Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

To jest albo kopia Monoprice Monolith M560, albo korzystają z tego samego OEMa w Chinach :D.

A skoro tak, to muszle wcale nie takie maluśkie, spokojnie wokółuszne są.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2017 o 13:44, Palpatine napisał:

Póki co bardzo chwalone są za nowy headband i poprawioną wygodę i zbierają ciekawe opinie. Ciepłe, sporo dobrze kontrolowanego dołu o fajnym wybrzmiewaniu, dociążona średnica i podbite górne pasmo. Podobno świetne wokale, męskie i żeńskie, dociążone ale i miękkie.

Czekam jeszcze na Tylla i porównanie do Aeon Open. Gdyby nie te drugie już byłbym w preorderze ;)

 

Właśnie to mnie wkurza, że mało piszą o dźwięku, a dużo o wygodzie, ważą je itp. Dla mnie LCD-3 po czasie były bardzo wygodne i jak zakładałem inne słuchawki to miałem wrażenie, że zaraz się rozlecą. Takie TH900 to plastik fantastik w odczuciu. Ethery wykonane super ale też dziwnie się czuje w nich. 

 

Dnia 21.12.2017 o 14:56, Firegon napisał:

A ja z innej beczki słuchałem sobie dzisiaj Odinow i Abyssow. 

 

Odiny to dla mnie takie ciekawiej grające Flow,  oczywiście w dużym skrócie. Przynajmniej z cayinami. Naprawdę lubię te sluchawki, szkoda że  cena gigantyczna . Tak czy siak , polecam każdemu odsłuchać szczególnie do jazzu albo bluesa. Nie jest to najbardziej techniczne z brzmień ale wg mnie jest po prostu niesamowicie przyjemne. Wszystkiego po prostu chce się sluchac.

 

A Abyss to zupełnie inny zwierz. Może i klasyki nie zagrają wybitnie ... w ogóle są dość wybredne co do gatunku muzycznego , ale to co robią przy rocku albo metalu to jest poezja w czystej postaci. Granie z innej galaktyki, nie da się ich zgubic, niesamowite brzmienie perkusji, no po prostu brak słów. Jeśli ktoś słucha ostrzejszej muzyki, abyss to po prostu to jest koniec drogi jeśli chodzi o sluchawki. A jak ktoś bardzo odczuwa ciężar pełnego  portfela to abyss + wysokie staxy to chyba najlepsze co można zrobic.

 

Aha i Odiny faktycznie nie są zbyt wygodne .

 

 

Do czego były podpięte Abyssy ? Jedne i drugie po balansie ? Jaki DAC ? 

Edit.

 

A ja chyba zamówię ten stojak po świętach od ruskich. Muszę przestać wchodzić na to forum :( 

 

praetor_burgundy-900x900.jpg

 

 

Ależ będzie mi pasował do czerwonych Dynek 40tek ;O

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chcheckitout napisał:

 

Do czego były podpięte Abyssy ? Jedne i drugie po balansie ? Jaki DAC ? 

 


Abyss Do dobrze Tobie znanego cayinowego połączenia iDAC6 + iHA6, po balansie. One potrzebują sporo prądu z tego co wiem. Muszę przyznać, że chociaż nie jestem fanem cayinowego brzmienia ( bo uważam, że poza Audeze, to iDAC+iHA raczej się z niczym nie zgrywają ), to z Abyssami było naprawdę wyśmienicie. Dla mnie jedynym mankamentem były detale - dosłownie o 2-3% zbyt wyeksponowane, ale to się da wyrównać IC albo nawet i coaxialem. Poza tym, dźwięk był ... w moim odczuciu bardzo bliski ideału słuchawkowego. Oczywiście przy cięższej muzyce, bo Abyssy jakoś nie lubią się z lekkim, zwiewnym, jedwabnym graniem, które czasem potrzebne jest przy klasyce. Może tutaj inny tor by pomógł? 

A Odiny nie potrzebują elektrowni, więc wystarczył 6,3mm, ale też podpięte do tego samego połączenia. No i dźwięk już był odpowiednio dociążony i miał tą niesamowicie przyjemną barwę. Ciężko mi opisywać to granie, ale mam banana na twarzy zawsze jak słyszę w nich męski wokal, gitarę albo np. trąbkę. 

 

Nie wiem czy któreś z nich przebijają LCD3 w elektronice. Abyssy potrafią grać piekielnie szybko i agresywnie, ale z drugiej strony ciężko jest przebić dół z LCD3. 

Edytowane przez Firegon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te Odiny ,ładne..choć wątpię czy całościowo pobiją HD800s , pewnie z pazurem mocniejsze granie...

Pewnie modowane drivery Fostexa wpakowali ,jak niemal zawsze....he,he.

A czemu Compton o Sony MDR-Z1 nie myśli?, ja nawet miałem brać, po 6tys widziałem nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firegon, śpij spokojnie, masz przecież T1rev2....Niewygodne Odiny?...to lipa jak tak, zrobić super dźwiękowo słuchawki a słabe ergonomicznie, to jak wypuścić Ferrari z niewygodnymi fotelami, czyli kolejna tylko ciekawostka.:P

HD800s mogą spać spokojnie, jako najlepsze do całodniowego odsłuchu,nadal niezagrożone + jakość dźwięku....

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam 10 tyś. 

10 tyś to za same słuchawki, a jeszcze przecież trzeba wzmaka, daca, interkonektów, no i jakiś kabelek najlepiej z drewnianym splitterem pod kolor słuchawek. No i jeszcze z czegoś musi grać, to CDka do tego dobrze dokupić, ahh no i coaxial przecie się przyda, no i kabel USB jakby się chciało plików z PC słuchać. Słyszałem że Entreq robi fajne budżetowe kable. też drewna używają to będzie pasować. A jakby się chciało wzmacniacz lampowy to przecie i kilka par lamp człowiek dokupi, w końcu najlepsze trzeba wybrać.

 

A potem ucho się przyzwyczaja do dźwięku i mamy cierpienia młodego audiofila. No chyba, że ktoś kupi drugą parę słuchawek, albo najlepiej drugi tor i będzie słuchać zamiennie.

 

 

 

Edytowane przez Firegon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, nsk napisał:

Ryka mówił, że już porównywał Odiny z D8000 na tym serbskim wzmaku i niby wolał te drugie.

 

Jak mi dołożysz 5k, to może pójdę za głosem recenzenta i wezmę to, co jemu bardziej się podoba ;)

 

7 minut temu, audionanik napisał:

Cena też i m się pomyliła w AM...

Od Ruskich byłoby niecałe 9k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Firegon @Compton - Flow był dla Was nie wygodne? Hmm mi one odpowiadały bardzo pod ty względem. I wieloma innymi :rolleyes:

Ciekawi mnie komfort użytkowania Aeon Open, wydają się małe ale na wygodę póki co nikt jeszcze nie narzekał.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał:

@Soundman1200 @Compton - Flow był dla Was nie wygodne? Hmm mi one odpowiadały bardzo pod ty względem. I wieloma innymi :rolleyes:

Ciekawi mnie komfort użytkowania Aeon Open w takim razie.

A skąd to przypuszczenie?

Dla mnie Flow są mega wygodne.

Aeon Open również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Compton napisał:

A skąd to przypuszczenie?

Dla mnie Flow są mega wygodne.

Aeon Open również.

Musiałem coś źle zrozumieć...

 

Godzinę temu, Firegon napisał:

przerabiałem z Flow, za drogie słuchawki żebym mógł się czuć się z nimi komfortowo. A nawet jak tańsze by były to i tak bym się nie czuł, bo niewygodne są.

 

58 minut temu, Compton napisał:

Są bardzo niewygodne, ale po pierwszych taktach muzyki już się o tym zapomina. Crème brûlée :)

Moźliwe że F pisał o tym, że Flow są dla niego nie wygodne a Ty pisałeś już o Odin ;)

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności