Skocz do zawartości

FiiO X1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś udało mi się dokonać niemożliwego, to znaczy powiesiłem swojego golda w czasie słuchania muzyki :D Przy zmianie utworu złapał taką zawiechę, że nawet nie ruszał się wskaźnik baterii i nie reagował na żadne przyciski. Po powrocie do domu zdjąłem mu gumiaka, zlokalizowałem hard-reset i znów działa. Taka przyjemność spotkała mnie po wgraniu bety 1.22 (działała na odtwarzaczu blisko dwa tygodnie i nagle taki zonk), karta 64GB.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.amazon.com/Dignis-Leather-Korea-X1-Black/dp/B00ONK6WE6

 

Co myślicie o takim futerale? Myślę że stanowczo lepsze rozwiązenie niż Flip Case od FiiO.

 

81PfZE+xdLL._SL1500_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.amazon.com/Dignis-Leather-Korea-X1-Black/dp/B00ONK6WE6

 

Co myślicie o takim futerale? Myślę że stanowczo lepsze rozwiązenie niż Flip Case od FiiO.

 

attachicon.gif81PfZE+xdLL._SL1500_.jpg

 

 

hmm...etui za 40 dolców do odtwarzacza za stówę ?? Jakoś mi nie pasi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://www.amazon.com/Dignis-Leather-Korea-X1-Black/dp/B00ONK6WE6

 

Co myślicie o takim futerale? Myślę że stanowczo lepsze rozwiązenie niż Flip Case od FiiO.

 

attachicon.gif81PfZE+xdLL._SL1500_.jpg

 

 

hmm...etui za 40 dolców do odtwarzacza za stówę ?? Jakoś mi nie pasi :)

 

 

 

Ale jakie ładne. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest custom UI z head-fi http://www.head-fi.org/t/717947/fiio-x5-custom-modded-firmwares/1545 Chłopaki się bawią.

 

Tęsknić za C4 nie mogę bo nie miałem, ale taka retro stylistyka i analogowy dźwięk, są kuszące. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i kolejna odsłona oprogramowania dla Fiio X1 tym razem w wersji 1.3

 

oryginalny wątek

 

http://www.head-fi.org/t/758131/the-release-of-fiio-x1s-new-firmware-fw1-3

 

pobieramy

 

http://121.199.40.94/UploadFiles/main/Firmware-and-driver/X1/X1FW1.3.zip

 

zmiany

 

The following changes and improvements were made to firmware 1.3 compared to 1.2:

1. Added option to play through folders: ie automatcially skipping to the first song in the next folder after the last song in the current folder.

2. Added option to delete a whole folder.
3. Added support for exFAT card format (firmware updates still need to be performed using a FAT32-formatted card).
4. Preset EQ settings may now also be adjusted.
5. Non-music files generated when a card is accessed by an Apple / Linux computer are now hidden and do not affect browsing.
6. Fixed issue where some songs are shown with incorrect Genre on the X1.
7. Fixed issue where shuffle mode reverted to the same set of "random" songs if starting from the same song.
8. Various other bug fixes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakie doradzalibyście słuchawki dokanałowe do Fiio x1? Zaznaczę, że słucham różnej muzyki od reggae po rocka. Mam zamiar wydać nie więcej niż 500 zł :) Z góry dzięki za pomoc.

Jeżeli dasz radę je gdzieś dorwać, to polecam Rock It R50 - z X1 zgrywały się perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam X1 i na firmware 1.3 gra on bardzo analitycznie , jak miałem go na testach to był na 1.2 i jak zapamiętałem to wtedy granie było inne bardziej gładkie i bez tej wyostrzonej góry .

Na Shure 840 w dodatku słychać podbicie midbasu i góry co wcześniej nie występowało, tym 1.3 najwyraźniej podbili skraje pasma, mam wersje po zmianie ekranu i na nim nie mozna wrócić na starsze wersje

firmware, wcześniej wszystkie moje słuchawki łącznie z MOE fajnie z nim grały a teraz nic sound jest taki sterylny jakby odchudzony, nie wiem czy to dobra droga Fiio sporo słuchawek odpada z powodu "podkręconego" midbasu.

Byłem dziś w Media u siebie i oprócz HD449 to żadne słuchawki nie grały precyzyjnie na basie, jedynie ładnie grają moje starsze Brainwavz M1 które są jakąś inną wersją bo mają sporo ładnego dołu odwrotnie niż M1 kumpla niedawno zakupione bo w nich basu jest zdecydowanie mniej .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam jest wyostrzona góra? :blink: To ciągle misiowate granie z łagodną górą i niezbyt szybkim, lekko rozlazłym przełomem dołu i średnicy. Tyle że już nie jest taki muł jak na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałes tego połączenia z Shure bo jak dla mnie to nieco za cyfrowo na górze teraz jest, wcześniej łapało to fajne zgranie z 840 . Za to nieźle gra po line-out z Forum 608 plus HD600 :)

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie z danymi słuchawkami może tak grać, nie znam tych Shure. Jednak grajek sam z siebie w żaden sposób nie ma wyostrzonej góry (cyfrowe wybrzmiewanie, to coś innego). A wręcz przeciwnie, jest idealny do przycinania sopranów w ostrych słuchawkach.

Nie jest też specjalnie analityczny, czasami miewam go dość właśnie przez brak szczególików w niektórych nagraniach. Ot, taki miły misio do poduszki.

 

Oczywiście porównując do innych odtwarzaczy, bo osobiste preferencje mogą dawać całkiem odmienną opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

mam pytanie do expertów i posiadaczy tego playerka. Aktualnie słucham muzyki na lumi 720 z słuchawkami AKG 374. Utwory wcześniej konwerteruje przy pomocy foobara2000 do mp3 z FLAC (w FLAC mam cała swojś bibliotekę na serwerze w domu). Muzyki jakiej słucham to> hip-hop, rap, r&b. Powiedzcie mi, jak duża rożnice zobacze, a raczej usłysze :) Nie określilbym siebie jako audiofila, ale jako kogoś komu słoń na ucho nadepnął rownież nie ;)

 

PS. lubię "basowe granie" :)

 

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez aspik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności