Skocz do zawartości

Cowon D2 - 74mw Output Power (37mw+37mw)


getz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś wie czy wersja chińska ma mozliwośc wyboru jezyka angielskiego i jak wygląda gwarancja sprzetu z Chin w Europie?

 

Nie ma czegos takiego jak gwarancja w Europie na sprzęt kupiony w Chinach.

 

Co najwyżej na sprzęt kupiony w Europie mozesz miec gwarancję europejską.

 

Ale nawet z tym jest róznie :( Np. Gwarancja europejska na Sennheisery kupione w niemczech nie jest w PL respektowana.

 

Jezeli chodzi o odtwarzacze (np. iAudio, iRiver) trzeba zapytac się @ksy czy można te odtwarzacze (kupione w niemczech) naprawiac na gwarancji w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 730
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wideo przedstawiające różnice między wyświetlaczem D2 (TFT LCD) i Clixem2 (AMOLED):

 

--> http://www.betanews.net/bbs/read.html?tkin...&num=363021

 

Szczerze mówiąc trochę mnie zawiódł Ekranik D2 w tym teście, jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w porównaniu do clixa2 to jest to kaszana. Sprawdza się też to co czytałem w innej recenzji - wyblakłe, mało ostre kolory i słabe kąty widzenia, choć nie jest to tak istotne w tak małym ekraniku.

 

Z kolei tu

mamy video porównujące ekran D2 z ekranem irivera B10 no i znowu okazuje się, że D2 cierpi na blade kolory i zauważyć też można, że czerni w D2 daleko do prawdziwej czerni, ciemne kolory są tu zbyt mleczne, ale to tylko moje wrażenie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówi?c troch? mnie zawiód? Ekranik D2 w tym te?cie, jestem ciekawy jak to wygl?da w rzeczywisto?ci.

 

W rzeczywistosci wyglada bardzo dobrze, prezentuje soczysta barwe i moge sie zalozyc o antalek przedniego miodu, ze przy takich rozmiarach bedzie cie w pelni zadowalal. A AMOLED clixa jest lepszy co bylo przeciez wiadomo od poczatku.

 

@goodboy: kwestie czerni da sie wyregulowac ustawieniem kontrastu i jasnosi obrazu. Fabryczne ustawienie to 9 w 10 stopniowej skali, mnie wystarcza juz 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "europejska gwarancja Cowona". Gwarancje Cowona obowiązują wyłącznie w kraju wystawienia. Serwis lokalny może pośredniczyć w płatnej naprawie - ale nie pośredniczy w naprawach bezpłatnych - gwarancyjnych.

 

Iriver wpiera gwarancje "europejską - UE" ale jak wszyscy wiemy trwa to długo.

 

 

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

 

Nasycenie kolorów już w Clixie jedynce jest większe niż w D2 - pisałem o tym aporpo porównania X20, Clixa i D2.

 

 

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

 

 

Miałem dzisiaj okazje pogadać apropo premier nowych modeli. X20 jest cały czas dopracowywany i iriver nie podał jeszcze oficialnego dnia premiery.

 

D2 dla odmiany ma być po 23 marca, i jak mnie zapewniono cena może okazac się bardzo zaskakująca - ale nie ze względu na wysokości, a niskość ;) Wszystkie akcesoria też mają być dostępne od ręki (poza MetalStikerami).

 

 

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

 

 

Ten digitalo.pl to się okaże, ale raczej nie nastawiał bym się za bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2 dla odmiany ma być po 23 marca, i jak mnie zapewniono cena może okazac się bardzo zaskakująca - ale nie ze względu na wysokości, a niskość ;) Wszystkie akcesoria też mają być dostępne od ręki (poza MetalStikerami).

pożyjemy zobaczymy :)

 

ps, teraz skoro wychodzą niewątpliwe wady ekranu D2 możesz napisać o co chodziło jak pisałeś całkiem niedawno zachwyty nad tym ekranem, pisząc coś w stylu "Ci co widzieli ekran A2 powinni zobaczyć ekran D2 to by się zachwycili"?? Już nie pamiętam dokładniego cytatu, ale jak będzie trzeba to się znajdzie :)

Osobiście widziałem ekran A2 na żywo i mi się podobał. Na razie z tych video z netu D2 wydaje mi sie gorszy (kąty widzenia, wyblakłe kolory), ale może to tylko takie wrażenie i w realu będzie się lepiej prezentował.

 

 

Na http://www.cnettv.com/ pojawiło się 5-minutowe porównawcze video D2 z iRiverem ClIX

Wystarczy wejść na stronkę i w polu wyszukwiarki wpisać "clix" a wyświetli się nam lista i tam jest to video :)

Są też inne filmiki z D2 (wtedy wpisujemy "D2" w wyszukwiarce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny będą znane, jak będą znane... czyli nie mam pojęcia :) Póki co to wszyscy byli by szczęśliwi gdyby Cowon przestał pchać cała produkcje do USA.

 

ps, teraz skoro wychodzą niewątpliwe wady ekranu D2 możesz napisać o co chodziło jak pisałeś całkiem niedawno zachwyty nad tym ekranem, pisząc coś w stylu "Ci co widzieli ekran A2 powinni zobaczyć ekran D2 to by się zachwycili"?? Już nie pamiętam dokładniego cytatu, ale jak będzie trzeba to się znajdzie :)

Osobiście widziałem ekran A2 na żywo i mi się podobał. Na razie z tych video z netu D2 wydaje mi sie gorszy (kąty widzenia, wyblakłe kolory), ale może to tylko takie wrażenie i w realu będzie się lepiej prezentował.

 

Jak byś czytał forum to widział byś, że uważam, że D2 ma rewelacyjny ekran ale Clix ma lepszy pod względem nasycenia kolorów. Kąt widzenia jest porównywalny w obu (mówię cały czas o Clixie 1G). Ale i tak wolał bym D2 z zamkniętymi oczami.

 

Wyblakłe kolory? Oglądałem anime, oglądałem filmy, i spoooro kreskówek - nie zauważyłem wyblakłych kolorów. Ale wiesz - no Archos czy A2 to to nie jest i nie wiem czy wiesz, że nie miał być. W tej chwili jak bym miał wybierać playera między Clixem a D2 wybrał bym D2 (chyba, że cliksa 4GB.... ten czarny koolor mrau :D) jak bedzie Clix2 to się okaże ale raczej brak SD by przesadził o D2. Ale jestem pewien ze oba i tak nie spełnią Twoich wymagań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wymagań nie spełnią to nie wiem. Nie traktuję D2 jako konkurencję dla Archosa 604 wifi czy Cowona A2 to na pewno. Obecnie D2 biorę pod uwagę głównie jako pojemnego playera audio z dużą mocą wyjściową, bo mój G2 nie grzeszy pojemnością.

Czy ta data "po 23 marca" to już jest ostateczny termin? Bo już się przeciąga premiera w Polsce dość długo. Chyba dostaniemy jako ostatni na świecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna będzie tylko wyłącznie data jak player będzie dostępny. Później niż my dostanie jeszcze kilka krajów.. ale D2 nikt nie ściąga samego, czekamy na jeszcze kilka innych pozycji. To plus pchanie gigantycznej ilości sztuk włącznie na stany powoduje że cały czas czekają chłopaki... aa ewentualnie jak będzie pre-order to będzie 100% data (bo nie będzie na 100% takich opóźnień przez Cowona jak były z i6 ;D)

 

Jednak sądzę, że Ci co poczekają mogą być mile zaskoczeni ceną. A jak ktoś musi juz mieć - jego wybór. Na plus działa to, że gwarancje jednak zawsze warto mieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksy, coś takiego jak europejska gwarancja cowona przecież MUSI istnieć. Odkąd Polska dołączyła do unii gwarancja wystawiona w dowolnym kraju UE obowiązuje w całej. To że niektórzy np. konsbud nie chcą naprawiać takich słuchawek to jest wyłącznie ich wymysł i gdyby się z nimi procesować to bez wątpienia byś wygrał. Inna sprawa że mało komu chce się szlajać po sądach i wydawać kupę kasy na procesy, większość woli sobie pobluzgać i zapłacić za naprawę albo kupić nowe słuchawki. Sorry za OT.

 

Wracając do topica to

jak bedzie Clix2 to się okaże ale raczej brak SD by przesadził o D2.

 

iRiver sam sobie strzelił gola nie umieszczając slotu nawet na zwykłe sd, przy obecnych cenach kart i praktycznym monopolu samsunga na rynku pamięci NAND, takie coś nie jest zbyt sprytne i może poskutkować w niewielkiej (w porównaniu do d2) sprzedaży.

 

Zaskakująco niska cena już na starcie byłaby bardzo miła, poczekamy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji, które ja posiadam, nie ma czegoś takiego. Ewentualnie można prosić serwis o pośredniczenie - choć też nie wiem, bo w sumie serwis jest centralny w Korei :) Mówię, co wiem jako szumnie zwany "rzecznik prasowy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zaskakujace ceny sa dla mnie frapujące :) Już miałem prosić znajomych, żeby mi kupowali i przywieźli na początek kwietnia 4GB, ale teraz nie wiem. Tam bym mial za ok 800zl. Az tak 'niskie' mogą być? Kurcze :P

Jak będę za długo zwlekał to nie kupie bo nie wiem kiedy przyjadą następnym razem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mówić, bo ceny się za szybko zmieniają a tym bardziej że coś tam wiem o cenach na 2GB a nie 4 więc już w ogóle co innego.

 

Jak mówię Cowony się nie psują za bardzo - więc i pod tym względem jest małe ryzyko :) Sieje zamęt ;D hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny u nas na pewno nie b?d? mniejsze od tych w stanach do których i tak jeszcze musimy doliczy? 22 % Vatu tak?e my?l? ?e taniej ni? 800 z? nie b?dzie, taka jest moja skromna opinia ale nawet nie macie poj?cia jak ja chcia?bym si? myli? !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czemu tak wielką wagę przykładacie do gwrancji? Trzeba mieć wyjątkowego pecha, żeby kupić produkt, który się zepsuje. Gwara jest spoko, ale dla mnie nie nie jest to kluczowe przy zakupie, zwłaszcza produktów, które się charakteryzują bardzo małą awaryjnośćią.

 

Kolejna bardzo obszerna recenzja D2:

http://iaudiophile.net/forums/showthread.p...ighlight=review

 

Teraz trochę z innej beczki. Znalazłem info o tym, o co już tutaj pisałem, ale nikt mi nie udzielił odpowiedzi, mianowicie o ekranie LCD i jak się okazuje z wypowiedzi tych userów http://iaudiophile.net/forums/showthread.php?t=13150 ekran LCD w D2 nie jest pozbawiony wad pikseli :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoodBoy- wytłumacz mi jakim cudem D2 moze mieć jakieś wady pikseli

skoro jest produktem który " charakteryzuje się bardzo małą awaryjnośćią "

i ( nadal cytuje ciebie ) " trzeba mieć wyjątkowego pecha, żeby kupić egzemplarz

, który się zepsuje " :D

 

Wydaje mi się że cały Twój poprzedni post jest - delikatnie ujmujac - trochę na bakier z logiką . ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uwa?am ?e ka?dy nowy sprz?t zakupiony w jakimkolwiek sklepie powinien posiada? gwarancje która jest wa?na na ca?ym ?wiecie, a z t? ma?? awaryjno?ci? to nie by? bym oszcz?dny w s?owach przecie? Cowon D2 jest dopiero kilka miesi?cy na rynku i nikt nie wie jak si? b?dzie sprawowa? na d?u?sz? met?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Getz, to raczej nie u mnie jest "na bakier z logiką".

Więc Cię poinformuję, że w przypadku LCD są tzw normy ISO mówiące o dopuszczalnej liczbie wadliwych pikseli i subpikseli, jak również dopuszczalnej liczbie martwych pikseli. Większość producentów stosuje normy ISO-2. Nie podlega to gwarancji. Tylko nieliczni producenci stosują gwarancję "0 wadliwych/martwych pikesli", a są to np Samsung i od jakiegoś czasu LG.

 

Poza tym, jeśli chodzi o LCD w D2 to wcześniej pytałem o to w kontekscie stopnia precyzji w jakim jest robiony ten ekran - to było moje zapytanie na które nikt mi nie udzielił odpowiedzi. A pytałem o to, ponieważ od jakeigoś czasu producenci sotsują już stopień precyzji produkcji LCD praktycznie eliminujący jakiekolwiek wady ekranów. Jak się okazało cowon nie stosuje jeszcze tych LCD w swoich produktach. Zresztą marne na to nadzieje miałem, bo to stosunkowo jeszcze jest nowa technologia, no ale...

 

Getz, następnym razem proponuję czytać posty z większym rozumieniem tekstu pisanego. I leć do mp3store kup tam D2 p owysokiej cenie i odpukać jak Ci sie trafi egzemplarz z wadliwym pikselem to zobaczymy, czy Ci to uznają i kto tu będzie mądry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że każdy nowy sprzęt zakupiony w jakimkolwiek sklepie powinien posiadać gwarancje która jest ważna na całym świecie, a z tą małą awaryjnością to nie był bym oszczędny w słowach przecież Cowon jest dopiero kilka miesięcy na rynku i nikt nie wie jak się będzie sprawował na dłuższą metę.

 

Ja bym zaryzykował stwierdzenia że Cowon jest na rynku już parę ładnych lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misie > od teraz wszystkie posty nie na temat D2 lecą w pi.... daleko.

 

wałek > no to lepiej nie ryzykuj ;) a światowa gwarancja z uwagi na różnicę w cłach i podatkach jest nie realna.

 

GoodBoy > gwarantuje Ci, że Getz akurat nie był by ani starty, ani zagrożony brakiem wsparcia. i proponuje skoczyć już złośliwe dyskusje odnośnie mp3store - bo jak widzę strasznie Cię to boli.. jak coś Ci się nie podoba to zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności