Skocz do zawartości

RHA MA750


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko chęć współpracy lub choćby korespondencji z RHA jest na poziomie bliskim zeru.

Pisałem do nich jakoś na początku roku o jakąś sprawę związaną z gwarancją czy pewnymi wadami MA750(m. In. Odklejajace się filtry). Do dziś nie dostałem jakiejkolwiek odpowiedzi.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak smutno, że teoria blueme legła w gruzach... z mallem mogą dogadywać się dla tego, że Ci też mają wszystko w dupie :F


Zresztą to już jest stara historia, która była już tłumaczona... bodajże w temacie ostatniego PreOrdera u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem problemu zakupem RHA, ale nie polecam z innych powodów.

 

WojtekC racz zauważyć, że Twoje wypowiedzi tu na forum to jest praktycznie przewijające się pasmo narzekań jak to jest źle, ciężko, tego się nie da, tamtego się nie da, wszyscy nas olewają, z tym producentem problemy, z telefonami problemy... mój boże do tego jeszcze z forum problemy i z blueme problemy - przeanalizuj to sam zanim zaczniesz kogoś oskarżać o hejt, bo wiesz, jest takie mądre powiedzenie, przyganiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem problemu zakupem RHA, ale nie polecam z innych powodów.

 

WojtekC racz zauważyć, że Twoje wypowiedzi tu na forum to jest praktycznie przewijające się pasmo narzekań jak to jest źle, ciężko, tego się nie da, tamtego się nie da, wszyscy nas olewają, z tym producentem problemy, z telefonami problemy... mój boże do tego jeszcze z forum problemy i z blueme problemy - przeanalizuj to sam zanim zaczniesz kogoś oskarżać o hejt, bo wiesz, jest takie mądre powiedzenie, przyganiał...

 

Jeśli nie ma z niczym problemów- to ja mam propozycje. Sam otwórz sklep i zrób dystrybucje czegoś. W końcu to proste, prawda? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste nie jest, ale do problemów trzeba podchodzić z takim nastawieniem, że są po to, żeby je rozwiązywać, a nie generować i utrwalać

RHA jest ogólnie dostępny w USA i w większości krajów europejskich

Jest jakiś powód dlaczego z wami nie chcą rozmawiać i na pewno nie jest tak, że przyczyna nie leży po waszej stronie, może nie w sensie winy, ale np. reakcji na coś

Ja bym np. w takiej sytuacji rozmawiał z autoryzowanymi dealerami w PL, a nie spuszczał klientów na drzewo i się denerwował, że ktoś to krytykuje i ma mądrą radę jak rozwiązać problem :P

http://www.rha.com.pl/storelocator.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było takie proste :)

 

Sęk w tym że Cordland nie wywiązuje się z umów i jest bardzo problematyczny dla reszty, jak chcesz od nich brać. Idream bardzo podobnie zresztą, już zanim na to wpadłeś, to już dawno to było to omawiane i były próby :)

 

To nie firma Pana Zbysia, żę jak w tą nie idzie to wcale. Zobaczymy po IFA co z tego będzie.

 

Problem jest jeden- dużo piszesz. Pokaż efekty że da się :) Chętnie zobaczę jak coś Ci się uda osiągnąć nawet w 5% z tego co piszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzam, bez problemu kupiłem sobie RHA w iDream właśnie i to z rabatem = skuteczność 110%

 

chciałem kupić w MP3Store, ale mimo obecności towaru w ofercie powiedziano mi, że niedostępny bo jakieś problemy z RHA...

 

i nie prowokuj mnie takimi tekstami, bo potem płaczecie razem z Wojtkiem jaki to jestem dla was okropny, bo prawda w oczy kole

 

 

 

 

Problem jest jeden- dużo piszesz. Pokaż efekty że da się :) Chętnie zobaczę jak coś Ci się uda osiągnąć nawet w 5% z tego co piszesz...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka prawda? ;) Twoja prawda? To ze sam kupiłeś jako osoba indywidualna to o niczym nie świadczy. Chyba nie masz pojęcia co to znaczy zakup/sprzedaż w swoich sklepach. Wszystko jest naprawdę fajne jak sie nie ma o czymś pojęcia.

 

 

Tapnięte z Batmobilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś blueme zostać doradcą w komisji smoleńskiej.

 

Muszą wystąpić odpowiednie czynniki aby pewnymi sprawami się zająć. Telefony po wcześniejszych próbach nie w chodzą w grę. RHA również. Koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli message dla klientów jest taki, że zarówno RHA jak i telefony audiofilskie trzeba szukać i kupować sobie poza MP3Store

 

 

Muszą wystąpić odpowiednie czynniki aby pewnymi sprawami się zająć. Telefony po wcześniejszych próbach nie w chodzą w grę. RHA również. Koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz podkreślę bo może nie jestem dobrze rozumiany - nie chodzi o markę RHA i jej produkty tylko o wyłącznie krajowego dystrybutora. Z tym, że jest to nasza sprawa wewnętrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Porzucając na chwilę wasze małe internetowe potyczki i wracając do tematu, chciałem zauważyć, że pierwszy raz doświadczyłem tego jak bardzo wygrzewanie słuchawek ma znaczenie w niektórych modelach. Trochę już sprzętu przerzuciłem, a to jak to wygląda w RHA MA750 trochę mnie nawet zszokowało.

 

Otóż większość z Was pisze, żeby ocenić ten model potrzeba około 20h. Ja po dwóch miesiącach codziennego używania stwierdzam, że potrzeba około 200-300h by te doki zaczęły grać na miarę swoich możliwości.

 

Po 20h, fakt niskie robią się miodne ale w górnych pasmach wciąż siedzi jeszcze ta cyfrowość, a wokale potrafią zasyczeć. Dwie ostatnie wspomniane cechy znikają po ponad 200h grzania/odsłuchów. Całość pasm prezentuje się fenomenalnie, jest zgrana, lekka V ale bardzo miła, muzykalna. Do elektroniki to poezja.

 

Około tydzień temu dołożyłem pianki comply, jest jeszcze lepiej. Nie wyobrażam sobie, że coś potrafi lepiej zagrać w tej cenie, ba nawet dorzucając 200-300 pln. Jest teraz fenomenalnie.

 

Do napisania kilku moich powyższych uwag, skłonił mnie odsłuch porównawczy świeżutkich RHA 750 mojego kumpla i moich wygrzanych z comply dwa dni temu. No po prostu przepaść, różnica kilku klas. Byłem w szoku.

 

Dodam jeszcze, że w domu mam Yamaha eph 100 (użyczone na kilka dni) i shure se 215 (poprzednie doki). Tak się składa, że są to modele, które często są zestawiane jako rywale z tej samej półki cenowej. O ile Jamaszki, jakoś bardzo nie ustępują ( imo mniejsza muzykalność i mniej kontroli w niskich) o tyle Shure brzmią jak jakieś zatkane watą słuchawki sony sprzed dekady. Aż mi wstyd, że kiedyś ich tak broniłem.

 

Odsłuchy na ibasso dx90 i samsung G S6, głownie elektronika lajtowy rock.

Edytowane przez cxh1437
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po cichu zazdroszczę tym co mają kilkaset godzin przebiegu na słuchawkach, tym bardziej na dokach. Ja mam tygodniowo średnio 6-7h jeśli jeżdżę do pracy autobusem.

 

Miałem RHA750 dwa razy i nie doszedłem do jakiegoś przełomowego momentu. Słuchawki były przyznam efektowne, ciężkie też do zajechania (chociaż moich JVC FRD80 nie pobiją), ale moja przygoda dwukrotnie skończyła się na tym, że były dla mnie zbyt męczące. Za dużo tego bajeru w dźwięku. To tak jak wychowywanie nadpobudliwego malucha, który pół dnia biega, krzyczy i rozrzuca zabawki - czasami człowiek marzy o chwili spokoju ;) No niestety spokoju przy RHA nie zaznałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z FiiO X1 miałem pełny relaks z JVC FRD80. Chłodne JVC z misiowatym X1 świetnie się dogadywały, nawet na basie było ok. Riverside czy Anathema były miodem dla moich uszu. Z kolei pod DX50 odprężająco działają na mnie Audeo na szarych filtrach i małych tipsach (mam wąskie kanały, a Audeo brzmią mi lepiej przy głębokiej aplikacji). JVC z ibasso brzmiały trochę za chudo.

RHA były dla mnie po prostu za intensywne. Z początku mi się to podobało, ale w końcowym rozrachunku jak np zmęczony po pracy odpalałem RHA, to nawet taka Beatka Kozidrak brzmiałaby hardrockowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że mam podobne odczucia. Na początku mojej przygody z MA750 było super, a w miarę upływu czasu, przy dłuższych odsłuchach stawały się trochę męczące (ja w tym czasie łączyłem je z DX90). Zastanawiam się jakie zmiany w tym modelu wprowadzili konstruktorzy RHA projektując model CL750. Na pierwszy rzut oka inny kabel. Pytanie czy to wszystko czy w samej konstrukcji przetwornika też coś się zmieniło i jak to się przełoży na ich sposób grania względem MA750. Premiera niedługo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ciekawie, ale z kolei pojawi się problem z dostępnością odsłuchów :) Z tego co zrozumiałem z wątku, to mp3store raczej nie planuje kontynuować współpracy z dystrybutorem RHA, więc z czasem się okaże czy gdzieś będzie możliwy odsłuch i na jakich warunkach. Nie ma szansy na tańszą zbiorówkę, to raczej nie będzie takiego rwania w ciemno jak to miało miejsce przy premierze poprzedników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocku w sklepie Cortland w Sky Tower pewnie będą mieli.

https://www.rha-audio.com/in/cl750.html

 

CL wygladają jak klasyczne 750 po zmianie kabla.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności