Skocz do zawartości

FiiO X1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Jak są najważniejsze, to celuj w używanego X5 albo DX50. Ewentualnie iMod z jakimś przyzwoitym wzmacniaczem.

Kupowanie X1 i do niego wzmaka, na dobrą sprawę ma sens tylko przy wymagających prądowo słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w przypadku moich ATH-M50X (38 ohm) wzmak nie bardzo w ogóle ma sens.

Mówiąc krótko - robiąc przesiadkę z Sansy i iRivera chcę usłyszeć konkretną różnicę, bo kupując tylko trochę lepszy sprzęt i mieć poczucie, że wiele się nie zmieniło, to moim zdaniem nie ma sensu. Rozważam nawet pójście w wyższą półkę.

Biorę pod uwagę używanego X5, bo nowy dla mnie za drogi lub HiFiman HM-770.

Czy ktoś wie jaka jest różnica w dźwięku i scenie pomiędzy HM-770 a X5?

 

P.S. Playera będę spinał z ATH-M50X i K550

Edytowane przez rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to więcej mocy daje efekt a na ile brzmienie grajka, ale M50x z X5 zyskuje sporo względem iPoda Classic. Gra szerzej, czyściej, bas schodzi niżej, góra ładniej rozciągnięta. Zdecydowanie lepiej się słuchało, pomimo tego, że duet z iPodem bardzo sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo...mój X1 z E11k i SHP9500 złapał taką synergię, że słucham, słucham, słucham trzecią dobę i banan na twarzy nie schodzi....to zupełnie inne ganie niż samotny X1 z SHP9500 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie placebo, to są fakty;).

 

kamień z serca... ;) tak OT, to Inszy nie poznałbyś wizualnie tej sztuki esemesela co mi pchnąłeś ;) skończę "transformację" to Ci prześlę fotkę ;)

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo E11K to wbrew pozorom bardzo udany wzmaczek od fiio :) Ma lepszy ogólnie ujmując dźwięk od E12.. tylko ta nieszczęsna półokrągła obudowa..

 

Obudowa, wielkość i wykonanie idealnie pasuje do X1...taki zresztą był zamiar inżynierów Fiio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo też pasuje. Wiem, sprawdzałem, jednak dla mnie, podkreślam dla mnie, X1 w mojej "konfiguracji głównej" hula lepiej z smsl sap-5 niż e11k (skorzystałem z możliwości odesłania bez tłumaczenia się) po prostu tam gdzie trzeba coś dodaje, gdzie nie trzeba nie dodaje :)

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zmianę tematu, ostatnio niestety mój clip zip został utopiony, dlatego trzeba kupić coś nowego.

Strasznie dużo hałasu wokół tej X1, stąd szybkie pytanie, warto dopłacić drugie tyle i wziąć X1 zamiast kolejnego clip zipa do słuchawek ProAlpha? Zadaje to pytanie bo wygórowanych wymagań nie mam, więc najbardziej się tu rozchodzi o to czy różnica w jakości jest warta swojej ceny dla kogoś z niewprawionym uchem. Zostaje jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, dużo jeżdżę na rolkach, zip do tego sprawował się idealnie, niestety X1 jest dużo cięższy, ktoś go używał już pod kątem jakichkolwiek sportów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - nie potrafię usłyszeć różnicy w nagraniach flac czy to samo nagranie z audiofilskiej wersji prawie ponad 1 gb przerobione na mp3 320 . Czy WY to słyszycie? Owszem , jestem lekko przygłuchy, ale można głośność podkręcić i powinno teoretycznie się słyszeć. Żadnej różnicy przy x1 podpiętym do wzmacniacza valentine nostromo , słuchawki momentum on ear, DT990Pro, czy fidelio l2. Ze mną coś jest nie tak, czy to ciągle za słaby sprzęt , by usłyszeć różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego to problem? Im mniej słyszysz różnic, tym lepiej dla Ciebie, bo przynajmniej nie wybrzydzasz :)

Ja w części utworów słyszę różnicę, w części nie, jednak najważniejsza i tak jest przyjemność słuchania.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa wersja firmware version 1.21beta już od kilku dni i jakoś nikt nie dodawał jej.

 

http://www.mediafire.com/download/1b1io66vhf2oapu/X1FW1.21Beta.zip

https://www.dropbox.com/s/a3e2exfura41zse/X1FW1.21Beta.zip?dl=0

 

Wydaje się że jest troszkę jaśniej niż na 1.1 albo to efekt placebo i siła sugestii że Fiio poprawiając kolejne softy je rozjaśnia,albo moje pobożne życzenia :)

Albo wszystkie rzeczy na raz ;)

 

Zmiany:

The following changes and improvements were made to firmware 1.21 compared to 1.20:
1. Enabled modification of all EQ presets.
2. Fixed issue where shuffle mode reverted to the same set of "random" songs if starting from the same song.
3. Fixed issue where tracks not supported by the player were skipped immediately without a prompt.
4. Fixed issue where tracks of sample rate 352kHz caused the player to hang ("format not supported" will be displayed instead)
5. Fixed issue where the player sometimes hung in File Browsing.

Known issue:
The player will hang if the Shortcuts key is pressed while adjusting a named EQ preset other than Custom (this is supposed to bring up the dialog box to reset the preset, but has not been implemented correctly yet

 

 

Oryginalny temat

http://www.head-fi.org/t/749741/fiio-x1-firmware-version-1-21beta-download-and-discussion-thread

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem wrażenie, że góra bardziej się otworzyła. Szkoda, że pomiędzy basem a średnicą, to dalej taki muł pasiasty <_<

Ale eq dużo ratuje - aktualnie z przyjemnością słucham "Opus" Schillera, który na wyłączonym korektorze ciągnie się jak flaki z olejem.

A dzięki możliwości zmian każdego profilu, można ustawić X1 pod każde swoje słuchawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście mam X1 podpięty pod valentine Nostromo. Gdy razu pewnego podłączyłem słuchawki bezpośrednio do grajka, smutno mi się zrobiło, właściwe ogarnęło mnie przerażenie, że łysy X1 tak słabo gra. Valentine ma magiczne właściwości, polecam, nie jest drogi

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mną jest tak, być może z racji niemłodego wieku <_< , że na zewnątrz preferuję naturalną muzykę ulicy, ona ma też swój klimat i urok. Słuchawek używam tylko w domu. Na początku używałem do uprawiania sportu, ale potem stwierdziłem, że słuchawki odcinają mnie od innych ludzi, więc przestałem ich używać.

Jednak prawda też jest taka, że bywają nagrania, piosenki, co uskrzydlić potrafią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności