mogę, ale postaram się wrzucić tekst jak najszybciej :) Też mi na tym zależy, bo następne w kolejce na test są T10i i T20i. Ale ja i tak kupuję MA750i. Bardzo fajnie brzmią z OnePlus Two.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam ;) . T10 odpuść i przejdź od razu do T20 !

 

Jakby było 1999 lajków to miałbyś Space 1999 jak w tym starym serialu ;)

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg RHA 10 i 20 mają różne drivery. Czułość też jest inna 100dB vs 90dB.

 

http://www.rha-audio.com/intl/headphones/t10.html

 

http://www.rha-audio.com/intl/headphones/t20.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności