Skocz do zawartości

Audeze LCD2 rev.2


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

albo :D

"..Co prawda najdoskonalszą jak dotąd syntezą wszystkich tych brzmieniowych przymiotów pozostaje w dalszym ciągu stary, dobry i wściekle drogi Sennheiser Orfeusz, jednak nawet on takiego basu jak Denon AH-D7100 nie posiada i można nawet powiedzieć, że się do takiego nawet nie zbliża.."

 

źródło: http://hifiphilosophy.com/sluchawki-denon-ah-d7100/7/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli referencyjny rozumiemy jako : stanowiący punkt odniesienia to z marszu powinno się skreślić najdroższe klocki, bo cóż to za porównania będą? Dla kogo?

Dla garstki "wybrańców" na planecie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wszystkich w/w słuchawek. Niektóre miałem, niektóre mam. Potęga i ilość basu naprawdę rzadko idzie w parze z jego "referencyjnością" :P

Co nie zmienia faktu, że w tym paśmie w kolejności wyróżniłbym: SWS'y (He-5LE), LCD3, SR-009, Orpheus, SR-Omega, Yamaha YH-100, Yamaha YH-1000, LCD2, D7100, Sennheiser HD800, HE-6, SR-007 a później już mi się nie chce wymieniać, bo o ile te są wybitne to reszta już najwyżej b.dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fatso,

tylko taki bas z SWS czy LCD jest całkiem inny i mimo to uznajesz je za referencyjne, ze względu na ich różnorodność.

I tutaj pełna zgoda co do ilośći basu, że to nie referencja.

 

Ja pytam się @Spawn, co dla niego jest referencją, skoro raz przywołuje RS-Omega a drugi raz EP-630 z supermarketu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Potężniejszy bas to mogą mieć i ep630 albo jbl220 tylko co to ma do referencji?

@Spawn,

to jak z tą referencją?

 

 

Idziesz na koncert akustyczny i słuchasz instrumentów. To jest Twoja referencja. Przychodzisz do domu i odpalasz sprzęt, wiadomo że tak dobrze jak live to nigdy nie będzie jak jak gitara akustyczna brzmi jak elektryczna albo uderzenie perskusji brzmi jak wiercenie w dubstepie to jesteś daleko od referencji. Nie przecze że odmienna prezentacja może być dla kogoś nawet lepsza ale to nie zmienia faktu że perkusja brzmi jak perkusja a nie saksofon a damski wokal mi nie sybilizuje w realu wiec dlaczego mam go słyszeć w słuchawkach? Niektórzy mylą pojęcie referencyjności z ******stością mi się wydaje. ******ste słuchawki nie muszą być wcale referencyjne. Zgodze się że referencją dla Ciebie może być coś innego niż dla mnie ale bas albo jest dla Ciebie referencyjny albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fatso,

tylko taki bas z SWS czy LCD jest całkiem inny i mimo to uznajesz je za referencyjne, ze względu na ich różnorodność.

I tutaj pełna zgoda co do ilośći basu, że to nie referencja.

 

Ja pytam się @Spawn, co dla niego jest referencją, skoro raz przywołuje RS-Omega a drugi raz EP-630 z supermarketu?

Nie uznaję ich za referencję, żeby być precyzyjnym, tylko wyróżniłem i poukładałem je rankingowo.

 

Jeśli szukamy najbardziej naturalnego basu, to IMHO SR-009. Ani Orpheus ani SR-Omega, które mają brzmienie spektakularne, ale jednak bardziej odbiegają od rzeczywistości niż SR-009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Potężniejszy bas to mogą mieć i ep630 albo jbl220 tylko co to ma do referencji?

@Spawn,

to jak z tą referencją?

Idziesz na koncert akustyczny i słuchasz instrumentów. To jest Twoja referencja. Przychodzisz do domu i odpalasz sprzęt, wiadomo że tak dobrze jak live to nigdy nie będzie jak jak gitara akustyczna brzmi jak elektryczna albo uderzenie perskusji brzmi jak wiercenie w dubstepie to jesteś daleko od referencji. Nie przecze że odmienna prezentacja może być dla kogoś nawet lepsza ale to nie zmienia faktu że perkusja brzmi jak perkusja a nie saksofon a damski wokal mi nie sybilizuje w realu wiec dlaczego mam go słyszeć w słuchawkach? Niektórzy mylą pojęcie referencyjności z ******stością mi się wydaje. ******ste słuchawki nie muszą być wcale referencyjne. Zgodze się że referencją dla Ciebie może być coś innego niż dla mnie ale bas albo jest dla Ciebie referencyjny albo nie.

Jak kiedys z audionanikiem sobie dyskutowalismy z koncertami trzeba uwazac bo dochodzi kwestia realizacji.

Takze unplugged, filharmonia itp... tu bardziej regerencji szukac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tą referencją basu, to też jest różnie... ;)

Dla jednego będzie to zejście, dla drugiego masa, dla trzeciego kontrola a dla czwartego fakturowość.

 

 

Rozumiem że jak słuchawki mają referencyjne zejście, mase, kontrole i fakturowość to są najreferencyjniejsze a te które mają tylko jedną cechę są mniej referencyjne od innych referencyjnych?

 

Wracając do punktu wyjścia i odpowiadając na @Spawna pytanie, czy Stax 009 są najbardziej referencyjnymi słuchawkami w zakresie basu?

Bo dla mnie wystarczy, aby dane słuchawki miały coś do perfekcji doprowadzone, z tego co wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś poraz kolejny usunąłem gąbkę zza kratek. Tym razem przy innym okablowaniu (hybryda @Jimmiego).

Efekt bardzo ciekawy, więcej powietrza, swobody i lekkości. W połączeniu z zaletami kabla, czyli czystość, rozdzielczość i precyzja - uzyskujemy dźwięk bardziej zróżnicowany - więcej niuansów, lepsza akustyka, większa przestrzeń, a co za tym idzie większy realizm. No, niech mi ktoś powie, że LCD-2 to ciemne, zamulone potworki :P

P1160053.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w tej drugiej gąbce jest pies pogrzebany jeśli chodzi o różnice między moimi z 2015r. i starszymi wersjami.

Ja gąbki raz ściągam, raz zakładam, ostatnio słucham z gąbkami, bo bez nich dźwięk, choć bardziej przestrzenny, to jest jakiś taki roztrzepany jak pranie powieszone na wietrze i tylko pozornie bogatszy w "górę". Zamówiłem kabelek u Smoka (ponoć już jest gotów) i przebieram nogami z ciekawości.

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżę wątek. Podłączyłem dziś Audeze Lcd-2 do wyjść głośnikowych Lebena CS300F jakimś  komputerowym kablem ( gniazdo Jack i dwa RCA, które obciąłem ) i mocno się zdziwiłem.

Początkowo było wszystko ok. niby nic ,ale po przełączeniu do wyjścia słuchawkowego ,wszystko zbladło, szczegóły nie były już tak energetyczne, żywe.

To samo praktycznie na każdych słuchawkach Sennheiser hd 600 itd. Dla mnie nie ma odwrotu.

Pytanie ,skąd wziąć jakiś porządny kabel ; gniazdo Jack  i,a z drugiej strony 4 banany ,widełki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gutekbull napisał:

Odświeżę wątek. Podłączyłem dziś Audeze Lcd-2 do wyjść głośnikowych Lebena CS300F jakimś  komputerowym kablem ( gniazdo Jack i dwa RCA, które obciąłem ) i mocno się zdziwiłem.

Początkowo było wszystko ok. niby nic ,ale po przełączeniu do wyjścia słuchawkowego ,wszystko zbladło, szczegóły nie były już tak energetyczne, żywe.

To samo praktycznie na każdych słuchawkach Sennheiser hd 600 itd. Dla mnie nie ma odwrotu.

Pytanie ,skąd wziąć jakiś porządny kabel ; gniazdo Jack  i,a z drugiej strony 4 banany ,widełki ?



Później się nie zdziw jak pójdą Ci drivery i reklamacja nie zostanie uznana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności