Skocz do zawartości

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

Chociaz w tym wypadku nalezalo by napisac, ze to zerżnąłem pomysł od chinoli...

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

A co jest dobrym źródłem dla FCL i H5-LE oraz FCL i Q701 ? AK120 z Twoim kablem po analogu czy np. DacMagic Plus czy inny DAC ?

Ak120 daje rade. Tak samo moj dac na sabre. Jeszcze dual wm8741 rowniez z projektu weilanga, po moich modyfikacjach. Innych nie mialem okazji..

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz w tym wypadku nalezalo by napisac, ze to zerżnąłem pomysł od chinoli...

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

A co jest dobrym źródłem dla FCL i H5-LE oraz FCL i Q701 ? AK120 z Twoim kablem po analogu czy np. DacMagic Plus czy inny DAC ?

Ak120 daje rade. Tak samo moj dac na sabre. Jeszcze dual wm8741 rowniez z projektu weilanga, po moich modyfikacjach. Innych nie mialem okazji..

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Czyli mamy jeden odtwarzacz przenośny (sic!) za 4,5 tys i dwa urządzenia DIY po modyfikacjach. Magia :)

Jak by się dało sprzedawać prąd w wiaderkach to pewnie też by się pojawił taki o magicznych właściwościach ze specjalnego świętego gniazdka u kogoś w domu ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale z posta wynika, że masz. Naprawdę nie wiem jak odpisać na taki zarzut. Bo, że to zarzut, to nie mam wątpliwości. No chyba, że, z powodów mi nieznanych, mam omijać polecanie czegoś co znam i zrobiłem właśnie do tych konkretnych słuchawek, a polecać tylko rzeczy innych producentów.

 

Na tą jednak chwilę, pozostanę przy teori, mojej teorii, że to nie wina wzmacniacza, ani słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale z posta wynika, że masz. Naprawdę nie wiem jak odpisać na taki zarzut. Bo, że to zarzut, to nie mam wątpliwości. No chyba, że, z powodów mi nieznanych, mam omijać polecanie czegoś co znam i zrobiłem właśnie do tych konkretnych słuchawek, a polecać tylko rzeczy innych producentów.

 

No cóż, pisanie o swoich produktach czy to źle (nie spotkałem się) czy to dobrze jest nieco, hmm dyskusyjne z samego założenia. Nie mam nic przeciwko jeśli znajduje się to w odpowiednim dziale inaczej taki post powiniem mieć gwiazdke i napis "post zawiera lokowanie produktu" ;) Dodatkowo jeśli zrobiłeś wzmacniacz specjalnie pod konkretne słuchawki to zrobiłeś hardwarową equalizację. Dostroiłeś wzmacniacz który z definicji powinien wzmacniać sygnał a nie go zmieniać po to żeby załatać dziury słuchawek. Brawo :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fatso, moim zdaniem to nie jest zarzut tylko obserwacja osoby trzeciej. Jak przeczytałem post @Spawna i cofnąłem się parę postów to zaczynam chyba rozumieć o co mu chodzi (edit: a co nakreślił wyżej). Dlatego na przykład właśnie część osób decyduje się na testy u osób całkowicie bezstronnych i potem podpiera recenzjami trzecimi - to moim zdaniem najlepsze wyjście i szansa dla każdego na pokazanie się bez zbędnych dwuznaczności (choć jak ktoś się uprze to i do każdego się przywali). Dlatego np. nie sypię linkami do siebie na prawo i lewo, ani też nie siedzę co rusz w Wylęgarni - aby właśnie nikt nie mógł mi zarzucić że robię sobie z tego forum folder reklamowy :).

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zarzut. I pisanie, że nie jest nie zmienia nic.

 

Ale - bogie46 ma taki wzmacniacz, a to głównie z nim tutaj dyskutujemy. Po drugie, nabył go zanim kupił te He-5LE, po 3cie nie chodzi o żadną reklamę (o ile mnie pamięć nie myli, nikt kto go kupił nie kupił go dla HE-5le, ba nie przypominam sobie, żeby kupił go jakiś posiadacz tych słuchawek). Chodzi tylko o uzmysłowienie, że zakup kolejnych słuchawek niekoniecznie załatwi sprawę.

 

Ja najbardziej na świecie, lubię, jak ktoś czyta między wierszami, dorabia teorie spiskowe i ogólnie prezentuje kobiecy pierwiastek swojej natury. W moich postach jest jedynie informacja, że skoro mamy w 2/3 taki sam tor, to może coś nie tak byc z tą 1/3. Nic więcej. Ale oczywiście robię reklamę swoim produktom.

 

Panowie, zejdźcie na ziemię - to nie jest temat co kupić - to próba gloryfikacji jednego z rozwiązań, na które akurat się zafiksowaliście. Rozumiem, że próba rozmów o innym sprzęcie jest nie na miejscu, bo jest o innym sprzęcie. Jednak na forum dyskusyjnym takie porównania są nieuniknione i czasami nawet potrzebne. Choćby i miał byc offtop.

 

Czy ja sie reklamuję? Ciekawe - jak na człowieka, który na blogu nie ma reklam (włączyłem je testowo na 2 tygodnie i wyłączyłem, bo to jednak nie moja bajka), powód zarobkowy jest karkołomnym pomysłem.

Rayden zapytał, to mu odpowiedziałem, czego słuchałem z czym mi to zagrało. Przyznam, że nie wyczułem pułapki i powinienem być bardziej ostrożny. Następnym razem będę i na pytanie co sądzę, nie będę sądził nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie faktu że wyrażasz opinie o oferowanych przez siebie produktach nie jest zarzutem tylko stwierdzeniem faktu (takie masło maślane). Fatso musisz się pogodzić że oferujac na sprzedaż urządzenia dla ludzi takich jak ja jesteś już po tej drugiej stronie ogrodzenia. Ja mogę co najwyżej wyrazić ZA DARMO swoje doświadczenia i przemyślenia, Ty możesz zaoferować ODPŁATNIE rozwiązanie i dlatego miedzy tymi opiniami nie można postawić znaku równości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz rację, i wykazałem się zbyt małą uwagą, bo z rozpędu odpowiedziałem na pytanie. Staram się pilnować.

 

Ale mogę Ci obiecać, że jeśli wytwarzanie czegokolwiek, stanie na mojej drodze do obiektywnej oceny sprzetu, zaprzestane wytwarzania, sprzedaży i wstrzymam sie z oferowaniem jakiejkolwiek płatnej pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zejdźcie na ziemię - to nie jest temat co kupić - to próba gloryfikacji jednego z rozwiązań, na które akurat się zafiksowaliście. Rozumiem, że próba rozmów o innym sprzęcie jest nie na miejscu, bo jest o innym sprzęcie. Jednak na forum dyskusyjnym takie porównania są nieuniknione i czasami nawet potrzebne. Choćby i miał byc offtop.

 

Jeśli mam obrywać rykoszetami i być wrzucanym do jednego worka to powiem tak (i całkowicie za siebie) - nie, nie jestem "zafiksowany" na punkcie tych słuchawek, choć nie ukrywam że lubię je, podobają mi się, dają mi wiele radości z odsłuchu i to jest dla mnie najważniejsze, dlatego mam absolutnie gdzieś, czy komuś się to podoba czy nie, bo za przeproszeniem guzik mu do tego.

 

Jednocześnie nie staram się ich "gloryfikować", wpychać innym w gardło, wywyższać się i pysznić. Jakoś nie łażę po forum i nie twierdzę buńczucznie, że "Wasze słuchawki to dno BO JA MAM STAXy !!!111oneoneone" i nie każę nikomu sprzedawać nerki, rodziny i wszystek sprzętu, aby mógł sobie kupić taki zestaw, bo inaczej nie zazna dźwiękowego orgazmu. Nie interesuje mnie taka piaskownica i byłbym niezwykle wdzięczny, gdyby nie próbowano mnie do niej wsadzać na siłę. Dziękuję za troskę i opiekę przed takimi zachowaniami, ale sądzę, że poradzimy sobie tu z nimi sami.

Jestem za to doskonale świadomy wad, jakie te słuchawki w sobie mają, cała ta technologia, jakie mają obostrzenia, limitacje, dzięki czemu nie potrzebuję jednocześnie konsekwentnego uświadamiania mnie na siłę, że każdemu pasują inne słuchawki i teoretycznie dla wszystkiego może znaleźć się subiektywnie lepsza alternatywa. Nie muszę "schodzić na ziemię", bo nie mam problemu z rozumieniem tego prostego faktu, a przez ponad trzy lata zdążyłem je sobie dostatecznie porównać z różnym sprzętem, aby mieć na ten temat wyrobione zdanie.

 

Rozumiem że Cię krew zalewa Miłoszu, że komuś może coś się podobać innego niż HE-5LE i że to coś nie musiało od razu kosztować kroci oraz być opartym o Twojego FCL'a w torze, ale przykro mi - każdy ma prawdo do własnej rzepki do skrobania i własnych decyzji zakupowych. Ani razu nie stwierdziłem, że jesteś na punkcie swoich ortho "zafiksowany", nie interesuje mnie czy chodzisz po forum stawiając im laurki, czy nie, bo szanuję cudze zdanie i gust, ale proszę Cię - zastanów się nad sensem siedzenia w jedynym wątku o ESach na forum, w którym próbujemy normalnie, jako ich długoletni posiadacze (3 lata to masa czasu jak na słuchawki) ze sobą rozmawiać.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj do zalewania krwią to mnie daleko, serio. Większość forumowych wojen bawi mnie setnie, mam wtedy taką odskocznię od codziennych problemów, tych w pracy też. I mogę sobie po przeżywać rozterki audiofilskie :P

Mam w tej chwili w domu 5 par nauszników i 2 pary IEMów. Ciężko mnie nazwać zafiksowanym na jedne słuchawki...I nikomu nie odmawiam prawa do własnych decyzji zakupowych. Co więcej, wszystkich namawiam, żeby nie kupowali w ciemno, a raczej odsłuchali wcześniej. Ba, niektórych staram się zmusić do tego. I co ? Nic.

 

Aaa i nie jestem Ortho maniakiem w rozumieniu @szwagiero :) nie jestem też staxo, ani dynamikomaniakiem. Jestem miłośnikiem słuchania muzyki, i słucham jej praktycznie bez przerwy - nawet jeśli gra z kuporadyjka, to ulubione utwory też mi frajdę sprawiają.

 

A to, że praktycznie każdy wątek - a wątek o ES nie jest tutaj wyjątkiem, trafia w końcu na tory offtopa. Taka już specyfika internetu - każdy ma coś do powiedzenia, a najwięcej ma się do powiedzenia nie na temat :P Co i mnie się zdarza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywał, że mimo mojej początkowej sceptyczności wątek rozwinął się w ciekawą w wielu miejscach dyskusję. Offtop - masz rację, większość wątków schodzi tu na takie tory bardzo szybko, tyle że w skali forum tematyka elektrostatyczna jest taka sama jak same słuchawki - totalną niszą i drobnym ułamkiem. Dlatego też nie dziw się proszę, że staram się skorzystać z naprawdę rzadkiej sposobności wypowiadania się na temat takich słuchawek w publicznym gronie (do tej pory zdarzało mi się parokroć tylko via PW) z zachowaniem jakiegoś tam jeszcze standardu całej dyskusji. O słuchawkach gadam od lat, o ES niezwykle rzadko, a to właśnie one jak już wspomniałem obok kolumn dają mi największą przyjemność ze słuchania muzyki.

 

Więc nie wiem czemu ja mam być zafiksowany, skoro mam w ciągłym użyciu dwie pary wokółusznych (ES i dynamic) i dwie pary UIEMów (2x BA, single i multi). Nie jestem jak widzisz zaszufladkowany tylko w jednej technologii lub typie słuchawek, bo choć byłoby to dla mnie przyjemne, to jednak niemożliwe.

Jak pisałem - serdecznie dziękuję za troskę.

 

Że @Szwagiero kocha vintage ortho to zauważyłem i doskonale rozumiem jego pasję, nawet gdybyśmy się pożarli o coś w jakiejś dyskusji, to nadal miałbym z tego powodu do niego szacunek i nigdy nie użyłbym tego jako kontrargumentu. My jednak również podchodzimy do ES tak samo jak on - z pasją, tą szczerą, ale wciąż zdroworozsądkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O byciu zafiksowanym to trochę śmieszna rozmowa skoro 99,9% nausznych słuchawek to dynamiki. Ortho jeszcze pare lat temu to była zapomniana technologia z przed 30-40 lat o której mówili tylko totalni zapaleńcy w wydzielonych wątkach na forach jak audiohobby (pozdrawiam szwagiero). Elektrostaty to była dla mnie taka sama egzotyka i byłem już zadowolony z posiadanych dynamików (grado sr-325) i zbudowanym pod nie torem. Kupiłem sobie okazyjnie najniższy model staxów na headfi jako zachcianke i chęć sprawdzenia co to wogóle te elektrostaty. Praktycznie z miejsca najniższy model staxów z mini wzmacniaczykiem był w innej lidze niż wszystkie dynamiki. Trochę mi to otworzyło oczy. W 100% się zgodze z dynamiki to lepsza technologia pod kątem cena jakość. Można sobie kupić CAL! i słuchać z telefonu i bedzie można spokojnie cieszyć się muzyką (bez przekąsu to mówie tylko w 100% serio). Ale biorąc pod uwagę jak się to mówi "wyczynowe słuchanie" dynamiki ze swoimi ułomnościami od razu są na straconej pozycji dla mnie. Chyba że pojawi się coś naprawdę przełomowego na miarę K1000.

 

PS:

Celowo nie wypowiedziałem się o ortho bo nie słyszałem żadnych ani obecnych ani vintage. Chciałem nawet coś kupić ale do ceny słuchawek musiałbym doliczyć nie lichy wzmacniacz no i skoro nawet według fanów ortho nie są lepsze pod każdym względem to po co sobie głowe zawracać. Znowu coś kosztem czegoś :)

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmmm czyli Xonar ST po RCA to słabe źródło i mityczny FCL również. Fajne wnioski wysnułeś. Twój wzmacniacz jest słabym napędem do HE-5LE?

 

Wzmacniacz przenosi dane ze źródła. To wszystko. Jeśli bardziej podobają Ci się Q701, to po prostu oznacza, że w twojej konfiguracji lepiej się sprawdzają. Ogólnie, HiFimany są dużo lepszymi słuchawkami, A FCL świetnie sobie z nimi daje radę. Widać Xonar w tym wypadku może być problemem, ponieważ w domu również używam FCL i He-5LE, równica tkwi w źródle. I to właśnie chciałem z Toba sprawdzić empirycznie u mnie. Poza tym, istnieją pewne modyfikacje tych słuchawek, które zmieniają (poprawiają) brzmienie. Można było by to również sprawdzić - takie modyfikacje nic nie kosztują, a czasami potrafią wyciągnąć ze słuchawek właśnie to czego się poszukuje.

 

Ja po prostu mam wrażenie, że zafiksowałeś się na myśli, że to nie są słuchawki dla Ciebie/są one słabe. Że jak kupisz kolejne, to będzie lepiej. A ja uważam, że kupisz kolejne i albo trafisz, albo nie, ale większa szansa, że wymieniając źródło, stracisz podstawę do narzekania.

 

Jakbym dysponował teraz wolnymi środkami, to odkupiłbym od Ciebie te słuchawki, i to za cenę, którą zapłaciłeś all999, bo chcę mieć backup dla swojego egzemplarza. Ale niestety chwilowo się nie zanosi, więc próbuję pomóc w inny, dostepny dla mnie sposób. Szczególnie, że, byłem przekonany, że słuchawki Ci się spodobają.

Ja też jestem fanem He-5le i swego czasu nie mogłem przeżyć, że koledze Bogie46 one podobają się mniej niż q701. He-5le to najlepsze słuchawki jakie dane mi było słyszeć. W wielu aspektach lepsze od moich d7100 (za których ekstrawersję, rozrywkową duszę, granie "kolumnowe" , mobilność etc. zostają u mnie na amen) tak o he-5le pisałem - w pierwszych mych wrażeniach do all999, który wypożyczył mi je na odsłuchy (za d7100) "Hifimany są ******ste. Anna Maria Jopek na razie, ale nie spodziewałem się tak nasyconego, ciepłego, gęstego, z dużą masą, a jednocześnie wybitnie szczegółowego, przestrzennego, głębokiego i dynamicznego grania. Wdepnąłem w g. bo będę teraz musiał he-5le kupić" także Bogie46 chętnie bym odkupił, jak Fatso, od Ciebie, bo słuchawki grają dla mnie wybitnie, ale niestety, też brak środków.

 

Mój tor: -XMOSCM6631--Cambridge Audio DacMagic100, zasilaczDIY"premium"by Mikolaj612---interconnect DIY conducfil speakfil 8896 ----Lovely Cube z aspiracjami by Mikolaj612

 

I żeby być w temacie - pierwszy raz z he-5le - miałem nauszne "wyobrażenie" jak grać mogą elektrostaty (nie słuchałem jeszcze) Pierwsze ,co mi się na uszy rzuciło - takie aha, tu jest ten myk. Oczywiście orto to nie ES, wiem. Ale aha, było.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa konwertery posiadasz :D?

 

Co do tematu, koniec końców zawsze wychodzi wojenka, które słuchawki są lepsze, a gdy emocje już opadną, wracamy ponownie do stwierdzenia, że audio jest zbyt subiektywne do takich ocen :)

 

Ciężko mi wyobrazić sobie kupno HE5LE i dokupowanie poszczególnych elementów toru pod te słuchawki, tylko po to, żeby udowodnić sobie, że są świetne - takie coś można zrobić ze wszystkimi sensownymi nausznikami :)

 

Kwestia wzmacniacza - nie tylko przenosi dane źródła, zawsze dodaje coś od siebie :) Żaden, podkreślam żaden wzmacniacz nie jest idealny :) Zawsze w parze ze wzmocnieniem idzie pewna equalizacja. Wczoraj wymieniłem OPA2228P, na nowy opamp i dowiedziałem się, jak słaby tak naprawdę jest klon z tym opampem. Oczywiście nie zrozumcie tego źle - klon gra dobrze z tym opamp'em, ale porównanie do tego nowego było dla mnie szokiem. Niestety coś za coś - kosztuje ponad 10x tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzał w 10 :)

 

W zasadzie tylko na dyskretnych da się uzyskać takie parametry, które pozwalają na uzyskanie takich efektów. To samo tyczy się stabilizatorów scalonych, gdzie spokojnie dałoby się zwiększyć parametry na lepsze, ale w środku montowane jest wiele zabezpieczeń - takie wymogi.

 

Potestuję go na dłuższą metę po środzie, bo czeka mnie pogrzeb między czasie, wpadłem tylko na chwilkę na forum z sentymentu i nowych wieści o meecie :) Także, jak będę już osłuchany i po testach to na pewno napiszę coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa konwertery posiadasz :D?

 

Ano dwa. W torze. Mikołaj oglądał bebechy Magika, a że xmosa (usb-coax i optical) mi z Chin sprowadził do Taishana, rzekł, "ten xmos ma lepsze usb niż Twój Magik, weź go coaxem dla jaj podłącz pod magika" I już nie odłączyłem. Podoba mi się :D Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzał w 10 :)

 

W zasadzie tylko na dyskretnych da się uzyskać takie parametry, które pozwalają na uzyskanie takich efektów. To samo tyczy się stabilizatorów scalonych, gdzie spokojnie dałoby się zwiększyć parametry na lepsze, ale w środku montowane jest wiele zabezpieczeń - takie wymogi.

 

Potestuję go na dłuższą metę po środzie, bo czeka mnie pogrzeb między czasie, wpadłem tylko na chwilkę na forum z sentymentu i nowych wieści o meecie :) Także, jak będę już osłuchany i po testach to na pewno napiszę coś więcej.

czekam z zapartym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie szczególnie do ludków zainteresowanych Ampem do Staxów - wzmacniacz i zasilacz powinny być umieszczone w osobnych obudowach, czy w tej samej? Jak to wygląda z waszego punktu widzenia :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności