Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku było takie założenie, że mają być cieplejsze od LCD2F i wg pierwszych opinii takie są. Trzeba czekać na dalsze opinie.

Co do komfortu to mi w nich nigdy system układania na głowie nie przeszkadzał, a waga i jej rozłożenie. Ból karku po kilku godzinach potrafił doskwierać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adam 76 napisał:

no wlasnie, pierwsze co szukalem przy tym odwazniku to jak to sie uklada na glacy i chyba dali rade... A z tym basem to on cos pisze, ze jeszcze go podbijal??

Owszem podbijał :P Niestety on się zbyt nie zna, więc trudno cokolwiek wnioskować odnośnie brzmienia z jego opisów, oprócz tego, że basu nieco więcej niż w jakiś sennkach hd6xx.

Kto wie, może grają jak LCD2F czy LCDX (nie bijcie, ale wciąż obstawiam LCDX :P ), a jedyna różnica dźwiękowa to się okaże, że będą inne pady...

 

Przynajmniej są zdjęcia i informacje odnośnie wygody.  W przyszłym tygodniu więcej osób na headfi otrzyma zamówienia, więc jest szansa na jakieś opinie.
https://www.head-fi.org/threads/audeze-lcd-2c-classic-2017-impressions-thread.862174/page-46#post-13918339 - tu zdjęcia, a info o komforcie w dalszych jego postach

 

Co teoretycznie wiadomo obecnie: brak kuferka, kabel zakończy dużym jackiem i brak przejściówki, a pady to pleather.. Jeszcze brak info "handcrafted in the USA" - przynajmniej tak tu piszą: https://www.theverge.com/circuitbreaker/2017/11/10/16631556/audeze-lcd2-classic-audiophile-headphones-price-release-date-specs  No i przez to robi się co raz trudniejsza zagwozdka, kupować w ciemno czy nie :P Recka na innerfidelity coś jednak się nie ukazała, dałby Tyll chociaż ich wykres.. <_<

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, dużo słuchawek woli od nich, pokochał bardziej np. HE500, LCDki, Oppo, Staxy, HE1000, Ethery i Utopie, a ostatnio Aeon Flow..

 

LCD2C recka miała być przed HD660s.. już są teorie spiskowe na forach, czemu recka nie wyszła... Np. możliwe, że znalazł jakąś wadę... możliwe też, że słuchawki padły lub rozpadły się przed zakończeniem recenzji :lol:

 

Godzinę temu, oblivion napisał:

 

Chyba niepotrzebnie niepokoilem...

"only thing actually made in USA is the wooden ring, everything thing else is sourced from OEM factories in China, without that, they can't really claim "handcrafted in the USA"" źródło

Czyli wszystko w porządku, produkcja się nie zmieniła, bo w LCD2 też jednak była chińska (oprócz samego drewnienka na muszelce) :lol:

Edytowane przez oblivion
  • Haha 4
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2017 o 12:14, Palpatine napisał:

Zgodnie z oczekiwaniami póki co. Mocno basowe (wg. właściciela bashedzi będą zadowoleni) i ciepłe brzmienie. Ciekawe jak sobie poradzili z przygaszoną i lekko sztuczną górą...

Ważne, że komfort jest akceptowalny

Chyba czytamy inny wątek, bo stwierdzenia, że są bardzo basowe to tam nie widziałem. Może poza gościem do którego się chyba odnosisz, który podbił bas za pomocą EQ :). Jest tylko, że miłe, ciepłe i przyjemne.

" It seems to have a nicely balanced tone, and the bass is not in any way bloated or overpowering. I actually don't find it very warm at all (maybe a tad just in comparison to the LCD-2) but maybe because I prefer this sound signature and my ears are trained differently. The detail and spaciousness is still there.  "

" Tonal balance is very pleasant. A bit warmish, not excessively so, which does not take away from enjoyment but just the opposite, makes them sound smooth and musical. They remind me of the Aeon Flow in terms of tonal balance, timbre, non fatiguing and musical sonic signature but sound more open, airy and resolving by comparison to Aeon Flow. "

Edytowane przez timecage
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od sposobu dampingu LCD-2C.

Jeżeli będzie tak jak w Monolitch M1060 (po prawej), to tak.

A jeżeli materiał będzie klejony jak do tej pory w LCD (po lewej), to oderwanie go skutkować może utatą gwarancji.

9717490.jpg

 

I jeszcze moje byłe LCD-2 z widocznym przez grill kawałkiem filcu.

P1160053.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobrym tranzystorem nie ma problemu jak dla mnie choć są opinie, że bass się wlecze. Ja zarówno w 2 i 3 słuchałem drum and bass i dobrze napędzone nie mają z tym problemu ale nie słyszałem żadnych wysokich dynamików (tylko TH900, HD800/s).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się kolejny opis. Jak już niektórzy wspominali szykuje się chyba alternatywa dla Hawków, ale wygląda na to, że bez morderczego basu.

 

"Really digging these cans, seriously good stuff. They seem to have very good synergy with Schiit Asgard 2, I'd say I like that pairing better than the Bryston BHA-1 so far. Class A amplification and the slightly warmish tonal balance of these cans create a creamy, musical, non fatiguing sound that can be enjoyed for hours. Mids are very liquid giving vocals beautiful presence with no artificial sibilance. I'd say these are "music lover" cans, probably not so much for studio work. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam 76 napisał:

Compton a jak sobie radzą lcd 2 w elektronice? Nie żółwią się za bardzo?

Oj lenią się LCD2/3 w elektronice, nie mają czego szukać przy T1rev2 lub TH900, za wolne sporo...więc mało uniwersalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD2F to fajnie ciepłe słuchawki o rozległym basie z fajnymi fakturami o srednicy dość neutralnej ale lekko słodkiej o plastikowej górze. Wolne, na pewno nie do elektroniki. Raczej jazz itp.

Ale ja nie słyszałem wersji bez fazora, a na tej wzorowane są LCD2C. Chociaż po opisach i porownaniach na headhifi do Aeon Open to wiem, że nic nie wiem.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj za ten opis że plastikowa góra w LCD2,wpisuję Palpatine na czarną listę...he,he.:P

Tak metalicznego brzmienia góry jak w LCD2 daleko by szukać...Thriller i odgłos odsuwanej płyty od studzienki, samo życie..nawet Staxy tak nie umieją...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam 76 napisał:

Compton a jak sobie radzą lcd 2 w elektronice? Nie żółwią się za bardzo?

Choć LCD-2 nie są tak szybkie jak HE-6 czy Ethery, to z zadowalającym efektem można na nich słuchać również elektroniki.

W dużej mierze zależeć to będzie od odpowiednio dobranego toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Soundman1200 napisał:

Oj za ten opis że plastikowa góra w LCD2,wpisuję Palpatine na czarną listę...he,he.:P

Tak metalicznego brzmienia góry jak w LCD2 daleko by szukać...Thriller i odgłos odsuwanej płyty od studzienki, samo życie..nawet Staxy tak nie umieją...

Ja ich słuchałem dość krótko na HA-3 w sklepie i takie odniosłem wrażenie. Sama integra dobrana przez pracownika sklepu zakładam, że całkiem przypadkiem i niezbyt trafnie.

Ale tylko ja odniosłem wrażenie, że z wysokie w LCD2F są lekko sztuczne?

7 minut temu, Compton napisał:

Choć LCD-2 nie są tak szybkie jak HE-6 czy Ethery, to z zadowalającym efektem można na nich słuchać również elektroniki.

W dużej mierze zależeć to będzie od odpowiednio dobranego toru.

Ilość prądu którą otrzymają sprawia, że stają się bardziej dynamiczne?

Co do toru to zakładam, że coś jasnego z dobrą kontrolą dołu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie oceniaj LCD2 po kilkuminutowym odsłuchu w sklepie na byle czym...

Rozwalają w moim rankingu Twoje Eleary bez problemu gdyż...mają to coś...nasycenie, dociążenie jak w kolumnach,pełną górę, średnicę jedną z najlepszych w słuchawkach...Eleary powinny iść na roczny kurs by zrozumieć jak powinna brzmieć średnica ...mając za wzór LCD2....

Audeze nie są już tak łatwe do napędzenia...potrzeba solidnego wzmaka ,może lampowego...to już wyżyny grania.

Brzmienie perkusji, saksofonu, oboju, instrumentów dętych jedyne w swoim rodzaju...dla kumatych...

To nie są uniwersalne słuchawki co zagrają wszystko co im się zapoda, ale jak trafią na swój tor to mamy niemal ideał w słuchawkach...

Dla tego tyle kosztuję...i dla tego dynamiki tego nie potrafią...:P

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności