Skocz do zawartości

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

Ja odchylam muszle maksymalnie do tyłu i wtedy jest w miarę ok ale jakbym miał w nich siedzieć kilka godzin to też bym pewnie nie wytrzymał. Nie są aż tak fatalne jak np Rosson RAD-0 które oprócz porównywalnego clamp force tworzyły u mnie gorący punt na czubku głowy. Akurat 1266 są bardzo wygodne przy Bravurach. Ja właśnie wolałbym je od Susvar bo grają od nich bardziej energicznie a cena ta sama. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadekBe,

 

To raz, a dwa, weź i taki niszowy sprzęt później sprzedaj ;) W każdym razie ja po doświadczeniu z LCD5 nigdy więcej słuchawek, ktore działają jak imadła :) Na poczatku to jeszcze znosilem, ale pozniej bylo nie do wytrzymania. 1266 są dużo wygodniejsze niż flagowe Audeze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, vonBaron napisał(a):

Ja odchylam muszle maksymalnie do tyłu i wtedy jest w miarę ok ale jakbym miał w nich siedzieć kilka godzin to też bym pewnie nie wytrzymał. Nie są aż tak fatalne jak np Rosson RAD-0 które oprócz porównywalnego clamp force tworzyły u mnie gorący punt na czubku głowy. Akurat 1266 są bardzo wygodne przy Bravurach. Ja właśnie wolałbym je od Susvar bo grają od nich bardziej energicznie a cena ta sama. 

 

U mnie i to odchylanie nie pomogło. Wygodę stawiam jednak na pierwszym miejscu i tu wiele słuchawek odpadło w przedbiegach, nawet tych topowych. Wiadomo, preferencje.

 

2 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

@RadekBe,

 

To raz, a dwa, weź i taki niszowy sprzęt później sprzedaj ;) W każdym razie ja po doświadczeniu z LCD5 nigdy więcej słuchawek, ktore działają jak imadła :) Na poczatku to jeszcze znosilem, ale pozniej bylo nie do wytrzymania. 1266 są dużo wygodniejsze niż flagowe Audeze.

 

To fakt, wiem coś o tym ;). A spróbuj mieć wzmak DIY jak w przypadku moich Omeg. Niesprzedawalne. Co ma swoje plusy - mam je dla syna gdy robimy sobie wspólne sesje wieczorne z wybranymi albumami :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, vonBaron napisał(a):

Dziś w nocy prawie zasnąłem w Bravurach, tak dobre są, naprawdę ciężko się oderwać od słuchania.

 

Matko, głowa cała czy z SOR piszesz? :)

 

Żarty na bok - to efekt elektrostatycznej zwiewności. Można się zrelaskować.

Edytowane przez RadekBe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę z całą pewnością napisać że zestaw Warwricka to obecnie mój top 2 zaraz za 1266. Średnica jest po prostu kapitalna, imo lepsza niż właśnie w Abyssch, bliższa, bardziej namacalna i naturalna. Nawet Raale SR1b z lampą za 40k mnie tak nie ujęły (również świetny zestaw ale nie tak uniwersalny jak Warwrick i 2x droższy) jak właśnie tor Warwricka. Jest jeszcze zestaw Aperio za jedyne 32k ojro, także Sonoma to tylko przystawka zdaniem producenta do głównego dania.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

009 - najlepsze technicznie, jakie słyszałem, tu nie ma co za bardzo pisać, wybitne pod każdym względem, chociaż może za bardzo stawiają na detal

007 - pięknie nasycone, gładkie brzmienie, o staxowej górze, bez wyostrzeń

SR5 - bas troszkę kartonowy, trochę brakuje nasycenia w niskiej średnicy, dosyć naturalne granie, skrzypce wypadają świetnie

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, NuYam napisał(a):

Na jakim torze słuchałeś?

Myślę nad 009 i obawiam się tego przedetalizowania.

Wie ktoś może jaka jest różnica w okablowaniu pomiędzy 007 a 009?

Streamer Raspberry Pi (z Roonem) -> Copland DAC215 -> ASL TwinHead m1 -> Cayin A50T -> iFi iESL :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Takie przemyślenie na temat różnic pomiędzy modelami Stax L300, a Stax L500 ...

W bardziej złożonej dźwiękowo muzyce i głośniejszym słuchaniu, różnica pomiędzy modelami może już nie być taka istotna.

Ale za to w muzyce akustycznej, muzyce mniej złożonej, to już różnice w modelach namacalne od momentu założenia na uszy.

 

Użyte audio urządzenia i akcesoria, to SR25 > AQ Cinnamon  USB > Musical Fidelity MX-DAC > XLR AQ Cinnamon > STAX 400S

Testowane na utworach z albumu : 

https://www.qobuz.com/us-en/playlists/50-jazz-tracks-to-test-your-speakers/15589996

 

L300 

- odchudzone rozdzielczo granie

- średnicowe granie z lekkim wyjściem poza środkowe pasmo

- sporo powietrza, przewiewu

- lekkie granie, nie męczące, relaksujące

- jaśniejsze granie

- mała scena, holografia, ale zależy od nagrania, scena  raczej bardziej na  głębokość 

- mimo braku przestrzeni w nausznikach granie lekko oddalone, jakby trzymało dystans

- świetny zamiennik Akg240 😁 ( specjalnie dla @Tytus1988 ), taki joke wątku oraz ester egg 🤣

 

L500

- lepsze rozdzielczo, czuje się pełniejsze rozdzielczo granie

- lepszy/większy/szerszy  dół pasma, wypełnienie basowe jak i samo brzmienie basu

- bardziej żywe, naturalne granie

- lepszy dźwiękowo detal, ale nie szczegółowość brzmienia jak w L700

- cieplejsze granie

- od razu słyszalna lepsza scena, holografia i separacja

- granie bliskie, namacalne

- ucho jest otoczone odtwarzanym dźwiękiem , sceną nagrania

- dobry zamiennik Sundara ( tu ester egg na poważnie 😅 )

 

Różnice dla większości z nas raczej oczywiste. 

Dalej uważam że, Stax L300 mogą być króliczkiem w poszukiwaniach dla większości odbiorców, którzy cenią uniwersalne brzmienie pod każdy gatunek muzyczny✌.

 

 

Edytowane przez mrbudyn
Update
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W najnowszym magazynie 10/2023 poświęconym audio, jest dobrze i trafnie opisane porównanie staxowych braci. 

 

Pozwolę sobie tylko wkleić tekst, za co cenimy elektrostaty 😉

 

"Dźwięk „zwykłych” (ale wcale 
nietanich i szanowanych) słuchawek 
dynamicznych, założonych na głowę 
bezpośrednio po Staxach, wręcz 
napadł na mnie ze swoimi niedociągnięciami"

Edytowane przez mrbudyn
Edycja
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrbudyn napisał(a):

W najnowszym magazynie 10/2023 poświęconym audio, jest dobrze i trafnie opisane porównanie staxowych braci. 

 

Pozwolę sobie tyło wkleić tekst, za co cenimy elektrostaty 😉

 

"Dźwięk „zwykłych” (ale wcale 
nietanich i szanowanych) słuchawek 
dynamicznych, założonych na głowę 
bezpośrednio po Staxach, wręcz 
napadł na mnie ze swoimi niedociągnięciami"

dokładnie ;) - powiedziałbym że w świecie sprzętu audio dosyć rzadko się spotykam z podobnie szokującymi porównaniami jakościowymi jak przejście ze słuchawek elektrostatycznych na dynamiczne ;)

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Ja nie doznałem żadnego szoku. Może elektrostaty są nieco szybsze o większości dynamików, ale poza tym...?

Zależy jakiego gatunku muzycznego słuchasz. Uważam że,  Stax oddają najwięcej odczuć dźwiękowo odsłuchowych i to w każdym pułapie cenowym. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrbudyn napisał(a):

Uważam że,  Stax oddają najwięcej odczuć dźwiękowo odsłuchowych i to w każdym pułapie cenowym. 

 

 

W dniu 7.10.2023 o 10:49, whero napisał(a):

dokładnie ;) - powiedziałbym że w świecie sprzętu audio dosyć rzadko się spotykam z podobnie szokującymi porównaniami jakościowymi jak przejście ze słuchawek elektrostatycznych na dynamiczne ;)

Większość audiofili przez to przechodzi (ja też tak miałem); ale z tego raczej się wyrasta…po otrzeźwieniu; tzn przeważnie, bo @Spawn np nadal upaja się podobnymi tezami:D.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, audionanik napisał(a):

 

Większość audiofili przez to przechodzi (ja też tak miałem); ale z tego raczej się wyrasta…po otrzeźwieniu; tzn przeważnie, bo @Spawn np nadal upaja się podobnymi tezami:D.

 

Po pierwsze:

 

To nie są tezy bo te można udowodnić lub obalić. To są dogmaty których się nie kwestionuje chyba że chce się wylądować na stosie jako heretyk.

 

Po drugie:

 

To oznacza że jestem audiofilsko wiecznie młody i nadal słyszę peaki w gradosach i beyerach.

 

;)

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, lobuz1 napisał(a):

 

IMG_2923.jpeg

Kolego, ale to poważny wątek dla poważnych Staxowych panów. A taką obrazkową sztukę, to proszę do działu humorzastych w pampersach 50+ 😁✌.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spawn napisał(a):

jestem audiofilsko wiecznie młody i nadal słyszę peaki w gradosach i beyerach.

Nooo gdybyś nie słyszał w gradosach, które składają się z samych pików, zniekształceń i "fajności", to byłoby już kiepsko z Tobą:D. Co do bajerów zaś, to dobrze zaaplikowane przetworniki dt990 edition (jak np w wersji black) pików nie wydalają; wystarczy dać pograć nowym kilkanaście minut do godziny (żeby cumel zmiękł) i mamy genialny dźwięk po prostu.

Natomiast jeżeli ktoś nie słyszy wad (i to dość poważnych) staxów, nawet po dłuższym czasie użytkowania, to znaczy, że jest zwyczajnie głuchy. Już kij z tą powszechną przypadłością wszystkich ultracienkopłaskomembranowców czyli brakiem dynamiki w skali makro, czy karykaturalną stereofonią ze sceną i źródłami jak w pokoju dla lalek - przecież góra w takich 507-kach jest zwyczajnie szklista, mało rozdzielcza; jej niższy zakres jest mocno podkreślony i męczliwy zaś wyższy (ponad 7-8khz) ma poważne braki; stare signaczery szeleszczą jak suche liście, a 404le grają praktycznie tylko średnicą. Mogę wymieniać dalej, ale nie chce mi się już pastwić nad relikwiami Kościoła Elektrostatycznego; niech jego wyznawcy sami otrzeźwieją albo idą ku potępieniu wiecznemu.

😇

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał(a):

Nooo gdybyś nie słyszał w gradosach, które składają się z samych pików, zniekształceń i "fajności", to byłoby już kiepsko z Tobą:D. Co do bajerów zaś, to dobrze zaaplikowane przetworniki dt990 edition (jak np w wersji black) pików nie wydalają; wystarczy dać pograć nowym kilkanaście minut do godziny (żeby cumel zmiękł) i mamy genialny dźwięk po prostu.

 

Ciężko się nie zgodzić że dt990 to bardzo dobre słuchawki w swojej cenie. Z całym szacunkiem dla nich ale przywoływanie ich jednak w tym wątku do walki ze Staxami jest mocno amatorskim posunięciem bo gdzie w tych gumiakach na salony z tym basem zdyscyplinowanym niczym brzuszek u pana w kryzysie wieku średniego w ciąży spożywczej? Rozumiem jednak że dla kogoś kto posiadał tyle razy i słuchał tak długo na Hawkach to takie dt990 to może być rzeczywiście mocno dezorientujący skok jakościowy.

 

 

2 godziny temu, audionanik napisał(a):

Już kij z tą powszechną przypadłością wszystkich ultracienkopłaskomembranowców czyli brakiem dynamiki w skali makro

 

Też mnie to wkurza że Steinwaye i Stradivariusy kompletnie nie radzą sobie z dubstepem

 

2 godziny temu, audionanik napisał(a):

karykaturalną stereofonią ze sceną i źródłami jak w pokoju dla lalek

 

Tak, skubane potrafią przenieść człowieka i zagrać tak żywo i prawdziwie jak by się tam było w studiu nagraniowym. 

 

2 godziny temu, audionanik napisał(a):

przecież góra w takich 507-kach jest zwyczajnie szklista, mało rozdzielcza; jej niższy zakres jest mocno podkreślony i męczliwy zaś wyższy (ponad 7-8khz) ma poważne braki;

 

Ktoś tu chyba używał bardzo niskich energizerów do prawdziwie high endowych modeli słuchawek.

 

2 godziny temu, audionanik napisał(a):

stare signaczery szeleszczą jak suche liście

 

Hańba, 30 letnie słuchawki (sądząc po opisie pewnie już z dziurą w membranie) nie grają jak nowe. 

 

2 godziny temu, audionanik napisał(a):

a 404le grają praktycznie tylko średnicą.

 

Coś tam pisałeś że audiogram robiłeś. Proponuje iść zrobić drugi raz, tym razem nie w ramach NFZu ewentualnie po zwrot pieniądzy z taką receptą.

 

404le.jpg

 

2 godziny temu, audionanik napisał(a):

Mogę wymieniać dalej, ale nie chce mi się już pastwić nad relikwiami Kościoła Elektrostatycznego; niech jego wyznawcy sami otrzeźwieją albo idą ku potępieniu wiecznemu.

😇

 

Sugeruję zmianę torów kariery na bajkopisarza bo masz do tego talent :P

Edytowane przez Spawn
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Spawn napisał(a):

mocno amatorskim posunięciem

Jestem przecież amatorem, dobrego dźwięku m.in.

 

Godzinę temu, Spawn napisał(a):

gdzie w tych gumiakach na salony z tym basem zdyscyplinowanym niczym brzuszek u pana w kryzysie wieku średniego w ciąży spożywczej?

No nie, nigdy nie pisałem, że te bajery mają dobry, zdyscyplinowany bas. Taki mają t90.

Godzinę temu, Spawn napisał(a):

Rozumiem jednak że dla kogoś kto posiadał tyle razy i słuchał tak długo na Hawkach to takie dt990 to może być rzeczywiście mocno dezorientujący skok jakościowy

Znacznie dłużej słuchałem na wielu innych słuchawkach, więc zabieg troszkę z kapelusza.

 

Godzinę temu, Spawn napisał(a):

Też mnie to wkurza że Steinwaye i Stradivariusy kompletnie nie radzą sobie z dubstepem

Nie słucham dup(dobre określenie)stepu.

Godzinę temu, Spawn napisał(a):

Tak, skubane potrafią przenieść człowieka i zagrać tak żywo i prawdziwie jak by się tam było w studiu nagraniowym. 

Też tak próbowałem kiedyś mantrować- fajna zabawa.

Nie wiem ile razy musiałbym powtórzyć tę mantrę, żeby w to uwierzyć na stałe.

Godzinę temu, Spawn napisał(a):

Ktoś tu chyba używał bardzo niskich energizerów do prawdziwie high endowych modeli słuchawek

…i niskich, i wysokich, i nic nie pomogło.

 

Godzinę temu, Spawn napisał(a):

Hańba, 30 letnie słuchawki (sądząc po opisie pewnie już z dziurą w membranie) nie grają jak nowe.

Taaa…oczywiście że słuchałem tylko takich z dziurawą membraną.

 

Godzinę temu, Spawn napisał(a):

Proponuje iść zrobić drugi raz, tym razem nie w ramach NFZu ewentualnie po zwrot pieniądzy z taką receptą.

Doskonała rada. Przekażę ją również obydwóm muzykom, którzy ich u mnie słuchali.

Godzinę temu, Spawn napisał(a):

Sugeruję zmianę torów kariery na bajkopisarza bo masz do tego talent :P

Dziękuję, ale nie znajduję się na ścieżce żadnej kariery i nie planuję się znajdować.

 

Podoba mi się ten upór z jakim bronisz wyrobów leśnych dziadków że Staxa. Taka zaciekła obrona beznadziejnych spraw jest bardzo romantyczna ❤️‍🔥 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności