Skocz do zawartości

Nowe hybrydy od Sony XBA-H1 oraz XBA-H3


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą ceną, to nie jest tak źle:

 

http://cenowarka.pl/eu/sony-xba-h3-czarny-a1001651.html

 

A co do gustów, zważywszy na podobny repertuar, to nie dziwią mnie pewne zbieżności.

 

Wracając do samego produktu, po wygrzaniu Soniacze zyskały na precyzji, ale z drugiej strony wypromieniowały trochę ciepełka i kolorytu. Teraz jadą na neutralną modłę, stereofonia się poprawiła odczuwalnie, pojawiła się także spójność. Wcześniej, chwilami można było odnieść wrażenie, że między fragmentami spektrum reprodukowanego przez każdy driver istnieje jakaś część pasma nie oddawana przez żaden z nich (dziura), teraz wszystko brzmi bardziej holistycznie, koherentnie, przez co naturalniej.

 

 

Rzeczywiście na cenowarce są dobre ceny. Sprawdzając sklepy, które mam sprawdzone tak tanio nie było.

 

Co do repertuaru, wiesz jak jest, są sprzęty z high-endu gdzie nie słychać gitary basowej jak i takie gdzie wysokie kaleczą uszy jak szpikulec do lodu masło ;)

 

 

Jeżeli mnie nie myli pamięć, to wygrzewanie miało być zjawiskiem, które głównie dotyczy dużych driverów, bo one się ciężej poruszają od małych...

 

Nie żebym się wymądrzał ale jeden z inżynierów, już nie pamiętam z której dużej firmy produkującej słuchawki, mówił w wywiadzie, że wygrzewanie to nic innego jak ostateczne formowanie się magnesów, polegajace na stabilizacji ich paramtetrów po pewnym okresie "pracy pod prądem" i w zależności do konkretnego modelu, konstrukcji, magnesu itd. może ty być słyszalne bądź nie.

Edytowane przez asmagus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

635zł, niestety niedostępne...

http://www.mall.pl/sluchawki-zauszne/sony-xba-h3

Chyba nabyłem jedne z ostatnich :>

Jutro mają dotrzeć

Ciekawi mnie jak wypadną w porównaniu z UE900

Edytowane przez coolmen77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko zastanawiam czy to będzie wystawać z uszu bardziej niż TF 10 :) Na zdjęciach wyglądają na ogromne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triple mają kanał lekko pochylone dzięki czemu wcale tak bardzo z uszu nie wystają a Sony są chyba proste jak kołki i tak z resztą wyglądają na zdjęciach :)

Ale nie są to słuchawki do lansu, do lansu kupuje sie... (każdy wie co :) )

Edytowane przez coolmen77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli mnie nie myli pamięć, to wygrzewanie miało być zjawiskiem, które głównie dotyczy dużych driverów, bo one się ciężej poruszają od małych...

Nie żebym się wymądrzał ale jeden z inżynierów, już nie pamiętam z której dużej firmy produkującej słuchawki, mówił w wywiadzie, że wygrzewanie to nic innego jak ostateczne formowanie się magnesów, polegajace na stabilizacji ich paramtetrów po pewnym okresie "pracy pod prądem" i w zależności do konkretnego modelu, konstrukcji, magnesu itd. może ty być słyszalne bądź nie.

 

Przydałoby się źródło, bo bym chętnie poczytał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli mnie nie myli pamięć, to wygrzewanie miało być zjawiskiem, które głównie dotyczy dużych driverów, bo one się ciężej poruszają od małych...

Nie żebym się wymądrzał ale jeden z inżynierów, już nie pamiętam z której dużej firmy produkującej słuchawki, mówił w wywiadzie, że wygrzewanie to nic innego jak ostateczne formowanie się magnesów, polegajace na stabilizacji ich paramtetrów po pewnym okresie "pracy pod prądem" i w zależności do konkretnego modelu, konstrukcji, magnesu itd. może ty być słyszalne bądź nie.

 

Przydałoby się źródło, bo bym chętnie poczytał :)

 

 

 

Niestety nie uraczę Cię nim, gdzieś tam w odchłani head-fi, lata temu był duży wątek na ten temat i w nim był link ... pewnie nawet jakbym rok szukał to i tak nie znajdę teraz ;)

Edytowane przez asmagus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kwestionowaniem wygrzewania to malo powazne jest. Tyll z innerfidelity.com zrobil ABX z Q701, mial trafnosc 8,5/10. Na wykresie ch-ki nie widac zmian, ale to jest zbyt plytki poziom analizy sygnalu by zidentyfikowac zmiany obserwowalne empirycznie.

 

Wysłano mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA tam uważam, że jest i mózgowy burn in i driverowy, ale tylko w dynamikach, tak więc w tych hybrydach pewnie również. W pistonach jest wyraźny progres in plus po wygrzaniu ok 40h.

Z 2 strony w audeo pfe 232 gdzie siedzą tlyko armatury nie uświadczyłem zmiany jakiejkolwiek, po tym wnioskuję, że w armaturach burn in nie występuje ( no i po wypowiedziach inżyniera z ue)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam teraz nowy driver i taki co ma 800h, i słyszę różnicę - znaczy zdaje mi się co ?

Nie udowodnisz mi, że słyszysz, więc mogę wierzyć, że słyszysz no i mogę w to nie wierzyć. Kwestia interpretacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja mam teraz nowy driver i taki co ma 800h, i słyszę różnicę - znaczy zdaje mi się co ?

Nie udowodnisz mi, że słyszysz, więc mogę wierzyć, że słyszysz no i mogę w to nie wierzyć. Kwestia interpretacji.

 

dobra poddaje się. wolę przyznać, że mam urojenia, niż po raz kolejny coś komuś udowadniać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę z innej beczki - ale czy te hybrydy Sony XBA-H3 warto byłoby bardziej kupić od Astell&Kern AKR01 czyli rebrand Final Audio Heaven IV (zwłaszcza w promocji AKR01 za 599) ?

 

Szukam dobrych doków do X3, czegoś co wykorzystałoby jak najbardziej jego możliwości ale nie wykluczam w niedalekiej przyszłości zmiany plejerka na coś innego pewnie z półki wyżej, ogółem fajny grajek polubiłem go i przyzwyczaiłem się do niego ale trochę trudno dobrać do niego dobrze zgrywające się słuchawki, zwłaszcza IEM.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra poddaje się. wolę przyznać, że mam urojenia, niż po raz kolejny coś komuś udowadniać.

To nie jest kwestia urojeń, tylko tego, że po prostu skoro sam nie zauważyłem pewnych zjawisk, to mogę w nie nie wierzyć i nie zmienia to faktu, że Ty będziesz je widział. Może po prostu mi brakuje jakiegoś sposobu poznawania rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności