Skocz do zawartości

Nowe hybrydy od Sony XBA-H1 oraz XBA-H3


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałem na "sąsiednim" forum dotarły do mnie nareszcie słuchawki Sony XBA-H3.

 

Prosto z pudełka a już podoba mi się ich dźwięk. Czy wygrają z IE8 na stałe rywalizację "o moje ucho" w podróży, to czas pokaże, ale nie stoją na straconej pozycji ... pod względem dźwięki.Wygląd człowieka noszącego te słuchawki jest jednak na żywo dość .... kontrowersyjny jeśli o estetykę chodzi.

Odnośnie samych słuchawek, są ogromne jak na IEM (sorry, dokładniej to IEHH - In Ear Hybrid Headphones) i wydające mi się dużymi IE8 są przy nich jak zabawka. Na szczęście są lekkie. Dobrze, lub nawet bardzo dobrze wykonane z dość nietypowym kablem (płaskim), który wolny jest od "mikrofonowego" efektu.

Dźwięk po wyjęciu prosto z pudełka (PODKREŚLAM), dla mnie użytkownika głownie IE8 i D7000, jest zrównoważony. Z pewnością w ich paśmie jest trochę mniej ilościowo basu niż w paśmie np. D7000, a góra nie sybiliuje lecz wydaje się rozciągnięta i bardzo szczegółowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, taki hype to chyba tylko u nas :) , też się napaliłem, ale co się dziwić skoro taka kiepska dystrybucja, byłem w Sony Centre to nawet nie wiedzieli co to za słuchawki, tylko online, nie można przesłuchać ani zamówić z odbiorem w sklepie. Na mall.pl XBA-H3 dzisiaj były dostępne i znowu znikły ale spoko za dzień-dwa znowu będą, centralny magazyn jest w Pradze i co im trochę zejdzie to ściągają, a u Słowaków są jeszcze tańsze i nie wykupują, nie wiedzą co dobre ;) albo nie lubią Sony.


@asmagus fajnie byłoby jakbyś mógł jeszcze opisać trochę Sony XBA-H3 vs. IE8 właśnie, bo też się przymierzałem do jednych i drugich, ale bardziej skłaniam się do Sony, które tak poleca Rolandsinger chociaż coolmen77 sprzedał je zaraz jak kupił w komisie bo stwierdził, że są dla bassheadów.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem na "sąsiednim" forum dotarły do mnie nareszcie słuchawki Sony XBA-H3.

 

Prosto z pudełka a już podoba mi się ich dźwięk. Czy wygrają z IE8 na stałe rywalizację "o moje ucho" w podróży, to czas pokaże, ale nie stoją na straconej pozycji ... pod względem dźwięki.Wygląd człowieka noszącego te słuchawki jest jednak na żywo dość .... kontrowersyjny jeśli o estetykę chodzi.

Odnośnie samych słuchawek, są ogromne jak na IEM (sorry, dokładniej to IEHH - In Ear Hybrid Headphones) i wydające mi się dużymi IE8 są przy nich jak zabawka. Na szczęście są lekkie. Dobrze, lub nawet bardzo dobrze wykonane z dość nietypowym kablem (płaskim), który wolny jest od "mikrofonowego" efektu.

 

Dźwięk po wyjęciu prosto z pudełka (PODKREŚLAM), dla mnie użytkownika głownie IE8 i D7000, jest zrównoważony. Z pewnością w ich paśmie jest trochę mniej ilościowo basu niż w paśmie np. D7000, a góra nie sybiliuje lecz wydaje się rozciągnięta i bardzo szczegółowa.

 

 

Dobra, do mnie też dziś dotarły. Może napiszę coś za kilka dni jak mi szczena wróci do normalnego stanu.

 

 

no i jak tam wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One maja podbicie w basie. Ale czy od razu sa dla bassheadow? Nie powiedzialbym. Maja go sporo, ale nie przeszkadza to w odsluchu bo jest genialnej jakosci. Bebny slychac tak jakbym sam na nich gral. Schodzi niziutko. Na kawalkach gorszej jakosci sie deczko rozlewa, mniejsza kontrola. Wysokie tony przyjemne. Mega wyraziste. Nic nie kluje - co mnie doprowadzalo np w audeo do szalu. Graja w glowie. Nie ma zadnego efektu koca mimo duzej ilosci basu. IMO świetnie nadają się do muzyki rockowej albo HH.

Co do wygody to siedza pewniej na silikonach niz piankach a roznicy w dzwieku za duzej nie zauwazylem. Pianki troche niewygodne jak na moj gust. Moze dlatego ze rozmiaru nie moglem dopasować. M troche za duze a S za małe. Fajna opcja z tymi prowadnicami. Mozna je w dowolny sposob wyginac. Generalnie mimo duzych gabarytow pewnie sie trzymaja.

Dodam, że faktycznie potrzebne jest lepsze zrodlo, bo na SŁABEJ integrze troche papka wychodziła. Podkreślam na slabej poniewaz na innym lapie tego nie bylo. Z cowonem nabrały jeszcze wiekszej kontroli basu i przejrzystosci.

Edytowane przez miszko77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi toze sie sluchaweczki spodobaly. wygrzanie sluzy zwlaszcza w kontroli niskich rejestrow. dyscyplinuja sie i po ok 30h jest juz bardzo fajnie. ale impakt maja nadal fenomenalny. Cieple, dociazone acz detaliczne. Gora przyciemniona (co ja lubie) - ale nie nadmiernie i nie rzutujaca na szczegolowosc w tym pasmie. Fajnie wypelnione wokale - nie czuc jakos ich schowania. Na pewno nie jest to Vka a jedynie ocieplona pochyla \ (ale bardzo imo delikatna). Nie czuje jakis brakow czy dziur w pasmach (jam np. ue900 w wyzszej srednicy). Holografia na bardzo dobrym poziomie (porownalbym z westone um30pro nawet - ael to z pamieci).

Jedynie co ciagle walcze z wygoda bo sie okazalo ze mam nierowne kanaly (inne sluchawki tak tego nie odczuwaly) :/

 

aha i faktycznie wybredne co do zrodla. nie tyle wymagajace a wlasnie wybredne. Na ak100 bylo slabo :) mul bagienny. na J3 fajnie, na dx50 z RB jeszcze lepiej...

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na LG G2, który jest raczej neutralny góra jest sucha jak pieprz,

Sceny przy UE900 to to nie ma żadnej

Ale bas po wygrzaniu może być genialny bo z pudełka jest go zwyczajnie za dużo i brak mu kontroli

A jako niedawny posiadacz Tripli mogę powiedzieć, że są przy XBA H3 mega komportowe ;)

Edytowane przez coolmen77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj trzebylo poczekac az sie wygrzeje :) choc scena moim zdaniem od razu byla fajna. bardzo szeroko z wyrazna separacja.

ale fakt ze ue900 sluchalem jakis czas temu - i ze wzgledu na to ze mi nie podeszly barwowo to na scenie sie nie skupilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moje H3 maja już ponad 150h i mogę coś w końcu skrobnąć. Up: Basu jest już na starcie mniej niż w wspomnianych UE900 a i scena jest znacznie większa także chyba słuchaliśmy innych iemów.

Jak dla mnie mimo wszystko jest to V jak się patrzy. Średnica jest nieco wycofana (standardowy myk mający dać wrażenie większej sceny) bass gra pierwsze skrzypce ale i wysokich nie brakuje (jak dla mnie jest ich w sam raz).

Co do izolacji jest ona taka jak we wcześniejszych wysokich modelach (czyli raczej dość słaba). Wygoda też trzyma ten sam poziom czyli jest bardzo dobrze (heh z Triplami nie ma co nawet porównywać,

no chyba, ze kogoś przerasta odpowiednie dogięcie odcinków pamięciowych...).

Szkoda jak juz wczesniej pisałem, że wykonanie i użyte materiały nie są na tym samym poziomie co w EX1000 a bardziej przypominają to co było w EX600(plastik dobrej jakości zamiast odlewu magnesium i zwykły kabel zamiast kabelka 7nOOC) Ale za to ze zmianą kabla na inny nie powinno za to być problemu (ten sam wtyk co w iemach Shure).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie było czasu :) Ibasso czekało na zapłatę

ale jak to w porównaniach wszystko to kwestia pewnie i playerka, i preferencji

ja bym wolał jednak żeby porównywać słuchawki w czasie teraźniejszym, a nie odnosić się do swojej pamięci :)

Większość nie pamięta jak brzmiały ich słuchawki przed wygrzaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie testu (powiedzmy), niebawem napiszę więc zdecydowanie więcej na ich temat. Testuję/używam XBA-H3 z płytami CD, plikami bezstratnymi i gęstymi plikami, na kilku sprzętach w tym: na stacjonarnym torze odpowiednim m.in. dla IEM'ów (StageDAC&Concerto) oraz na wynalazkach typu EMU 0404 USB, iPod Video LE U2, iPod Classic, iPad'y, tablety samsunga i smartfony np. Sony Xperia Z, a nawet "lapkach" Lenowo seri T, które raczej multimedialnymi królami nie są.

 

Te słuchawki, jak żadne inne niskoimpedancyjne słuchawki, które miałem, są bardzo wrażliwe na "dziurkę" i nie chodzi tu tylko o moc wzmacniacza. Przykład: wyjście słuchawkowe świetnego EMU 0404 USB (22 omy impedancji, moc 20mW) kontra wyjścia mojego iPoda (video LE U2, 5 om impedancji 30mW), włączam Metallica – S&M – Memory Remains. Z Emu nie da się strawić dźwięku, który podają XBA-H3, jazgot i chaos tak w skrócie, z iPoda zaś płynie tak ułożony dźwięk, że nie chce się przestać słuchać i mamy „spektakl”, w którym nic nie drażni, a jednocześnie jest szczegółowo i szeroko. Jak wiadomo wzmak iPoda cudem technologicznym wielkim nie jest, więc nie jest to szczyt możliwości tych słuchawek... ale o tym w kolejnym odcinku;) Dlaczego tak XBA-H3 nie lubi się z Emu, strzelam, że nie odpowiada im impedancja, ale to przypuszczenie wymaga potwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał jeden gość na head-fi gdzie wątek ma już 124 strony "it needs a long burn in, if you are allergic to bass". Moje H3 chodzą dopiero jakieś 20h ale już prosto z pudełka od razu mi się spodobały. Basu nie jest wcale za dużo jak na mój gust, a jakimś wielkim basolubem nie jestem, nie są to na pewno żadne basowe potwory, jest szybki, punktowy nisko schodzący, kulturalny i doskonale kontrolowany, dużo lepiej niż w SE215 ale może to nie ma co porównywać bo to słuchawki za większą kasę. Bardzo przejrzysta średnica i wyraźna detaliczna góra nie kłująca w uszy i bez sybilizacji, średnie i wysokie nie przykrywane przez niskie, bardzo przyjemne wokale, nic się nie zlewa, dużo przestrzeni. Nie mam porównania z droższymi dokami i słuchałem "tylko" na X3 (ma 0,3 ohm impedancji) i iPodzie ale na plikach FLAC, WAV albo Apple Lossless różnej muzyki poza rapem i HH, od Tangerine Dream, Vangelisa, Kitaro, Oldfielda, przez U2, Pink Floyd, Dire Straits, Clannad, Santanę, Within Temptation, Tarję Turunen, po Armstronga i Bacha, Mozarta i jest fajnie, IMHO bardzo dobre zwłaszcza do muzyki elektronicznej, rocka symfonicznego ale chyba każdej dadzą radę. Trochę są duże i sporo odstają, pod czapką np. będą dość widoczne, nie są to dyskretne małe dokanałówki ale to kwestia przyzwyczajenia. Chyba to są wreszcie moje poszukiwane doki.

W każdym razie dzięki Rollandsinger, masz u mnie lajka :)

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gruby

Sprzedaję je nie dlatego, że są złe tylko z innych powodów. Widziałem, że w końcowej fazie więcej osób je kupiło dlatego mnie ciekawi.

 

@up

Pan wyżej dostał obszerniejszą odpowiedz na PM:)

daruj sobie kolego takie PM

w mojej wypowiedzi (i podejrzewam, że nie tylko mojej) chodziło o to, że nie wypada nakręcać tematu jeżeli masz w tym widoczny interes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę sobie jeszcze raz przeczytać skoro nie zrozumiałeś. Z tym, że sprzedaję owe słuchafony i pytam się innych co sądzą na ich temat nie ma nic złego. Przypominam Tobie, że opinia może powstać również negatywna, co powiąże się ze zmniejszeniem popytu na nie. I nie jestem Twoim kolegą, żebyś tak się do mnie zwracał.

 

EDIT: będę raportował jeśli dalej będziesz próbował kontynuować ten wątek

@down
I poszedł raport.

Edytowane przez miszko77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś ukrytą prawdę tam zawarłeś?
Teksty typu "plucie jadem", nawiązywanie przy tym do mojej mentalności ma jakieś podwójne znaczenie?
Ogarnij się chłopie!
Ja napisałem, że w porównaniu do moich obecnych słuchawek są, wg mnie słabe i tyle
Nie siliłem się na wychwalaniu ich, a później ich szybkiej sprzedaży

 

//Zakończcie osobiste wycieczki, to temat o słuchawkach.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XBA-H3 mają dość specyficzny dźwięk, za jedną z recenzji można sparafrazować jeden z "firmowych dźwięków Sony", możesz lubić lub nie, chwałą im jednak za trzymanie się pewnej koncepcji. „Urodzę” w ten weekend dłuższe przemyślenia na ich temat. Wyprzedzając niektóre konkluzje – W MOICH USZACH – na tipsach („wtyczkach dousznych” wg Sony) z pianką w środku brzmią inaczej niż na standardowych, jest mniej średniego basu i więcej średnicy.

sony2.jpg

sony.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności