Skocz do zawartości

FiiO X1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Miki, jak Ci nie przeszkadza otwartość to szukaj okazji na L2, jak lubisz Hi to fidelio by Ci podeszły :) HP100 też świetne, ale jako portable ich nie widzę.

 

X1 wydaje się być ok. Szczególnie jako przenośne źródło, ale ja nie widzę u siebie zastosowania dla dodatkowego grajka. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na to od samego początku liczyłem - ga na tyle dobrze, żeby mógł stać obok X3 chociażby, a dzięki usunięciu paru ficzerów cena bardzo przystępna ;) Ot dobrze grający odtwarzacz przenośny.

Ja również na to liczę ;) Ot taki X3 z mniejszą mocą i bez DACa.

 

Mój S10 umarł w butach dzisiaj więc miesiąc muszę przetrwać na smartfonie, do tego czasu może przesłucham sobie parę słuchawek i dobiorę w ciemno. Podejrzewam że z HP100 skończę.

 

Bez opcji DAC-USB* DACa jakiegoś w środku musi mieć :)

Haha, mój Classic umarł, ale jest w drodze do szamana rettera, co by go wskrzesił :D Tymczasowo clipek sobie pomyka. Ja się w odsłuch i dobór słuchawek po zakupie X1 pobawię.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miki, jak Ci nie przeszkadza otwartość to szukaj okazji na L2, jak lubisz Hi to fidelio by Ci podeszły :) HP100 też świetne, ale jako portable ich nie widzę.

 

X1 wydaje się być ok. Szczególnie jako przenośne źródło, ale ja nie widzę u siebie zastosowania dla dodatkowego grajka. :)

Nie przeszkadza, nawet w mieście. HP100 muszę obejrzeć na żywo, ale ze zdjęć są zgrabniejsze od takich DT990. Prosty kabel i wiśta na miasto. L2 już mnie od jakiegoś czasu interesuje, jak wiesz.

X1 "szczególnie jako przenośne źródło", no pewnie że przenośne.

 

Hmm może Fidelio X1, ładnie by sygnaturka wyglądała :ph34r: No dobra nie są przenośne, L2 lepiej. D600 fajnie brzmią ale pewnie za duża klucha do X1, no i odstają jak jakieś ruskie antenki.

 

Bez opcji DAC-USB* DACa jakiegoś w środku musi mieć :)

Haha, mój Classic umarł, ale jest w drodze do szamana rettera, co by go wskrzesił :D Tymczasowo clipek sobie pomyka. Ja się w odsłuch i dobór słuchawek po zakupie X1 pobawię.

Tak, skrót myślowy.

Ja lubię żonglować sprzętem, najwyżej się sprzeda po premierze X1 :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fejsie informują. W ciągu dwóch tygodni mają być.

Mi akurat pasuje koniec miesiąca, bo teraz kasy nie mam :D

Haha to teraz pytanie gdzie brać :P

W sumie zależy kto kiedy ma wypłatę ;)

 

Macie pomysł Panowie, czemu to w sumie niemałe urządzenie jest? Jaki portable player ma podobną moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na fejsie informują. W ciągu dwóch tygodni mają być.

Mi akurat pasuje koniec miesiąca, bo teraz kasy nie mam :D

Haha to teraz pytanie gdzie brać :P

W sumie zależy kto kiedy ma wypłatę ;)

 

Macie pomysł Panowie, czemu to w sumie niemałe urządzenie jest? Jaki portable player ma podobną moc?

 

Taka moda co do wielkości urządzeń. A playery portable o podobnych wielkościach z podobną mocą to HiSound Studio, AK100, AK120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej klasie cenowej takiego playerka jeszcze nie było. Wymienione przez Ciebie są znacznie droższe, tutaj mamy konkurenta Cowonów i9 itp, które mają znacznie mniej mocy.

Nie było pytania o cenę tylko o playery portable z podobną mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było pytania o cenę tylko o playery portable z podobną mocą.

Tak, chciałem zobaczyć co ma podobną moc i poczytać, co napędzają... Dopiero potem doszło do mnie, że porównywalne mocą playerki są znacznie droższe. Chociaż AK120 już raczej ma więcej mocy, nie? A AK100 zabija impedancja wyjściowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ano zgadza się że droższe, jeszcze jest HiSound Rocco-Ba, który jest dwa razy droższy i nie czyta wszystkich formatów jak X1.

X1 czyta opusa?

 

No tak mój błąd z dokładnością wypowiedzi, nie wiem czy czyta czy nie, nie sprawdzałem, zresztą mając flac, kto będzie konwersował do opusa, a artyści czy sklepy nie sprzedają w tym formacie. Wiem że czyta flac, alac, aiff, wavy, aac i mp3 i tym się głównie kierowałem, gdyż HiSound nie bierze alac i aiffów. No i do tego od 16/44 do 24/192.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą mając flac, kto będzie konwersował do opusa

Np. ja ;) W drodze nie ma siły żebym odróżnił go od flaca, a i w domu niekoniecznie. Dzięki temu mam przy sobie więcej muzy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zresztą mając flac, kto będzie konwersował do opusa

Np. ja ;) W drodze nie ma siły żebym odróżnił go od flaca, a i w domu niekoniecznie. Dzięki temu mam przy sobie więcej muzy.

 

Wierzę Ci, dlatego wierzę gdyż nigdy nie kompresowałem niż do opusa. Ale konwersja do opusa ma sens tylko wyłącznie jak masz ograniczone miejsce na dysku 2GB czy 4GB, wrzucasz kartę 128GB nie musisz kompresować do opusa i tyle. Jak dla mnie mająć urządzenie, które jest tylko na kartę pamięci to bezsens jest kupować kartę 4GB czy 8GB i kompresować z flaca czy cd czy innego formatu do opusa, lepiej już raz a porządny zakup karty i nie bawić się za każdym razem w kompresję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności