Skocz do zawartości

RHA MA750


Rekomendowane odpowiedzi

Adamie. no co Ty, królu złoty... Rzucisz taki tekst i znikasz. A naród wybrany czeka i czeka na konkrety. Jak wypadają w porównaniu z 750, na których filtrach słuchałeś ? Co im zarzucasz, skoro chyba lubiłeś 750...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, one są tylko/aż rozwinięciem 750 a wyceniono je na grubo ponad 2x taka cenę. Słuchałem na filtrach neutralnych, są dosyć liniowe z dobrą scena i basem, którego jest duzo ale jest świetnej jakości (nie to co w T10 gdzie był tylko bas zalewajacy resztę). Jak dla mnie T20 to takie MA 750 na sterydach trochę też dzięki ksztaltowi obudowy a'la Shure czy Westone pewniej trzymające się w uszach.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie ! Dzięki ! Przy cenie mp3store , jeśli podpasują, może być fajnie.

Cena pewnie wywindowana bo to flagowcem RHA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się dźwiękowo RHA 750i jednak kilka rzeczy mi przeszkadza. Mianowicie kabel, jack i splitter. Kabel jest ciężki, ta sprężynka to poroniony pomysł. Szkoda też, że suwaka nie da się przełożyć na odcinek kabla za mikrofonem, tak aby zasunąć go pod samą szyję (w wersji bez pilota, pewnie się tak da, co?). Mogłyby mieć jednak trochę więcej góry, niby nie jestem trebleheadem, ale monitory mają ładnie wyeksponowany ten zakres i jestem do ich brzmienia przyzwyczajony.

 

Używam ich na biflange z zestawu, fajnie siedzą w uchu, łapę dobry seal i niezłe wyciszenie w porównaniu do ex083.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie kabel jak i jack ze splitterem są pancerne aczykolwiek kabel jest za sztywny - wciąż się nie wyprostował i ma zagięcia dzięki sposobie w jaki zostały słuchawki zapakowane. Dla mnie idealny kabel to kabel od m50-tki. Gruby i super mięciutki, giętki. Dla mnie ideał. I jak przyjemnie się go mizia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie nauszne grają podobnie/prawie jak MA750?

M50x?

Ktoś pisał o Fidelio L2?

Pytasz jak grają m50 w porównaniu do ma750. Odpowiadam: gorzej. I inaczej ;)

 

Bas: -MA750 mało konturowy, nieco ospały, dużo subbasu -M50x konturowy bas, bardzo dynamiczny, dużo mniej subbasu a więcej mid.

 

Środek: nie znam się za bardzo na średnicy więc nie zabiorę zdania. Dla mnie obie słuchawki wypadają dobrze.

EDIT Wsłuchałem się i M50 mają bardziej wycofaną średnicę.

Góra: -MA750 z wygrzewaniem traci blask, obecnie dla mnie jest jej trochę za mało -M50x dużo czyściej, więcej blasku, ogólnie słychać, że jest lepiej

 

Separacja dźwięków: Zdecydowanie m50x

 

Dla mnie najważniejszą cechą, która łączy te słuchawki to funowy i dynamiczny dźwięk przy czym m50-tki są dużo bardziej mięsiste.

 

Ogólnie myślę, że m50-tki to za wysoka liga dla MA750.

Edytowane przez SzymciO20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymcymcym, nie brakowało mocy z iP6?

Ktoś już pisał o MA750, że strojone pod Apple. Z T20 jest nie inaczej, synergia świetna. Z S6 za to zagrały IMO tak sobie, jakby na pół gwizdka. MA750 zyskują po podpięciu do wzmaka, w tym przypadku będzie zapewne tak samo.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, jakie nauszne grają podobnie/prawie jak MA750?

M50x?

Ktoś pisał o Fidelio L2?

Pytasz jak grają m50 w porównaniu do ma750. Odpowiadam: gorzej. Dużo gorzej.

 

Bas: -MA750 mało konturowy, nieco ospały, dużo subbasu -M50x konturowy bas, bardzo dynamiczny, dużo mniej subbasu a więcej mid.

 

Środek: nie znam się za bardzo na średnicy więc nie zabiorę zdania. Dla mnie obie słuchawki wypadają dobrze.

EDIT Wsłuchałem się i M50 mają bardziej wycofaną średnicę.

Góra: -MA750 z wygrzewaniem traci blask, obecnie dla mnie jest jej trochę za mało -M50x dużo czyściej, więcej blasku, ogólnie słychać, że jest lepiej

 

Separacja dźwięków: Zdecydowanie m50x

 

Dla mnie najważniejszą cechą, która łączy te słuchawki to funowy i dynamiczny dźwięk przy czym m50-tki są dużo bardziej mięsiste.

 

Ogólnie myślę, że m50-tki to za wysoka liga dla MA750.

 

 

Chodziło raczej o porównanie tonalne, nie jakościowe. Generalnie nie ma co porównywać doków z słuchawkami nagłownymi, to jak jabłka vs pomarańcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mnie się już bardzo podobają (w elektronice zwłaszcza), choć w paru miejscach dałoby się nieco poprawić, jeśli chodzi o tonalność i właśnie na to liczę przy wygrzewaniu. Za to w kwestii sceniczności, swobody w kreowaniu przestrzeni, powietrze itd. - coś fantastycznego.

Edytowane przez jouhou
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności