Skocz do zawartości

FiiO X1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli sekcja DAC jest solidnie zrobiona, to można z tego x1 zrobić kanapkę z jakimś ampem. Przy dobrym doborze można uzyskać porządane brzmienie i wyjść lepiej niż sam fiio x3 albo x5, jeśli ktoś nie potrzebuje funkcji usb dac. W każdym razie, ja się jaram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Fiio X3 wg recenzji fajny duet robiło, sam podłaczałem je pod clipa i było fajnie pod kątem charakterystyki ale maluch już nie miał siły na nie. Wg mnie lekka ciepłota im służy, może być fajnie.

X3 z k550 to dobre połączenie. Słuchałem tego trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, czekam na jakies info odnosnie dzwieku, bo cena w przedsprzedaży dobra.

 

Ktos wie z czego jest obudowa w nim? Plastik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydawało, że w jakiejś recenzji pisali, że plastik. Teraz widzę Mercury napisał w temacie przedsprzedaży, że tył tylko plastikowy.

 

Recek trochę już powstało, ale zagranicznych - http://www.head-fi.org/products/fiio-x1-ultraportable-hi-res-dap

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z Fiio X3 wg recenzji fajny duet robiło, sam podłaczałem je pod clipa i było fajnie pod kątem charakterystyki ale maluch już nie miał siły na nie. Wg mnie lekka ciepłota im służy, może być fajnie.

X3 z k550 to dobre połączenie. Słuchałem tego trochę.

 

Tak wydaje mi się, że ocieplone granie z K550 może mi uśmiech dać, dlatego czaję się na tego X1, chociaż piszą, że troszkę w basie mu brakuje. Czekam na wincyj opinii i przede wszystkim krajowych.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze cena przedsprzedaży na mp3store naprawdę zacna. Biorąc pod uwagę obecny kurs dolara sam playerek kosztuje około 360zł. A tu tymczasem cena wraz z przesyłką jedynie 40 zł większa. Zacnie. Zaprawdę zacnie. Chyba się skusze.

Pewnie. Pomimo zmiany ceny z 300zł na 399zł, ja zostaję przy zamówieniu. Gorszy niż konkurencja za 400zł nie będzie... A na razie zapowiada się na lepszy. Możliwe że to dźwiękowo półka X3, tylko trochę inna sygnatura, coś tam lepiej coś tam gorzej. Cenowo w stosunku do X3 OK, skoro X3 nadrabia funkcją USB DAC to może i X1 gra na tym samym poziomie.

 

Do tego X1 ma jednak sporo mocy jak na tą wielkość i cenę, konkurencja się chowa więc duże nauszne mało wymagające powinien napędzić z palcem w jacku.

O, HP100 na razie moim faworytem pod ten playerek. Coś więcej byś mógł napisać, były dobrze napędzone? Wersja z bass reflexami czy bez? Czegoś brakowało? One powinny mieć playerka łagodzącego górę i podkreślającego średnicę.

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre-order 350 dla pierwszej 30-tki + szip... sytuacja zmienia sie dynamicznie :)

Ja bym nawet z 399zł wziął, ale to ciiii bo jeszcze zmienią :P

Bdb oferta, jak nie przypasuje (bo hype się robi potężny a może balonik pęknąć) to się opłacalnie sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslałem, że jesteśmy kolegami forumowymi :D

 

Nom 69zł taniej :D Noo dobra 369zł to masz stówkę taniej, a ja flaszkę :P

 

Przeczytałem wszystkie recki, jakie dotąd wyszły, i pomijając słabą głębię sceny to jest player jakiego szukałem. Przypomina opis mojego starego Clixa 1gen, tylko on miał cyfrowy nalot i sztuczną scenę, no i na pewno jakościowo X1 to wyższa półka.

Ja tam nie oczekuję jakości X5 czy ak100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ptaszki? Przecież dawno temu zapowiedzieli, że przewidywana cena 399zł. W ogóle jest już cena oficjalna X1 w dolcach?

Edit: MSRP 100$ oficjalnie w USA z tematu Fiio na headfi, poza USA zależy od dystrybutorów/vatu - czyli stąd się to bierze, że u nas zawsze drożej :P

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając dotychczas recenzje X1 to cena mogłaby być dwa razy wyższa a i tak byłby to odtwarzacz godny zainteresowania ze względu na jakość odtwarzania. ;)

Czemu jest niska? Bo model niższy od X3 i X5, okrojony z funkcji tak naprawdę do użytku mobilnego niepotrzebnych. Na palcach rak pewnie policzyłbym ile razy korzystałem w X3 z coaxiala czy DAC-USB o DSD nie mówiąc, oczywiście znajdą się tacy, którzy korzystali może codziennie. Może FiiO budżetowym jakby nie było playerem chce podbić rynek, bo X3 raczej chyba sukcesu, mimo dużego początkowego zainteresowania, nie odniósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając dotychczas recenzje X1 to cena mogłaby być dwa razy wyższa a i tak byłby to odtwarzacz godny zainteresowania ze względu na jakość odtwarzania. ;)

Czemu jest niska? Bo model niższy od X3 i X5, okrojony z funkcji tak naprawdę do użytku mobilnego niepotrzebnych. Na palcach rak pewnie policzyłbym ile razy korzystałem w X3 z coaxiala czy DAC-USB o DSD nie mówiąc, oczywiście znajdą się tacy, którzy korzystali może codziennie. Może FiiO budżetowym jakby nie było playerem chce podbić rynek, bo X3 raczej chyba sukcesu, mimo dużego początkowego zainteresowania, nie odniósł.

Na to od samego początku liczyłem - gra na tyle dobrze, żeby mógł stać obok X3 chociażby, a dzięki usunięciu paru ficzerów cena bardzo przystępna ;) Ot dobrze grający odtwarzacz przenośny.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to od samego początku liczyłem - ga na tyle dobrze, żeby mógł stać obok X3 chociażby, a dzięki usunięciu paru ficzerów cena bardzo przystępna ;) Ot dobrze grający odtwarzacz przenośny.

Ja również na to liczę ;) Ot taki X3 z mniejszą mocą i bez DACa.

 

Mój S10 umarł w butach dzisiaj więc miesiąc muszę przetrwać na smartfonie, do tego czasu może przesłucham sobie parę słuchawek i dobiorę w ciemno. Podejrzewam że z HP100 skończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności