Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Soundman1200

No ciekaw jestem czy te HE560 mogłyby u mnie powalczyć z HD800 w jakimś zakresie chociaż...

HE500 pomijam minutą ciszy bo u mnie to był niewypał jakiś ale trzeba by im dać drugą szansę pewnie.

Może HE560 dają radę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem okazję posłuchać HE-560 i porównać je bezpośrednio z moimi HE-5LE i wnioski mam takie:
Jest to progres wobec HE5LE ale moim zdaniem nie jest to rewolucja. Gdybym miał określić te słuchawki jednym słowem, byłoby to "gładkość". Fajna, wyważona góra, szczegółowa ale dosyć łagodna. Bardzo dobra średnica (w tym wokale), lepsza niż w 5LE i 500, naturalna i ani sztucznie pogrubiona ani odchudzona, tu nie mam żadnych zastrzeżeń - najmocniejszy ich punkt. Sceny nie czuje jakoś większej niż w 5LE, raz tu raz tu było lepiej w zależnosci od utworu, są troche inaczej kreowane. 560 grają lżej niż 5LE i dużo lżej niż 500.
Największe zastrzeżenia mam do dołu. Ilościowo jest go dla mnie w sam raz, jest szczegółowy, ale niestety brakuje trochę impaktu i zejścia najniższego basu - tu 5LE zdecydowanie lepsze. Dół również jest gładki, nie tak twardy jak w 5LE, bardziej rozmyty, kontynuuje charakter reszty pasma, jednak momentami jest aż za gładko i za spokojnie. Tam gdzie w 5LE czuje uderzenie np. w bęben, tak w 560 jest "pum" zamiast "boom". W jazzie czy akustyce nie będzie to problemem, niestety muzyka rockowa robi się za łagodna i przez to gubi swój charakter.
Jeśli chodzi o komfort i budowę - dopiero tutaj zaszła rewolucja. Słuchawki są bardzo lekkie i bardzo komfortowe - zostawiają w tyle starsze Hifimany. Tylko wykonanie w tej cenie mogłoby być jednak lepsze. 5LE czy 500 wyglądają na poważniejszy sprzęt, muszle w 560 wyglądają jakby były ze sklejki (i chyba są?).
W moim osobistym rankingu Hifimanów sytuacja w DUŻYM uproszczeniu prezentuje się następująco:
Góra: 560 > 5LE > 500
Średnica: 560 > 500 > 5LE
Dół: 5LE > 500 = 560 (chociaż bardzo różne)
Scena: 560 = 5LE > 500
Komfort: 560 > 5LE = 500
Suma: 560 > 5LE > 500. Całościowo 560 są najlepsze i najbardziej dojrzałe. HE-6 nie znam.
W zależności od preferencji niektórzy mogą ustawić 500 na 1 miejscu i jestem w stanie to zrozumieć, bo wszystkie 3 pary grają różnie. :) Jak na tak krótką historię, Hifiman szybko się uczy. Ciekawe na jakim etapie byłby teraz, gdyby robił słuchawki od 20 lat...
A o tych coś wiadomo?

 

no to wlasnie tak odbieram lcd-x w stosunku do he500 czy he5le. Z tym ze dol tez mi sie tu podoba. ale niestety cena sporo wieksza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekaw jestem czy te HE560 mogłyby u mnie powalczyć z HD800 w jakimś zakresie chociaż...

HE500 pomijam minutą ciszy bo u mnie to był niewypał jakiś ale trzeba by im dać drugą szansę pewnie.

Może HE560 dają radę....

Dają radę są podobne , nie takie same, największa różnica w prezentacji sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy mi się wydaje czy jakaś masowa wyprzedaż HE500 na giełdach jest obecnie?....he,he.

Takie niby dobre a jednak nie aż tak......

 

Masz rację co do jednego, wydaje Ci się :)

 

Ta "masowa" wyprzedaż, to aż jeden egzemplarz. Dokładnie ten, który wystawiłem tu i tam, w niskiej cenie. I dokładnie ta jedna sztuka co jest na Allegro. To wszędzie ten sam egzemplarz. A wziąłem go od Barthussa w rozliczeniu za HE560 i dlatego mogę w dobrej cenie je oddać. A są mi zbędne całkowicie, bo mam w pigułę innych słuchawek, a tylko jedne uszy :D

 

Więc nie ma co popadać w przesadę z tą masowością. Ot cała tajemnica. A ceny są jakie są, jest nie najlepszy okres na sprzedaż czegokolwiek. Ludzie spłukani po wakacjach, a jeszcze się rok akademicki nie zaczął na dobre. Teraz jest właśnie dobry czas na zakupy, bo można ciekawe sprzęty tanio wyrwać.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sprawdziłem. Jedno ogłoszenie jest Reva na bank. A On to tak już z przyzwyczajenia wystawia :) Drugie jest moje. Wróć, było. Bo właśnie je usunąłem, żeby Cię nie męczyła "masowość" :) A trzecie, to mam wrażenie, że to Kolega bakus1233 się pod nim ukrywa. I sprzedaje te co kupił od Fatso. A sprzedaje pewnie po tym jak był u mnie w sobotę i posłuchał co nieco. I jak mogą grać różne rzeczy, jak się dobrze je zasili. Między innymi takie "rzeczy" jak masz w avatarze. To i mu się nie dziwię, że kombinuje dalej :P. Ale mimo wszystko nie popadałbym w przesadę z tą masowością. Ja moje ogłoszenia usuwam w każdym razie. Bo i tak jutro się kończy licytacja.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifi giełda, to SławekR, Rev i ja.

Zmieniam często słuchawki, bo lubię poznawać nowe modele. Dotychczas zawiodły mnie tylko denony d7100 swoimi możliwościami w stosunku do ceny ;)
O hifimanach złego słowa powiedzieć nie mogę, ale też uważam, że hd 800 są lepsze (niewiele, ale jednak są) ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, bakus1233 ....jak uważasz że HD800 są lepsze od HE500 to masz moje błogosławieństwo...he,he.

A jaka nagroda za "lepszość". Bo ja widzę w tych zawodach tylko inność. Grają diametralnie różnie, jednym podoba się HD800 innym HE500. Ale żeby o lepszości mówić, to różnica w jakości dźwięku by musiała być. A tej nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, bakus1233 ....jak uważasz że HD800 są lepsze od HE500 to masz moje błogosławieństwo...he,he.

 

Nieskromnie dodam, że akurat Kolega bakus1233 miał możliwość odsłuchać HD800 w możliwie optymalnej konfiguracji. Przynajmniej takie jest moje zdanie, że była wysoce optymalna. Banan na twarzach pozostałych słuchających utwierdza mnie tylko w tym przekonaniu :). Ale to już Kolega audionanik musiałbym dorzucić swoje 3 grosze. Bo był jednym ze słuchających. A że ma swoje HD800, to ma z czym porównać.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym grały owe 800 Sławku?

 

W ogóle myślicie, że możliwe jest poskładanie do nich toru w cenie niższej niż same słuchawki? Bo tak straszą, że one to tylko z Bakoona za XX koła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności