Skocz do zawartości

Cowon D2 - 74mw Output Power (37mw+37mw)


getz

Rekomendowane odpowiedzi

mam wrazenie ze powyzej 40 wzmacniacz

zmienia tryb pracy (klasa D?)-daje sie to wyczuc

powyzej 40 nastepuje slyszalne przelaczenie

ukladu! odsluch przez Sennheiser HD555

A czy to nie jest tak, że ostatnie 5 progów głośności są znacznie większe, i dlatego przeskok na nie tak odczuwasz? Mnie się wydaje, że ten player gra cały czas tak samo, a przeskok z klasy D, lub na klasę D, jeśli następuje, to w innych okolicznościach. Podpinałem go do wzmacniacza, i puszczony na cały regulator gra tą samą barwą i prezentacją, co bez wzmaka wprost na słuchawki. Oczywiście, ewentualny wpływ wzmacniacza tutaj przemilczam.

 

Tak w ogóle proponuję stworzyć temat o Cowonie D2, coś a la zbiorowy blog, gdzie każdy będzie wrzucał swoje odczucia i spostrzeżenia na gorąco. Ja już go nie mam, a miałem kilka dni, więc u mnie te emocje będą ostygnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 730
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Skoro już poruszyliście temat fontów: ma ktoś z Was problem z wyświetlaniem polskich znaków? U siebie sprawdzałem na 2.41, a później 3.41 i cały czas mam krzaczki zamiast ogonków (poza "ó", które wyświetla ok). Oczywiście txt zapisany w utf-8. Na początku konwertowałem w wordzie, później nawet utworzyłem w notatniku nowy plik testowy, jedynie ze znakami diakrytycznymi i dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam taki głupi problem, aż mi wstyd. Zmieniając Firmware na nowsze utraciłem wszytko co było na playerze(chyba z wrażenia że już go mam zapomniałem zgrać zawartość), i byłbym wdzięczny gdyby ktoś użyczył (lub podał jakis adres z którego da się to zassać) mi instrukcji obługi z odtwarzacza tej w formie TXT(bo może okazac się przydatna) oczywiście w wersji po angielsku:) zdjęcia i ten filmik(bo znajomy prosił mnie żebym mu to pokazał). Żeby nie było przeszukałem google i nie ma, sieci p2p też nic nie znajdują.

 

A co do pierwszych wrażeń z pracy z odtwarzaczem to nie narzekam, ekran jest świetny, muzyka na ustawieniach normal(oczywiście bez wspomagaczy) czasem wydaje się taka trochę płaska, ale wystarczy pobawić się ustawieniami equalizera i dźwięk potrafi zwalic z nóg i zachwycić. na PMX-ach 100 dźwiek jest bardzo przejrzysty, nie słychać żadnych szumów zarówno w czasie odtwarzania utworu jak i podczas przerw między utworami. Scena szeroka, świetny bass, ale nie przysłania wyższych dźwięków, średnica i góra są conajmniej dobre. Tylko nie wiem czy to ja jestem głuchy czy wy też słuchacie na głośności około 20, spodziewałem sie że przy 37mW na kanał nie będe musiał podnosić głosności do tego poziomu w odsłuchu w cichym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie ze powyzej 40 wzmacniacz

zmienia tryb pracy (klasa D?)-daje sie to wyczuc

powyzej 40 nastepuje slyszalne przelaczenie

ukladu! odsluch przez Sennheiser HD555

A czy to nie jest tak, że ostatnie 5 progów głośności są znacznie większe, i dlatego przeskok na nie tak odczuwasz? Mnie się wydaje, że ten player gra cały czas tak samo, a przeskok z klasy D, lub na klasę D, jeśli następuje, to w innych okolicznościach. Podpinałem go do wzmacniacza, i puszczony na cały regulator gra tą samą barwą i prezentacją, co bez wzmaka wprost na słuchawki.

 

To ciekawa hipoteza z tą klasa D powyżej głośności 40 :)

 

Ale po tym jak okazało się że D2 ma akumulator 1600mAh - podobnie jak Majkel

byłbym sceptyczny że Cowon w ogóle wykorzystuje "ekonomiczny" reżim pracy Wolfsona WM8985.

 

W końcu oparty jest o ten sam SoC TCC7801 Clix 2 generacji z baterii 630 mAh wyciąga

na innym kodeku Wolfsona który już na pewno nie ma klasy D autonomię 24 godziną.

 

W tym kontekście 52 godziny D2 z akumulatora 1600mAh to nie jest znowu taki halo

i sugeruje że wzmacniacze codeców obu playerów przy 128 kb/s pracują w tej samej klasie energetycznej .

 

Jest też inna przesłanka > z dokumentacji technicznej Cowona wynika że FLAC jest tylko nieznacznie

bardziej "prądożerny " niż MP 3 i podobnie jak WMA 128 kb/s oraz ogg Q 4.5.

 

Czyli hipoteza że klasa energetyczna zmienia się na D przy niższym bitrate też odpada. :D

 

Mój obecny pogląd jest taki , że jeżeli D 2 w ogóle wykorzystuje rezim class D WM8985 to

chyba tylko przy odtwarzaniu filmów ( i to chyba też tylko tych w których ściezka audio ma

bardzo niski bitrate ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki co tyle ode mnie:

-wielkie propsy dla cowona za system obsługi na holdzie.

-też same propsy za system id3+kategoria folder... bardzo dobre rozwiązanie.

-świetny GUI

-na 2.41 dalej nie chodzą mi okładki dla OGG-i tu pytanie do jaszczuka-jak ty to zrobiłeś, że oggi na twoich fotach miały covery?!

-czcionka jest troszkę za cienka-grubość 1pixela... przy 2,5 calowym ekranie mogli się trochę bardziej postarać(mówie o czcionce w while-playing-screen), no i okładki mogłyby być trochę większe... ale to takie marudzenie ;)

-no i świetna sprawa z presetami-mamy 5 slotów na własne ustawienia nie tylko EQ, ale także wszystkich jeteffectów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 2.41 dalej nie chodzą mi okładki dla OGG-i tu pytanie do jaszczuka-jak ty to zrobiłeś, że oggi na twoich fotach miały covery?!

Nie jestem pewien jak na 2.41, bo sam mam 3.41, ale u mnie wystarczy do folderu z oggiem wrzucic plik: "cover.jpg"

 

no i świetna sprawa z presetami-mamy 5 slotów na własne ustawienia nie tylko EQ, ale także wszystkich jeteffectów

Na 3.41 masz 10 presetow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie ... mac wszyscy juz dostali playery a ja ... zapłaciłem chyba jako pierwszy i jeszcze nic nie dostałem jakis kretyn wysłał pod zły adres i jak tu sie nie denerwować wszystko robia przez kopiuj wklej i jeszcze jakiś nie wiem jak go nazwać pomylil ulice z miejscowością nie mam pytań żenada. SORY ZA OFTOPA ALE NIE MOGŁEM SIE POWSTRZYMAĆ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można w Cowonie tworzyć DPL z całych albumów jak to jest w Vibezie? Ogólnie DPL tak, ale jak na razie udało mi się wrzucać tylko pojedyncze utwory, a bawić się w ten sposób z kilkoma albumami to trochę bezsensowne rozwiązanie.

 

Ogólnie D2 to fajna zabawka - ekran dotykowy, świetna jakość odtwarzanych filmów (choć na razie sprawdziłem tylko promo). Brzmienie też niezłe, ale dopiero tutaj pojawia się zonk w moim przypadku - porównanie do Vibeza. Na flat eq aż tak bardzo się nie różnią, dopiero bawiąc się equalizerem i ulepszaczami zaczyna się prawdziwa zabawa. Generalnie Vibez brzmi lepiej - bardziej szczegółowy, niżej schodzący bas, ciut bardziej przestrzenny. Sprawa zmienia się trochę, gdy w D2 włączymy BBE - coś, co miało nadawać brzmieniu klarowności, u mnie dało basowi cholernego kopa. Nadal schodzi on niżej w Vibezie (z tej prostej przyczyny, że samemu można ustawić sobie częstotliwość), ale w Cowonie posiada jakby większy power - z drugiej strony jest bardziej "buczący" (coś za coś).

 

Mam ciężki orzech do zgryzienia, ale na razie jestem przekonany troszkę bardziej do Vibeza - za świetny eq i gapless. Za to marnie u niego z firmware i sam nie wiem, czy się coś pod tym względem zmieni. Gdyby nie gapless Vibeza to bym się długo nie zastanawiał. Wie ktoś jak się "majstruje" gapless playback? Jeśli jest to sprawa software'u to można się łudzić, że może Cowon pokusiłby się o to w którymś firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak się "majstruje" gapless playback? Jeśli jest to sprawa software'u to można się łudzić, że może Cowon pokusiłby się o to w którymś firmware.

Są prgramy do sklejania w jeden duży kawałek, np. Cool Edit AKA Adobe Audition, tyle że nie poskaczesz po utworach wtedy. Coś za coś. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można w Cowonie tworzyć DPL z całych albumów jak to jest w Vibezie? Ogólnie DPL tak, ale jak na razie udało mi się wrzucać tylko pojedyncze utwory, a bawić się w ten sposób z kilkoma albumami to trochę bezsensowne rozwiązanie.

Jak masz zaznaczony album w Music library to wtedy klikasz settings i wybierasz "add to dpl"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zaznaczony album w Music library to wtedy klikasz settings i wybierasz "add to dpl"

 

Wiedziałem, że gdzieś musi być taka opcja. Dzięki :)

 

Są prgramy do sklejania w jeden duży kawałek, np. Cool Edit AKA Adobe Audition, tyle że nie poskaczesz po utworach wtedy. Coś za coś. sad.gif

 

Wiadomo, nigdy nie może być idealnie. Rozumiem, że w takim razie nie ma możliwości zupgrejdowania plejera do gapless poprzez firmware? Chyba się skuszę na maila do chłopaków, może mi odpowiedzą ;)

 

EDIT. I takie głupie pytanie, ale lepiej nie błądzić ;) Czy wersja 2GB różni się brzmieniowo od 4GB, czy tylko pamięcią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to sprawa software'u to można się łudzić, że może Cowon pokusiłby się o to w którymś firmware.

 

To jest sprawa software :) , a dokładnie mówiąć nawet pakietu software bo wbrew pozorom

na Vibezie czy Karmie za gapless playback na plikach MP3 ( które poza Lame nie mają

"matateksu " i nie są natywnie gapless ) odpowiada inna funkcja programowa niż

za gapless playback plików ogg czy FLAC ( one mają metateks i gapless jest tu łatwiejszy )

 

W przypadku Rio , a pozniej Sigmatela proces "budowania" obsługi gapless dla

wszyskich plików muzycznych > w tym MP 3 i WMA DRM trwało jednak długo

( zaczeło się od pracy programistów EMPEG-car pod koniec lat 90-tych )

, a Vibez tę całą wieloletnią spuściznę pracy programistów po prostu odziedziczył.

 

Myślę więc że i ekipa programistów Cowona małymi kroczkami może dążyć w tę

sama stronę > jeżeli miałbyś w D 2 taki gapless jaki jest dostepny w Rockboxie

czyli dla MP3 Lame , ogg i FLAC -to chyba byłbyś zadowolony ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę więc że i ekipa programistów Cowona małymi kroczkami może dążyć w tę

sama stronę > jeżeli miałbyś w D 2 taki gapless jaki jest dostepny w Rockboxie

czyli dla MP3 Lame , ogg i FLAC -to chyba byłbyś zadowolony ?

 

Nie wiem, nie miałem okazji używać Rockboxa. Można go wgrać do D2, bo ponoć są jakieś ograniczenia co do playerów?

 

a tymczasem jaki program polecicie do dodawania okładek do utworów? (by były widziane w Cowonie?)

 

A nie wystarczy dodać do folderu cover.jpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam świetny program mp3TAG - Dodawanie nie tylko do mp-trójek :)

 

P.S - ja też jeszcze nie dostałem swojego De dwa. Normalnie wykończyć się można, cały dzień w stresie i jutro to samo ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie miałem okazji używać Rockboxa. Można go wgrać do D2, bo ponoć są jakieś ograniczenia co do playerów?

Nie - nie mozna, bo go nie ma. Na kazdy player trzeba napisac nowy (albo nieco poprawic poprzedni na inny player), a na D2 raczej nie da rady ze wzgledu na polityke Telechipsa, o czym kiedys pisal Getz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH POSIADACZY D2 !!!! :D Paczkę dostałem wczoraj po całodziennym oczekiwaniu. Kurier przyjechał o okolo poł do piątej. Player jest OK :) ,dzwiek super !!!!! Mam pytanie do posiadaczy tego playerka dotyczące radia. Chodzi mi o głośność podczas słuchania radia. Kiedy slucham muzyki z pamieci na 25 jest porzadnie glosno , kiedy przelącze na radio glosnosc drastycznie spada. Żeby bylo w miare glosno trzeba podkrecic w okolice 40 i wiecej. ciekawe czy wszyscy tak mają? :huh: Moze ktos odpisze? <_< POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH POSIADACZY D2 !!!! :D Paczkę dostałem wczoraj po całodziennym oczekiwaniu. Kurier przyjechał o okolo poł do piątej. Player jest OK :) ,dzwiek super !!!!! Mam pytanie do posiadaczy tego playerka dotyczące radia. Chodzi mi o głośność podczas słuchania radia. Kiedy slucham muzyki z pamieci na 25 jest porzadnie glosno , kiedy przelącze na radio glosnosc drastycznie spada. Żeby bylo w miare glosno trzeba podkrecic w okolice 40 i wiecej. ciekawe czy wszyscy tak mają? :huh: Moze ktos odpisze? <_< POZDRAWIAM

 

Witam.

Niestety też to zauważyłem. Radio w D2 jest miernej jakości. Oprócz tego, że cicho gra (i nagrywa) to ma spore kłopoty z automatycznym strojeniem - np. dla częstotliwości 93,00MHz "zatrzaskuje" dwa razy 92,95 i 93,05MHz.

Oprócz tego zanika odbiór STEREO, słaba czułość - szumy i trzaski. W tych samych warunkach sprawdzałem odbiór na iriver CLIX i jest idealny.

Jeśli to tylko nasze egzemplarze tak źle grają to czeka je wymiana. :o

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności