Skocz do zawartości

Philips SHP9500


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Z nowych nic mi nie przychodzi do głowy. Z używanych philips hp1000, HD580 chociaż ciężko w tej cenie. Ale proponowałbym założyć osobny temat do tego, w dziale co kupić

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy philipsiaki mają jakąś alternatywę w kwocie 300zł. No bo w otwartych to ciężko chyba. Szczególnie wśród typów co nie mają dużych wymagań. Przychodzą mi na myśl gra do sr60e jedynie.

 

Pionieery SE-A1000. Ale mają problemy z ergonomią i wymagają dobrego toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy philipsiaki mają jakąś alternatywę w kwocie 300zł. No bo w otwartych to ciężko chyba. Szczególnie wśród typów co nie mają dużych wymagań. Przychodzą mi na myśl gra do sr60e jedynie.

 

Pionieery SE-A1000. Ale mają problemy z ergonomią i wymagają dobrego toru.

 

Może jeszcze coś z dwójki AKG K520/K540, ale w nich niestety łatwo pałąk pęka. Zupełnie zapomniane słuchawki ostatnimi czasy, a kiedyś K540 były porównywane do sporo droższych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak CAL!, Superluxy, cz Takstary :) Hype jak hype, choć nie odbieram niczego tym słuchawkom. Nie wiem, jak grają SHP9500, fajno by było kiedyś chociaż posłuchać, ale do 300 zł warto szukać Sennheiserów HD525,535,545,565 (czasami się w tej cenie pojawiają). Z dwójki K520 i K540 zdecydowanie wolałbym te pierwsze, bardziej naturalne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak CAL!, Superluxy, cz Takstary :) Hype jak hype, choć nie odbieram niczego tym słuchawkom. Nie wiem, jak grają SHP9500, fajno by było kiedyś chociaż posłuchać, ale do 300 zł warto szukać Sennheiserów HD525,535,545,565 (czasami się w tej cenie pojawiają). Z dwójki K520 i K540 zdecydowanie wolałbym te pierwsze, bardziej naturalne granie.

 

Ja miałem 2 pary Cal, 8 par superluxów, 3 pary takstarów, i fishery jeszcze 2 pary. na wszystkie był hype. Czynnie w nim uczestniczyłem. Kiedy jarały mnie powyższe, niespecjalnie miałem je z czym porównać, powoli jakieś słuchawkowe zacne kochanki pojawiały się. Teraz tamten hype grzeje ławę, służy tylko do testów, rozdawnictwa, etc, a do haremu wpuszczam - jako jedną z ulubionych naloznic - shp9500 :)

A teraz krótko. W.w. Hajpy - nie startują w tych samych zawodach.

To pisałem ja

MANU :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podobnie jak CAL!, Superluxy, cz Takstary :) Hype jak hype, choć nie odbieram niczego tym słuchawkom. Nie wiem, jak grają SHP9500, fajno by było kiedyś chociaż posłuchać, ale do 300 zł warto szukać Sennheiserów HD525,535,545,565 (czasami się w tej cenie pojawiają). Z dwójki K520 i K540 zdecydowanie wolałbym te pierwsze, bardziej naturalne granie.

Ja miałem 2 pary Cal, 8 par superluxów, 3 pary takstarów, i fishery jeszcze 2 pary. na wszystkie był hype. Czynnie w nim uczestniczyłem. Kiedy jarały mnie powyższe, niespecjalnie miałem je z czym porównać, powoli jakieś słuchawkowe zacne kochanki pojawiały się. Teraz tamten hype grzeje ławę, służy tylko do testów, rozdawnictwa, etc, a do haremu wpuszczam - jako jedną z ulubionych naloznic - shp9500 :)

A teraz krótko. W.w. Hajpy - nie startują w tych samych zawodach.

To pisałem ja

MANU :D

 

 

Heh, coś jest na rzeczy. Soundtrack z Blade Runnera, który znam na pamięć i myślałem, że nie da mi już więcej przyjemności ( po wielu odsłuchach na Grado 325 ) teraz w 9500 od trzech wieczorów nie schodzi ze słuchawek :-) Niestety nie mogę porównać do w/wym Grado, bo Michał kończy im szyć nowe ubranko ... ale radocha ze słuchania powyższego w SHP-ach bardzo duża.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manuel jak porównanie kabelków? też coś by zmienił bo stockowy boa kompletnie nieporęczny...

Dziś dotarł od Perula, pozostałe pięć leżakuje gdzieś na poczcie w Polsce jeszcze. Jutro mam nadzieję mieć. Miałem na dzisiaj, ale.

Na pewno Perulowego dziś posłucham, ale nie wiem, czy zdążę porównać ze stockiem, bo mam kilkadziesiąt wiadomosci na PW do analizy z wątku o rozdawnictwie... Mam długi weekend, choc niestety częściowo wyjazdowy, ale planuję wówczas dokonać kablowych testów i słuchawkowych także, stosowną informacje juz puściłem dzis w muzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 srebrne Jimmy, 1 srebrzony miedziany Perul, 1 8żylowy miedziany Jim, 2 SWS Audio Fatso

Jestem w tej chwili największym szczęściarzem shp9500 fanem - na świecie, nie ma bata. Mam - dzięki kabelkom - kilka par shp9500 - z których każda gra wybornie , wyśmienicie, dobra, powiem prawdę : qrwa zaje2biscie !

O ile kabel stock jest niezły, o tyle customy...

Dziękujcie Bogu, za wymienny kabel.

Ja chyba ze 2 sobie zakupię :)

Jak to sie mówi, co 3 pary (słuchawek) to nie jedna :D

Szczegóły będą w teście.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegóły będą w teście.

Ze spokojem, wczoraj pół godziny słuchałem srebrzonej miedzi, dzis od godziny, srebra i 8żylowej miedzi... Jeszcze SWS audio zostalo... krótko, ale swoje juz wiem. Na razie jest to ogólne wrażenie, do konkretów to muszę porównawcze odsluchy porobić. Weekend mam wyjazdowy, także realny jest poniedziałek - wtorek. 7 kabli, bo do stocka trzeba odnosić...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jakbym się zdecydował, to jest możliwość dopisania się do listy nr3? Rozumiem, że kwota 300zł za słuchawki z wysyłką jest aktualna. I tak mniej więcej trzecia tura byłaby w naszych domach w przyszłym tygodniu?

7-9 dni od zamowienia w amazonie, a ze czekamy na dobra cene (ktora bedzie bo mam potwierdzenie ale nie wiem w ktory dzien) to w przyszlym tygodniu nie ma szans zeby byly u Was - realny termin to tak kolo nastepnego wtorku jak zloze zamowienie w I polowie tyg.

Powiem tak - w pon / wto zacznie sie wylewac kolejna fala zachwytow nad nimi ale wtedy moze byc juz za pozno na dopisanie sie do ostatniej odslony, a kto nie skorzysta, bedzie dluuuugo zalowal :)

Sa tak zacne ze mimo ze jestem z****ny jak kon po westernie po tym tygodniu to nie moge sie od nich oderwac by kulturalnie pojsc w kimono :)

Bardzo dobre słuchawki stockowo. Dziękujcie adikadikowi a Philipsowi za odpinany kabel. Stockowy jest niezły, ale szlachetne customy, które testuję (test bedzie ok. wtorku) od Perula, Jimmiego Dragona i Fatso urywają d.u.p.ę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre słuchawki stockowo. Dziękujcie adikadikowi a Philipsowi za odpinany kabel. Stockowy jest niezły, ale szlachetne customy, które testuję (test bedzie ok. wtorku) od Perula, Jimmiego Dragona i Fatso urywają d.u.p.ę. :D

Serio? Jest aż taka różnica? To ja mam pytanie- jaka jest cena takiego urywającego poślady kabla? Chociaż tak pi razy oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo dobre słuchawki stockowo. Dziękujcie adikadikowi a Philipsowi za odpinany kabel. Stockowy jest niezły, ale szlachetne customy, które testuję (test bedzie ok. wtorku) od Perula, Jimmiego Dragona i Fatso urywają d.u.p.ę. :D

Serio? Jest aż taka różnica? To ja mam pytanie- jaka jest cena takiego urywającego poślady kabla? Chociaż tak pi razy oko.

Na wtorek planuję napisać test ze wszelkimi danymi. Ceny są polskie, nie europejskie :) Jakieś tam wzmianki dałem już w komentarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, mam nadzieję, że to nie kable za cenę słuchawek a raczej większość z nich mieści się w 100 zł, przy krótkim kablu? Te na srebrze pewnie przekraczają tę cenę dwukrotnie? ;-)

I masz rację i mylisz się :) Muszę pisać enigmatycznie, coby wszystkich kart na stół przed testem nie wyłożyć...

 

A nie trzeba przypadkiem wymienić też kabla który idzie w pałąku do drugiej muszli? Bez tego to jedna słuchawka chyba powinna grać trochę inaczej niż ta bezpośrednio z jackiem.

I kolega też ma racje i myli się. Słuchawka prawa teoretycznie (w zależności od jakości kabli w pałąku, im lepsze/bardziej przeźroczyste tym efekt ten nie zachodzi) będzie grała inaczej. Ale myk polega na tym, że będzie to słychać tylko kiedy przyłoży się do niej ucho naprzemiennie, nie kiedy słucha się normalnie -czyli obu razem.

Dlaczego? Podstawowe fakty z neuropsychologii słyszenia się kłaniają. Tutaj przynajmniej dwa. O jednym zasugeruję:

Jak myślicie, czemu zawsze kabel - jeśli jest jednostronny idzie do lewej słuchawki? :D

A teraz jeszcze argument dla "inżynierów" co to anatomii, fizjologii etc. mózgu nie trawią:

O kablu stockowym pisałem, że jest niezły, a nawet dobry. Okablowanie wewnątrz gorsze też nie będzie.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, mam nadzieję, że to nie kable za cenę słuchawek a raczej większość z nich mieści się w 100 zł, przy krótkim kablu? Te na srebrze pewnie przekraczają tę cenę dwukrotnie? ;-)

3żyły masz 30/45 zł. + 2 wtyczki 40zł. = 85 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam, nie ma co tak liczyć bo każdy kabel jest na indywidualne zamówienie. Można po taniości dwa neutriki 3.5mm po 6 zł, 2m canare starquad po 11 zł i 2m oplotu po 3,99 zł = 41,98 zł + przesyłki w obie strony. A jak ktoś ma kaprys to wybierze nawet same wtyki po 50-100 zł, kabel miedź 7n lub srebro, wszystko w plecionkę i oploty + robocizna i ... Nazbiera się ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności