Skocz do zawartości

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

No to w sumie, można by do dyskusji wrócić.

 

Od kilku tygodni Lambda Pro, od dzisiaj SR-007 MK1. Enerdźajzet to SRM1/MK2.

 

Lambdy są bardzo równe, naturalne i super szczegółowe. Dźwięk bardzo spójny.

Omegi grają jak na razie badam. Mam wrażenie lekkiego braku synergii z moimi klockami. Najpewniej z SRM1. Na pewno niesamowita holografi i hiperszczegółowość. Ale ani nie sypią górą, ani nie są przesadnie jasne. Na pewno ciemniejsze od Lambd. Lepiej dociążone. Ale póki co nie tak spójne brzmieniowo.

 

Poszukiwania właściwego wzmaka czas zacząć.


Dobra, Cayin w roli Preampa sprawił, że szczęka moja straciła zawias...Ależ to się wszystko wyrównało...I ten bas... :wub:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem (wyczytalem) omegi potrzebuja przynajmniej srm-717. Nizsze modele (np z moj 006ts) sa zwyczajnie za slabe wydajnosciowo.

Eeee, z Cayinem na pre to urywa zad...

Poza tym SRM1 po Sławkowych zabawach aż tak bardzo od SRM 717 się nie różni. Jak przejrzałem schematy tych wzmaków to wyglądają jak kolejne wcielenia klona :P Jeden projekt i pomysł i tylko delikatne szlify. No i cena x2 zawsze :)

 

Wysłałem już do Fatso mój projekcik, który zawiesiłem, na wyjściu daje do 1600Vpp, więc nie będzie problemów z wysterowaniem nawet SR-009 :)

Dzięki, siadam do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u Miłosza z moim BiedAMPem do poprawek i przy okazji posłuchałem sobie nowych jego zabawek :) Porównałem LCD3, Lambda Pro oraz SR-007.

Audeze nigdy mnie do siebie nie przekonały, podobnie było i tym razem. Nie lubię ich ciężkiej konstrukcji oraz ciężkiego brzmienia. Nie doceniam w nich nawet tego ponoć świetnego basu. Ot, kwestia gustu :)

Lambda Pro natomiast to niesamowicie otwarte słuchawki. Tak otwarte, że w zaciszu Miłoszowego domostwa, ledwie słyszałem, co one do mnie grały. Natomiast doskonale wyłapywałem rozmowy wokół. Po chwili skupienia doszedłem jednak do wniosku, że są naprawdę świetne, lepsze od audeze i w cichym pomieszczeniu odsłuchowym spiszą się doskonale.

SR-007 to najlepsze słuchawki, jakich mi dane było słuchać do tej pory. Ot tak po prostu. Niczego w tym ich brzmieniu nie brakuje. Żadne pasmo nie jest wycofane, żadne podbite. Rewelacyjna góra, genialny dół. Jak to mawia nasz prezydent... Można? Morzna! ;) Tym niemniej w życiu bym ich nie kupił. I to wcale nie dlatego, że są drogie, tylko że trzeba się z nimi obchodzić jak z jajkiem. Bawi mnie niesamowicie, że po każdym stosunku...ekhm odsłuchu ;) trzeba je odkładać na stojak i przykrywać plastikowym kloszem... żeby się biedactwa nie zakurzyły :) Grają świetnie, rewelacyjnie, wspaniale, ale moje YH-100 są w stanie dostarczyć mi równie wiele radości i wcale nie muszę tak na nie chuchać i dmuchać, choć swoje lata już mają. Nie lubię robić ze słuchania muzyki ceremoniału, obrządku który trzeba za każdym razem wykonywać, aby móc czerpać radość ze wspaniałego brzmienia naszego zestawu. Dlatego też zrezygnowałem z lamp. Za dużo z nimi pieprzenia ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, poruszyłeś jeden z istotniejszych aspektów, który i mnie spędza sen z powiek i uważam go za jedyną wadę elektrostatów. Znaczy ich delikatność. Jednak ta membrana tam to jest tak jakby jej nie było, taka cieniuteńka folijka. Ale coś za coś, dlatego to tak dobrze gra, bo ta membrana nic nie waży. W porównaniu z dowolną nieelektrostatyczną konstrukcją, to kompletnie nic. Rozwiązanie tego problemu widzę jedno. Najlepiej mieć Staxy do odsłuchów z "ceremoniałem" jak to określiłeś. I drugie, gniotsa nie łamiotsa, jakieś inne, czy to dobre orto, czy ostatecznie dynamiki do codziennego wbijania gwoździ. Ale na pancerną wersję elektrostatów liczyć nie ma co. Tak się po prostu nie da i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem Wam tytuł na bardziej adekwatny.

 

 

//Zmieniłem fanclub na fanklub, coby bardziej pasowało do reszty tematów z tej "serii" :) -rev

 

Poprzedni tytuł był ciekawszy, teraz to tylko zwykły fanklub..

 

 

Dlaczego Staxy są takie fajne? Ponieważ kosztują tyle, że nawet o nich nie myślę :) abstrahując od ich możliwości stricte audio.

 

Nie przesadzajmy, czasem można trafić Lambdy ze wzmacniaczem w cenie FCL'a z Takstarami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponownie posłuchałem sobie SR-007 u Fatso, tym razem podpiętych pod nową elektrownię... Efekt? Jeśli Cię nie stać, lepiej ich na głowę nie zakładaj. W połowie jednego z moich ulubionych kawałków po prostu zdjąłem słuchawki, bo bałem się, że zacznę na nie odkładać. To nie są niuanse, to jest przepaść. Szkoda tylko, że za tę przyjemność trzeba aż tyle zapłacić... ale i tak warto :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie posłuchałem sobie SR-007 u Fatso, tym razem podpiętych pod nową elektrownię... Efekt? Jeśli Cię nie stać, lepiej ich na głowę nie zakładaj. W połowie jednego z moich ulubionych kawałków po prostu zdjąłem słuchawki, bo bałem się, że zacznę na nie odkładać. To nie są niuanse, to jest przepaść. Szkoda tylko, że za tę przyjemność trzeba aż tyle zapłacić... ale i tak warto :)

 

Ja z zasady nie odsłu****e sprzętu na który mnie nie stać bo po co sobie psuć zabawę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki enegizer i słuchawki już mam. Mam też taką fajną torbę. Jako źródło spokojnie poradzi sobie X5. Czyli z bateryjki (która wprawdzie przymocowana do Little Bear'a jest, ale urżnę i bydzie) dam radę przenośkę zmontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie paraliztator ;D przerobiony na wzmak tfu enerjaaajzer do sluchawek? Można Moszna :D

 

Stax portable tego jeszcze nie grali, a mnie się ludzie dziwią że dynamiki wyprowadzam na spacer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności