Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Eee tam! LCD2 nawet w dniu premiery były uważane za drogie, ale wyszło od tego czasu kilka dobrych par słuchawek i w cenie 4500 czy ile one tam kosztują, po prostu dla nikogo nie mogą być pierwszym wyborem. Szczególnie, że nawet jeśli trzymają się dźwiękowo, to ich rozmiary, waga, wygoda i ekhm ekhm okazjonalne problemy są gwoździem do trumny.  A teraz nareszcie można powiedzieć, że będą sensownie wycenione.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co bardzo chwalone są za nowy headband i poprawioną wygodę i zbierają ciekawe opinie. Ciepłe, sporo dobrze kontrolowanego dołu o fajnym wybrzmiewaniu, dociążona średnica i podbite górne pasmo. Podobno świetne wokale, męskie i żeńskie, dociążone ale i miękkie.

Czekam jeszcze na Tylla i porównanie do Aeon Open. Gdyby nie te drugie już byłbym w preorderze ;)

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Soundman1200 napisał:

Mnie nadal zadziwia że zeszli z ceną niemal o 50% z LCD2C w stosunku do LCD2  starych...jeżeli dźwiękowo nadal jest tak dobrze to EL-8 nie mają czego szukać w porównaniu....i zakup LCD2C to będzie okazja roku....he,he.

 

Trzeba też wziąć pod uwagę, że po promocji ma być 799$, więc nie dużo taniej niż stare LCD2 - no i jednak są okrojone - brak drewienek, brak walizki, pady syntetyczne, brak nawet zwykłej przejściówki na małego jacka.. jednak wreszcie wygląda na to, że pałąk będzie dobrze przenosił ich wagę, więc ciężar będzie dużo mniej problematyczny. Ta przecena to też nakręcanie hype'u i pierwszych opinii - no i jako rabat dla tych, którzy tak ufają Audeze, że kupują kota w worku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki słuchałem sobie dzisiaj Odinow i Abyssow. 

 

Odiny to dla mnie takie ciekawiej grające Flow,  oczywiście w dużym skrócie. Przynajmniej z cayinami. Naprawdę lubię te sluchawki, szkoda że  cena gigantyczna . Tak czy siak , polecam każdemu odsłuchać szczególnie do jazzu albo bluesa. Nie jest to najbardziej techniczne z brzmień ale wg mnie jest po prostu niesamowicie przyjemne. Wszystkiego po prostu chce się sluchac.

 

A Abyss to zupełnie inny zwierz. Może i klasyki nie zagrają wybitnie ... w ogóle są dość wybredne co do gatunku muzycznego , ale to co robią przy rocku albo metalu to jest poezja w czystej postaci. Granie z innej galaktyki, nie da się ich zgubic, niesamowite brzmienie perkusji, no po prostu brak słów. Jeśli ktoś słucha ostrzejszej muzyki, abyss to po prostu to jest koniec drogi jeśli chodzi o sluchawki. A jak ktoś bardzo odczuwa ciężar pełnego  portfela to abyss + wysokie staxy to chyba najlepsze co można zrobic.

 

Aha i Odiny faktycznie nie są zbyt wygodne .

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Firegon napisał:

A ja z innej beczki słuchałem sobie dzisiaj Odinow i Abyssow. 

 

Odiny to dla mnie takie ciekawiej grające Flow,  oczywiście w dużym skrócie. Przynajmniej z cayinami. Naprawdę lubię te sluchawki, szkoda że  cena gigantyczna . Tak czy siak , polecam każdemu odsłuchać szczególnie do jazzu albo bluesa. Nie jest to najbardziej techniczne z brzmień ale wg mnie jest po prostu niesamowicie przyjemne. Wszystkiego po prostu chce się sluchac.

 

A Abyss to zupełnie inny zwierz. Może i klasyki nie zagrają wybitnie ... w ogóle są dość wybredne co do gatunku muzycznego , ale to co robią przy rocku albo metalu to jest poezja w czystej postaci. Granie z innej galaktyki, nie da się ich zgubic, niesamowite brzmienie perkusji, no po prostu brak słów. Jeśli ktoś słucha ostrzejszej muzyki, abyss to po prostu to jest koniec drogi jeśli chodzi o sluchawki. A jak ktoś bardzo odczuwa ciężar pełnego  portfela to abyss + wysokie staxy to chyba najlepsze co można zrobic.

 

Aha i Odiny faktycznie nie są zbyt wygodne .

 

Czyli potwierdza się co o nich mówili ludzie z Head Fi...do Rocka i cięższej muzyki Abyssy jeden z najlepszych wyborów...

Na równo dawano 5 gwiazdek LCD3,TH900 , Abyssy....do Rocka i Metalu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się bałem zapytać. Jeszcze chyba nie ma ich na stronie, ale niedługo się dowiemy 

@Soundman1200 powiem tak. Słuchałem LCD3 i th900 tylko chwilke, ciężko więc mówić o jakichś porownaniach. Ale Abyssy brzmiały jak inna technologia, jak połączenie staxow i planarow. Ciężko to opisac, po prostu do tej konkretnej muzyki zostały stworzone 

Edytowane przez Firegon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, smar napisał:

Pany, dajcie mi tu garść racjonalnych (ale i niekoniecznie ;) ) argumentów, dla których mając w podobnej dość cenie EL-8(C) i LCD-2C wybierzecie to drugie.

 

PS. Gwoli ścisłości, ELki niekoniecznie mnie nawilżają, dziwi mnie bardziej pozycjonowanie produktów w ofercie Audeze.

Ja mam EL-8c i zapisałem się na preorder LCD-2C z prostego powodu: to jest zupełnie inna sygnatura i filozofia grania. Zatem nie jestem pewien, jakich argumentów oczekujesz ;).

Zresztą tak jak Perul wspomniał nad otwartymi EL-8 LCD-2C zapewne mają sporą przewagę, ale porównywać z EL-8c nie widzę sensu.

4 godziny temu, Soundman1200 napisał:

jeżeli dźwiękowo nadal jest tak dobrze to EL-8 nie mają czego szukać w porównaniu....i zakup LCD2C to będzie okazja roku....he,he.

Zamknięte EL-8 mają czego szukać w tym, że wiesz no... są zamknięte :D.

Słuchałeś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szerszy opis:

https://www.head-fi.org/threads/audeze-lcd-2c-classic-2017-impressions-thread.862174/page-60#post-13926596

 

I dalej:

Pop, Rap, hip-hop, electronic, and some acoustic/vocal (Musica Nuda) all coming through very well. Vocals and bass just how I like it. The touch of air and sparkle is a very nice touch. They are complementing my Amphions nicely. It didn't take long at all to adjust to these.

 

I've been listening to them for about an hour. The Classic indeed seems similar to my now sold 2016F, with some added warmth and air up top. The real star of the show is this suspension headband and general comfort boost. They don't seem nearly as weighty on the head and are far less distracting in my peripheral vision due to the black metal.
Honestly, I don't have any criticisms right now. Time for a good scotch and more tunes.

 

Kolejny szerszy opis:

https://www.head-fi.org/threads/audeze-lcd-2c-classic-2017-impressions-thread.862174/page-63#post-13927327

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze porównanie z AFO

"Yes, I have both. LCD2C is way more open and resolving sounding. Both are non fatiguing and forgiving overall with a warmish tonal balance but the Aeon Flow is not in the same league for serious listening. Fun to listen to but in terms of accuracy and transparency for a more serious listening session it doesn't come close to LCD2C. At $599 introductory price, the LCD2C sets the bar very high."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hype is real? LCD2C vs LCD2F

After two days of listening to these things...they are just amazing and at $599 probably the best value on the market right now. I actually prefer these to my LCD2.2F and they have the wonderful suspension headband. I was expecting the darker sounds signature to blunt the upper mids and detail, but that is not happening at all. They are still very detailed with great highs but have better bass extension. This is as close to a perfect all-arounder as I have ever owned.

I still love my LCD3 but they are significantly heavier so I can enjoy a much longer listening session on the LCD2C without fatigue. Amazing!!!

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności