Skocz do zawartości

Nowe hybrydy od Sony XBA-H1 oraz XBA-H3


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

A co to za słuchawki można kupić z dopinanym kablem i dwoma w komplecie za takie małe pieniądze, Panie Inszy?

 

Somic MH415. Jeden kabel zwykły, drugi z pilotem. I za taką kasę grają naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@x X x
Możesz powiedzieć czy XBA-H1 mają jakiś klips do ubrania, który pomaga zminimializować efekt mikrofonowy? No i chyba bez takiego klipsa to trochę ciążą, prawda? Bo płaski kabel... Starałem się znaleźć informację o tym klipsie w necie, ale jakoś bez skutku :/

I jeszcze jedno pytanie, dość teoretyczne :D
Czy dla osoby, która słuchała JVC FRD80 (trochę V, genialna scena - otwarta konstrukcja, dużo detali w górze, i głęboki, lecz lekko ubogi w mid-bass bas) Sony xba-h1 mogą wydać się trochę mulące? Mam lekki problem, tak przyzwyczaiłem się do charakteru tych JVC, że każde ciepłe albo grające średnicą słuchawki wydają mi się wolne, mulące i ogólnie nieciekawe, np. Sony MH1 :)

Jak jest z szybkością tych XBA-h1? skoro armatura, to powinno być w miarę okej, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wypada średnica w tych słuchawkach? w recenzjach piszą, że jest trochę wycofana i w rock'u trochę sucha

 

Chodzi Ci o H1 czy H3? Nie powiedział bym, że Sony robi dokanałówki z wycofaną średnicą, a na pewno nie w tych dwóch modelach, pierwszej serii XBA (na pewno XBA-3) oraz seriach EXxxx. Mój gitarowy gust muzyczny jest bardzo rozstrzelony - od alternatywy czy indie do black/death/djent. W każdym sprawdzają się wyśmienicie.

 

Jak z dostępnością u nas w kraju? Gdzie najlepiej ich szukać? Jak dzwoniłem do sony center to nie wiedza że takie są :)

 

Były, ale teraz widzę, że ciężko, chyba tylko w Redcoonie za 900 zł można wyrwać, ale to niemiecki sklep.

 

Sony Centre, najlepiej osobiście. Powinny być dostępne oba modele, raczej na zamówienie. Negocjujcie cene, ceny podane na stronach Sony są trochę zawyżone.

 

@x X x

Możesz powiedzieć czy XBA-H1 mają jakiś klips do ubrania, który pomaga zminimializować efekt mikrofonowy? No i chyba bez takiego klipsa to trochę ciążą, prawda? Bo płaski kabel... Starałem się znaleźć informację o tym klipsie w necie, ale jakoś bez skutku :/

I jeszcze jedno pytanie, dość teoretyczne :D

Czy dla osoby, która słuchała JVC FRD80 (trochę V, genialna scena - otwarta konstrukcja, dużo detali w górze, i głęboki, lecz lekko ubogi w mid-bass bas) Sony xba-h1 mogą wydać się trochę mulące? Mam lekki problem, tak przyzwyczaiłem się do charakteru tych JVC, że każde ciepłe albo grające średnicą słuchawki wydają mi się wolne, mulące i ogólnie nieciekawe, np. Sony MH1 :)

Jak jest z szybkością tych XBA-h1? skoro armatura, to powinno być w miarę okej, no nie?

 

 

Jest klips, oraz zwijak do kabla i pokrowiec, ale niestety nie sztywny... Kabel nie jest ciężki i nie jest sztywny, ale się nie pląta. Efekt mikrofonowy aż tak duży nie jest, HF3 na ten przykład mają o wiele większy. Klips pomoże, jeżeli go dobrze przypmniesz ;)

 

Odnośnie teoretycznego porównania - nie słuchałem, ale opis podobny do moich odczuć. Ważne jest pierwsze wrażenie, jak dla mnie słuchawki trochę przymulały jak pierwszy raz ich słuchałem, ale po wygrzaniu bas się poprawił.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie H1, jak wypadają w metalu i rocku z gorszymi realizacjami? Nie brakuje im wypełnienia?

 

Jak coś jest słabo zrealizowane to słuchawki mają niby temu pomóc? To chyba tak nie działa... Jeżeli materiał jest dobrze zrealizowany są świetne, jeżeli jest słabo to też sobie radzą. Jak każde inne słuchawki...

 

xXx - porównywałeś H1 do tych Soniaczy?

 

Nie miałem jeszcze okazji, ale może jutro zaglądnę ;)

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedzialek odebrałem zamówienie z mall.pl (h3 za 635zł dzięki Roland;) ) i muszę przyznać że strasznie mi się podobają, tylko niestety chwilowo brak sensowniejszego playera na porządne odsłuchy...

Edytowane przez Mercury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodzę AK ma zdecydowanie więcej detali i gra dużo równiej. HTC ONE gra wyraźną V i mówiąc krótko nie podoba mi się a juz tym bardziej w połączeniu z tymi słuchawkami. A co do kwestii wagi doboru odpowiedniego źródła się w pełni zgadzam... Był to jeden z powodów dla których sprzedałem AK100, niestety mało słuchawek (głównie doków) mi sie zgrywało tak jak to lubię, acz były połączenia które uważam za wybitne.

A co do ceny to czy gdziekolwiek o niej pisałem?? (także nie wsadzaj mi w usta rzeczy których nie powiedziałem).

Edytowane przez Mercury
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland heh nie wiem ile mocy ma ten HTC ale 920 jakoś nie byłą w stanie porządnie napędzić niskotonowego woofera. Midbas był dość rozlazły i brakowało zdecydowanie niskiego basu.

Co do jakości wykonania to jest całkiem nieźle ale nie wybitnie ot poziom EX1000 to zdecydowanie to nie jest. Szkoda, że Sony w flagowcu zdecydowało się tylko na plastik i wstawiło te płaski (bleee...)

przewody zamiast kabelka 7N OCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodzę AK ma zdecydowanie więcej detali i gra dużo równiej. HTC ONE gra wyraźną V i mówiąc krótko nie podoba mi się a juz tym bardziej w połączeniu z tymi słuchawkami. A co do kwestii wagi doboru odpowiedniego źródła się w pełni zgadzam... Był to jeden z powodów dla których sprzedałem AK100, niestety mało słuchawek (głównie doków) mi sie zgrywało tak jak to lubię, acz były połączenia które uważam za wybitne.

A co do ceny to czy gdziekolwiek o niej pisałem?? (także nie wsadzaj mi w usta rzeczy których nie powiedziałem).

 

HTC One gra zupełnie inaczej w zależności od oprogramowania, w tym FW. Andek 4.3, DBPA + Noozxoide na pewno nie gra V, a wręcz głównie środkiem.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowałem te SONY XBA H3 pół godziny temu, podłączyłem do bdb grającej Nokii 808PV, a potem do Cowona J3, brzmienie na moje ucho* - naturalne, bardzo szerokie (świetna stereofonia), z mocnym i dokładnym basem, generalnie wysokiej próby, góra spokojna - dla "armaturowców jednodriverowych" brzmienie będzie wydawało się lekko przyciemnione i bardzo płynne, a dla fanów słuchawek typu BD DT150 - dźwięk będzie neutralny, akuratny. Jak zawsze, wszystko zależy od układu odniesienia.

 

Nigdy żadne inne słuchawki na świeżo nie były dla mnie tak spektakularne. Pamiętam, że Senny IE8 zaczęły mi grać po kilkuset godzinach, a te Soniaczne właściwie po wyjęciu z pudełka są znakomite. Wady? Są bardzo duże, ale jednocześnie niezwykle wygodne. Nie można w nich leżeć na boku - to na pewno. Wykonanie - klasa, jak to u Japończyków. Wyposażenie mistrzowskie - choć pianki kaszanią dźwięk, więc słucham na silikonach. Kabla z pilotem z Nokią nie sprawdzałem, a do HTC One dziś nie podepnę, bo wyinstalowałem wszelkie grajki poza stockowym.

 

(...)

 

Coż, kolejny raz zamówiłem te same słuchawki, które Ty już kupiłeś i/lub rekomendowałeś ;) Tym razem chwilę przed przeczytaniem twej ultrakrótkiej recenzji.

Jak do tej pory (7509HD, IE8, D7000) jeszcze nie byłem zawiedziony, zakładam zatem że i tym razem będzie podobnie. Podzielę się spostrzeżeniami.

 

Niestety ja wyłożyłem "trochę" większą kasę, ale cena i tak przyzwoita. Kupiłem na ebay.pl nowe od sprzedawcy ze Słowacji, w Polsce i tak są tanie (1200 zł) nawet na stronie Sony, tam gdzie znalazłem w niskich cenach jak mall, redcoon, eukasa są dostępne tylko wirtualnie tj. nie ma teraz a jak będą to nie wiadomo za ile i kiedy. Średnia cena w UE oscyluje teraz około 1500 zł (były tańsze) - w USA kosztują 399$ gdy nie ma promocji, a na wyspach 499 funtów.

 

Skusiła mnie ciekawa konstrukcja i dobre doświadczenia ze słuchawkami Sony (7509HD, Z1000).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ceną, to nie jest tak źle:

 

http://cenowarka.pl/eu/sony-xba-h3-czarny-a1001651.html

 

A co do gustów, zważywszy na podobny repertuar, to nie dziwią mnie pewne zbieżności.

 

Wracając do samego produktu, po wygrzaniu Soniacze zyskały na precyzji, ale z drugiej strony wypromieniowały trochę ciepełka i kolorytu. Teraz jadą na neutralną modłę, stereofonia się poprawiła odczuwalnie, pojawiła się także spójność. Wcześniej, chwilami można było odnieść wrażenie, że między fragmentami spektrum reprodukowanego przez każdy driver istnieje jakaś część pasma nie oddawana przez żaden z nich (dziura), teraz wszystko brzmi bardziej holistycznie, koherentnie, przez co naturalniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływa na ilość/jakość niskich tonów reszta sprawy załatwia zwrotnica (i pozostałe driwery armaturowe) no chyba, że ona tez się "wygrzała" i wtedy zniknęły te dziury miedzy pasmami...Dowód tylko na to, ze wygrzewanie to proces bardziej zachodzący w mózgu niż w słuchawkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności