Skocz do zawartości

Cowon D2 - 74mw Output Power (37mw+37mw)


getz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrobić, żeby w plikach tekstowych była możliwość odtworzenia polskich znaków?

 

wystarczyło trochę poszukać :)

Polskie znaki w plikach txt.

 

Oczywiscie musi byc wgrany odpowiednio nowy firmware.

pozdrawiam

 

teoretycznie to powinno wystarczyć, okazuje się, że niestety nie zawsze. ja zapisywałem txt do utf-8, sprawdzałem na 2.41 i 3.41 (defaultowe ustawienia) i dalej nie wyświetla prawidłowo polskich znaków. dzięki uprzejmości Rona miałem możliwość sprawdzenia na plikach konwertowanych przez niego - efekt ten sam, z kolei u niego na 2.41 te pliki wyświetla ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 730
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jakby ktoś dokładniej napisał jak uzyskać pogrubienie czcionek w całym menu i w wyświetlanych utworach i artystach. bo rzeczywiście czcioneczka jest drobniutka. no i wolałbym jakiś dokładny opis, by nie spier..... se oprogramowania i nie wgrywać znowu wszystkiego od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja misie podsumuje sprzedaż D2... za pierwszy tydzień (no dobra pierwsze 6 dni)... 2GB już nie prawie nie ma :) Z tego co wiem pojedyncze sztuki mogą być ewentualnie w MediaMakrt (choć nie wiem jak z ceną u nich) i dosłownie ostatni sztuki w MP3storach. I w sumie jest to rekord jeśli chodzi o Cowon iAUDIO w Polsce bo D2 ma już teraz więcej użytkowników w Polsce niż i6 czy T2 (czy nawet te dwa modele razem ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kiedyś będzie, ale za miesiąc czy półtora. póki co jeszcze kilka sztuk chyba jest i u nas i w wybranych media marktach. a jak nie będzie ani tu ani tu - to pozostają wersje 4GB... mówiłem, że trzeba się spieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Otóż gdy wkładam karte SD do D2 to niby pokazuje loading ale nie pokazuje potem folderu karty. Gdy natomiast podłączam do kompa odtwarzacz to wszystko jest ok. NIe wiem może ktos jak sie z tym uporać? Może zmiana firmwearu by cos pomogła?

 

 

EDIT: Uff! Problem rozwiązany. Zaktualizowałem firmware na nowiutki: 2.45b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do wyswietlacza. czy jest wytrzymaly? nie pytam o to czy gtos probowal nawigowac po menu cegla ;) tylko czy ekranik nie jest "mieki" tzn czy sie nei ugina. pytam bo jestem raczej ekstremalnym uzytkownikiem (co nie oznacza, ze zamiast rysika planuje nawigowac kielnia murarsk ;) ). pracuje fizycznie i uzywam odtwarzacza ponad 8godzin dziennie (w niektore dni dochodzi jeszcze nagrywanie audycji radiowych np w soboty 6godzin audycji i ponad 8h sluchania. ale to oftopic, pardon :P). obecnie ejstem dumnym posiadaczem iaudio5, ktory dynda mi na szyi i jest ogolnie bezpieczny i malo podatny na uszkodzenia. D2 wydaje sie bardziej...kruchy. na pewno zakupie go z silkonowym pokrowcem i foliami ochronnymi. czy jest tu moze na forum jakis inny ekstremalny uzytkownik? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Veget co do wyswietlacza to generalnie wyswietlacze dotykowe sa zbudowane tak ze sa dwie warstwy i co s miedzy nimi:

 

Czyli pierwsza warstwa jest to ta najglebsza na ktorej jest wyswietlany obraz na nia nakladana jest warstwa czujnikow i na nia nakladana jest warstwa folii ta ktora sie dotyka rysikiem i ona sie ugina i przyciska te czujniki pomiedzy.

 

Teraz: Czujniki sa rozstawione w pewnych odleglosciach co daje nam odpowiednia dokladnosc tzn czy jesli nacisniemy w danym miejscu na wyswietlaczu to ktory czujnik zareaguje. Ale na to sklada sie tez ta gorna foliowa warstwa(plastikowa) jesli jest ona bardziej elastyczna i czujniki sa blisko to bedzie wyswietlacz bardziej dokladny.

 

I teraz dalej: Jesli nakleisz gruba folie na wyswietlacz to podczas nacisku ugnie sie jej wieksza powierzchnia co moze powodwac nacisniecie wiekszej ilosci czujnikow i przez to zmniejszy precyzja. A wazne zeby folia ta ktora nakleisz sie uginala :)

 

To chyba tyle... aha... na niektorych ekranach dotykowych jak sie przyjrzec widac czujniki pomiedzy warstwami :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności