Skocz do zawartości

Cowon D2 - 74mw Output Power (37mw+37mw)


getz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 730
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

. Witam wszystkich,

. ponieważ ostatnio Cowon D2 zaognił mi myśli zacząłem przyglądać się jemu uważniej (narazie, tylko na filmach i w recenzjach). Jedno mam w sumie tylko pytanie dotyczące ergonomi pracy. Ponieważ gdzieś widziałem na jakimś filmie (i co w sumie jest zgodne z logiką) katalog z muzyką na pamieci wewnętrznej nie jest w żaden sposób magicznie dowiązywaney do katalogu z muzyka na karcie SD. Tak więc czasami, jeśli w rzeczy samej tak jest, trzeba w przeglądarce wrócić się do roota i przeskoczyć z pamięci wew. na pamięć karty - bądź odwrotnie - i ponownie wkliknąć się do katalogu z muzyką. Czy dobrze rozumiem?

. Mógłby też ktoś z Państwa powiedzieć, jak sprawa ma się z dodanym w aktualizacji firmware przeglądaniem względem IDTagów? Czy wtedy brana jest pod uwagę zawartość zarówno karty jak i pamięci wewnętrznej i czy nie ma dużego opóźnienia w uzupełnianiu owej bazy danych przy starcie odtwarzacza (bo zapewne wtedy wszystkie tagi są czytane i składane w jedną bazę).

 

========

. Edycja - 08/04/07 - 16:40

 

. Właśnie przejżałem iAudiophile.net gdzie pojawiło się podobne zapytanie. Tak więc sam sobie odpowiem (by inni nie musieli pytać, choć nie oszukujmy się, pewnie nikt się tego tu nie doszuka). Ponoć w beta firmware katalog z muzyką jest łączony w jeden duży zarówno w trybie przeglądnia po IDTagach jak i bezpośrednio, po katalogach. Teraz tylko czekać na potwierdzenie bądź uzupełnienie tej informacji przez kogoś kto player ma i wie to napewno :]

 

. Z życzeniami Spokojnych Świąt

. Pozdrawiam,

. Szymon T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Radzique, zaprawdę powiadam Ci, nie wiesz o czym piszesz. No chyba, że już się pobawiłeś Cowonem D2, bo jeśli chodzi o clixa 1, to ja się pobawiłem obydwoma, a D2 na razie u mnie "leży" od piątku. Wybór między tymi dwoma zależy od kryteriów. Dla mnie najważniejszy jest dźwięk zgodny z moimi gustami, i dlatego podryfowałbym w stronę clixa. Co do uniwersalności, rzeczywiście Cowon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majkel piszesz, że wybór zależy od kryteriów a wcześniej zarzucasz mi, że nie wiem co pisze :blink: .

Czy nasze kryteria musza sie pokrywać ?

 

Nie bawiłem sie żadnych z nich, więc swoją opinie mogę tylko opierać na przeczytanych informacjach.

I oczywiście wg swoich kryteriów wybierałbym (w sumie juz wybrałem) odtwarzacz dla siebie.

 

Dla mnie D2 ma zdecydowaną przewagę nad Clixem, za sprawą kart pamięci za czym idzie pojemność, która jest w sumie nieograniczona,

bo co za problem mieć ze sobą kilka kart.

 

Ale ogólnie nie kręci mnie żadne z tych playerów i dlatego napisałem, że z dwojga złego wybrałbym D2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Radzique, zaprawdę powiadam Ci, nie wiesz o czym piszesz. No chyba, że już się pobawiłeś Cowonem D2, bo jeśli chodzi o clixa 1, to ja się pobawiłem obydwoma, a D2 na razie u mnie "leży" od piątku. Wybór między tymi dwoma zależy od kryteriów. Dla mnie najważniejszy jest dźwięk zgodny z moimi gustami, i dlatego podryfowałbym w stronę clixa.

 

Majkelu - czytam od kilku dni Twoje opinie o D2 i po paru aluzjach którymi tu i ówdzie

się zdradziłeś jestem niemal pewnien że Twój sąd sie jeszcze nie "ucukrował"

i ciągle jeszcze ewoluuje :D

 

Moja hermeneutyczna analiza :lol: wskazuje że dzwięk D 2 najpierw Ci się nie podobał ,

(piątek , sobota ) pozniej zaczął podobać (niedziela i poniedziałek ) , a teraz znów

jakby podoba Ci się trochę mniej. :)

 

Myślę jednak że to nie koniec ewolucji Twojej opinii , i nie zdziwie się jeżeli za kilka

dni staniesz się D2-entuzjastą. :lol: W końcu nasz słuch zawsze potrzebuje trochę

czasu aby zaadaptować się do trochę innej akustyki - a wszystkie dotychczasowe

opisy dzwieku Cowona sugerują że gra on zupełnie odmiennie niz Twój dotchczasowy

"wzorzec z Sevre" czyli Iriver iFP 799

 

Muszę Ci powiedzieć że z opisów wynika że podobny problem mają fani Irivera którzy

weszli w posiadanie nowego Clixa 2 . Ten player na jest bowiem ponoć znacznie

ciemniejszy od dotychczsowych modeli Irivera (iFP , T series czy Clixa 1 generacji )

Bas jest oczywiście bardzo dobry ale w kilku recenzjach spotkałem się z opinią że przesłania , albo wręcz

maskuję górę , co odbija się niekorzystnie na przestrzenności dzwięku odtwarzacza.

 

Myślę jednak że może być to także kwestia przyzwyczajenia się do bardziej ocieplonego

brzmienia > w koncu wszyscy nosimy w naszym podrecznym memory jakieś

subiektywne referencyjne brzmienie z którym zarówno trudno , jak i trochę żal się rozstawać :D

 

Może jednak za kilka dni przekonasz się ostatecznie do D 2 i to on stanie się Twoim

referencyjnym playerem ? . :D

 

Pomyśl : odtwarzanie ape , FLAC , AAC , ogg , WMA - jakie to stwarza możliwości

zabawy w porównania tworzenie zestawień . etc

 

Nie rezygnuj z tego tak pochopnie . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się zdecydowałem ostatecznie na cowona, bo statystycznie najczesciej uzyskiwal opinie ze ma najlepszy dzwiek. ja mam ten problem, ze slucham muzyki z bardzo roznych obozow. sam bas to za malo dla mnie. musisz byc faktura w muzyce, przestrzec, doskonale wyczuwalna barwa. brzmienie no i kazdy instument doskonale sie wyrozniajacy, a nie zlewajacy sie lomot. iriver oczywiscie tez zbiera swietne recenzje, ale jest tego mniej i wiecej pojawia sie zastrzezen. a nie mam jeszcze kasy na to by kupic 5 roznych playerkow i se przebierac (jeszcze) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się zdecydowałem ostatecznie na cowona, bo statystycznie najczesciej uzyskiwal opinie ze ma najlepszy dzwiek. ja mam ten problem, ze slucham muzyki z bardzo roznych obozow. sam bas to za malo dla mnie. musisz byc faktura w muzyce, przestrzec, doskonale wyczuwalna barwa. brzmienie no i kazdy instument doskonale sie wyrozniajacy, a nie zlewajacy sie lomot.

A o którym Cowonie to było, bo raczej nie o D2?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie cowon, a D2 też często gęsto (pamiętajmy, że niewielu go słuchało jak do tej pory). ale jak dorwę w łapy (jeśli się kiedyś przedrze przez cło) to na pewno napiszę jakie wrażenie na mnie zrobił dźwięk. zarówno słuchając ciężkiego metalu jak i elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go mam u siebie od piątku, i ten opis, który zacytowałeś pasuje jak ulał do iRivera ifp, albo clixa, a nie do Cowona D2. Dźwięk z niego jest zbity, nieco jazgotliwy, węższa panorama niż w iRiverze, i bas ma ewidentnie słabszy od iRiverów ifp lub T series, co by nie kombinować z "ulepszaczami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@javacris: Do konwersji nadaje sie znakomicie takze program Super(ktorego jesli sie nie myle ty polecales). D2 czyta XviD 320x240, ale DivX o takiej rozdzielczosci tez nie pogardzi.

 

@majkel: nie rozumiem twojej awersji do d2, a stwierdzenie ze dysponuje on gorszym od serii T basem to juz spore przegiecie. Mialem swego czasu T10(obecnie obija sie u siostry) i ide dalej w zaparte, ze bas nie umywa sie u niego do cowona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkel, tak czytam, i wydaje mi sie ze w pierwszym poscie po dostaniu d2 pisales ze ma on wlasnie LEPSZY bas niz t10. zaraz poszukam i wkleje.(pewny tego na 100% nie jestem, ale tak mi sie wydaje)

 

edit:

No i mam tego cudaka, wersja 2GB black. Pozwolę sobie ubiegnąć kolegę @cpu w porównywaniu do T10, którego dźwięk dobrze mi się w głowie utrwalił. Otóż Cowon D2 gra od T10 wyraźnie lepiej. Po pierwsze, potrafi zagrać barwniej, na T10 nie udało mi się usłyszeć dodatkowych niuansów w barwach instrumentów wynikających z wysokich bitrate'ów (np. mp3 320kb/s). Cowon D2 robi to porównywalnie z iRverem ifp. Po drugie: przestrzeń. Cowon D2 gra prawie tak szeroko jak iRiver ifp, czyli zdecydowanie szerzej od T10. Bas ma chyba ciut słabszy w głębi od T10, który posiadał TruBass w SRS WOW, i można było go także na boki przestawiać. Wynalazki BBE są według mnie słabsze, ale i tak z reguły słucham bbez dopalaczy. Trójwymiarowość sceny jest dobra. Nie jest tak intymnie jak na iRiverze ifp, ale jest za to bardziej precyzyjnie poukładane. Reszta wrażeń w innym wątku, jak go założę.

 

edit2: zwracam więc honor: bas ciut słabszy od t10. ale generalnie z tamtego posta wynika, że dźwięk d2 oceniasz raczej pozytywnie O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniam pozytywnie, choć przyznam, że czasem jego dźwięk jest męczący. Ten bas tak naprawdę potrafi być dynamiczny w D2, ale jest krótki. W ogóle ten player gra tak jakby górą, iRiver ifp raczej dołem i dłużej wybrzmiewa. W D2 źródła dźwięku są bardziej punktowe, ale brakuje mi tego efektu zanurzenia się w muzyce, który występuje w iRiverze. Poza tym gra bardziej sucho, natomiast w stosunku do T10 ogólnie D2 gra lepiej, szerzej, przestrzenniej, z nieco większą paletą barw. T10 wygrywa na krańcach pasma, zwłaszcza na dole, D2 wygrywa nieco lepszą średnicą i bardziej sugestywną przestrzenią. No i stwierdziłem jeszcze, że do Cowona D2 to najlepiej FLAC lub WMA, mp3 =<192kb/s potrafi zagrać jakoś tak sucho i szkliście czasem. Gdybym miał znaleźć jakieś cechy, którymi D2 przebija ifp, to precyzyjniejsza artykulacja. Przez to faktura dźwięku ifp wydaje się gładsza, ale niektóre niuanse, jak np. chwilowa chrypka w damskim głosie, albo jego drżenie, w D2 jest podane jak na tacy. Dzięki temu nagrania akustyczne z małą ilością instrumentów brzmią ciekawie i wciągająco, gdy jest więcej instrumentów, lub taka dźwiękowa siekanka, jak np. w thrash metalu, wtedy w D2 robi się z tego taka trochę szklista papka. iRiver raczej wieje takim energetycznym wiatrem po uszach, gdy jest dużo hałasu. Jest w tym więcej mięsa, mniej jazgotu... To be continued. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę ciekawe wypracowanie na temat odczuć muzyki :blink:

sam się robię coraz ciekawszy tego co usłyszę. generalnie ślucham metalu, ciężkiego rocka, industrymetalu, i dość sporo elektronicznego metalu, mocno podkręcanego komputerowo, plus jakieś inne dziwności, które wyróżniają się dziwacznymi eksperymentami. zawsze do tego dorzucam fajerwerki i wodotryski, wykręcam equalizer i ciągle się nim bawię. więc tzw. surowe analityczne brzmienie raczej mnie nie będzie interesować. jak tylko będzie można w mp3store porównać D2 z Clix to napewno to zrobię. lub z serią T. bo rodzaj muzyki testowanej też ma ogromne znaczenie. ciężkie gitary a koncert smyczkowy to dwie skrajności w skali porównawczej.

no oczywiście jak kiedyś dojdą D2 do moich drzwi. grrrrrrrr.

nie szukacie tam może specjalisty logistyka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniam pozytywnie, choć przyznam, że czasem jego dźwięk jest męczący.

 

@majkel - im dłużej jestes na forum, tym twoje posty łagodnieją :lol:

 

Kiedyś "zjechałbyć" COWON-a za męczący dzwięk a teraz proszę, proszę.

 

Ale tak to jest - jak czyta sie setki opinii, zaczyna się inaczej słuchać.

 

Wczesniej odrzuca się pewne "sprzęty" <bo mi nie pasują> a chcąc poradzić innym człowiek zaczyna się wsłuchiwać w nie dokładnie i analizować dzwięk.

 

Mnie się podoba taka postawa. Obecnie taką bardziej agresywną postawę ma @caleb (biale to biale, czarne to czarne).

 

Ja chyba zrobię sobie i wszystkim na zlosc i sprowadzę AINOL-a o którym pisał @getz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy ogladalem sobie Futurame na moim D2 + PX100 - kiedy szedlem spac tak to ulozylem z jednym koncem PX100 lezalo na wyswietlaczu D2 - budze sie rano odpalam D2 a wyswietlacz jakby brudny - wyczyscilem no i niestety zostalo na stale takie dziwne pikselowanie wyswietlacza :/ Chyba musze teraz reklamowac to ahh.

 

Ktos wie jak jest z gwarancja Pixmanii ? Obowiazuje chyba w kazdym kraju nie zaleznie od tego gdzie produkt byl kupiony ? Moj D2 byl kupiony w niemieckiej Pixmanii a chce go reklamowac w polskiej.

 

EDIT

 

Ta pixmania to jakas masakra ja nawet nie wiem jak tam zmienic haslo uzytkownika i narazie mam konto bez hasla ktore notabene nie dziala :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel - im dłużej jestes na forum, tym twoje posty łagodnieją :lol:

 

Kiedyś "zjechałbyć" COWON-a za męczący dzwięk a teraz proszę, proszę.

Stare iAudio nadal mam w głębokim poważaniu, a to głównie za sprawą sceny dźwiękowej płaskiej jak deska. No i basu, który po dotknięciu equalizera zamieniał się w jego cień (czytaj: był tylko na EQ normal). W D2 te zjawiska nie występują, tzn. potrafi zagrać przestrzennie, i nie dostaje basowej anemii po ruszeniu dopalaczy. Inna sprawa, że bardzo głębokiego basu nie da się uzyskać, ale jest OK.

Ale tak to jest - jak czyta sie setki opinii, zaczyna się inaczej słuchać.

 

Wczesniej odrzuca się pewne "sprzęty" <bo mi nie pasują> a chcąc poradzić innym człowiek zaczyna się wsłuchiwać w nie dokładnie i analizować dzwięk.

Im więcej czytam, tym bardziej rozumiem, że ludziom trzeba przekazywać informacje, a nie emocje. Nie każdy lubi to samo, a czy polubi, to sam oceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności