Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, John Grado napisał:

Nie jestem, doślę mu pocztą :) Do Wrocka mam 200km w kierunku północny  wschód. Ale wszelkie poważne odsłuchy dokonuję tam bo tam jest top hi czy mp3store.

Już planuje nowy meet we Wrocku, serdecznie zapraszam... pewnie początek marca.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dać radę :) 

1 godzinę temu, majkel napisał:

Nie wiem jak Classiki, ale LCD2F mojego kolegi zagrały znacząco lepiej, jak dostały konkretnie w palnik. Nie bawimy się z takim przetwornikiem jak z Grado, żeby łechtać go małą amplitudą. Jego trzeba wytrzepać jak dywan. Wystarczy takiego treningu prawdopodobnie nawet mniej niż minuta. Dźwięk lepiej, żeby był niezniekształcony. Czyli Headonic na wysokie wzmocnienie i odkręcasz gałę powoli słuchając, czy dźwięk jest cały czas czysty. Ja mam taki patent, że ubieram słuchawki tak, żeby brzeg pada zatykał mi ucho. To dobrze przenosi bas i słyszysz, co tam się dzieje, natomiast odcinasz się od średniego i wysokiego pasma demolującego uszy. Wygrzewanie oczywiście już nie na głowie. ;)

Mamy przełącznik wysoki gain nieruszony, wygląda na to ze jak kabelek wróci to się zabawimy w napiżdżanie basikiem ;) Z tego co mówisz rozumiem ze tę membranke wystarczy odpowiednio "odchylić" i coś tam dygnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, majkel napisał:

Nie wiem jak Classiki, ale LCD2F mojego kolegi zagrały znacząco lepiej, jak dostały konkretnie w palnik. Nie bawimy się z takim przetwornikiem jak z Grado, żeby łechtać go małą amplitudą. Jego trzeba wytrzepać jak dywan. Wystarczy takiego treningu prawdopodobnie nawet mniej niż minuta. Dźwięk lepiej, żeby był niezniekształcony. Czyli Headonic na wysokie wzmocnienie i odkręcasz gałę powoli słuchając, czy dźwięk jest cały czas czysty. Ja mam taki patent, że ubieram słuchawki tak, żeby brzeg pada zatykał mi ucho. To dobrze przenosi bas i słyszysz, co tam się dzieje, natomiast odcinasz się od średniego i wysokiego pasma demolującego uszy. Wygrzewanie oczywiście już nie na głowie. ;)

kurna, jesteś geniuszem, to naprawdę działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jak tylko wróci kabel to dostaną srogo po przetworniku od specjalnie wzmocnionego Hedonica i to na wysokim gainie na pełnej pi.... :D I zobaczę o co w nich chodzi wtedy ;)  A jakie zmiany się dokonały? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, roger987 napisał:

Dokładnie :-D:-D:-D. Nie, nie cieszcie się, jeszcze zyją. Bas  się poprawil. 

 

2 minuty temu, majkel napisał:

Jak się zaadaptuje, to będzie jeszcze lepiej. :)

 

3c8919a56a82740c90966b1941889a14.gif

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaśmiecać wątku zakupowego wrzucam tu zdjęcia swojego nowego nabytku - Etherów C Flow z nowym pałąkiem (bez regulacji obrotu) i czarnym etui transportowym :)

Jak na planary są lekkie (miałem XC wcześniej), choć nadal trochę ważą.

Na opisy dźwięku przyjdzie jeszcze czas, miały być równe, niemęczące i są, choć basu jest zaskakująco dużo (podobno nowe pady sporo go dodają), góra nie jest kłująca, raczej spokojna, ale podobnie jak Abyssy tak bez wysiłku przekazują mnóstwo, mnóstwo detalu. Pierwsze wrażenie, że to chyba będzie w końcu to, te zamknięte których szukałem i może choć na trochę pozwolą mi przestać już szukać innych/lepszych słuchawek ;) 

20191209_120643_HDR.jpg

20191209_145530_HDR.jpg

Edytowane przez MFRD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MFRD napisał:

Jak na planary są lekkie (miałem XC wcześniej), choć nadal trochę ważą.

eee tam ja nie narzekam - jest super 🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Corvin74 napisał:

eee tam ja nie narzekam - jest super 🤣

W sumie też nie narzekałem, jednak czuć różnicę w wadze, lepiej się trzymają na głowie Ethery :)

6 minut temu, vonBaron napisał:

Jakie są różnice vs Diany?

Po nowym roku @radzik55 mi podeśle Diany z nowymi padami do porównania to napiszę coś więcej. 

Ogólnie troszkę podobne (z pamięci) sygnatury, znaczy dosyć liniowe, niemęczące, ale w jakiś sposób jednak przekazujące każdy najmniejszy szczegół nagrań. Bas był lepszy w Dianach, choć tu też jest bardzo, bardzo dobry i o dziwo mocny. Największa różnica to oczywiście scena, tego się nie przeskoczy, choć Ethery mają wg mnie dobrą holografię. Kurde, sporo osób się ich czepia, a wg mnie są cholernie dobre :) Boję się posłuchać otwartych Etherów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarte Ethery nie mają jakoś znacznie lepszej sceny od zamkniętej wersji, ot takie planarne stany średnie ale nie przeszkadza to w delektowaniu się ich dźwiękiem :)

Myślę że takie XC z pamięci mają podobną scenę do otwartych Etherów ale to musiałby się wypowiedzieć ktoś kto miał długo obie pary @Compton?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, vonBaron napisał:

Otwarte Ethery nie mają jakoś znacznie lepszej sceny od zamkniętej wersji, ot takie planarne stany średnie ale nie przeszkadza to w delektowaniu się ich dźwiękiem :)

Myślę że takie XC z pamięci mają podobną scenę do otwartych Etherów ale to musiałby się wypowiedzieć ktoś kto miał długo obie pary @Compton?

Zamknięte mają większą scenę od otwartych. Tak je zapamiętałem. 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności